IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
    Баси производителите И какво по точно"произвеждаш"
    Произвежда изчислителна мощ, която е нужна за подържане сигурността на мрежата. Съответно системата се "отплаща" за тази подръжка.
    "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
      Баси производителите И какво по точно"произвеждаш"
      Погледни реално, ако само ако купуваш и продаваш, пак нищо не произвеждаш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron
        днес произвеждам при сложност 4,250,217,920 с KNC Jupiter/1500 GH/s

        Баси производителите И какво по точно"произвеждаш"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
          ОК, разбрах ти мисълта. Обаче слабото място - тези "ентусиасти" го правят за печалба, какво става ако цената на биткойна падне? И на всичко отгоре сложността се увечличава постоянно и все по-висока цена е необходима за да има достатъчно "ентусиасти". Не ми изглежда като стабилна схема.
          Системата е изградена така, че да се регулира сама. Трудноста зависи от това колко копачи са закачени за мрежата.
          Закачат се повече миньори --> Трудността се качва --> Печалбата от изкопано намалява --> Някой миньори се откачат --> Трудността пада --> Закачат се нови миньори --> и т.н.

          Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Прав е не е от ентусиазъм, от алчност си е и за печалба.
          Копането е рисковано бизнес начинание. Ти като вкараш пари в някой актив от ентусиазъм ли го правиш или за печалба?
          "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
            ОК, разбрах ти мисълта. Обаче слабото място - тези "ентусиасти" го правят за печалба, какво става ако цената на биткойна падне? И на всичко отгоре сложността се увечличава постоянно и все по-висока цена е необходима за да има достатъчно "ентусиасти". Не ми изглежда като стабилна схема.
            Сложеността ще спадне и не необходимо да се ползва толкова много и толкова сериозен хардуер.

            Коментар


            • barbaron

              Прав е не е от ентусиазъм, от алчност си е и за печалба.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron
                Ти май нещо нищо не си разбрал за биткойните
                Без "копането" и огромната мощност на машините, в които "луди" ентусиасти са вложили вече милиони реални долари, време и мозък, няма биткойни, нито мрежа за транзакции с тях
                ОК, разбрах ти мисълта. Обаче слабото място - тези "ентусиасти" го правят за печалба, какво става ако цената на биткойна падне? И на всичко отгоре сложността се увечличава постоянно и все по-висока цена е необходима за да има достатъчно "ентусиасти". Не ми изглежда като стабилна схема.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                  Проблема е, че се съсредоточавате върху копане, което все повече се усложнява, и само по себе си няма никакъв смисъл. Това което има значение е да се възприема от хората с доверие, което трудно ще стане с тия борси измамници.
                  Вземи да попрочетеш нещо преди да драскаш глупости. "Копането" е сърцевината на сигурността при Биткойн! И стига си припявал песничката за доверието.... С доверието ВИНАГИ се злоупотребява, когато довереника е на зор. Това показват вековете с икономическата история на човечеството. Ето защо всяка парична система, която може да съществува без доверие е по-съвършена и икономически смислена. Такива са паричните системи използващи физическите злато и сребро, както и на Биткойн след осъществения технологичен пробив!
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron
                    Пилците и биткойните се броят "наесен"
                    Нямам нито време, нито търпение да изнасям лекции за биткойните.
                    Можеш да започнеш от тук:
                    Goldman Sachs: Bitcoin Isn’t a Currency But Underlying Tech Holds Promise
                    http://www.coindesk.com/goldman-sach...holds-promise/
                    "... Goldman Sachs’ IT Services equity analyst Roman Leal, estimates that the use of bitcoin could save up to $200bn a year, based on current trading volumes."

                    и да продължиш с това: https://www.google.fr/search?q=bitcoin

                    Всичко е написано просто и ясно
                    Идеята е супер, и много ми се ще скоро да се наложи нещо такова и да се посъкрати още една паразитна посредническа прослойка в лицето на банките. Проблема е, че се съсредоточавате върху копане, което все повече се усложнява, и само по себе си няма никакъв смисъл. Това което има значение е да се възприема от хората с доверие, което трудно ще стане с тия борси измамници.

