IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
    Не мога да не отбележа факта, че авторът на пролетарския материал е пропуснал жестоката несправедливост на плоския ДДС у нас!

    Настоявам горещо за ъпдейт на прокламацията с искане да бъде въведен прогресивен ДДС, защото само той е НАИСТИНА плосък! Къде-къде по-лесно е да си ходиш с данъчната декларация в джоба и на нейна база в бакалията да ти начисляват справедливия данък.

    Моля biznesat да се самосезира за недопустимия пропуск. Благодаря предварително!

    рядко смислено, да не кажа най-смисленото мнение по темата - аферим и ашколсун за което. Тази въпиюща несправедливост трябва да се промени сеа и завинаги
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      дедо, де ги тези подстрижки за 4 леФа бре - тук не съм се стригал за под 17 лева (с бакшиша - 20) Сега покрай жената съм на прИмоция - нея я подстригват и вапцат за 100+ кинта, а мен примоционално - за 10, ам не винаги я уцелвам и пак съм си на стамболовка

      Ми на бръснарницата до нас, на автогарата е 4 лефчета подстрижката. Ама то в Шумен сме бедни.
      А големия син ходи някъде, дето му вземат десятка.
      Та и подстригването не е някаква философия. Стига да не ти треперят ръцете от пиене. Като курсант и аз се научих да подстригвам. Не по-зле от щатните бръснари. Не съм бръснал с бръснач, ама ако има някой смелчага да ми седне и това мога да науча.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        дедо, де ги тези подстрижки за 4 леФа бре - тук не съм се стригал за под 17 лева (с бакшиша - 20) Сега покрай жената съм на прИмоция - нея я подстригват и вапцат за 100+ кинта, а мен примоционално - за 10, ам не винаги я уцелвам и пак съм си на стамболовка
        Тука на запад сме така
        Става въпрос за едно обиране на врато, нормално подстригване на две-три места е 7, на по-централно место (Стамболийски) 10. А иначе кака като ми заразправя, верно една надница си отива...
        И това ще мине ...

        Коментар


        • Не мога да не отбележа факта, че авторът на пролетарския материал е пропуснал жестоката несправедливост на плоския ДДС у нас!

          Настоявам горещо за ъпдейт на прокламацията с искане да бъде въведен прогресивен ДДС, защото само той е НАИСТИНА плосък! Къде-къде по-лесно е да си ходиш с данъчната декларация в джоба и на нейна база в бакалията да ти начисляват справедливия данък.

          Моля biznesat да се самосезира за недопустимия пропуск. Благодаря предварително!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
            Е па я сметни в едно фризьорско салонче с три стола, от които два работят, 30 квадрата, за е дно изчистване на врато и уши - 4 български левчета. Малко бакалска аритметика - мани разходи полвината, ми то излиза 2 кинта за 5 минути. Ако работи 50 часа на месец, те ти 1200 лева - повече от половината ми колеги!!!
            дедо, де ги тези подстрижки за 4 леФа бре - тук не съм се стригал за под 17 лева (с бакшиша - 20) Сега покрай жената съм на прИмоция - нея я подстригват и вапцат за 100+ кинта, а мен примоционално - за 10, ам не винаги я уцелвам и пак съм си на стамболовка
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
              Е па я сметни в едно фризьорско салонче с три стола, от които два работят, 30 квадрата, за е дно изчистване на врато и уши - 4 български левчета. Малко бакалска аритметика - мани разходи полвината, ми то излиза 2 кинта за 5 минути. Ако работи 50 часа на месец, те ти 1200 лева - повече от половината ми колеги!!!
              Абе, мани... Голямо дране е в Софето при берберите. На мен редовно си ми вземат по десетуна в кварталната берберница
              Едно време едно постригване - един ляб. Сега явно ляба е много еФтин

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                Абсолютно верно. Тез дни един плочкаджия ми взе повече от един бон за нема половин месец работа. Един бон и нещо освободени от всякакви данъци.
                Като нямаш работа научи се да лепиш теракота. Не е голяма философия. И аз мога, ама ма мързи. И ще го направя по-бавно от майстора. Ама пък си остави ръцете тук там, та го е .. и майстора.
                Е па я сметни в едно фризьорско салонче с три стола, от които два работят, 30 квадрата, за е дно изчистване на врато и уши - 4 български левчета. Малко бакалска аритметика - мани разходи полвината, ми то излиза 2 кинта за 5 минути. Ако работи 50 часа на месец, те ти 1200 лева - повече от половината ми колеги!!!
                И това ще мине ...

