IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
    bitcoin ще стане пирамида, когато 2+2 бъде равно на 5
    не вникваш...не биткойна (няма сми да се бори някой да го чупи алгоритъма и системата ) ... цената му може да се балонизира и пирамидата всъщност е борсата на която се търгува с биткойни..

    виж колко реални стоки и услуги се купуват с койни и после сравни с оборота на МТ ГОХ - разликата ще е колосална...

    за мен цялата тази патардия на МТ ГОХ всъщност убива койна като реаална валута, зщото при текущата волатилност става много трудно да се извършват каквито и да било сериозни сделки срещу койни.... ако се прави нещо то е с научна цел и мижаво.

    преди имаше някакви обороти за ганджа и тн в койни, но с тази ценова активност една от страните е почти винаги прецакана и не виждам как ще се движи реално тази валута като разплащателно средство
    Last edited by bertram; 24.04.2013, 12:04.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      пичове,
      не бъркайте борсите с дружества с инвестиционна цел или друга стопанска дейност.
      мадоф си спретна пирамида, но неговата беше от друго ествество.. класическа пирамида дет се вика
      bitcoin ще стане пирамида, когато 2+2 бъде равно на 5
      I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        пичове,
        не бъркайте борсите с дружества с инвестиционна цел или друга стопанска дейност.
        мадоф си спретна пирамида, но неговата беше от друго ествество.. класическа пирамида дет се вика
        Добре,ама нали има притеснения,че нещото биткойн не се регулирало и Гокс били измамници.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
          Най-доброто регулирано нещо в последните години беше пирамидата на Мадоф.
          Даже си има и страница в уикипедия---> http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...B4%D0%BE%D1%84
          пичове,
          не бъркайте борсите с дружества с инвестиционна цел или друга стопанска дейност.
          мадоф си спретна пирамида, но неговата беше от друго ествество.. класическа пирамида дет се вика
          ПП Фори,

          приеми , че на цени около долар е имало достатъчно време и бройки да се акумулират хубави пакети и от даден момент нататък купуването е козметично в определени случаи - ако се прави схема. В момента ако видиш пакет 100К за 150$ - какво пречи да е местене от единия джоб на групата е другия... ако борсата е замесена няма как да го различиш.. и ще кажеш - ето някой купува 100К по 150$, а аз блея.
          Last edited by bertram; 24.04.2013, 11:53.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            предположението ми е следното

            група хора (може и да не са създателите на койна) събира много койни на ниска цена

            после започват едни кухи обеми е МТ ГОХ - защото може.... дето вика иван какво като не е регулирана - ами никой не знае колко точно реални пари седят зад оборота
            1. Няма как хем да се "събират" биткойни, хем цената да си остане ниска! Търсенето неминуемо ще увеличи курса! Ако Фед започне скрито да купува биткойни то самият Фед ще даде сила на притежателите на биткойни, като увеличи тяхното сумарно богатство и ще им даде още повече увереност и финансови средства да защитават и да доусъвършенстват творението си! Какъв е смисълът Фед да прави "чудовището" по-силно ако изобщо смята да се бори с него на някакъв по-късен етап?
            2. Иван вече ти обясни, тъй наречената регулация по никакъв начин не ти дава по-истинска представа за състоянието на пазара!
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Най-доброто регулирано нещо в последните години беше пирамидата на Мадоф.
              Даже си има и страница в уикипедия---> http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...B4%D0%BE%D1%84

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Не разбрах, какво ти е предположението?!... Някой щял да продаде биткойните си срещу долари и щял да спечели?! А тези които били купили биткойни срещу долари щели да загубят?!... Това ли ти е предположението?
                предположението ми е следното

                група хора (може и да не са създателите на койна) събира много койни на ниска цена

                после започват едни кухи обеми е МТ ГОХ - защото може.... дето вика иван какво като не е регулирана - ами никой не знае колко точно реални пари седят зад оборота - той се смята ежесекундно, но я няма гаранцията , че примерно господин Х не е направил 90% от този оборот прехвърляйки едни пакети от левия си джоб в десния...без това е ясно за публиката.. тя вижа инфото предоставено от борсата, но не и кой и как седи за сделките.. точно това следят регулаторите.. да няма изкуствено надуване на цените.


                идва хубавата част - когато и таксиджиите започнат да говорят за новите електронни пари .. не знам дали сме в тази фаза но сме близо тогава господин Х изпразва джебовете брутално и кешира каквото е останало и е е успял да пласира полека на масовката


                ... тока спира...

                ФЕД и другите централни банки според мен са напълно наясно какво се случва и ще оставят нещата да се развият 'качествно'.. така после ще имат плашило, което да плаши мераклиите още няколко години да не се пробват с независими виртуални пари.

                това ми е предположението, а дали ще се случи няма как да знам...просто предполагам.

                начина по който изтръскаха крушата като отиде на 200+ и активността след това ме карат да мисля, че вече са във фаза - да захраним всичкото играчор с 'изгодни' койни.

                знам, че в момента звуча неактуален, защото цената катери, но няма как да не зе замислям " защо катери, къде е стойността, с какво се е променила средата, с колко са нарастнали реалните разплащания за стоки и услуги в биткойни ...и такива ми ти работи.

                на мен ми прилича на пирамида от нов тип, която хем увлича масата, хем благодарение на борсите покрива някои 'тънки' моменти от това какво наистина се случва.

