IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знам що за простотии пишете тук !
    Всяка идея при която нещо се взема от един които се е трудил да го изкара и се дава на друг които се е чесал по тумбака и си е намирал повод да не се напъва е ТОТАЛНО ГРЕШНА и неработеща защото:

    - Този на които е взето се демотивира да се напъва , като ще му вземат плода на труда що да се поти на вятъра.

    - Този които е получил пак няма да има стимул да се напъва, по лесно ще му е да лежи и да чака пак да му дадат.

    Набиите си го в тимбериците, идеите на социализма макар и да звучат красиво просто не работят. За да се случи това чипа на хората трябва да е коренно друг ....
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Нема е@аване. И това в големите градове , особено в София за 90% изобщо не е истина вече. Тук поне 30% от хората под наем живеят. Пък аз, ако на едно младо семейство, апартамент безплатен осигуря, цялата му рода ще ме подкрепи. И работодателите ще ме подкрепят, защото младата работна ръка няма да изнемогва от наеми и натиска за повишение на заплатите ще намалее. Идеята все повече ми харесва, то социалната справедливост е хубаво нещо. Пък мен не ме мисли, аз още по социализма тези въпроси съм решил. Сега просто искам да си получавам доходите по равно обложени, като на всеки български гражданин. То всъщност и казуса с който темата почна така ще се реши. Ако на младото семейство доход не стига, оставя апартамента на банката и идва в един от национализираните.
      Last edited by market; 29.12.2012, 23:48.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
        Лорде, национализацията ще е по-интелигентно. Няма пукотевица, жертви и всичко си е описано в НАП, всички жилищни имоти са там. Може за седмица да стане. Тихо, кротко, по улиците щастливи хора празнуват. Като магия за щастие. Пък и разбираме от тези работи, вече е правено. А дали ще национализираш доход на гражданите с неравно облагане или недвижим имот, то е същото. Само дето с имотите е по-лесно и точно, изведнъж и веднага. Не се налага с години да увеличаваш данъчна администрация да дебне кой си крие доходите. Евтино е.
        Аз разбирам, че се опитваш да се е@аваш с мен и с заслужилия д-р на науките Иванов, ама не ти се получава защото:
        В България 90% от населението са собственици на имоти. Така, че национализацията отдавна се е случила. Останали са само 10% доста мързеливи и мизерни създания като тебе дето това мечтаят, но нали се сещаш, че мнозинството управлява и кове законите.
        Last edited by t.todoroff; 30.12.2012, 12:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
          Е как да няма, на настанените ще им остават по милиард годишно, неплатени на изедниците, това рязко ще им вдигне свободните пари, ще се увеличи потреблението, икономиката ще има растеж .........
          аз ви предложих как да има х100 за 5-10години...

          а това с национализацията... не ми стана ясно кой ще управлява "икономиката"... ... ами те и футболисти няма да останат
          Last edited by iivanoff; 29.12.2012, 23:35.
          Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
            ама после пари ПАК няма да има...
            Е как да няма, на настанените ще им остават по милиард годишно, неплатени на изедниците, това рязко ще им вдигне свободните пари, ще се увеличи потреблението, икономиката ще има растеж .........

            Коментар


            • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
              Лорде, национализацията ще е по-интелигентно. Няма пукотевица, жертви и всичко си е описано в НАП, всички жилищни имоти са там. Може за седмица да стане. Тихо, кротко, по улиците щастливи хора празнуват. Като магия за щастие. Пък и разбираме от тези работи, вече е правено. А дали ще национализираш доход на гражданите с неравно облагане или недвижим имот, то е същото. Само дето с имотите е по-лесно и точно, изведнъж и веднага. Не се налага с години да увеличаваш данъчна администрация да дебне кой си крие доходите. Евтино е.
              ама после пари ПАК няма да има...
              Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

