IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Предлагат се вече и Bitcoin ETFs за финансови инвеститори.

    Цената ще расте и ще пада, но все пак си мисля, че биткойнс за критповалутите е нещо като златото за валутите - нов стандарт.

    Тоест ако критповалутите имат бъдеще, то трябва да имаш биткойн.
    Как мислите...

    Коментар


    • https://www.cryptocoinsnews.com/russ...ital-currency/

      Коментар


      • ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Докъде стигнахме ....
          Във форума на Хардуер БГ се карат, кои карти се "избиват" по-бързо NVidia или AMD
          едните за 1.38 месеца, другите за 1,89 месеца!!!
          На Печелившите - ЧЕСТИТО!!!

          Копи/Пейст от дискусията:
          8 х GTX 1080 = 6 400лв (без ДДС)
          8 х RX 580 8GB = 3 360лв (без ДДС)
          добив от всяка
          RX 580 слагам 30MH/s = 240MH/s = 1398$ = 2 432лв = 1.38 месеца
          GTX 1080 слагам 600H/s = 4800 H/s = 1942$ = 3 379лв = 1.89 месеца
          Ето и в картинки:
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
            За мен е абсолютно непонятно твърдението на някои хора, че критповалутите са пирамиди. Разбира се сигурно има и пирамиди, но криптовалутите са предимно един нов инструмент, който може да бъде използван за всякакви цели. Те могат да оптимизират икономиката стотици пъти, неща които днес са невъзможни, ще станат възможни само с един клик на мишката.

            Като в заключение искам да кажа, че революцията до кято могат да доведат криптовалутите е равностойна, ако не и по голяма от революцията, която е дошла след изобретяването на огъня или колелото. В нашето общество, често се говори, че трябва да сме иновативни да измисляме нови неща, ето най голямата иновация в историята... и България ще е пак на едно от последните места. Наблюдавайте много внимателно азиатските държави, изглежда някъде там ще навлезе масово за първи път и ще видите какво ще последва. Не говорим за спекулацията, говорим за реалните приложения, които съвсем скоро ще ги видим на живо.
            Не виждам нищо революционно в тази простотия. Хабят се огромни количества енергия в безмислени изчисления и безполезни сметки, а не се произвежда никакъв полезен продукт. В тубата гледах някакъв, който разправяше, че сметката му за ток била 80 000 долара на месец.
            Печатницата за бай хойни на месец изразходвала електроенергия, почти колкото малък град и никакъв полезен продук не произвежда.
            Тея пари за тока кой ще ги плаща бре?
            Като е толкова революционнен този бай хойн, защо до сега не се е наложил никъде? От 2013 година го има и единствените му приложения до сега са за измами и за спекулации. За нищо друго не става.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


              Защото няма нищо общо с Биткойн и не произхожда от него, мисля че хората които купуват Ripple си нямат на идея какво правят. Ripple е просто един дигитален токен, каквито е имало и преди това, такъв дигитален токен, няма нищо общо с изобретението на Сатоши Накамото. Истинската революция при Биткойн е PoW алгоритъма съчетан с блокчейн. Това е големият пробив, Ripple няма нито PoW, нито блокчейн (те имат блокчейн, но той няма общо с този на Биткойн). Ripple е измишлиотина която може да бъде манипулирана по всяко време и по 1000 начина от дивелопърите. Ако искат могат да сложат инфлация, ако искат дефлация, те решават всичко. Такава система така или иначе съществува от хиляди години. Ripple може да бъде използван от банките евентуално, за да имат по евтини транзакции (но те всъщност не искат това, защото скъпите транзакции са им основен приход).

              Революцията на Биткойн е в това, че има ясни правила, видими от всички и много трудни за скрито манипулиране. За да се направи основна промяна в Биткойн е необходим голям консенсус на много играчи и всичко става открито, никой не може (на скрито) зад затворени врати да решава бъдещето.