                    Коментар


                    • Xman1

                      Аааа той мастъра плюе по спекулантите гнили, трябвало да си държат койтите под възглавницата а не по разни сайтове за да спекулират и увреждат биткойна. Сигурно ще се качи койна но никой не предлага оптия на късо, това е защото покачването му е сигурно. В един момент ще може да се каже със доста голяма сигурност че пирамидата бит койн рухва, но е рано още за подобно заключение и да се определи точно кога. Просто е рано. Сега по скоро ще се появят по добри варианти за крипто акции, това очаквам - системата става за акции обвързани със стойността на стоката например която произвежда дадена компания. Или предплата която да се удостоверява с криптиран запис и да може да се търгува във всеки момент от притежателя и - той да може да отстъпи тази предплата на някой друг. Накрая предплатите ще са повече от фиатните пари, ще се заменят предплати - размяна като валутите днес и с това цирка с банките ще приключи - системата ще ги изпрати в рая.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron
                        Не ни карай да правиме заключение, че наистина си неподострено парче
                        Толкова е просто: аз давам на гаранта - арбитър още от сега 10 BTC. Frosty като по-хитър и сигурен в прогнозата си изчаква до края на облога и тогава купува 10 BTC на безценица 10 дни преди крайния срок и ги дава на арбитъра
                        Ок, аз съм арбитъра. Давай ги.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty
                          Ако Мастъра докаже, че е забогатял от койните, които уж бил купил по 11 долара(нали все се пъчи и ни натяква тая история), аз съм готов да си призная, че не съм прав за биткойните и ще си изтрия всички мои мнения против биткойна в тази тема.
                          Знаем, че Мастъра е лукава лисица и ще се опита да пробута чужд биткойн-адрес, затова първо нека да докаже, че биткойн-адреса е негов, като направи превод примерно на 22.224816 биткойна по другия му адрес, който е в подписа. Така ще докаже недвусмислено, че биткойните са негови.

                          Предизвикателството е отправено за втори път, да видим дали ви стиска.
                          Нямам нищо против, фростев. Ти залагаш 1 Биткойн, че аз не мога да преведа 22,224816 биткойна по адреса в подписа ми, а аз залагам 1 Биткойн, че мога. Който спечели прибира 2-та биткойна... А да видим дали ти стиска?
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Аз се интересувам от идеята най-вече. Освен това мисля че още в началото се разбра че един БТК струва един БТК и няма нужда да се смята в каквато и да е друга валута. Също освен това става ясно че БТК е повече копане и прехвърляне на стойност от един портфейл в друг. Върху тази функционалност явно тепърва ще се градят нови платформи.. И колегите като този дето откривал 'нарастващи противоречия в системата' да се замислят и поровят за бизнес възможностите които ще се откриват вместо да се пенят през пет поста за пирамидите

                            А големите акули вече не им минава и през акъла да пробват подобни глупости. Дори Джанет Йелън, призна че това не е тяхна работа.
                            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                              барбароне, ти хубаво предлагаш 10 биткойна, които уж сега стрували $6400. Ама ако се срути до почти нищо, тогава ти губиш някакви си смешни няколко долара. Бе много за тъпи парчета ни имаш.
                              Защо не удариш залога примерно да е злато за $6400 по сегашния курс. Т.е. да заложиш 146 грама чисто злато. А, стиска ли ти като си мъж? Нали е пак толкова $6400 дойлера?
                              Пък то нали биткойна същото като златото, само че цифрово...
                              И какъв е смисълът да се разхожда с нЕкво злато докато се изпълни баса и да рискува някой сига.../опа да не ни измародерират/ да го удари по ценната глава както са се разщъкали навсякъде да си 'берат' разни работи.
                              Второ, трезор ли да му купува на това злато, сейфове ли. А биткойна дори тук, хем повече умни хора и не го разбират, та сига-та ли.
                              Ако му трябва злато за нещо - ще си вземе злато, ако му трябват холандски гулдени ще си вземе холандски гулдени. Имам предвид, ако еврозоната пукляса де някой ден. И зимбабвийски долари може да си вземе. Само транспорта на влаковата композиция ще му излезе скъпичък.


                              Frosty, тоя биткойн ти бърка в мозъка, а?
                              Не можеш да приемеш, че има и околен свят извън теб и част от него е нещо, което не разбираш. Спокойно, никой не е сам. Всички сме свързани по някакъв начин. В случая си свързан /чрез писането в тая тема/
                              Last edited by verimg; 13.03.2014, 23:57.

                              Коментар


                              • d333

                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X