IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
    Абсолютно си прав, но общините са толкова алчни вече, че данъчните оценки които са си определили по време на бума в строителството не падат и на йота. Има вече куриози в Северна България където дори чистти жилищни имоти в кварталите са на пазарна цена по-ниска от данъчната оценка. Напълно подкрепям идеята ти!
    Лорде, то моето не са идеи. Всичко ми е минавало през главата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Според мен данъчната оценка на всеки имот трябва да бъде обвързана с цената, на която държавата е готова да купи даден имот. В момента данъчните оценки са изсмукани от пръстите. Много ниски при жилищните имоти и много високи при фирмените.

      Когато държавата казва, че оценката на един имот е 100000 лева тя трябва да бъде готова да купи този имот на тази цена.
      Абсолютно си прав, но общините са толкова алчни вече, че данъчните оценки които са си определили по време на бума в строителството не падат и на йота. Има вече куриози в Северна България където дори чистти жилищни имоти в кварталите са на пазарна цена по-ниска от данъчната оценка. Напълно подкрепям идеята ти!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
        Всичко е добре което си го написал с едно изключение- ще увеличаваш имотните данъци, тоест на 96% от населението ще им увеличаваш данъците, въпреки, че преди това пишеш предимно за подоходното облагане
        Щото мисля, както ти рече, се сещам само едно- ти си безимотен
        Въпроса не е дали ще се увеличат данъците. Въпроса е на кой със колко.
        При вдигане на имотните данъци най-много ще "пострадат" големи реститути и бизнесмени (крадци). Обикновените българи с по една панелка няма да са особено засегнати.
        За мен лично е малко странно данъка за колата + застраховките (задължителни + пожелателни) да ми е 3-4 пъти данъка за апартамента, ама за глупавите хора може би е нормално.
        Но може да бъдеш спокоен, тъй като най-големите паразити са в парламента и имат достатъчно имоти, шанса да вдигнат имотните данъци е минимален.
        Така че малките паразитчета може да са спокойни

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
          Всичко е добре което си го написал с едно изключение- ще увеличаваш имотните данъци, тоест на 96% от населението ще им увеличаваш данъците, въпреки, че преди това пишеш предимно за подоходното облагане
          Щото мисля, както ти рече, се сещам само едно- ти си безимотен
          Според мен данъчната оценка на всеки имот трябва да бъде обвързана с цената, на която държавата е готова да купи даден имот. В момента данъчните оценки са изсмукани от пръстите. Много ниски при жилищните имоти и много високи при фирмените.

          Когато държавата казва, че оценката на един имот е 100000 лева тя трябва да бъде готова да купи този имот на тази цена.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение
            Данъчната система е два пъти в ущърб на бедните. Първо пропорционалния подоходен данък + осигуровките им взимат по-голям процент от доходите отколкото на богатите. Второ косвените данъци (ДДС и акцизи) също им взимат по-голям процент от доходите. Данъчната система в България е уникално изкривена в ЦЯЛА Европа - най-голям процент косвени данъци спрямо всички данъци + най-нисък проорционален подоходен и корпоративен данък.
            Само това показва че данъчната и икономическата политика на правителствата от последните 20 гонини може да се формулира като абсолютно лайняна работа.
            Няма данъци върху производство и доходи, има данъци върху потребление които товарят бедните повече отколкото богатите...
            Малоумна история. Ама с крадци и малоумници в управлението какво да очаква човек...
            Леко левичарските мерки по отношение данъците върху депозитите и евентуалната промяна на подоходните данъци към прогресивни ще имат минимално въздействие. Както Лорда (О чудо, Лорда мисли) писа по-долу - хората с доходи над 4500 лв месечно са твърде малко. Реално хората с доходи до около 5000 ще плащат по-малко отколкото сега. (Винаги съм се чудил как интелигентни хора не могат да си направят елементарни сметки и са против решения в тяхна полза )
            Като цяло според мен са разумни - аз имам левичарски наклонности. А и по-разумно е да оставиш на хората повече пари вместо после да се налага да им даваш помощи...
            Ако не друго - всички нормални държави включая САЩ имат прогресивно облагане и необлагаем минимум. Това стига да се замисли нормален човек. На регресивния данък, предложен от някои форумци няма да се спирам, че ще ме баннат ако си напиша мнението за интелектуалното им ниво
            Елементарните мерки които могат да се вземат са:
            Изравняване на инотните данъци процентно със средно-европейските нива + актуализиране на данъчните оценки до реални нива. Това ще задвижи и пазара на имоти. Ще намали безсмисленото забиване на пари в имоти и ще обложи реално доходите на имотните граждани.
            Запушване на дупките в данъчната систена - основно кражби на ДДС и нелегален внос.
            Облекчение на малките и средни фирми по всякакъв начин.
            Има и други неща - енергийната система трябва сериозно да се пипне, добре е да се замразят поне за известно време заплатите на държавните служители, добре е да се забранят всякакви бонуси, особено по високите нива, ама нямам какво да се хабя да пиша...

