IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    пълни глупости!
    Мдаммм... Кажи го на професорите в Станфорд!

    Udacity is the outgrowth of free computer science classes offered in 2011 through Stanford University. As of 1 October 2012, Udacity has 14 active courses.

    Ето ви една лекция за биткойн в удасити.

    http://www.udacity.com/view#Course/c.../Nugget/430002
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Основната разлика, йосифов, се състои в това, че биткойн не са мои пари. Нямат собственик! Няма централен издател, който по собствено усмотрение и собствено удобство решава, кога и колко пари да напечата и какъв % да събира за това бъркайки в джобовете на хората от растояние!!

      Биткойн не са пари за всеки. Това са пари само за онези, които не вярват на никой и държат сами да опаковат собствения си "финансов" парашут!

      Разбира се, повечето хора не избират сами да бъде потискани и угнетявани. Те предпочитат да делегират отговорноста за собствената си съдба на някой друг и едва тогава стават потиснати и угнетени. С времето те губят естествената способност на всеки нормален човек да се грижи сам за себе дори и обединявайки се в целеви групи. Хората постепенно намират упование и утеха в думи като "държава", "полиция", "банки".... И след това започват да се учудват, защо властимащите започват да се отнасят към тях като овце за стригане и доене?
      значи, който не признава обществото и обществените институции ... да заложи(точно така да заложи) на електронни (виртуални) пари..

      пълни глупости!

      за типажа който описваш - парите трябва да са храна,дрехи, оръжие, енергия и нещо като злато/диаманти, които да заменя срещу още храна, оръжие,дрехи
      Last edited by bertram; 15.11.2012, 10:21.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
        Мастър според тебе каква е разликата м/у твоите пари и парите на БНБ ...
        Основната разлика, йосифов, се състои в това, че биткойн не са мои пари. Нямат собственик! Няма централен издател, който по собствено усмотрение и собствено удобство решава, кога и колко пари да напечата и какъв % да събира за това бъркайки в джобовете на хората от растояние!!

        Биткойн не са пари за всеки. Това са пари само за онези, които не вярват на никой и държат сами да опаковат собствения си "финансов" парашут!

        Разбира се, повечето хора не избират сами да бъде потискани и угнетявани. Те предпочитат да делегират отговорноста за собствената си съдба на някой друг и едва тогава стават потиснати и угнетени. С времето те губят естествената способност на всеки нормален човек да се грижи сам за себе дори и обединявайки се в целеви групи. Хората постепенно намират упование и утеха в думи като "държава", "полиция", "банки".... И след това започват да се учудват, защо властимащите започват да се отнасят към тях като овце за стригане и доене?
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Грях ми на душата, но ми се струва, че това не е компадрето.
          Някой друг сякаш поства от негово име.

          Коментар


          • Никой нормален човек няма да си трансформира спестяванията/парите за инвестиции в такъв инструмент, който в произволен момент може да изчезне, може да бъде емитиран произволно. Може да ти бъдат откраднати биткойните и тн и тн..

            В крайна сметка парите са едни хартийки (даже вече само информация базите данни на банките), но това което кара хората да са спокойни и уверени да ги ползват е наличието на централна банка и държава над нея, който гарантират емитирането, отчитането, надзора над банките. Според състоянието на държава стояща зад дадени пари се определя и доверието в тях и съответно цената им.


            При биткойна имаме едни 'уважавани институции' събрани от кол и въже и ако в един момент тази система по един или друг начин спре да функционира съм 100% сигурен, че всички ще видгнат ръце и ще кажат " ами вижте ние като уважаван университет (или някаква неправителствена организация финансирана от цру примерно) сме само в качеството на поддръжници на свободната търговия и тн и тн...не ни търсете за компенсации, защото такъв ангажимент не сме поемали черно на бяло.....


            Ставаш една сутрин и компа ти хакнат (образно казано) и биткойните някой си ги прехвърлил напълно анонимно през 4-5 сметки. Отиваш в полицията и казваш "чичко милиционер, чичко милиционер - някой ми е краднал биткойните", а отсреща "бит?кво...не ни занимавай с виртуални игри тука сме сложени да браним имуществото и парите на хората....."

            за пореден път се убеждавам, че фори или се надява да печели като среден ешалон на тази пирамида/измама или просто е завършен балък

            и в двата случая ми е все тая - не бих дал повече от 100 кинта в такава система....
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i4ko Pari4ko Разгледай мнение
              а именно : предприемач -обект -банка ,може и за глупаците в обратен ред !
              !
              туй банката се вмести в последните 200-300 години, така че не е задължително да остане....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                важното е да имаш кирка и лопата и да копаш и да копаш , да копаш ...докато станеш милионер ....

