IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Много ми е интересно ей на тия какво ще им направиш нали беше бабаит.
    Дойдохме си на думата, как какво, ще им обложа прогресивен данък на 80%, без право на обжалване! А ти ще ги пуснеш свободно да крадат /пасат/ на 10% така ли благородни Петер????

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Добре бе Питър, да решим, че закона и аз сме ги пропуснали, ама те не държат ли 50% от печалбите в държавата? Тогаз не си ли ги пропуснал и ти в твой ущърб????????
      Много ми е интересно ей на тия какво ще им направиш нали беше бабаит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Ти май не си читател а писател.......Я прочети внимателно какво съм ти написал.Тези дето си ги изброил са извън закона.Друг е въпроса защо твоя гуру с голямата тиква се прави че не ги забелязва.
        Добре бе Питър, да решим, че закона и аз сме ги пропуснали, ама те не държат ли 50% от печалбите в държавата? Тогаз не си ли ги пропуснал и ти в твой ущърб????????

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          Цитираните по-горе данни категорично показват че данъкът е изкарал много доходи на светло и независимо от сериозното намаление на ставката приходите нарастват. Евентуалното му премахване е ясно че ще има обратния ефект. Апропо ГЕРБ при учредяването си се кълняха в него, дано клетвите им не са от ден до пладне

          Колко до Лафер и конкретният случай.. ми като сме прости да питаме Уикепедия:



          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...80.D0.B8.D1.8F
          Как може да стимилуриш някой да работи, като му казваш че ще му прибираш от печалбата колкото е повече - толкова повече. Данъци трябва да има само върху консумацията.
          I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Не е вярно, веднага ще ти посоча 10 човека за които условията не бяха едни и същи:
            1.Моят приятел Алексей Петров
            2.Васил Божков- "Черепа"
            3.Валентин Захариев
            4.Цветелина Бориславова
            5.Младен Михалев "Маджо"
            6.Николай Банев
            7.Иво Прокопиев
            8.Георги Гергов
            9.Красимир Гергов
            10.Петя Славова

            Хайде умни Пешо измисли достатъчно смислен отговор за кой от горецитираните люде условията са били еднакви с останалите?!

            П.П. Уточнявам, че далеч не съм включил всички малки и големи регионални и мъртви босове.
            Ти май не си читател а писател.......Я прочети внимателно какво съм ти написал.Тези дето си ги изброил са извън закона.Друг е въпроса защо твоя гуру с голямата тиква се прави че не ги забелязва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Кака Дечка Разгледай мнение
              За да не са голословни споровете, нека напиша няколко цифрички.

              Приходи от ДДФЛ:
              2011 - 2 180 млн. лв.
              2010 - 2 031 млн.лв.
              2009 - 2 051 млн. лв.
              2008 - 1 972 млн. лв.
              2007 - 1 809 млн. лв.
              2006 - 1 325 млн. лв.
              2005 - 1 249 млн. лв.

              И понеже съм руса, т.е. не съм по големите разсъждения, бих могла да направя само един извод - с плоския данък по време на криза се акумулират повече данъци, отколкото с прогресивния данък по време на икономически бум. Някакъв Лафер имаше, той обясняваше някакви неща, ама някои в този форум дали са ги чували ...
              Цитираните по-горе данни категорично показват че данъкът е изкарал много доходи на светло и независимо от сериозното намаление на ставката приходите нарастват. Евентуалното му премахване е ясно че ще има обратния ефект. Апропо ГЕРБ при учредяването си се кълняха в него, дано клетвите им не са от ден до пладне

              Колко до Лафер и конкретният случай.. ми като сме прости да питаме Уикепедия:

              В исторически план въвеждането на плосък данък се е смятало за голямо подобрение в сравнение със ситуацията, в която аристокрацията и духовенството са освободени от почти всякакви данъци. Това, например, е една от причините за Френската революция. През 19 век плоският данък за всички доходи е въведен в повечето европейски страни.
              След Първата световна война в повечето страни е въведен прогресивен данък, за да се финансират нарастващите правителствени разходи, главно във връзка с войните. През втората половина на 20 век редица изследователи, като Артър Лафер, стигат до заключението, че прогресивнят данък е безполезен - данъкоплатците, особено богатите и мобилни, успяват да избегнат високите ставки.
              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...80.D0.B8.D1.8F

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Условията поне законовите са рдни и същи и за тоя дето е изкарал милиони и тоя с 500 кинта.Хората са различни.Виж ако има рушвети и корупция това е друго нещо
                Не е вярно, веднага ще ти посоча 10 човека за които условията не бяха едни и същи:
                1.Моят приятел Алексей Петров
                2.Васил Божков- "Черепа"
                3.Валентин Захариев
                4.Цветелина Бориславова
                5.Младен Михалев "Маджо"
                6.Николай Банев
                7.Иво Прокопиев
                8.Георги Гергов
                9.Красимир Гергов
                10.Петя Славова

                Хайде умни Пешо измисли достатъчно смислен отговор за кой от горецитираните люде условията са били еднакви с останалите?!

