IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега има забавяне в растежа на цената, но според мен в определен момент след някое позитивно събитие като голям търговец да започне да приема BTC цената пак рязко ще скочи. Е да се надяваме че няма да има и някое много негативно събитие . Ако няма кой знае какви новини в близко време цената ще се върти около $1000.
    Търгувайте всички видове криптовалути в този сайт: http://goo.gl/s6S6k8

    Коментар


    • 892 долара.....
      Преди месец 1200....след месец 500.......
      Тази търговия е за хора със здрави нерви.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
        Кои борси?... Как от един долар се стигна до 1242 долара за койн...за няколко месеца, без да говорим за спекулации?...Нямам повече въпроси....
        Ето ти 4те най-големи борси като обем в реално време http://bitcoinwisdom.com/

        Коментар


        • Кои борси?... Как от един долар се стигна до 1242 долара за койн...за няколко месеца, без да говорим за спекулации?...Нямам повече въпроси....
          Last edited by darkside; 15.12.2013, 21:56.
          Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

          Коментар


          • Е как кой определял цената бе, пичове ?
            Има няколко борси, там едните продават, другите купуват -
            Markets 101

            Коментар


            • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
              Кое и кой определя курса/цената на тази валута?... Ако мое некой кратко и ясно да обясни....
              тва и аз не знам, пазара определя търсенето и цената

              Коментар


              • Кое и кой определя курса/цената на тази валута?... Ако мое некой кратко и ясно да обясни....
                Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
                  Дай пример за човек който са му изчезнали пари от портофейла.
                  Ама купувайте, бе то без пари само хиледарка за нещо кадето го няма, кво му плащаш
                  Тея дигитални стотинки са Black Swan явление, на български ние му викаме ' всяко чудо за 3 дена '. Биткойн еуфория, както сега на финансовите пазари, но все някаде нещо ще се 'обърка', и после някой ще глътне вода, както със Subprime Mortgeges 2008
                  а пък не дай си Боже да стане война, ходи си купи хляб с биткойни, тея в Сирия сигурно само с тях пазаруват
                  Дигитални стотинки ще има и може би ще оцелеят за раплащателно средство между държавите във времето но не на тази цена ...
                  Last edited by michaelis; 15.12.2013, 19:35.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Не е вярно случаите са много, но за радост потърпевшите дори не се оплакват..а има компании на които им откраднаха койни в добри количества..обаче не се оплакват.
                    Стига сте се връзвали на американците на простотиите, това е поредната им технологична пирамида.
                    Дай пример за човек който са му изчезнали пари от портофейла.

                    Коментар


                    • Спрях да се занимавам с темата, че като технически грамотен човек вече чак ми е безинтересна. Наглеждам от време на време, ама гледам почнали сте с обидите.
                      https://www.coinpayments.net - ей тук хората поддържат по 30 валути наведнъж. Кой в каквото иска да си се фанатизира. Погледнете Store Directory на тоя сайт и после пак викайте, че сме неграмотни бабички. .
                      Last edited by IvanTerziev; 15.12.2013, 11:36.
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Не е вярно случаите са много
                        Нещо не си доразбрал приятелю.Никога не е била отчитана кражба, причинена от слабост в оригиналния биткойн клиент или от уязвимост в протокола.

                        In the history of Bitcoin, there has never been an attack on the block chain that resulted in stolen money from a confirmed output. Neither has there ever been a reported theft resulting directly from a vulnerability in the original Bitcoin client, or a vulnerability in the protocol. Bitcoin is secured by standard cryptographic functions. These functions have been peer reviewed by cryptography experts and are considered unlikely to be breakable in the foreseeable future. - https://en.bitcoin.it/wiki/Myths#Bitcoin_was_hacked
                        Имало е случаи на атаки срещу борси, онлайн портфейли и други подобни биткойн свързани компании.
                        За това, големите количества си ги държиш в портфейл (или няколко), създаден и използван само с оригиналния клиент. Оперираш с него само през, защитен компютър, който закачаш към интернет само при транзакции към други по малки и удобни портфейли.

                        Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Стига сте се връзвали на американците на простотиите, това е поредната им технологична пирамида.
                        К'ви американци, к'ви 5 койна?! Промити бабешки мозъци, еййй....
                        Last edited by fefo; 15.12.2013, 02:43.
                        "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

