IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
    Според мен не е толкова абсурдно аз не говоря да оставя naked option за един месец а за 15 минути виждал съм на демото че има bid na 0.01. Та да кажем че SPY се търгува на $247 и мога да продам 10 пут опции за $245 изтичащи след 15 минути. Максимума който мога да прибера е $10 без комисионните където е най - големия проблем. При елана примерно за такова нещо ще ме одерат с $60 комисионна и не става но при интерактива според демото си на плюс. Та за да започнеш да плащаш SPY за последните 15 минути тряба да пропадне с $2 почти невъзможно. Ако затвори на $244 си $1000 назад. Ако затвори на $243 си $2000 назад защото си с 10 контракта. Ако си с 1 без комисионната земаш $1 минус комисионната и загубата ти при $244 е $100 при $243 е $200 и тн. Както казах интересува ме след като търгуваш на CBOE може ли да ми каже дали наистина има последните минути копувач на толкова отдалечени опции както го дават на демо

    Дали кОпуваш или прУдаваш няма значение.
    Важното да си в Жаза/ играта/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
      Според мен не е толкова абсурдно аз не говоря да оставя naked option за един месец а за 15 минути виждал съм на демото че има bid na 0.01. Та да кажем че SPY се търгува на $247 и мога да продам 10 пут опции за $245 изтичащи след 15 минути. Максимума който мога да прибера е $10 без комисионните където е най - големия проблем. При елана примерно за такова нещо ще ме одерат с $60 комисионна и не става но при интерактива според демото си на плюс. Та за да започнеш да плащаш SPY за последните 15 минути тряба да пропадне с $2 почти невъзможно. Ако затвори на $244 си $1000 назад. Ако затвори на $243 си $2000 назад защото си с 10 контракта. Ако си с 1 без комисионната земаш $1 минус комисионната и загубата ти при $244 е $100 при $243 е $200 и тн. Както казах интересува ме след като търгуваш на CBOE може ли да ми каже дали наистина има последните минути копувач на толкова отдалечени опции както го дават на демо
      я намери темата за опциите и пиши там да не притесняяме крипто далавераджиите ...

      Коментар


      • Ха! Много Актуална стана темата за Биткоин!!!
        Шортаджии, SPY, Опции и т.н.
        Хубаво, Хубаво!!! Ша сЪ качвате май и виЙ на влака ....
        Днес Продажбата ми (на Биткоин разбира се) мина за 2-3 минути и таксата бе едва 0,0013% от сумата.
        Фростиата доста ще почакат да пият Шампанско .... май .....
        На Печелившите - ЧЕСТИТО!!!
        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Според мен не е толкова абсурдно аз не говоря да оставя naked option за един месец а за 15 минути виждал съм на демото че има bid na 0.01. Та да кажем че SPY се търгува на $247 и мога да продам 10 пут опции за $245 изтичащи след 15 минути. Максимума който мога да прибера е $10 без комисионните където е най - големия проблем. При елана примерно за такова нещо ще ме одерат с $60 комисионна и не става но при интерактива според демото си на плюс. Та за да започнеш да плащаш SPY за последните 15 минути тряба да пропадне с $2 почти невъзможно. Ако затвори на $244 си $1000 назад. Ако затвори на $243 си $2000 назад защото си с 10 контракта. Ако си с 1 без комисионната земаш $1 минус комисионната и загубата ти при $244 е $100 при $243 е $200 и тн. Както казах интересува ме след като търгуваш на CBOE може ли да ми каже дали наистина има последните минути копувач на толкова отдалечени опции както го дават на демо
          http://www.proflashgame.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение

            Вертикала е друго нещо и съм съгласен! Иначе с "гола" опция може много да се надъни "играча"!
            аз предимно тях ползвам и става - светая светих вертикала работи ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              за тва кредитен вертикал, лимитирано фиксирано печалба/загуба и да беснее където иска и колкото иска да ходи ...
              в противен случай губиш на точка доста с голата опция, ако те сбарат неподготвен .....
              Вертикала е друго нещо и съм съгласен! Иначе с "гола" опция може много да се надъни "играча"!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение

                Продажба на нейкид опции ми се струва много рисково, но нека да кажат хората с реален опит!
                за тва кредитен вертикал, лимитирано фиксирано печалба/загуба и да беснее където иска и колкото иска да ходи ...
                в противен случай губиш на точка доста с голата опция, ако те сбарат неподготвен .....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
                  Питам от любопитство понеже гледам сега SPY се търгува на $247 а може да се продаде пут опция за 0.01 на $232 изтичаща утре в сряда. Котировките ги гледам от тук https://finance.yahoo.com/quote/SPY/options?p=SPY и се чудя дали са реални.Другата далавера ми се вижда да продадеш пут опция 15миути преди да изтичането. Засичъл съм пут опциите да се търгуват с премия 0.01 на бида 1 2 долара под моментната стойност на SPY
                  американските опции умножителя е х100 на индекса и акциите,а някои фючърси е х1000 като на петрола и златото в твоя случай на SPY e x100. На европейските умножителя е 5 на DAX мисля, на акциите не съм сигурен, но интерсно ми е на биткойна колко ли ше му е умножителя в една опция .....
                  ей ти пример :

