IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен името на темата трябва да се смени .
    Трябва да бъде: " Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на мързеливите. "

    Направо се чудя на социалния идиотизъм които е обхванал някои пишещи тук.
    Аз бачкам по 16 часа щото знам че има смисъл ЗА МЕН. Плащам си преките данъци и осигуровки които хич не са малко / около 35-40% / и знам че и нещо ми остане и затова с гърча.
    Не виждам кои човек ако му прибере държавата 60-70-80% % от изкараното за данъци и осигуровки че бачка ан светло. Или сивия сектор или дълга отпуска ...
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Най-добрия начин е данъците да са 100%, и държавата да дава на всекиму спорд нуждите.
      Лошото е нуждите са големи и няма ресурс от всичко за всички и по много.А колкото по негоден е един човек толкова по големи са му нуждите и претенциите.

      Коментар


      • Симеон Дянков в интервю с DIE ZEIT: НИЕ СЕ НУЖДАЕМ ОТ НИСКИЯ ПЛОСЪК ДАНЪК

        Ние се нуждаем от ниския плосък данък, за да наваксаме, при това той ни е необходим за следващите десет-петнадесет години.


        http://www.minfin.bg/bg/pubs/4/7373

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31
          Нема се косиш, сега ще обложат само лихвата на такива лентяи като теб, плоският данък ще изкара още най-.много година...Другите стъпки са нарастване на осигурителните прагове и данък върху транзакциите. Данъци трябва да има повечко другари, за да се пълни държавната хазна
          Ти мене не ме мисли, просто преминавам от трудов договор на договор фирма-фирма и дори ще плащам реално доста по-малко:
          - данък печалба - тука има, тука нема;
          - осигуровки - вместо на 2,000 лв. на 680 лв.

          и.... да го духат компанията комунисти под наименование герберасти, бсп-ари и цялата подобна паплач.
          Ако ми писне - след година мога да работя легално където си поискам защото: езици знам, това което работя го работя добре и хората лесно могат да го оценят, децата са ми малки и тн...

          ТИ обаче ще си същия смешник който има два кимизарника и взима от тях 200-300 лв. дето стигат за 5 бутилки олио и 50 хляба.... Успех!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31
            Нема се косиш, сега ще обложат само лихвата на такива лентяи като теб, плоският данък ще изкара още най-.много година...Другите стъпки са нарастване на осигурителните прагове и данък върху транзакциите. Данъци трябва да има повечко другари, за да се пълни държавната хазна
            Най-добрия начин е данъците да са 100%, и държавата да дава на всекиму спорд нуждите.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31
              Нема се косиш, сега ще обложат само лихвата на такива лентяи като теб, плоският данък ще изкара още най-.много година...Другите стъпки са нарастване на осигурителните прагове и данък върху транзакциите. Данъци трябва да има повечко другари, за да се пълни държавната хазна
              Данъците на имотите в София също не са вдигани от няколко години, а те се събират най-лесно
              "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

              Коментар


              • Данъчната тежест в момента е несправедлива. До 2000лв е 23% и после намалява, като за 100к лв месечно е под 11%.
                Трябва държавата да осигури само най-необходимия минимум и нататък да остави на частниците и хората да се оправят както намерят за добре.
                Та държавата иска от всеки фиксирано - 100лв за пенсии месечно + 50лв за здравно.
                или да е така наречен Минимален пакет, който да ти осигури при болест/пенсиониране прехраната да не умреш от глад.

                След това всеки си влага където иска - в държавен или частен фонд и да е 20% от работодател и 10% от работник.
                И да се премахнат осигурителните прагове - колкото внасят толкова ще ти плащат и ще вземаш.
                Да се въведе един праг от 500лв необлагаеми (да си покриеш 50лв които трябва да дадеш).
                След това има само облекчения за гледане на дете - не плащаш твоите 10%, или детските са 50лв или 10% от доходите ти - и естествено до 2-ро дете включително, нагоре - нема детски.
                Ако си осъден (и условно) - нямаш право на привилегии.
                (За секс с малолетна 10г условно да е)
                За 1 година ще се залеем с пари, за 3 ще се оправим.

                ЗА безработните
                Всеки ден се явяват в бюра по труда и да работят, ако няма евентулано какво да лежат.
                Да се определят непрестижни професии на мин, заплата - чистене миене и т.н.
                И да се плаща всеки ден по 15лв, в петък ако нямаш пропуск през седмицата 50лв.
                Last edited by bota156; 04.11.2012, 08:48.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • От началото на 2011г. до края на септември 2011г.:
                  1)
                  - разходите за пенсии бяха 5,292,858,348 лв.
                  2)
                  - приходите от социалноосигурителни вноски (без здравноосигурителни) бяха 2,815.3 милиона лв.
                  Тоест са използвани по-малко от 2,478 милиона лв. от останалите приходи в консолидирания бюджет за да се изплатят пенсиите, защото в противен случай щяха да бъдат пропиляни за заплати и осигуровки за бюджетниците.