              Тук трябва да се направи уточнението, че има и криптовалути, които не са задължително с PoW, но тогава трябва да е налично поне второто условие, да имат блокчейн или ако нямат собствен, да използват "чужд" стандартен блокчейн.

              В момента има три поколения криптовалути, първите са директни разклонения на Биткойн с относително малки промени, като пример за такива могат да бъдат дадени (Litecoin, Namecoin, Peercoin въпреки че е със смесен PoS/PoW алгоритъм си е абсолютно стандартна) . След тях са второто поколение които се различават по това, че с тях са възможни много повече неща от простото прехвърляне на токени, например могат да се сключват договори (те имат общ недостатък, че използват мрежата на Биткойн). Това са бившата Mastercoin (Сега Omni), и Counterparty. Те също така позволяват лесната направа на собствени дигитални токени. Последното 3-то поколение, обединява всички технологии изброени до тук. Ethereum е първата монета от 3-то поколение и позволява почти всичко което човек може да измисли като приложение на криптовалутите. Могат да се правят лесно нови токени базирани на Ethereum (вече има около 20 и се очакват още много) . Могат да се сключват договори, да се изпълняват автоматизирани сделки, да се направят децентрализирани борси и тн. Също така се смята, че Ethereum ще бъде в основата на т.нар. Интернет 3. Списъкът с технологии които са възможни благодарение на Ethereum изглежда почти безкраен. Възможностите са толкова големи, че дори експертите в тази област тепърва ще намират приложения. Говорим за тотална революция в почти всички области. Разбира се всичко това звучи твърде оптимистично и хората дълги години го отричаха като възможно, като някаква "фантастика". Тепърва ще се види какво е възможно и какво не, аз лично съм малко скептичен, защото глупаците винаги могат да сложат прът в колелото на умните хора. Особено когато са застрашени техните "топли местенца".

              За мен е абсолютно непонятно твърдението на някои хора, че критповалутите са пирамиди. Разбира се сигурно има и пирамиди, но криптовалутите са предимно един нов инструмент, който може да бъде използван за всякакви цели. Те могат да оптимизират икономиката стотици пъти, неща които днес са невъзможни, ще станат възможни само с един клик на мишката.

              Като в заключение искам да кажа, че революцията до кято могат да доведат криптовалутите е равностойна, ако не и по голяма от революцията, която е дошла след изобретяването на огъня или колелото. В нашето общество, често се говори, че трябва да сме иновативни да измисляме нови неща, ето най голямата иновация в историята... и България ще е пак на едно от последните места. Наблюдавайте много внимателно азиатските държави, изглежда някъде там ще навлезе масово за първи път и ще видите какво ще последва. Не говорим за спекулацията, говорим за реалните приложения, които съвсем скоро ще ги видим на живо. Мисля че държавата където ще се случи, ще е Южна Корея или Япония.
              Ох лошо ми е
              Вся Власть Советам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                Защото няма нищо общо с Биткойн и не произхожда от него, мисля че хората които купуват Ripple си нямат на идея какво правят. Ripple е просто един дигитален токен, каквито е имало и преди това, такъв дигитален токен, няма нищо общо с изобретението на Сатоши Накамото. Истинската революция при Биткойн е PoW алгоритъма съчетан с блокчейн. Това е големият пробив, Ripple няма нито PoW, нито блокчейн (те имат блокчейн, но той няма общо с този на Биткойн). Ripple е измишлиотина която може да бъде манипулирана по всяко време и по 1000 начина от дивелопърите. Ако искат могат да сложат инфлация, ако искат дефлация, те решават всичко. Такава система така или иначе съществува от хиляди години. Ripple може да бъде използван от банките евентуално, за да имат по евтини транзакции (но те всъщност не искат това, защото скъпите транзакции са им основен приход).

                Революцията на Биткойн е в това, че има ясни правила, видими от всички и много трудни за скрито манипулиране. За да се направи основна промяна в Биткойн е необходим голям консенсус на много играчи и всичко става открито, никой не може (на скрито) зад затворени врати да решава бъдещето.