              Коментар


              • Лорде, национализацията ще е по-интелигентно. Няма пукотевица, жертви и всичко си е описано в НАП, всички жилищни имоти са там. Може за седмица да стане. Тихо, кротко, по улиците щастливи хора празнуват. Като магия за щастие. Пък и разбираме от тези работи, вече е правено. А дали ще национализираш доход на гражданите с неравно облагане или недвижим имот, то е същото. Само дето с имотите е по-лесно и точно, изведнъж и веднага. Не се налага с години да увеличаваш данъчна администрация да дебне кой си крие доходите. Евтино е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                  АЗ предлагам да изградим не 1 а 5 АЕЦ-а и то не за по 20млрд, а за по 30млрд. /да е по-сигурно че ще станат/... но от наши държавни фирми, за да останат в бюджета парите - руснаците само за подизпълнители да се позлват и то на пазарни цени! и после да обявим мораториум върху плащането на външния дълг. Ще се ползва клаузата че народа не печели от дълга, защото реално не е усвоен от него и в негова полза - на всеки е ясно че построяването на АЕЦ не струва толкова... Ако решат все пак да не ни тряснат ембарго и да връщаме една РЕАЛНО-усвоена все пак част от заема, то поне ще направят реална експертиза колко пари са похарчени (под 1/3 - демек, ще си упростят 2/3, което пак е на сметка). Вкарваме 2-3 политика в затвора и после продавам ток 30-40 години...
                  Говориш за теорията на омразния дълг въведен от президента на Еквадор Корея, който термин тук великите смешни финансисти у балканскиот форум не са и чували! Да има логика, защото точно комунягите на Р. Овч. щяха да ни натресат този неравноправен договор.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    Национализацията е краен вариант. Аз съм за въоръжена борба, ако не се върне СПРАВЕДЛИВИЯТ ПРОГРЕСИВЕН ПОДОХОДЕН ДАНЪК!
                    В държава в която бивши таксиджии, бензинджии, борци и сервитьори са бизнеса, а лекари и учители мизерстват, без да бъде въведен прогресивен данък трябва да се реже до кокал и да има лява партия в нелегалност избиваща богаташи за добро утро
                    АЗ предлагам, да изградим не 1 а 5 АЕЦ-а и то не за по 20млрд, а за по 30млрд. /да е по-сигурно че ще станат/... С нов външен дълг, но от наши държавни фирми, за да останат в бюджета парите - руснаците само за подизпълнители да се позлват и то на пазарни цени! и после да обявим мораториум върху плащането на външния дълг. Ще се ползва клаузата че народа не печели от дълга, защото реално не е усвоен от него и в негова полза - на всеки е ясно че построяването на АЕЦ не струва толкова... Ако решат все пак да не ни тряснат ембарго и да връщаме една РЕАЛНО-усвоена все пак част от заема, то поне ще направят реална експертиза колко пари са похарчени (под 1/3 - демек, ще си опростят 2/3, което пак е на сметка). Вкарваме 2-3 политика или управителя в затвора и после продаваме ток 40-50 години... Отделно в бюджета ще има допълнително прибрани над 100млрд. + активи за над 50млрд.
                    Last edited by iivanoff; 30.12.2012, 00:09.
                    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                      Проблема ми е, че много мразя да продавам, което съм купил, съм го купил на сметка дори с привлечен ресурс. Имотите ме правят свободен от чорбаджии с маймунски лица Ето например да вземем средната пенсия за страната като размер: 260лв. Едни нищожни 260лв., които можеш да изкарваш всеки месец дори отдавайки гарсониера в областен център на БГ. Е колко му е да се напънеш и през активния си живот примерно да купиш 3 гарсониери които да отдаваш после когато ТИ РЕШИШ да се пенсионираш, а не някой мазен боклук, довчерашен счети да ти определя?!
                      БЪДИ БЪЛГАРИН, УБИЙ БОГАТАШ!:
                      Лорде, съвсем си се сдухал
                      Пийни едно , две , Нова Година, нов късмет, може да намериш
                      свестен наемател за кимизарника.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
                        Лорде, ми ако дойде национализация? Хиляди наши братя роми и млади семйства в куптори живеят. Национализираме имотите на изедниците наемодатели, оставяме им само кредитите да връщат и решаваме един остър социален проблем. Рязко повишаваме и жизненото равнище, защото поне милиард лева ще останат при най-бедните, вместо в ръцете на кожодери. Харесва ми, сигурен съм , че ще срещне подкрепа голяма.
                        Национализацията е краен вариант. Аз съм за въоръжена борба, ако не се върне СПРАВЕДЛИВИЯТ ПРОГРЕСИВЕН ПОДОХОДЕН ДАНЪК!
                        В държава в която бивши таксиджии, бензинджии, борци и сервитьори са бизнеса, а лекари и учители мизерстват, без да бъде въведен прогресивен данък трябва да се реже до кокал и да има лява партия в нелегалност избиваща богаташи за добро утро

