IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • blqblq - те както отнемат инфлационния натиск върху основната валута дали в един момент няма да и го стоварят акумулиран и с голяма сила.
    1. те са неработоспособни икономически във варианта в който са тълкувани в момента от широката публика - очакваща възможност за голям брой транзакции с много висока скорост.
    2. в момента очакванията са на своя връх, но безплатни почти и бързи транзакции няма да има особенно когато работата на мощностите започне да се заплаща само и изключително с транзакционни такси.
    3. всъщност колко ли струва една транзакция във веригата на биткойн ако махнем стойността на блоковете които изчислителните мощности междувременно все още добиват ?
    Излиза че всичко е толкова просто.
    Факт отнемат инфлационен натиск и остойностяват допълнително основните фиатни валути, но когато дойде неистовото желание за продажба ситуацията изведнъж ще се обърне.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Не видях в едно изречение да се споменава биткойн и дефлация, а това не е съвсем маловажно. Ако досегашният модел на растеж предполага постепенната девалвация на една световна или много национални валути (примерно доларът след Маунт Дисепшън или "изобретяването" на картовите разплащания - дефакто създаването и харченето на пари, които още не са спечелени), то криптовалутите пренаписват правилата на играта, отнемайки голяма част от инфлационният натиск върху традиционните валути. Който разбрал, разбрал.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Бай Марине, тук съм си, изчаквам и гледам мача отстрани. За мен посоката е надолу, въпросът е от кое ниво ще започне това надолу, т.е. чакам евентуален втори връх, за да шортя.
        Аз пък предполагам, че дългосрочно има още да го помпят бая. Може би искат да го закарат над 10 000 и нагоре? Според мен, целта е да привлекат нови балами, които да си налеят парите в биткойна. Той когато беше евтин никой не го купуваше, сега като стана скъп пък хептен. Може би целта на това помпене е да се вдигне шумотевица, реклама и да зарибят повече народ.

        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Бай Марине, тук съм си, изчаквам и гледам мача отстрани. За мен посоката е надолу, въпросът е от кое ниво ще започне това надолу, т.е. чакам евентуален втори връх, за да шортя. Успех на теб - чета ви и сте ми интересни, основно информативно за момента
          Съвета, който си позволих да ти дам на 20-ти юни, беше абсолютно безкористен и закачката ми за почерпка е също такава. Беше ясно че второто преминаване на 3000 граница ще е със засилка, но не очаквах да отиде на 4300 $ затова казвах да изчакаш поне до 3.500 преди да скъсяваш.
          Както и да е, по аналогия с предишния пъмп (малко до над 1000$ - края на 2013 г.) моята прогноза е че до края на годината (вероятно края на септември/началото на октомври) ще видим цени от над 10.000$! Ще е за кратко и ще има рязък спад до около 5.000$, следващите 2-3 години ще се мота в диапазона 2.500 - 6.000$ и 2020-2021 ще видим цени от 100.000$
          Тайминга е най-трудното от цялата работа, но посоката и движенията ще са тези!
          Аз въобще нямам намерение да чакам цена от 10.000$ - в момента който 1 Биткоин стане 5 унции Злато нищо не може да ме спре да не направя трасформацията.
          Успех на всички!
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

            Груйо,изтърва ли шипа?
            Кой сложил чакащ ордер намазал
            Успех на намазалите
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Бай Марине, тук съм си, изчаквам и гледам мача отстрани. За мен посоката е надолу, въпросът е от кое ниво ще започне това надолу, т.е. чакам евентуален втори връх, за да шортя. Успех на теб - чета ви и сте ми интересни, основно информативно за момента
              Груйо,изтърва ли шипа?
              Кой сложил чакащ ордер намазал
              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                Явно Груйо нама да почерпи!
                ама и аз какво ли съм очаквал за едни 500 лв. спестени ......
                Бай Марине, тук съм си, изчаквам и гледам мача отстрани. За мен посоката е надолу, въпросът е от кое ниво ще започне това надолу, т.е. чакам евентуален втори връх, за да шортя. Успех на теб - чета ви и сте ми интересни, основно информативно за момента
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  днес на 4150 си беше за селл, но нямам как да пусна едни къси за спорта на това чудо на спекулантската гилдия
                  Адмирала предлага вече търговия с койни, та даже и до 4 маржин дават. Та спокойно може да се пусне и къса.

                  ​​​​​​​Иначе, момчета, внимавайте. Тука ще има голям пук, просто няма как големите риби да оставят разни пичове с видео карти да правят пара, а те да изпуснат. Форекс пазара е около 4 трлн. на ден и пак успяват да го манипулират. Тука с 1-2 млрд. ще направят всички луди. Успех на спечелилите досега, дано не се окажа прав. Аз си изпуснах момента за влизане 2011, когато койна беше 2-3 долара, сега ще гледам отстрани. Големите печалби тук вече са направени. Да се влиза от нива 4000, с цел 10000 не е зле, но шанса да падна на 1000 и надолу е твърде голям. Виж, който е задържал от началото сега може и милионер да е.