                  - 210 put 1 @oct 20 - 0.23 = 23$

                  т.е. ако до 20октомври спайдера се изръси на 210 вероятността това да се случи е 1% т.е. 99% имаш шанс да платиш 1.50$ за контракта и да вземеш 23$ при изтичане на опцията, ако все пак се случи то трябва да купиш на 210 = 100 бройки и да платиш 21000$
                  Last edited by michaelis12; 05.09.2017, 18:51.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                    Оставам с впечатлението, че стратегията ти включва и къси позиции в опции, което, преведено на нормален език, би трябвало да означава, че или имаш топки от стомана, или солидна експертиза и финансов гръб.

                    Дано си второто, защото топките са до време!
                    надолу като пада и прай водопад тогава волатилността се вдига неимоверно и спредовете се разширяват на майната си, ако например SPX се изръси в един ден с 200 пункта naked put с 500 точки под тази цена без да се замислям, при най-малкото връщане си на плюс, но naked call е друга работа, там волатилността спада и си по близо до цената плюс това може да си пъпли до безкрай нагоре, затова naked call само яко подковано с нещо солидно отдолу иначе ньет .......

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
                      Питам от любопитство понеже гледам сега SPY се търгува на $247 а може да се продаде пут опция за 0.01 на $232 изтичаща утре в сряда. Котировките ги гледам от тук https://finance.yahoo.com/quote/SPY/options?p=SPY и се чудя дали са реални.Другата далавера ми се вижда да продадеш пут опция 15миути преди да изтичането. Засичъл съм пут опциите да се търгуват с премия 0.01 на бида 1 2 долара под моментната стойност на SPY
                      Продажба на нейкид опции ми се струва много рисково, но нека да кажат хората с реален опит!

                      Коментар


                      • Питам от любопитство понеже гледам сега SPY се търгува на $247 а може да се продаде пут опция за 0.01 на $232 изтичаща утре в сряда. Котировките ги гледам от тук https://finance.yahoo.com/quote/SPY/options?p=SPY и се чудя дали са реални.Другата далавера ми се вижда да продадеш пут опция 15миути преди да изтичането. Засичъл съм пут опциите да се търгуват с премия 0.01 на бида 1 2 долара под моментната стойност на SPY
                        http://www.proflashgame.com

                        Коментар


                        • Някой пробвал ли да шорти опции на SPY със стойност 0.01. Единственото място където видях да има смисъл от това е Interactive Brokers. При всички останали брокери комисионните са по високи от премията на опцията . Поне на демото при интерактива излизаш на плюс дори и да шортнеш един контракт само ама искат много дебел маргин.
                          http://www.proflashgame.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                            При този отговор,аз мисля,че теб просто те е страх да поемаш риск,който не можеш да изчислиш.
                            В което няма лошо,всеки си има праг на страха.
                            Успех с опциите,остави койните,и стига плю по тях.
                            ти четеш ли, ко прайш ?! аз ти писах че тва нема никви регулации от никъде при никой и всичко е едно към гьотере на пълен въздух.... Ко да сложа 20 бона на биткойна тъй ли ?! утре борсата гръмнала, или котировките се сменили 168 пъти в диапазон от 40% или поредния измислен хакер думнал парите и черта .... То вие немате усещане за риск, аз мнооо добре го имам даже ....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение

                              Благодаря за съвета! Чел съм малко за опциите. Ако почна да търгувам с тях съм решил да е само "дълго" за начало.

                              При твоя брокер каква е минималната сума за сделка?
                              ми 1.00$ на контракт + някакви борсови такси общо взето прави 1.50$ на контракт всичко на всичко.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                                моля пак заповядай, но не баш супер лесно и режи па яж нали ? ..... Ако ти се занимава избери си брокер, прочети малко кво е що е опция, стратегиите при какви обстоятелства на пазара коя е най-подходяща, какво се случва като се увеличи волатилността, как влияе времето на опцията, кво е rollover, настройки така наречените adjustments ако в един момент стане мяу и се окажеш от обратната страна на медала как съм аз в момента, как да избегнем пълна загуба на поръчката или минимизиране загубата до 0 и т.н. ....
                                Оставам с впечатлението, че стратегията ти включва и къси позиции в опции, което, преведено на нормален език, би трябвало да означава, че или имаш топки от стомана, или солидна експертиза и финансов гръб.

                                Дано си второто, защото топките са до време!

                                Коментар

                                Working...
                                X