                Тук трябва да се направи уточнението, че има и криптовалути, които не са задължително с PoW, но тогава трябва да е налично поне второто условие, да имат блокчейн или ако нямат собствен, да използват "чужд" стандартен блокчейн.

                В момента има три поколения криптовалути, първите са директни разклонения на Биткойн с относително малки промени, като пример за такива могат да бъдат дадени (Litecoin, Namecoin, Peercoin въпреки че е със смесен PoS/PoW алгоритъм си е абсолютно стандартна) . След тях са второто поколение които се различават по това, че с тях са възможни много повече неща от простото прехвърляне на токени, например могат да се сключват договори (те имат общ недостатък, че използват мрежата на Биткойн). Това са бившата Mastercoin (Сега Omni), и Counterparty. Те също така позволяват лесната направа на собствени дигитални токени. Последното 3-то поколение, обединява всички технологии изброени до тук. Ethereum е първата монета от 3-то поколение и позволява почти всичко което човек може да измисли като приложение на криптовалутите. Могат да се правят лесно нови токени базирани на Ethereum (вече има около 20 и се очакват още много) . Могат да се сключват договори, да се изпълняват автоматизирани сделки, да се направят децентрализирани борси и тн. Също така се смята, че Ethereum ще бъде в основата на т.нар. Интернет 3. Списъкът с технологии които са възможни благодарение на Ethereum изглежда почти безкраен. Възможностите са толкова големи, че дори експертите в тази област тепърва ще намират приложения. Говорим за тотална революция в почти всички области. Разбира се всичко това звучи твърде оптимистично и хората дълги години го отричаха като възможно, като някаква "фантастика". Тепърва ще се види какво е възможно и какво не, аз лично съм малко скептичен, защото глупаците винаги могат да сложат прът в колелото на умните хора. Особено когато са застрашени техните "топли местенца".

                За мен е абсолютно непонятно твърдението на някои хора, че критповалутите са пирамиди. Разбира се сигурно има и пирамиди, но криптовалутите са предимно един нов инструмент, който може да бъде използван за всякакви цели. Те могат да оптимизират икономиката стотици пъти, неща които днес са невъзможни, ще станат възможни само с един клик на мишката.

                Като в заключение искам да кажа, че революцията до кято могат да доведат криптовалутите е равностойна, ако не и по голяма от революцията, която е дошла след изобретяването на огъня или колелото. В нашето общество, често се говори, че трябва да сме иновативни да измисляме нови неща, ето най голямата иновация в историята... и България ще е пак на едно от последните места. Наблюдавайте много внимателно азиатските държави, изглежда някъде там ще навлезе масово за първи път и ще видите какво ще последва. Не говорим за спекулацията, говорим за реалните приложения, които съвсем скоро ще ги видим на живо. Мисля че държавата където ще се случи, ще е Южна Корея или Япония.
                Благодаря за подробния отговор !
                Доколкото знам Ripple е създаден от банки за да улеснява сетълмента между тях и да направи излишни банките кореспонденти и наистина банките (създатели) могат да го манипулират.
                Ще разгледам по-подробно Ethereum - излиза, че е подобрен Биткойн, Биткойн с повече приложения, ограничен брой монети и труден/невъзможен за манипулация.
                Смяташ ли, че при появата на някакво ново поколение компютри (квантови) няма да се събере достатъчно изчислителна мощност, която на промени кода на Биткойна/останалите киптовалути?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dragi mi smehurko Разгледай мнение

                  Защо мислиш, че Ripple е боклук ?
                  а какво друго е според тебе ?? .... е копирай си кода на койна прайш една Смехуркокойн и съшата раота, лимитирано, с майнинг, кожен салон, климатик, ел. стъкла и всички екстри .....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dragi mi smehurko Разгледай мнение

                    Защо мислиш, че Ripple е боклук ?