                  От началото на 2012г. до края на септември 2012г.:
                  1)
                  - разходите за пенсии бяха 5,406,174,552 лв.
                  2)
                  - приходите от социалноосигурителни вноски (без здравноосигурителни) бяха 2,813.4 милиона лв.
                  Тоест са използвани повече от 2,592 милиона лв. от останалите приходи в консолидирания бюджет за да се изплатят пенсиите, защото в противен случай щяха да бъдат пропиляни за заплати и осигуровки за бюджетниците.



                  http://www.noi.bg/aboutbg/st
                  http://www.minfin.bg/bg/statistics

                  Коментар


                  • Не мога да разбера защо се занимавате с малоумна тема. Мариан или е полудял, или е фалирал, или най-вероятно троли за да има кликове. Малоумници винаги ще има, лошото е като станат критична маса в солидарно общество, че завличат и нормалните покрай тях.
                    Обяснявам за автора и пиша бавно, защото знам че не може да чете бързо.

                    Семейство което взема 30 000 лв. годишно - което прави 2500 на месец или по ако приемем че и двамата са на еднакви заплати по 1250 на калпак. В България минималната заплата е 290 лв. или всеки взема над 4 минимални. Искам да попитам малоумника колко според него ще е необлагаемият линимум, че да не е на минус 3000 лв. всеки месец. Дали ще е 1500 или необоагамият ще е минималня. И ако е така колко трябва да е данъка ако вземаш ПЕТ ПЪТИ ПОВЕЧЕ? Защото от прогресивен данък ще р еват най-вече хората с образование които си скъсват задника за 1000-1500 лв. На месец а такива дето дават два апартамента и лежат с по 500 лв. На месец ще седят отстрани да злорадстват.
                    Следващата дебилщина е че изнуреното семейство има кредит 12 000 лв. На година, предполагам автора дебил, дава за пример себе си. Аз където не искам да наказвам богатите, живея под наем, който въм предоговорил и в момента е 380 лв. на месец, или 4560 лв. на година, като приспаднем че не плащам данъци върху имота можем да кажем, че имам 8000 лв. По малко разход при същия доход. Можете да сметнете ако се инвестират разумно 8000 лв. На година, след колко години парите биха започнали да работят за мен, или ако смятате всичко в апартаменти, след колко години бих си иупил първия и т.н. Ама българина не гледа как може той да си помогне, той гледа в паницата на другия и злобее. Аз отдавна съм превъзмогнал това че най-вероятно никога няма да правя чисти 1000000 на година и гледам как да постигна максимума с това което имам. Лошото е че лумпена гледа този който има много и си мисли че и той го заслужава, но просто е нямал късмет.

                    Коментар


                    • Победителите са победители, защото са по-добри от лузърите!
                      Custodite sortem vestram

                      Коментар


                      • В този списък не знам кой какъв е, щото поне трима са фактически фалирали. Но аз за принципа говоря. " От всекиго според възможностите, всеки му според потребностите" - Тази върховна цел на КОМУНИЗЪМА май пак е актуална?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
                          Естествено, може от 1914 Санк Петербург на Петроград да е прекръстен, прав си, ма как ме обори по другите ми твърдения, че плоския данък е щедро излияние на богатите, умните и кадърните, към другите? Щото по равно си е най-добре, както в етажната собственост.
                          Щедро излияние ли?!!?!
                          Щедро излияние на държавата към богатите се случи през последните 20 години в България
                          Щедро излияние към следните личности:
                          Валентин Захариев
                          Младен Михалев
                          Алексей Петров
                          Цветелина Бориславова
                          Петя Славова
                          Иво Прокопиев
                          Николай Банев
                          Христо Ковачки
                          Васил Божков
                          Константин Динев............................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ........да продължавам ли???????????????
                          ТЕЗИ ЛИ СА УМНИТЕ И КАДЪРНИТЕ????

                          Коментар


                          • Пълни тъпаци са бих казал, тези французи, ма техен си е проблема.

                            Коментар


                            • Естествено, може от 1914 Санк Петербург на Петроград да е прекръстен, прав си, ма как ме обори по другите ми твърдения, че плоския данък е щедро излияние на богатите, умните и кадърните, към другите? Щото по равно си е най-добре, както в етажната собственост.

                              Коментар


                              • Опппаааааааааааааааа, ето какво направиха гордите французи!!!!!!

                                http://www.investor.bg/evropa/334/a/...atstvo,141715/

                                Ако догодина не премахнат смотания ориенталски плоскостен данък, ще емигрирам в във Франция!

                                Коментар

                                Working...
                                X