IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Great minds think alike - сега остава да решим кои са тези грейт майндс в темата - единия лагер или другия
    .. тези, които пишат само за това, което познават добре и го разбират

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

      За да фалират Биткойн копачите, трябва да падне под $300 ти как си го представяш това?! Също така хората са се диверсифицирали, никой не копае само едно нещо, изобщо си толкова далече от тия неща, че няма на къде. Освен това има и Лайткойн, него Китайците никога няма да го оставят да "умре", защото ще им отидат всички инвестиции по дяволите. Кой мислиш най много, копае в Китай, ако не самата партия, дето я чакате да го бута. Никой нищо няма да събаря, тепърва ще има борба коя криптовалута да се наложи.

      Тия апокалиптични прогнози като твоята са правени много пъти, толкова много пъти, че ми е омръзнало да ги чета. Сигурно повече от 100 000 пъти някой е казвал, че Биткойн няма да го бъде. Виж примерно ето тази тема, ще е хубаво да прочетеш всички коментари преди пак да пишеш

      https://bitcointalk.org/index.php?topic=178336.0

      Това между другото е най яката тема в bitcointalk форума.

      П.С. Започни от първа страница .
      Тия койнчета ще умрат всичките или ще стигнат доста ниски цени. Рипълчето няма да умре щото ще е на банкстерите.

      Тука се говореше за некви транзакции и комисиони. Само да спомена,че с рипълчето транзакциите стават за 4 секунди срещу 2 мин + за етерума и час + за биткойна. И както ти сам каза има монети при които минават 1000 транзакции на секунда е да тва е рипъла срещу едва 15 за етериума и едва от 3-6 за биткойна.

      Относно неограничената бройка на етериума това означава само едно - срив на цената в близко бъдеще. Ясно е че сега всички криптовалути са напомпани като за световно и всеки е по тази маня, нещо като Покемон. Но нещо което няма крайно количество не струва нищо. Това е като една централна банка да печата неограничено пари = хиперинфлация

      Коментар


      • Great minds think alike - сега остава да решим кои са тези грейт майндс в темата - единия лагер или другия
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • "Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People"
          - E Roosevelt

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

            За да фалират Биткойн копачите, трябва да падне под $300 ти как си го представяш това?! Също така хората са се диверсифицирали, никой не копае само едно нещо, изобщо си толкова далече от тия неща, че няма на къде. Освен това има и Лайткойн, него Китайците никога няма да го оставят да "умре", защото ще им отидат всички инвестиции по дяволите. Кой мислиш най много, копае в Китай, ако не самата партия, дето я чакате да го бута. Никой нищо няма да събаря, тепърва ще има борба коя криптовалута да се наложи.

            Тия апокалиптични прогнози като твоята са правени много пъти, толкова много пъти, че ми е омръзнало да ги чета. Сигурно повече от 100 000 пъти някой е казвал, че Биткойн няма да го бъде. Виж примерно ето тази тема, ще е хубаво да прочетеш всички коментари преди пак да пишеш

            https://bitcointalk.org/index.php?topic=178336.0

            Това между другото е най яката тема в bitcointalk форума.

            П.С. Започни от първа страница .
            много добре даже си го предстааам а ти ?!? недей да философстваш мноо мноо от името на китайците "кво щели и кво немало да напраат". С такива изказвания ша та замоля, "диверсифицирали се били с изкопаването на много неща" и аз съм бил далече от кое бе съм далече ?!? Хахаха мале колко си зле немаш си и на идея, но ще дойде някой ден тия 300$ и ше си джиткате Need for Speed, то и за борсата не им се верва ама и там ше дое после ше гледат като изтрещели .....

            На хилка и двеста в началото беше ли ?! Ми беше и после къде беше ?!? Ми на стовка, а тва е доста под 300та е погледни графиката ..... на мене ше ми разпраа кухъла от кое съм далече и от кое не .....
            Last edited by michaelis12; 20.06.2017, 13:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              е те точно там спи котката "в момента", земе падне в Неделя с 50% зарад Китайците ше те заболи и то не малко ..... и нали кеф ти насам натам аз за тва ти каам, че е не е кеф щото си губи стойността за часове и ако си с него насам натам ше го изпампуриш дори и да си дома пак ше го попушиш, ама не моа ви разберем вас честно, що си мислите, че на борсата има само една посока ? ....
              За да фалират Биткойн копачите, трябва да падне под $300 ти как си го представяш това?! Също така хората са се диверсифицирали, никой не копае само едно нещо, изобщо си толкова далече от тия неща, че няма на къде. Освен това има и Лайткойн, него Китайците никога няма да го оставят да "умре", защото ще им отидат всички инвестиции по дяволите. Кой мислиш най много, копае в Китай, ако не самата партия, дето я чакате да го бута. Никой нищо няма да събаря, тепърва ще има борба коя криптовалута да се наложи.

