IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
    Сън не ви хваща от тез квантови глупости. Починете си малко. Това е като извънземните. Никой не ги е виждал, ама ги има
    Ако ще теоретизираме - бих се притеснил повече за онлайн банкирането, отколкото за биткойна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Не е все тая... Колко цифрено е числото 2 на степен 256 и го умножиш с друго подобно? Говорим за огромен брой възможности, недейте така!

      Можете ли да си представите броя на молекулите вода в тялото на един човек? А броят им в телата на всички хора? А броят им в телата на всички живи същества на Земята? А броят им във всички живи същества плюс броят им във всички сладководни басейни? А към това прибавим броят им във всички морета и океани? Е ако може да си го представите такова число то броят на възможните двойки частни и обществени ключове в биткойн мрежата е число по-голямо от това!
      Сега прочетох малко повече и съм съгласен с теб. Публичният ключ при биткойн е само привидно публичен - биткойн адреса е резулата от двойно хеширане (през RIPEMD160 и SHA256) на публичния ключ. Досега писанията ми бяха само в контекста на класическото RSA PKI, при който публичният ключ си е баш публичен и е чисто и просто произведението на 2 прости числа - при достатъчно голяма компютърна мощ си има софтуер, който е способен да изчисли два прости множителя при дадено произведение. Нещата не стоят така при elliptic curve.

      kudos, мастъре !

      Коментар


      • На никой друг пазар в момента не може да се види толкова много предложени в най-чиста форма алчност и страх !

        Коментар


        • Сън не ви хваща от тез квантови глупости. Починете си малко. Това е като извънземните. Никой не ги е виждал, ама ги има

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ndachev Разгледай мнение
            колкото за един съвременен бинарен компютър има разлика дали ще умножи две стоцифрени или две двестацифрени числа - все му е тая.
            Не е все тая... Колко цифрено е числото 2 на степен 256 и го умножиш с друго подобно? Говорим за огромен брой възможности, недейте така!

            Можете ли да си представите броя на молекулите вода в тялото на един човек? А броят им в телата на всички хора? А броят им в телата на всички живи същества на Земята? А броят им във всички живи същества плюс броят им във всички сладководни басейни? А към това прибавим броят им във всички морета и океани? Е ако може да си го представите такова число то броят на възможните двойки частни и обществени ключове в биткойн мрежата е число по-голямо от това!
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
              За мен лично, както и за всички "некопачи", това е само плюс. Колкото повече се повишава трудността, толкова по-малка е вероятността някой да разбие системата с въздесъщия си квантов компютър
              Доколкото разбирам от военна музика, за квантов компютър разликата между минималната и максималната трудност на биткойна ще е толкова пренебрежима, колкото за един съвременен бинарен компютър има разлика дали ще умножи две стоцифрени или две двестацифрени числа - все му е тая.

              Коментар


              • Офтопик:

                Първоначално изпратено от ВУЙЧО Разгледай мнение
                И ти ли бе сладур , що не дойдеш да ми покажеш как става в темата за форекс
                Защо да не дойда?Превеждам пари в акаунта и до 5 мин съм в кириза.Но просто някакси вече не ме влече.Преди няколко години загубих интерес.Пускам графиките от време на време колкото да си сверя часовника.Малко ме е яд,че през това време изпуснах възможности за ключови отигравания,но такъв е живота.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                  Примерно, ако цялата тази изчислителна мощност и енергия, които се разхищават, и всички тези огромни изчисления генерирани от мрежата за копаенето на биткойни отиваха в помощ на някой полезен проект, например за разкодиране на човешкия геном(който също се нуждае от голяма изчислителна мощност), това би донесло страшно много ползи за цялото човечество. Тогава аз щях да бъда най-големия привърженик и защитник.

                  Има такива проекти, които се опитват да решават жизненоважни за хората проблеми, на база на споделена изчислителна мощност по мрежата. Пак се използват видеокарти на същия принцип, както при биткойна. Но са безвъзмездни и се участва доброволно.

                  При биткойна само се разхищават невероятно големи количества енергия за извършването на напълно безмислени, глупави, празни и безполезни операции, а крайния продукт няма никаква полезност и НЯМА НИКАКВО РЕАЛНО ИЗМЕРЕНИЕ.