                П.П. Уточнявам, че далеч не съм включил всички малки и големи регионални и мъртви босове.

                Коментар


                • Бате Пешо

                  Споря разбира се ! До тези глупости се стигна в резултат на "печалбите" от лихви..и изнасянето на парите на "печелившите" от България към банките майки. При плосък данък можеше да се набират достатъчно средства в бюджета и той да е на профицит , сега обаче вече не може.
                  Last edited by supertrader; 17.10.2012, 19:58.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    Пропуснал съм, но браво на Мариан
                    Питаш с какво си повече човек, ако печелиш милиони, всяка държава, която ти е създала условия затова, ще трябва да ти бръкне в джоба с поне 50%. Или казваш тези дето печелят милиони е така защото са работливци милите а?!
                    Условията поне законовите са рдни и същи и за тоя дето е изкарал милиони и тоя с 500 кинта.Хората са различни.Виж ако има рушвети и корупция това е друго нещо

                    Коментар


                    • Само не знам кой тъпанар даде на "младото семейство" кредит, на който само лихвите са 12 000 лева на година! Взеха ни за шарани! То не в може и душата в рая и ... докрая!

                      Коментар


                      • Стига вече с тези данъци, стига с тези простотии. И да не е валат Дянков, да му кажа пак идеята си за по-висока събираемост
                        Дай 1-2% данъчен кредит бе Дянков, за всички разходи доказани с фискален документ от физически лица. Ще видиш чудеса тогава Няма да има нужда да връзваш касови хапарати)))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                          Не мога да не отбележа факта, че авторът на пролетарския материал е пропуснал жестоката несправедливост на плоския ДДС у нас!

                          Настоявам горещо за ъпдейт на прокламацията с искане да бъде въведен прогресивен ДДС, защото само той е НАИСТИНА плосък! Къде-къде по-лесно е да си ходиш с данъчната декларация в джоба и на нейна база в бакалията да ти начисляват справедливия данък.

                          Моля biznesat да се самосезира за недопустимия пропуск. Благодаря предварително!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Пропуснал съм, но браво на Мариан
                            Питаш с какво си повече човек, ако печелиш милиони, всяка държава, която ти е създала условия затова, ще трябва да ти бръкне в джоба с поне 50%. Или казваш тези дето печелят милиони е така защото са работливци милите а?!
                            кви милиони, кви 5 леФа бре, лорде - та тук над 1400 кинта май беше най-високия праг за облагане на макса (ако не ме лъже паметта), 1400 (хайде там с удръжките да е примерно 1600) брутна заплата е всичко друго, но не дори и прилична заплата, да не говорим за някакъв стандарт и т.н. А на тези с милионите ще им вземеш средния ... милион
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                              Ми на бръснарницата до нас, на автогарата е 4 лефчета подстрижката. Ама то в Шумен сме бедни.
                              А големия син ходи някъде, дето му вземат десятка.
                              Та и подстригването не е някаква философия. Стига да не ти треперят ръцете от пиене. Като курсант и аз се научих да подстригвам. Не по-зле от щатните бръснари. Не съм бръснал с бръснач, ама ако има някой смелчага да ми седне и това мога да науча.
                              аре бе, бедни били у шумен - много си е добре градът. Е, малко е позападнал след 89-та, ама поне разчистихте разбития център, дето го гласяхте с подземия и чудеса за корпуса. Апропо, к.ра (нали така му викахте) още ли стърчи или го гътнахте най-накрая
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                аз пак да задам един въпрос към привържениците на прогресивното подоходно облагане:

                                аз съм човек и ти си човек - с какво ти си по-човек от мен, за да искаш аз да плащам повече от теб????

                                Чакам смислен отговор и продължаваме дискусията, иначе е стил "ама дайте да дадем" - ами аз пък не ша да давам нещо за нищо, шото как се казваше в онзи прочут филм "маргарит и Маргарита" - за да получиш, трябва да дадеш....

                                П.С. Марияне, точно то теб не съм очаквал подобна статия - бях на 100% убеден, че е пусната от лендлорда, пк то - мани, мани...
                                Пропуснал съм, но браво на Мариан
                                Питаш с какво си повече човек, ако печелиш милиони, всяка държава, която ти е създала условия затова, ще трябва да ти бръкне в джоба с поне 50%. Или казваш тези дето печелят милиони е така защото са работливци милите а?!

                                Коментар

                                Working...
                                X