IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Няма да сбъркате, ако прочетете тази статия :
    http://http://www.investor.bg/web/45...itcoin,149279/

    Пайви Хейкинен, ръководител на отдел във финландската централна банка дори успокои страховете, заявявайки в предаването, че валутата не е незаконна.
    Коментара май е излишен в случая.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Вари се боба, вече замина първата вода, скоро ще е време за джоджана и чушките
      Накрая да не остане само миризмата на "отработен" фасул?
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
        Използвам случая Джей ако има желание да направи аналогии във времето с други случаи, освен споменатите и минали ми и на мен през главата лалета в Холандия.
        Чесънът в Китай. Беше се качил с 400%. Реален актив, обаче защо се качи с 400% и китайците не знаят. Или орехите пак там. От златни, до обикновенни, ако са с кръгла форма... Хората просто не могат без майнийки. Тия поне са безобидни, най-много някой да фалира. Прави впечатление, че само до преди 6-7 месеца имаше графики с предния спад в 2011 г. и от началото на историята на търговията, а сега почти всички такива са само за 1 година назад. Не знам дали е случайно или не. Bitcoin-а бе и чудесен за пране на пари, като бе с по-слаба ликвидност, укриване на кинти, финансиране и прехвърляне на пари по тайни операции и т.н. правителствата ще ти хванат опинците дори да си краднал касата на сирачетата в някой дом парите ти са трудно проследими.

        Това обаче което за мен е несериозно е, че не се знае кой стои зад всичко това - Може да е някой ентусиаст, група такива, луд, тайни служби, мафия, терористи, хакери, или кой ли не. Все едно "правим тука един бизнес, ама кой сме е голяма тайна" Че аз откъде да знам дали не са Якудза, Руската мафия, Комората, Иранските служби или кой знае кой. Дори да е с добра идея Адам Смит е казал - Даром хората не правят дори хляб! Никой не би си дал толкова зор, ако не е смятал да се пачкоса.. И кой точно е този Никой, там е въпроса. Може ли да му имаме доверие или не?! Бихте ли разрешили на детето си да взема бонбони от непознати? Защо в много зоопаркове е забранено да се хранят животните? Има много луди. Като бях малък някой в София бе убил слона давайки му хляб в карфици. Защо? Един само Джак Изкормвача знае, как точно мислят психарите. За мен това е типичен балон, който скоро ще се спука, само се чудя тогава кой ще обвиняват? Световният империализъм, капитализма, либерализма, Уолстрийт, спекулантите, ЦРУ, КГБ, евреите, масоните, Хизбула, дори правителствата нямат вина в надуването на балона. Не се и съмнявам обаче, че последователите на Че Гевара и теориите на конспирацията ще измислят достоверни истории за злите гении обрали хората, когато достатъчно наивници фалират. А който спечелил, спечелил да са му халал кинтите и да може да си осребри кеша
        Last edited by Jay Gould; 05.04.2013, 23:37.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          равновесенов, нещо май си изгубил равновесието? Как върви баенето на боб на бфб-то?
          Вари се боба, вече замина първата вода, скоро ще е време за джоджана и чушките

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ndachev Разгледай мнение
            Жека, зад биткоина седи доверието в сигурността на криптографията.

            Нищо не ти пречи да си направиш инвесторки и бегемамки. Стига да успееш да убедиш достатъчно много хора, че има смисъл да си ги купят и да ги търгуват, схемата ти ще проработи и няма да е много по-различна. Явно достатъчно много хора са убедени и вярват в биткойн, за да върви търговия за вече 1 милиард USD.
            ОК, сигурност в криптография. Своего рода нишка и воден знак и вся и всьо защити на банкноти. Въпроса е като убедиш толкова народ какво гарантира, че не е колос на глинени крака?

            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Това бие по тъпотия даже и прословутите лалета в холандия.
            Използвам случая Джей ако има желание да направи аналогии във времето с други случаи, освен споменатите и минали ми и на мен през главата лалета в Холандия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Няма разлика. Това са части от едно цяло. А БГ пък си е христоматиен пример. Та дори има и една банка която се препредава от ръка на ръка при всяко ново правителство от 20 години насам...


              Отговорът на този въпрос бе даден още през 2008 г. Печатането на пари е спасяване на банките за сметка на обикновените хора. Обикновените хора още не са осъзнали, че пансионните и здравноохранителните фондове по света вече са кухи черупки...

              Пропагандната машина върши своята работа като им обяснява как прилагането на комбинация от печатане на пари и поддържане на изкуствено ниските лихви ще им помогнат да си плащат кредитите.... Не им обясняват обаче, че за сметка на всеки 2 долара "спестени" от по-ниската вноска по кредитите се налага да плащат по 3 долара по-високи сметки за храна, облекло, електричество, отопление и данъци!
              Щом банките и правителствата са едно цяло (или почти едно цяло), тогава защто правителствата да позволят на БТК, да прецака банките и политиката им на "вливане на ликвидност", която водят и ФЕД и ЕЦБ (под една и друга форма) и Японската Централна банка. На мен ми се вижда много нелоги4но от една страна Централните банки да оставят БТК необезпокояван. Зна4и, Японците пе4атат и "вливат ликвидност" или както там си го нари4ат, а от друга ще оставят БТК, който 6те обезмисли цялото това упражнение, АКО полу4и широка популярност сред населението. На мен това ми се вижда противоречиво и абсурдно. Ти казва6, 4е няма как да спрат БТК. Може и да не успеят да го спрат , но според мен поне 6те се опитат да го направят. Един от на4ините е да се опитат да забранят търговията С БТК. Ти казвваш - "не се гаси това що не гасне" и ще има 4ерен пазар. Сигурно 6те има "4ерен пазар" , но обема на този 4ерен пазар ще е в пъти по-малък от един незабранен пазар. Опитай се да мисли6 с главата на 4овек, в 4ието общество има ред и законност (БГ изобщо не влиза в сметката - малка страна с още по-малка икономика) - кажат ли на бай Джон няма да пипа6 БТК, за6тото терористите, мафиози и наркотрафиканти се финансират с него, 90 % от бай Джоновците няма и да си помислят да го пипнат. Ще останат едни 10%, ако успеят да хванат наколко и ги осъдят за 3-4 месеца да копат градинки и метат улици и ги покажат по телевизията , ползвателите на БТК още повече ще оредеят ---> няма ли ползване на БТК от широк кръг от хора отива се на изходното положение - 100 К БТК = на една-две пици.