                Коментар


                • В интервю на Бисер Петков (управител на НОИ) публикувано на 4 октомври 2012г. той заявява, че около 107 хиляди души се осигуряват на 2 хиляди лв. месечно.

                  В края на 2011г. населението в България на възраст над 19 години беше 5,989,225 души докато пенсионерите през септември 2012г. бяха 2,209,840 души - тоест по-малко от 3.8 милиона души на възраст над 19 години не са пенсионери в България.

                  Сигурно ще се намери някой който да каже, че реално населението с доход над 2 хиляди лв. на месец е значително над 107 хиляди души и щом е така тогава колко е реалният брой?

                  Между другото колко милиарда лв. допълнително ще получи консолидирания държавен бюджет от въвеждането на прогресивен данък (разходите през 2011г. общо за пенсии, заплати и осигуровки на бюджетниците бяха над 12.2 милиарда лв.)?



                  http://www.noi.bg/images/bg/about/V_...12_24chasa.pdf
                  http://www.noi.bg/aboutbg/st/statistic
                  http://www.minfin.bg/bg/statistics

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                    Хахаха. Бедните?!?!?!? Кои бедни?

                    Да го духат бедните!!!

                    В условията на демокрация, да си беден (до степен да мизерстваш), означава, че си или мързелив или некадърен (изключвам болните).

                    Абсолютно верно. Тез дни един плочкаджия ми взе повече от един бон за нема половин месец работа. Един бон и нещо освободени от всякакви данъци.
                    Като нямаш работа научи се да лепиш теракота. Не е голяма философия. И аз мога, ама ма мързи. И ще го направя по-бавно от майстора. Ама пък си остави ръцете тук там, та го е .. и майстора.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от benedict Разгледай мнение
                      От горното може да се извлече и един генерален извод - колкото и да се увеличават приходите от данъци, те никога няма да стигат.
                      А, за да извлечем оптимистичното, ще добавя - колкото и да не стигат, винаги може да се увеличават

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Кака Дечка Разгледай мнение
                        Приходи от ДДФЛ:
                        2011 - 2 180 млн. лв.
                        2010 - 2 031 млн.лв.
                        2009 - 2 051 млн. лв.
                        2008 - 1 972 млн. лв.
                        2007 - 1 809 млн. лв.
                        2006 - 1 325 млн. лв.
                        2005 - 1 249 млн. лв.
                        ...
                        От горното може да се извлече и един генерален извод - колкото и да се увеличават приходите от данъци, те никога няма да стигат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Не милицията Пешка , пак си неориентиран..пожарната иска така.
                          Tи какво ще спориш ли?

                          Коментар


                          • За да не са голословни споровете, нека напиша няколко цифрички.

                            Приходи от ДДФЛ:
                            2011 - 2 180 млн. лв.
                            2010 - 2 031 млн.лв.
                            2009 - 2 051 млн. лв.
                            2008 - 1 972 млн. лв.
                            2007 - 1 809 млн. лв.
                            2006 - 1 325 млн. лв.
                            2005 - 1 249 млн. лв.

                            И понеже съм руса, т.е. не съм по големите разсъждения, бих могла да направя само един извод - с плоския данък по време на криза се акумулират повече данъци, отколкото с прогресивния данък по време на икономически бум. Някакъв Лафер имаше, той обясняваше някакви неща, ама някои в този форум дали са ги чували ...

                            Коментар


                            • Бате Пешо

                              Не милицията Пешка , пак си неориентиран..пожарната иска така.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Абе тая статия я пуснаха и в Днес.бг
                                Я си кажете Инвестор.бг АД платиха ли ви, или минахте у лево ?!?

                                Коментар

                                Working...
                                X