                        Коментар


                        • Лорде, ми ако дойде национализация? Хиляди наши братя роми и млади семйства в куптори живеят. Национализираме имотите на изедниците наемодатели, оставяме им само кредитите да връщат и решаваме един остър социален проблем. Рязко повишаваме и жизненото равнище, защото поне милиард лева ще останат при най-бедните, вместо в ръцете на кожодери. Харесва ми, сигурен съм , че ще срещне подкрепа голяма. Избори идват, може и аз като Оланд, сърцата на хората да спечеля.
                          Last edited by market; 29.12.2012, 22:19.

                          Коментар


                          • Rejected French tax measures worth 300-500 mln euros -finmin
                            PARIS | Sat Dec 29, 2012 7:32am EST

                            Dec 29 (Reuters) - The French Constitutional Council's rejection on Saturday of a 75 percent upper income tax rate and other minor measures in the 2013 budget will affect some 300-500 million euros worth of tax revenues, Finance Minister Pierre Moscovici said.

                            http://www.reuters.com/article/2012/...8MC02620121229


                            По думите на финансовия министър на Франция отмененият 75% данък за доход над 1 милион евро и някои други данъци общо щели да имат принос в бюджета за максимум...500 МИЛИОНА евро...


                            За сравнение БВП на Франция през 2011г. беше:
                            - 1,996,583 МИЛИОНА евро или почти 2 ТРИЛИОНА евро

                            http://epp.eurostat.ec.europa.eu/cac...2012-AP-EN.PDF


                            Явно другаря Оланд много завижда на тези, които имат доход над 1 МИЛИОН евро годишно...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Селянина Разгледай мнение
                              Е бравос.Значи с чужди пари искаш да правиш приют.Ми що не пробваш да си продадеш имотите като си оставиш един да си върнеш кредита и с останалите пари да го направиш.Или пък продай един имот и с парите като ползваш друг твой имот да направиш това което искаш.
                              Проблема ми е, че много мразя да продавам, което съм купил, съм го купил на сметка дори с привлечен ресурс. Имотите ме правят свободен от чорбаджии с маймунски лица Ето например да вземем средната пенсия за страната като размер: 260лв. Едни нищожни 260лв., които можеш да изкарваш всеки месец дори отдавайки гарсониера в областен център на БГ. Е колко му е да се напънеш и през активния си живот примерно да купиш 3 гарсониери които да отдаваш после когато ТИ РЕШИШ да се пенсионираш, а не някой мазен боклук, довчерашен счети да ти определя?!
                              БЪДИ БЪЛГАРИН, УБИЙ БОГАТАШ!:

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Дреме му на фуя на другаря Оланд! Той си прокара мярката, а ако съдиите са го отхвърлили като противоконституционна вината не е негова. Той е бил честен с избирателите си. Смърт на богатите крадци! Социална справедливост! Мечтата ми е да закупя имот, който с европейски програми ще направя на пиют за бедни.
                                Е бравос.Значи с чужди пари искаш да правиш приют.Ми що не пробваш да си продадеш имотите като си оставиш един да си върнеш кредита и с останалите пари да го направиш.Или пък продай един имот и с парите като ползваш друг твой имот да направиш това което искаш.

                                Коментар

                                Working...
                                X