              Не твърдя че така ще се слу4и - но ми изглежда вероятно.

              БТК е гениална идея, проблема е 4е 6те разбие статуквото, ти мисли6, 4е статуквото ни6о няма да прави за да се защити, защото срещу прогреса не може да се противодейства, аз мисля, 4е статуквото (банки и правителства) ще направят ВСИЧКО възможно за да се защитят. После могат да префасонират идеята, като и махнат същността и да я поднесат на публиката отново.

              Какво ще стане - да сме живи и здрави да видим,

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Смея ви се Това правя. Човек тбрябва да е в час с човешката глупост иначе много по-трудно се печели
                равновесенов, нещо май си изгубил равновесието? Как върви баенето на боб на бфб-то?
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
                  Добре де,като биткойн е балон какво правите тогава в темата за биткойн?Като е балон айде чиба. :-) Или там си инвестирайте на БФБ-то в шуробаджанашките фирмички източващи държавата или в някоя от многото "стабилни" български банки с по три Б минус.Най-добре ако питате мен инвестирайте в БЕХ и дъщерното му дружество НЕК
                  Смея ви се Това правя. Човек тбрябва да е в час с човешката глупост иначе много по-трудно се печели

                  Коментар


                  • Започва лавинообразно иземване на функциите на банките и на фирмите процесори на плащания чрез кредитни карти. Например, такъв процесор за България е Борика.

                    http://techcrunch.com/2013/04/04/moz...-for-payments/

                    https://wiki.mozilla.org/WebAPI/WebP..._flow_overview

                    Криптовалутите ще са гръбнака на тези нови платежни системи!
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Добре де,като биткойн е балон какво правите тогава в темата за биткойн?Като е балон айде чиба. :-) Или там си инвестирайте на БФБ-то в шуробаджанашките фирмички източващи държавата или в някоя от многото "стабилни" български банки с по три Б минус.Най-добре ако питате мен инвестирайте в БЕХ и дъщерното му дружество НЕК
                      Last edited by detonator; 05.04.2013, 21:39.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                        ОК, имаме нещо, което струва $ Х. Въпроса е обаче какво стои зад него? Да, пазара казва днес имагинерна валута Х, струва толкова $ да речем. Но реално какво стои зад нея.
                        Стои човешката глупост. По-смешен балон от биткоините просто няма. Това бие по тъпотия даже и прословутите лалета в холандия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
                          Между другото в балансите на БНБ вече втора седмица липсва отчет на управление "Емисионно".Изводите оставям за вас.
                          Извода е че причината за появата на Биткойна е липсата и мечтата за справедливост и независимост от финасовата и банкова олигархия.... Биткойна засега изглежда че удовлетворява тази мечта и затова направи този скок

                          Коментар


                          • Между другото в балансите на БНБ вече втора седмица липсва отчет на управление "Емисионно".Изводите оставям за вас.

                            Коментар


                            • Jeka ами зад акциите какво стои?Защо като излезна балонът фейсбук на борсата и всички служители се втурнаха да продават и цената се срина с 30%?Защо големите играчи хитро изчакаха цената да падне и напазаруваха на 18$?Със сигурност хитреците продаваха заедно със служителите за да може цената да срине по сериозно и да си купят после на евтинджос.Зад всяко нещо стои "доверие" в това число и зад банкнотите.Ако се срине доверието се получава спукан балон.Ако в БГ нямахме валутен борд дали цената на 1 лев щеше да е една дойче марка?Имаме ли им доверие на скапаните политици?Щом има хора които купуват и продават на цена Х лева цената е такава и точка по въпроса.През 2008 всички знаеха,че в БГ се надува имотен и кредитен балон и какво стана пукна се и няколко десетки хиляди фирми фалит,200 000 безработни и 20% лоши кредити.Това се нарича ПАЗАР.Всеки сам си решава.резултатът е общ.В момента резултата е 1:135 в полза на биткойна срещу долара.Балон или не това го решава ПАЗАРА,а не аз,ти или мастъра...
                              Между другото руснаците са си направили виртуална валута.Казва се рукойн и в момента се търгува за 0.0012 биткойна.


                              https://www.youtube.com/watch?featur...&v=Um63OQz3bjo
                              Last edited by detonator; 05.04.2013, 19:16.

                              Коментар


                              • Жека, зад биткоина седи доверието в сигурността на криптографията.

                                Нищо не ти пречи да си направиш инвесторки и бегемамки. Стига да успееш да убедиш достатъчно много хора, че има смисъл да си ги купят и да ги търгуват, схемата ти ще проработи и няма да е много по-различна. Явно достатъчно много хора са убедени и вярват в биткойн, за да върви търговия за вече 1 милиард USD.

                                Коментар

                                Working...
                                X