                    Защото няма нищо общо с Биткойн и не произхожда от него, мисля че хората които купуват Ripple си нямат на идея какво правят. Ripple е просто един дигитален токен, каквито е имало и преди това, такъв дигитален токен, няма нищо общо с изобретението на Сатоши Накамото. Истинската революция при Биткойн е PoW алгоритъма съчетан с блокчейн. Това е големият пробив, Ripple няма нито PoW, нито блокчейн (те имат блокчейн, но той няма общо с този на Биткойн). Ripple е измишлиотина която може да бъде манипулирана по всяко време и по 1000 начина от дивелопърите. Ако искат могат да сложат инфлация, ако искат дефлация, те решават всичко. Такава система така или иначе съществува от хиляди години. Ripple може да бъде използван от банките евентуално, за да имат по евтини транзакции (но те всъщност не искат това, защото скъпите транзакции са им основен приход).

                    Революцията на Биткойн е в това, че има ясни правила, видими от всички и много трудни за скрито манипулиране. За да се направи основна промяна в Биткойн е необходим голям консенсус на много играчи и всичко става открито, никой не може (на скрито) зад затворени врати да решава бъдещето.

                    Тук трябва да се направи уточнението, че има и криптовалути, които не са задължително с PoW, но тогава трябва да е налично поне второто условие, да имат блокчейн или ако нямат собствен, да използват "чужд" стандартен блокчейн.

                    В момента има три поколения криптовалути, първите са директни разклонения на Биткойн с относително малки промени, като пример за такива могат да бъдат дадени (Litecoin, Namecoin, Peercoin въпреки че е със смесен PoS/PoW алгоритъм си е абсолютно стандартна) . След тях са второто поколение които се различават по това, че с тях са възможни много повече неща от простото прехвърляне на токени, например могат да се сключват договори (те имат общ недостатък, че използват мрежата на Биткойн). Това са бившата Mastercoin (Сега Omni), и Counterparty. Те също така позволяват лесната направа на собствени дигитални токени. Последното 3-то поколение, обединява всички технологии изброени до тук. Ethereum е първата монета от 3-то поколение и позволява почти всичко което човек може да измисли като приложение на криптовалутите. Могат да се правят лесно нови токени базирани на Ethereum (вече има около 20 и се очакват още много) . Могат да се сключват договори, да се изпълняват автоматизирани сделки, да се направят децентрализирани борси и тн. Също така се смята, че Ethereum ще бъде в основата на т.нар. Интернет 3. Списъкът с технологии които са възможни благодарение на Ethereum изглежда почти безкраен. Възможностите са толкова големи, че дори експертите в тази област тепърва ще намират приложения. Говорим за тотална революция в почти всички области. Разбира се всичко това звучи твърде оптимистично и хората дълги години го отричаха като възможно, като някаква "фантастика". Тепърва ще се види какво е възможно и какво не, аз лично съм малко скептичен, защото глупаците винаги могат да сложат прът в колелото на умните хора. Особено когато са застрашени техните "топли местенца".

                    За мен е абсолютно непонятно твърдението на някои хора, че критповалутите са пирамиди. Разбира се сигурно има и пирамиди, но криптовалутите са предимно един нов инструмент, който може да бъде използван за всякакви цели. Те могат да оптимизират икономиката стотици пъти, неща които днес са невъзможни, ще станат възможни само с един клик на мишката.