                  ТОВА СИ ОСТАВА ЕДНА ВЕЛИКА, БЕЗМОЗЪЧНА ГЛУПОСТ. Наливат се страшно много пари и се правят огромни разходи, за да се произвежда несъществуващ продукт, без никакво практическо приложение. Всичко това се крепи само на алчност и на обещания за бързо забогатяване на масите.

                  Не е ли това велика тъпотия и абсолютна глупост??

                  Изчислили са, че на денонощие се изразходва енергия за 150 000 долара, която отива за копаене, а това което се произвежда, няма никаква реална полза от него. Също така не би могло да има някакво реално приложение като технология. Това е само една глупост, плод на човешката алчност, от която няма да произлезе нищо.

                  В момента цялата система се задвижва и се крепи на алчност. Това няма да продължи много дълго, защото точно алчността ще срути системата. Дните на биткойна са преброени. Лично аз ще бъда страшно щастлив, когато биткойна замре и този фарс приключи.
                  Ако това е цената за поддържането на една стабилна финансова система, то според мен тази цена е миниатюрна. В момента целия свят плаща десетки хиляди пъти повече на нашите любими банкстъри и на среща какво получаваме? - Много секс (клатят ни сутрин, обед и вечер).

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                    Форекс Майсторе, защо вие биткойнаджиите не коментирате нищо за зверското повишение на трудността тия дни.

                    При сегашния фактор на трудност, мощна карта, каквато е примерно HD7870 прави:

                    на ден: 0,02 = $ 2.11
                    на седмица:0,16 = $14.80
                    на месец: 0,68 = $64.26

                    Махни 15-20 долара разходи за ток месечно и чисто се получава около 50$ на месец печалба.
                    При положение, че картата струва 550 лева, това означава, че ще са необходими СЕДЕМ МЕСЕЦА И ПОЛОВИНА, само за да се избие инвестицията в картата. А след седем месеца, трудността ще се е увеличила още повече. За да се изкопае по-сериозна сума, примерно 15 000 долара, ще са необходими над 29-30 години.

                    При тая трудност, копаенето с карти вече се обезмисля. Все едно да се опитвате само с клечки за зъби да прокопаете тунел под Ламанша.

                    Поне ви признавам, че сте оптимисти. Според мен далаверата беше единствено на ниво 260 и остана в историята. Който продал, продал. Вече всичко е минало и връщане назад няма.
                    За мен лично, както и за всички "некопачи", това е само плюс. Колкото повече се повишава трудността, толкова по-малка е вероятността някой да разбие системата с въздесъщия си квантов компютър

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
                      Всеки знае да цъка в акции или форекс.
                      И ти ли бе сладур , що не дойдеш да ми покажеш как става в темата за форекс
                      Мнението ми води до фалит !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
                        Ще споделиш ли, ако сделката има развитие?
                        С удоволствие!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                          Колкото ще забогатееш, ако вземеш един тас и почнеш да пресяваш някоя река, толкова и ще забогатееш ако си купиш една видео карта. Поне във втория случай може да се научиш да правиш софтуер или в краен случай може да се размажеш от игри, даже и да я подариш на някое хлапе, докато с таса само ще си подпираш вратата.
                          Ако ще спекулираш, може да го правиш не само с койни, ами с каквото се сетиш. Купи акции на някоя българска компания. Пак има вероятност да станат 0, и примери бол.
                          Съгласи ме.Между другото възвращемоста от сеене на злато в БГ е подобна - между 10 и 50лв. на ден в зависимост от късмета.Но за цъкането на борсата не съм съгласен.Всеки знае да цъка в акции или форекс.Докато търговията с койни е много по интересна,загадъчна,непредвидима и рискова - просто интересна.
                          Last edited by detonator; 19.04.2013, 10:33.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                            Продавам АУДИ А6, дизел, 140 коня, автомат, 2008 година ... за БТК! Съвсем съм сериозен! Ако има желаещ да ми пише на лични!
                            Ще споделиш ли, ако сделката има развитие?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Спукан балон не може да се надуе отново, Негодников. А ако "балонът" ту се надува ту спада това означава, че това "нещо" диша! А щом диша значи живее!
                              тука вече на поезия избива.. Все пак очаквам цената да не премине сегашния връх следващите месеци. По краткосрочно прогнозирам тест на 200
                              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                              Коментар


                              • На 120 хора продали на 60-70-90 започнаха да си скубят косите.Ако цената мине 150$ очаквам масови ритуални самозапалвания!

                                Коментар

                                Working...
                                X