              Тия апокалиптични прогнози като твоята са правени много пъти, толкова много пъти, че ми е омръзнало да ги чета. Сигурно повече от 100 000 пъти някой е казвал, че Биткойн няма да го бъде. Виж примерно ето тази тема, ще е хубаво да прочетеш всички коментари преди пак да пишеш

              https://bitcointalk.org/index.php?topic=178336.0

              Това между другото е най яката тема в bitcointalk форума.

              П.С. Започни от първа страница .

              Коментар


              • Мише, няма нужда да се нервиш - пази си нервите ще ти трябват!
                Ако си беше направил труда да прочетеш какво съм писал - щеше да ти е ясно, че аз се захванах с "копането" когато едва, едва можеше да се изкара някой лев отгоре - та ДА наистина съм го играл този филм! Биткоина тогава струваше само 200 $! И пак бях на малка печалба - това беше преди 3,5 години, сега знам много повече за "копането" и го правя много по-печелившо, та не се притеснявай за мен и подобните ми (ако това са терзанията ти де)!

                Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                играл си ти план Б баба ти, нали те гледам кви ги бръщолевиш тука с кеф ти Пичковци 40 кеф ти Полски Тръмбеж ..... Като дойде времето кво ше ми каеш остаат ти копачниците да си джиткаш Need for Speed тва е план Б аз друго за хедж в тая къща не виждам специално за тая тъпня ....
                remember remember the fifth of november

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение
                  Безсмислени сметки. Поради растящата трудност приходите от копане се движат в намаляваща прогресия и в един момент задължително стават НУЛА. Ако сумата от прогресията, намаляваща всеки две седмици с 10% е по-голяма от инвестицията ти - вероятно си струва. Иначе - не. В един момент се появява хардуер от следващо поколение и този, в който си инвестирал досега се превръща в безполезно желязо. Помня как в любимия и на мен Hashnest на Bitman се копаше с S2, S3, S4, S5. Истинско чудо е, че S7 e още рентабилен (само заради драстичния скок в цената на биткойна). И той беше почти заминал по едно време.
                  Многознайко, точно защото считаш сметките за безсмислени, си останал с пръст в устата на Hashnest
                  С такива ежедневни "безсмислени" сметки и съответни арбитражи
                  между криптовалутите превърнах 2250 евро в 31750 евро за 6 месеца, само на Hashnest
                  А долния пример показва просто, че за днес е по-интересно да сe добива LTC (L3 на Hashnest), а не BTC или ETH.
                  В други дни е по-интересно да се работи с S7 a не с S9. И да се трейдва, постоянно

                  P.S. Последни новини от рулетката Hashnest (с виртуални копачки):
                  2250 евро се превърнаха в 37230 евро за 6 месеца (1635%)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                    Е и? Пада с 50% става 1.300 $ - на мен ми се "вързва" производството му 400 лв. - ще спра копачите и ще ги прибера в шкафа ли???
                    Да приемем че след твоята така желана "неделя на срива" падне с още 50% = 650 $
                    и така да речем още 3-4 пъти (щот на Мишето така му се иска) - тогава отиваме на план Б (беше питал преди време какъв е план Б на копачите) - като дойде това време тогава ще ти кажа, щот и този филм съм го играл за разлика от теб.
                    играл си ти план Б баба ти, нали те гледам кви ги бръщолевиш тука с кеф ти Пичковци 40 кеф ти Полски Тръмбеж ..... Като дойде времето кво ше ми каеш остаат ти копачниците да си джиткаш Need for Speed тва е план Б аз друго за хедж в тая къща не виждам специално за тая тъпня ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                      е те точно там спи котката "в момента", земе падне в Неделя с 50% зарад Китайците ше те заболи и то не малко ..... и нали кеф ти насам натам аз за тва ти каам, че е не е кеф щото си губи стойността за часове и ако си с него насам натам ше го изпампуриш дори и да си дома пак ше го попушиш, ама не моа ви разберем вас честно що си мислите, че на борсата има само една посока ....
                      Е и? Пада с 50% става 1.300 $ - на мен ми се "вързва" производството му 400 лв. - ще спра копачите и ще ги прибера в шкафа ли???
                      Да приемем че след твоята така желана "неделя на срива" падне с още 50% = 650 $
                      и така да речем още 3-4 пъти (щот на Мишето така му се иска) - тогава отиваме на план Б (беше питал преди време какъв е план Б на копачите) - като дойде това време тогава ще ти кажа, щот и този филм съм го играл за разлика от теб.
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1
                        Моите Биткоини ги копая в момента (разхода ми за ток) 400 лв. за бройка, болиме колко паднало в неделя!