                        Коментар


                        • Стартираща компания, занимаваща се с биткойни, привлече $25 млн. инвестиции

                          Стартиращата компания Coinbase, която помага за осъществяването на транзакции с биткойни е събрала 25 милиона долара от инвестиционния фонд Andreessen Horowitz и други инвеститори, пише Washington Post. До момента това е най-голямата инвестиция в стартираща компания, занимаваща се с виртуалната валута.
                          Още няколко други млади фирми събираха капитал през тази година, но не е имало толкова голяма инвестиция като тази в Coinbase. Bitpay, която приема плащания от търговци успя да получи 2 милиона долара през май. През същия месец Coinbase събра 5 милиона.
                          През октомври Circle си осигури инвестиции от 9 милиона долара. itBit, компания, която планира да направи борса за биткойни, събра 3.25 милиона долара миналия месец. Също през ноември най-голямата китайска борса за дигитална валута, BTC China, събра 5 милиона.
                          Стряскащата прилика с dot-com бума през 1990 година най-вероятно не е случайна. Поддръжниците на бит-монетите смятат, че отворената мрежа за разплащане ще се превърне във важна нова платформа от технологичните иновации, разклащайки финансовата индустрия, така както интернет разклати комуникационната индурстрия преди две десетилетия.
                          Хората си спомнят dot-com бума като ера на ирационално прахосничество и лекомислени инвестиции в големи дози. Важно е да се отбележи, че много от dot-com дружествата успяха. Докато Webvan и Pets.com фалираха, Amazon, eBay и Yahoo успяха. Още по-важно е да се каже, че масивните инвестиции тогава доведоха до изграждането на инфраструктура, която днес смятаме за даденост. Беше необходимо хиляди предприемачи да експериментират с новите интернет технологии, като много от тях се провалят, за да се създадат успешни онлайн услуги, на които днес разчитат милиони хора.
                          Нещо подобно може би се случва с икономиката на бит-монетите. Ако дигиталната валута успее, някои от стартиращите сега компании имат потенциала да бъдат печеливши в бъдеще. В процеса на развитието си те може да превърнат бит-монетите в нещо полезно за потребителите.
                          Междувременно Европейският банков орган (ЕБО) отправи строго предупреждние за риска при купуване и търгуване на биткойни, съобщи „Фокус”. Организацията смята, че потребителите не са защитени от законови регулации и съществува риск да загубят пари.
                          В изявлението на ЕБО се казва, че популярността на виртуалната валута расте, като това е придружено от „редица рискове при купуването, притежаването или търгуването на дигиталната валута.”. Проблемът е, че бит-монетите не подлежат на законови регулации от страна на правителствата.
                          Биткойните се превърнаха в център на противоречия в последните няколко години. По-рано през изминаващата 2013 година дигиталната валута беше остро критикувана, след като Федералното бюро за разследвания на САЩ (ФБР) затвори незаконния онлайн пазар Silk Road, които разчиташе отчасти на виртуалната валута, за да оперира. Наскоро пък бит-монетите бяха определени от някои американски законодатели като напълно надеждна валута.
                          Европейският банков орган се въздържа от препоръка потребителите да не инвестират във валути като биткойните, но заяви, че не трябва да се използват „истински” пари, които хората не могат да си позволят да загубят. Предупреждението на ЕБО идва седмица, след като Китай заяви, че няма да позволи бит-монетите да се търгуват чрез нейните банки, но позволява на гражданите си да ги разменят свободно в държавата.
                          В момента биткойнът е най-популярната криптовалута. Една от най-характерните й особености е децентрализираността – издаването и обращението й не се регулира от никого. Криптовалутата не е обезпечена с нищо, но въпреки това стойността й непрекъснато расте. До началото на 2013 г. стойността й бе около 13 долара, а на 29 ноември т.г. котировките й достигнаха рекордна стойност от 1242 долара.
                          Валутата е създадена чрез математическа формула в процес, назоваван „биткойн миниране”. Ключът в тази формула е, че биткойн снабдяването по презумпция не може да надхвърли 21 милиона.
                          Биткойнът е пуснат през 2009 г. като валута, свободна от правителствен контрол, напълно дигитално разменно средство за една дигитална епоха.
                          http://www.manager.bg/%D0%B1%D0%B8%D...86%D0%B8%D0%B8
                          Да бъде благословен българският Ян Палах (Д-р. Н.Черкезов) - за усмиването на SCI с коментарите си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ани Василева Разгледай мнение
                            Вчера четох, че от Фейсбук не дават много надежда на това... Интересно решение.
                            И аз четох , че и от турските сериали не ги бръснат. Чаванч таклату дори незнаел какво е.

                            Коментар


                            • Тялото

                              Не е вярно случаите са много, но за радост потърпевшите дори не се оплакват..а има компании на които им откраднаха койни в добри количества..обаче не се оплакват.
                              Стига сте се връзвали на американците на простотиите, това е поредната им технологична пирамида.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Биткойна не е по децентрализиран от книжните пари - валутите на централините банки.Все пак не съществува само една единствена валута и всяка държава си има своя. Това с децентрализацията звучи митично.
                                Има много отрицателни качества дигиталната валута - не е сигурна от гледна точка на нейната загуба е може би най сериозното и отицателно качество. Няма по лесно за кражба нещо от дигиталните пари и потърпевшия няма на кой да се оплаче дори.От технологична гледна точка е същата работа - електрониия подпис , който се криптира по същата технология тряабва да бъде откраднат същия , който да е необходим на някой да те подпише, а дигиталната валута върши работа без значение коя "монета" образно казано са хакнали ище си я сменят за пари.
                                Самия факт,че биткойн борсите бавят преводите на пари при смяна е достатъчно показателно. Това е същата хватка като работодателите които не изплащат първата заплата за да не платят на напуснал работник по собствено желание. Когато пирамидата се разпадне те просто няма да преведат парите за "обезценилите" се койни. Т.е. тези които най вътре в играта не вярват че това не е измамна пирамидална схема.
                                Толкова е лесно, че досега никой не е успял да го направи.

                                Коментар

                                Working...
                                X