                поздрави
                не ви критикувам вас, защото вие няма как да сте част от схемата на големите играчи.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  това е предположение
                  н е препоръка
                  Не разбрах, какво ти е предположението?!... Някой щял да продаде биткойните си срещу долари и щял да спечели?! А тези които били купили биткойни срещу долари щели да загубят?!... Това ли ти е предположението?
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    обясни ми точно кой и как регулира МТ ГОХ, защото подема в цените се крие именно в бесните обеми които се въртят на тази 'борса'

                    викаш като е нерегулирано е съвсем пазарно.... така би било ако бяхме на димитровградския пазар и за 10 секунди става ясно има ли реална търговия и с хубави обеми или се правят шашми.

                    като гледаш оборот 500 000 000 долара за месец - как разбираш дали този оброт реално се е състоял ... или големите сделки са всъщност между някой от схемата МТ ГОХ... без реално движение на зелени пари...

                    ако пробваш подобни схеми на регулиран борса регулатора ще ти звънне на вратата за отрицателно време... даже титаните от КФН ще те надушат ако си превъртиш един пакети от един твой акаунт на друг и си ги въртиш така с голям обем.

                    гледайки ръста на цената си като хипнотизиран и не си задаваш въпроса

                    " дали реалната търговия с разплащателно средство биткой е нарастнала"
                    " дали някой следи борсите на които се търгува биткойн"

                    никой не говори за фалшифициран на биткойна, а за ПРОМОТИРАНЕ с цел едно определено количество койни да бъде продадено на 'фенове' на дебели цени.

                    после...после ще мине в историята ... нито е първата нито последната виртуална валута.
                    Ти ми обясни защо трябва някой да регулира нещо ??? Като регулираха Фани и Фреди какво стана с тях? Като банките слагаха ААА на ипотеки дето хората са в затвора или не са работили последните 10 години какво стана с тях. Като регулаторите гледаха МФ Глобъл защо им изчезнаха 2Б от клиентски сметки. Като регулирата ABN AMRO защо им ги няма златните депозити .... Навсякъде където има регулация има корупция. Навсякъде където има лицензиране има подкупи.

                    Никой не промотира насила БТК.. тука някой каза че вече и български търговци го приемат. Надали някой им се е обадил по телефона с оферта.. Хората приемат нещо да ползват защото е по-добро някак си от това което познават. Мен не ме интересува колко са реални оборотите. Както не ме интересува всеки път като си тегля пари от картата на банкомат да ми показват реалната купчина пари по салдото ... всичко е доверие. И ЗАСЕГА БТК го оправдава...И не ми казвай че би се отказал от 3000% доходност за година пък било то и от нерегулиран пазар ;-)
                    Last edited by IvanG; 24.04.2013, 10:42.
                    I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                      Приличаш ми на старшината дето казвал на бомбетата: Смейте се смейте се. Като падне атомната бомба аз ще се смея.
                      обясни ми точно кой и как регулира МТ ГОХ, защото подема в цените се крие именно в бесните обеми които се въртят на тази 'борса'

                      викаш като е нерегулирано е съвсем пазарно.... така би било ако бяхме на димитровградския пазар и за 10 секунди става ясно има ли реална търговия и с хубави обеми или се правят шашми.

                      като гледаш оборот 500 000 000 долара за месец - как разбираш дали този оброт реално се е състоял ... или големите сделки са всъщност между някой от схемата МТ ГОХ... без реално движение на зелени пари...

                      ако пробваш подобни схеми на регулиран борса регулатора ще ти звънне на вратата за отрицателно време... даже титаните от КФН ще те надушат ако си превъртиш един пакети от един твой акаунт на друг и си ги въртиш така с голям обем.

                      гледайки ръста на цената си като хипнотизиран и не си задаваш въпроса

                      " дали реалната търговия с разплащателно средство биткой е нарастнала"
                      " дали някой следи борсите на които се търгува биткойн"

                      никой не говори за фалшифициран на биткойна, а за ПРОМОТИРАНЕ с цел едно определено количество койни да бъде продадено на 'фенове' на дебели цени.

                      после...после ще мине в историята ... нито е първата нито последната виртуална валута.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        точно това е целта на занятието... в един момент ще спрат тока брутално, но един пичове ще са си продали виртуалните неща за милиони гадни зелени долари

                        после ще държи влага на играчите години.

                        това е предположение
                        н е препоръка
                        Приличаш ми на старшината дето казвал на бомбетата: Смейте се смейте се. Като падне атомната бомба аз ще се смея.
                        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Сега всеки ден в Гох влизат нетно между 5 и 20 милиона долара.

                          http://www.reuters.com/video/2013/04...videoChannel=5
                          точно това е целта на занятието... в един момент ще спрат тока брутално, но един пичове ще са си продали виртуалните неща за милиони гадни зелени долари

                          после ще държи влага на играчите години.

                          това е предположение
                          н е препоръка
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Продължаваш да правиш свободни съчинения, Пепи.
                            Кой е Пепи ??? И по стила и оформянето на изреченията , не ти ли прилича на Схемата ???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                              преди няколко седмици цената когато гравитираше около 35 евро ти съветваше всеки който има биткойн-и да продаде
                              Продължаваш да правиш свободни съчинения, Пепи.
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение

                                Всеки може да сгреши.Дека са ни шортърите бре?
                                Че нещо артиите на атомните бомби и подводниците в последно време се обезцениха със 150%.
                                Last edited by detonator; 24.04.2013, 08:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X