                Мастър според тебе каква е разликата м/у твоите пари и парите на БНБ ... че трябва да си харесам твоите вместо другите.....
                Ех кога беше времето кога с копане ставаха нещата..Сега и да копаш най-много да ти пратят ХЕИ да види дали копачите спазват хигиената или комисията по стрес да установи напрежението в работната среда.
                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  Вярвам в честните биткойни.
                  кажи сега колко ти останаха ... да ги купим за да се кротнеш....

                  Тъпо е да си мислиш ,че нещо създадено от човек е по различно от създаденото от друг човек......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Звучиш като някой от Павликени отпреди 15 години, който недоумява, какво общо има електронната пощенска кутия с "истинската" пощенска кутия?

                    Биткойн е това за банките сега, което бе електронната поща за пощенските служби по света преди 15 години! Разгром... Ти кога за последно си пращал писмо по Български Пощи?...
                    а ве мастър кажи си ,че си полудел от глад ...ще съберем по некой леф и ще ти пратим... стига си занимавал хората с дървета , достатъчно дърве сме яли ... ако немаш кинти само си кажи ...стар другар си , нема те оставим да умреш от глад.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      Това е биткойн!

                      Най-"веселата" част е, че технологията на която се основава биткойн няма нужда от ничие разрешение или озаконяване за да съществува. Има ли финансисти и политици в България, които разбират величината на предстоящото финансово земетресение породено от приватизацията на парите и какви ще са социално-икономическите последствия от това?
                      важното е да имаш кирка и лопата и да копаш и да копаш , да копаш ...докато станеш милионер ....

                      Мастър според тебе каква е разликата м/у твоите пари и парите на БНБ ... че трябва да си харесам твоите вместо другите.....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
                        ...п.п.: Мързи ме сега да чета, но забелязах само, че за една година имаш 40% увеличиение на биткойнтите в системата - това не е ли нещо като обезценяване?!?
                        И като нарасне още изчислителната мощ на техниката, всеки ще може да си печата /копае/ хилядарки за нула време и съответно цената...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                          можеш да ме цитираш : първия ,максимо втория обират овациите ,другите просто четат инфо, атакуват смело и събират трохичките /валидно за всеки бизнес /

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            .........Голям брой водещи институти и университети го проучиха из основи. Няма лъжа, няма измама.
                            Пък истина хич няма
                            А това за големият брой "водещи институти и университети" е съкрушаващ довод - нещо като Дянковото ТОП 100 на икономисти - "професионалисти"
                            п.п.: Мързи ме сега да чета, но забелязах само, че за една година имаш 40% увеличиение на биткойнтите в системата - това не е ли нещо като обезценяване?!?

                            Коментар


                            • Лектро: Новата валута, основана на електричеството

                              Коментар


                              • http://forums.data.bg/index.php?show...ost&p=14895567

                                Шш бате заеби ги тия биткойни аз преди няколко месеца като 1 биткойн беше $30 се преебах мн сериозно.
                                Тъкмо си бях купил мега яката машина, разбрах за биткойните и си продадох видеокартата която беше gtx 570 palit ti sonic за 550лв. чисто нова а я бях купил за 600 някаде и си купих за 500лв ати радеон 5870..Мислех да взимам втора 5870тка ама някой ми я беше купил под носа в магазина.
                                А шибания радеон е по добър само в копането на биткойни във всичко останало gtxa който имах беше с класи по нагоре.
                                Ето и как се преебах изкарах около 10 биткойна а пазара се срина преди да ги изтегля и стана първо 10$ за 1 бтк после 5$ и така.
                                Междувременно някой беше хакнал мтгокс ака. сайта който се ползваше като чейндж бюро и беше ограбил супер много биткойни и всички регистрации бяха качени в нета заедно с паролите им.
                                Аз нямах биткойни там но имах във друг сайт който беше нещо като secure wallet който беше също хакнат и ми бяха източили биткойните.

                                Така че схемата е куца и аз не бих се занимавал пак с нея..
                                Прекалено млада е системата на биткойн за да просперира прекалено малко секюрити има..Даже имаше и вирус който като го пуснеш и ти копират wallet.dat файла и ти точат койните..Даже го има в нета сорс кода и всеки тарикат може да те дърви с него.
                                Аа и тейа машини за копане на биткойни нема да ти казвам ква горещина генерират видео картата ми бачкаше на 90-100 градуса и както беше лято с в нас ад така че ти тряя и климатик.Оделно сметката за тока се дига яко.Оделно вентилаторите бучат абе не си заслужава.
                                Играчите дет напраиха пари от биткойните почнаха да се занимават още преди 1-2 години и като койна скочи на $30 те си продадоха койните и изкараха по няколко десетки хиляди..А останалите издухахме супата.
                                Което си беше важен урок поне за мене де..Винаги когато нещо тръгне да става масово, вече е късно да изкарваш пари от него.. Мъни мейкърите беха началните играчи.
                                Айде успех.

                                Коментар

                                Working...
                                X