                        е те точно там спи котката "в момента", земе падне в Неделя с 50% зарад Китайците ше те заболи и то не малко ..... и нали кеф ти насам натам аз за тва ти каам, че е не е кеф щото си губи стойността за часове и ако си с него насам натам ше го изпампуриш дори и да си дома пак ше го попушиш, ама не моа ви разберем вас честно, що си мислите, че на борсата има само една посока ? ....
                        Last edited by michaelis12; 20.06.2017, 12:41.

                        Коментар


                        • Аз и сега си получвам със SEPA (такса 0,09 Евро) преводи от Кракен - ама и аз ги разбивам на малки суми 1-во да няма такси в БГ 2-ро поради други съображения! Не е там работата.
                          Миналата година се засякох с гръцкия си колега в Германия. Момчето има бизнес в Гърция и купува от Германия, но не може да плаща за доставките! Германице му дават стока на кредит ама почват да се трупат суми, момчето беше луднало какво да прави ....
                          Даже нещо мърмореше за Биткоин! Нищо не му казах - всеки сам трябва да Узрее!
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                            Да значи нещата не НЕСРАВНИМИ!!!
                            Ако имам 1 млн. в Биткоини - мога да си ги джиткам из целия свят с един клик на мишката и с н-наисе удара по клавиатурата (това да си набера паролата на портфейла) кеф ти до Тамбукту, кеф ти в Патагония или Венецуела.
                            Ако обаче имаш 1 млн. във финасова институция (банка/борса) - в най-добрия случай трябва да ги разбиваш на по 50.000 .....
                            а за България даже и това като гледам няма да помогне
                            Аз повече въпроси НЯМАМ!
                            Абе човек, успокой се малко. На кого му е притрябвало да разкарва милионите си напред-назад до Тамбукту, Патагония или Венецуела?
                            Аз ако съм милионер въобще не ми трябва да си пращам или превеждам милионите където и да било.
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Бай Марине айде ти си, отваряш си онлайн банка у ЕС от нея щи пратат и карта дет мое да теглиш в БГ кешовица от банкоматите

                              Банкови сметки в ЕС

                              http://europa.eu/youreurope/citizens...u/index_bg.htm

                              и тия всичките дле ги забрааш с техните тъпотиипочвай да къртиш със секви-койн транзакции по SEPA .....

                              Сравнение на банкови такси
                              https://pisar.bg/banks/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                                ааа искаш SEPA превод за 1 млн. $ тъй ли ?! не тва ше треа да си ги прайш на части от по 50 хилки и щи е без пари в европейски банки аз с български банки неам нищо общо. Може и за 1 млн. да се разбереш и пак щи е без пари само ще питат от къде идват тия 1 млн. $ ако бяха 100 млн.$ немаше нищо да питат, а напрао пиеш кафе с шефа на банката повтарям не в България !!! .....
                                Иначе до сега в мойта банка всички преводи изходящи / входящи са без пари подчертавам без каквито и да било такси !! Така работят нормалните банки в Европата, при нас в България още са в каменната ера и обират хората с такси добър ден и такси въздух .... Спомням си имаше няква тъпотия с банката на Боце Fi Банкя дет задължително тряяше да се плати нещо си за КАТ през нея от 3 лв. и таксата превод беше 5 лв. или нещо такова ..... Мммм не благодаря .... ето пример за кретения и аномалия в Булгаристания, което е принудителен рекет и мутрата го избират за 3 ти пореден път ....
                                Да значи нещата не НЕСРАВНИМИ!!!
                                Ако имам 1 млн. в Биткоини - мога да си ги джиткам из целия свят с един клик на мишката и с н-наисе удара по клавиатурата (това да си набера паролата на портфейла) кеф ти до Тамбукту, кеф ти в Патагония или Венецуела.
                                Ако обаче имаш 1 млн. във финасова институция (банка/борса) - в най-добрия случай трябва да ги разбиваш на по 50.000 .....
                                а за България даже и това като гледам няма да помогне
                                Аз повече въпроси НЯМАМ!
                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X