                    Като в заключение искам да кажа, че революцията до кято могат да доведат криптовалутите е равностойна, ако не и по голяма от революцията, която е дошла след изобретяването на огъня или колелото. В нашето общество, често се говори, че трябва да сме иновативни да измисляме нови неща, ето най голямата иновация в историята... и България ще е пак на едно от последните места. Наблюдавайте много внимателно азиатските държави, изглежда някъде там ще навлезе масово за първи път и ще видите какво ще последва. Не говорим за спекулацията, говорим за реалните приложения, които съвсем скоро ще ги видим на живо. Мисля че държавата където ще се случи, ще е Южна Корея или Япония.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                      Примерно Ripple е напълно несъстоятелна монета, която според мен има 0 стойност. Но понеже разни хора инвестират милиарди там... монетата си има стойност и не е мъртва, макар че има много други които заслужават и са по ценни, но с много по малка капитализация.
                      Защо мислиш, че Ripple е боклук ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                        Имот в днешно време могат да ти го откраднат по лесно от депозит в банка. Златото няма къде да го съхраняваш, всеки може да ти го открадне, по всяко време и държавата също може да ти го прибере, особено инвестиционното злато, за което ти взимат личните данни за да го купиш. (може да го купуваш на бижута но излиза 2 пъти по скъпо и проблема с кражбата е още по голям) . Златото привлича престъпниците дори повече от парите в брой.
                        тва за имота къде в България ?! Е ние сме страната на неограничените невъзможности там всичко може, при нормалните страни не може !! Златото си го съхранявам кво му е, нищо му няма, няма да ръждяса, иначе може да ти го гепат да ... За него взимат лични данни ако купуваш нещо над 15К евро, за биткойна или за некви акции и 200К да дам ей са никой не го интересува, ама злато ако отида в трезора и им кажа, че искам нещо за 200 бона ше дойдат 100 човека, полиция молиция, държавна сигурност, да ме питат кво става, кой съм, къв съм за кво се борим, кво ше правя с тва нещо и дали иам собствена банка ..... щот с него може революции, преврати, валути базирани на него да се правят, всичко може, ей справка валутен златен стандарт, Октомврийската Революция на оня пъпеш Ленин с кво мислиш е прайл преврат с паундове или долари ?!? (тогава е имало долари и лири) ми ньет със злато ве, дадено от Германия, с един влак от Швейцария под конвой от немски войници да пазят железото дет са мъкнали с Ленин, разбираш ли са къде е разликата между тамагочито и ланеца ?! .....

                        P.S. паунда по тва време (1917г. ) е бил световен резерв, революции и преврати не са праени с него, а със злато. От как свет светува, когато нещо е базирано на златото икономиката върви, махнат ли го после нищо не върви през изминалите 2 бона години ..... и вашия пичкенкойн не мое да го смени тва ако ще и извънземните да дойдат лично с биткойни .....
                        Last edited by michaelis12; 02.06.2017, 02:00.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                          Аз се досещам само за един относително сигурен начин и това е банков сейф. Но реално погледнато какво им пречи да ти го откраднат и от там, ако някой има достатъчно желание?! Имаше такъв случай, когато на една от БГ банките и бяха разбили сейфовете. При това положение предполагам трябва да го застраховаш, но това увеличава още повече разходите по съхранение, а и още повече знайни и незнайни "играчи" научават, че съхраняваш там някакво си злато.
                          Бъди хладнокръвен и го скрий на места къде не се предполага
                          Вся Власть Советам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                            И още над 400 мъртви шиткоини. Умниците инвестирали в тях са пили студена вода.
                            какво да кажем тогава за хартията
                            Click image for larger version

Name:	WPM.jpg
Views:	1
Size:	84.8 КБ
ID:	3202876
                            Last edited by wolf_15; 01.06.2017, 19:47.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

                              Изобщо не е проблем за съхранение примери съм давал доста
                              Аз се досещам само за един относително сигурен начин и това е банков сейф. Но реално погледнато какво им пречи да ти го откраднат и от там, ако някой има достатъчно желание?! Имаше такъв случай, когато на една от БГ банките и бяха разбили сейфовете. При това положение предполагам трябва да го застраховаш, но това увеличава още повече разходите по съхранение, а и още повече знайни и незнайни "играчи" научават, че съхраняваш там някакво си злато.
                              Last edited by Xman1; 01.06.2017, 19:09.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                                Добре това хубаво, но после къде го носиш?!

                                Физическото злато е огромен проблем за съхранение. Дори най тъпия тарикат като го види му светват очичките и при първа възможност би те избавил от него.
                                Изобщо не е проблем за съхранение примери съм давал доста
                                Вся Власть Советам

                                Коментар

                                Working...
                                X