                  Коментар


                  • Тия тъпи смотани койни не могат да изместят парите като платежно средство, защото не стават за тази цел. Печатането на хартиени банкноти е енергоефективно производство, печатането на койните е енергогубещо производство.
                    Да се напечатат 10 милиона в банкноти може би струва около хилядарка, а да се напечатат 100 биткойна е необходима електроенергия, колкото месечното потребление на малък град.
                    Бъдещето е на енергоефективните технологии, затова койните нямат бъдеще.
                    Направих си труда да проверя, дали японците изобщо използва биткойни, както някои пациенти твърдяха - не видях никой в Япония да използва тези простотии за разплащане. За дребни покупки японците както винаги си използват банкноти и монети, даже използват специални хартиени карти за покупка от вендинг машините.
                    Last edited by Frosty; 15.08.2017, 12:15.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                      Да,но след като големия батко е ограничен за трансакции,а малкия не,защо да няма бъдеще?
                      Освен това защо всичко се имплементира върху BTC,Лайткойна и Етериума защо са заспали?
                      Заради мрежовия ефект - потребители и търговци отдавна приемат биткойн за платежно средство. За другите криптовалути това (засега) не може да се каже. Първият печели, всички го знаем. Лесно може да се направи социална мрежа конкурент на Фейсбук. Но когато всички ползват Фейсбук, нещо ново трудно може да се наложи. Ето и Google се мъчат, но дори с техните ресурси не се получава. Същото беше и с Windows за компютрите - имаше по-добри ОС, но всички вече ползваха Уиндоус, всички програми се пишеха за него. Ако Бил Гейтс не беше проспал мобилните телефони, още щеше да е №1. Доскоро виждах шанс за нови криптовалути, които да предлагат светкавични транзакции, смарт контракти и др. подобрения на биткойн. Но сега е ясно, че самият биткойн ще се подобри. Така че за другите съществуващи не виждам никакъв шанс. Единствен конкурент за биткойна си остава фиата - все пак всички ползваме книжните пари и тяхната мрежа е огромна, въпреки очевидните им недостатъци.

                      Коментар


                      • Добри Ютро!
                        Едно много хубаво интервю на Макс Кайзер:
                        https://steemit.com/bitcoin/@keiserr...erhype-bitcoin
                        "When the price was $3 - when Keiser Report first covered Bitcoin - you could afford to ignore it. But as price heads to $5,000 and higher, you can't afford to ignore the technology and accept the fact that your preconceptions about money are probably wrong."
                        А най-хубавото е графиката накрая на интервюто!!!
                        Enjoy the ride!!!
                        remember remember the fifth of november

                        Коментар


                        • наскоро си говорих с един пич и той ми разказа за някава много яка технология на база мрежата на етериума ... използват я за преносна средна сигурна , но не за разплащания , а просто за комуникация... резултата е доста интересен (няма да влизам в подробности)

                          от хоби фирмата им в момента искат да я купат големите батковци за милиони , но не я дават ...
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barbaron
                            Биткойн-кеша е партия, която се провали на изборите (под 10%) и няма бъдеще

                            В момента има миньори с обща производителност 5,832,000.92 TH/sec.
                            Те "изкопават" дневно 843.8 биткойна = $3,600,000
                            Огромна част от тези койни отиват веднага за обмен в долари.
                            На ден се обменят следните количества:
                            $4,249.90 (Bitfinex) 34713.62432108 BTC
                            $4,259.01 (Bitstamp) 13291.96251282 BTC
                            $4,261.99 (itBit) 3886.31590000 BTC
                            $4,400.98 (CEX.io) 1660.46610948 BTC
                            Благодарение на медийната шумотевица народа масово се юрна да си купи биткойни и да чака да стане 10 000
                            Голямо търсене, малко предлагане - знаете, и виждате какво става
                            Да,но след като големия батко е ограничен за трансакции,а малкия не,защо да няма бъдеще?
                            Освен това защо всичко се имплементира върху BTC,Лайткойна и Етериума защо са заспали?
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron
                              Моята дребна транзакция още не е валидирана! Въпреки комисионната от 2.5%
                              Чакам скоро спукване на балона и на биткойна, и на етера
                              И предстоящите SegWitt няма да променят нещата -
                              необходимо е да се обработват не в "пъти повече", а в хиляди пъти повече транзакции
                              Сега миньорите на биткойни обработват 7 транзакции в секунда.
                              Мрежата на VISA обработва 2000 с капацитет до 56 000 транзакции в секунда.
                              Правете си изводите сами
                              А на детските рисунки - прогнози - не обръщам никакво внимание
                              https://en.bitcoin.it/wiki/Scalability

                              Не сравнявай платежната система на VISA с Биткойн транзакциите. При VISA само "обещанието за плащане" се извършва моментално, истинския сетълмент става много по късно и много по бавно.

                              Блокверигата може да поеме достатъчен брой транзакции за сегашната платежна система, при Биткойн това в момента е ограничено изкуствено, поради тази причина беше създаден Биткойн Кеш, за да се вдигне това изкуствено ограничение от 1МБ.


                              Иначе ако искаш милиарди транзакции в секунда, няма да стане с блок верига. За това има т.нар. DAG (Directed acyclic graph), монета базирана на DAG би могла да обработва милиони транзакции в секунда. Според мен в крайна сметка може да се се използва комбинирана технология DAG за малки разплащания и вече на по късен етап сетълмент върху блок веригата. Така потенциално може да се достигне желаната скорост за да се свърже цялата световна икономика. Засега DAG технологията е по скоро експериментална, но може да погледнеш IOTA ако се интересуваш.

                              Коментар


                              • barbaron и всякакви методи за генериране на случайности. Няма значение и важното е че никой не може да се уреди с по бързи транзакции понеже бил с чадър или пък с преференции в блокчайна.

                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X