            Цялата идея е че трябва някой да мисли за създаването на средна класа - т.е. раздвижването на икономиката и вдигането на доходите на болшинството от населението (над 50%).
            От там нататък всяка данъчна система в рамките на разумното е приемлива. Да копират каквото решат от Западна Европа.
            А реално повечето управляващи мислят какво да откраднат те и свързаните с тях лица...
            Уникална малоумщина е да се дерат по две кожи от бедните и да се осигурява комфорт на богатите... хората не бива да се притискат до стената, Това в Западна Европа и дори в САЩ са го разбрали богатите, но нашите парвенюта нямат акъл и за 5ст. Накрая пак ще опрем до доктор Гилотен и ще се оправят нещата.
            Всичко е добре което си го написал с едно изключение- ще увеличаваш имотните данъци, тоест на 96% от населението ще им увеличаваш данъците, въпреки, че преди това пишеш предимно за подоходното облагане
            Щото мисля, както ти рече, се сещам само едно- ти си безимотен

            Коментар


            • Данъчната система е два пъти в ущърб на бедните. Първо пропорционалния подоходен данък + осигуровките им взимат по-голям процент от доходите отколкото на богатите. Второ косвените данъци (ДДС и акцизи) също им взимат по-голям процент от доходите. Данъчната система в България е уникално изкривена в ЦЯЛА Европа - най-голям процент косвени данъци спрямо всички данъци + най-нисък проорционален подоходен и корпоративен данък.
              Само това показва че данъчната и икономическата политика на правителствата от последните 20 гонини може да се формулира като абсолютно лайняна работа.
              Няма данъци върху производство и доходи, има данъци върху потребление които товарят бедните повече отколкото богатите...
              Малоумна история. Ама с крадци и малоумници в управлението какво да очаква човек...
              Леко левичарските мерки по отношение данъците върху депозитите и евентуалната промяна на подоходните данъци към прогресивни ще имат минимално въздействие. Както Лорда (О чудо, Лорда мисли) писа по-долу - хората с доходи над 4500 лв месечно са твърде малко. Реално хората с доходи до около 5000 ще плащат по-малко отколкото сега. (Винаги съм се чудил как интелигентни хора не могат да си направят елементарни сметки и са против решения в тяхна полза )
              Като цяло според мен са разумни - аз имам левичарски наклонности. А и по-разумно е да оставиш на хората повече пари вместо после да се налага да им даваш помощи...
              Ако не друго - всички нормални държави включая САЩ имат прогресивно облагане и необлагаем минимум. Това стига да се замисли нормален човек. На регресивния данък, предложен от някои форумци няма да се спирам, че ще ме баннат ако си напиша мнението за интелектуалното им ниво
              Елементарните мерки които могат да се вземат са:
              Изравняване на инотните данъци процентно със средно-европейските нива + актуализиране на данъчните оценки до реални нива. Това ще задвижи и пазара на имоти. Ще намали безсмисленото забиване на пари в имоти и ще обложи реално доходите на имотните граждани.
              Запушване на дупките в данъчната систена - основно кражби на ДДС и нелегален внос.
              Облекчение на малките и средни фирми по всякакъв начин.
              Има и други неща - енергийната система трябва сериозно да се пипне, добре е да се замразят поне за известно време заплатите на държавните служители, добре е да се забранят всякакви бонуси, особено по високите нива, ама нямам какво да се хабя да пиша...

              Цялата идея е че трябва някой да мисли за създаването на средна класа - т.е. раздвижването на икономиката и вдигането на доходите на болшинството от населението (над 50%).
              От там нататък всяка данъчна система в рамките на разумното е приемлива. Да копират каквото решат от Западна Европа.
              А реално повечето управляващи мислят какво да откраднат те и свързаните с тях лица...
              Уникална малоумщина е да се дерат по две кожи от бедните и да се осигурява комфорт на богатите... хората не бива да се притискат до стената, Това в Западна Европа и дори в САЩ са го разбрали богатите, но нашите парвенюта нямат акъл и за 5ст. Накрая пак ще опрем до доктор Гилотен и ще се оправят нещата.

              Коментар


              • Стига сме ги мислили бедните, от толкова мислене за това са бедни.
                Трябва да им създадем работа но преди това да ги изпратим в Истанбул или Китай, да видят как работят там хората, след това няма да се оплакват че са бедни!
                Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Надявай се
                  В момента аз не познавам човек, който да прави опити да избегне подоходния данък.
                  Направят ли го прогресивен, стой и гледай
                  Това са градски легенди. Всички лъжат как щели да посивеят, но по този начин само нашата държава още позволява да бъде лъгана. Всички други се върнаха на прогресивния.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    Споко, като въведат прогресивното подоходно облагане, всички дефицити ще се стопят като пролетен сняг.
                    Надявай се
                    В момента аз не познавам човек, който да прави опити да избегне подоходния данък.
                    Направят ли го прогресивен, стой и гледай

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                      През първите 4 месеца на 2012г.:
                      1)
                      - разходите за пенсии бяха 2,356,349,415.77 лв.
                      2)
                      - приходите от социалноосигурителни вноски бяха 1,207.40 милиона лв.
                      Тоест дефицитът беше 1,148.9 милиона лв.


                      През първите 4 месеца на 2013г.:
                      1)
                      - разходите за пенсии бяха 2,431,570,506.38 лв.
                      2)
                      - приходите от социалноосигурителни вноски бяха 1,294.80 милиона лв.
                      Тоест дефицитът беше 1,136.8 милиона лв. или за една година има подобрение с по-малко от 1.1%.




                      http://www.noi.bg/aboutbg/st
                      http://www.minfin.bg/bg/statistics
                      Споко, като въведат прогресивното подоходно облагане, всички дефицити ще се стопят като пролетен сняг.

                      Коментар


                      • През първите 4 месеца на 2012г.:
                        1)
                        - разходите за пенсии бяха 2,356,349,415.77 лв.
                        2)
                        - приходите от социалноосигурителни вноски бяха 1,207.40 милиона лв.
                        Тоест дефицитът беше 1,148.9 милиона лв.


                        През първите 4 месеца на 2013г.:
                        1)
                        - разходите за пенсии бяха 2,431,570,506.38 лв.
                        2)
                        - приходите от социалноосигурителни вноски бяха 1,294.80 милиона лв.
                        Тоест дефицитът беше 1,136.8 милиона лв. или за една година има подобрение с по-малко от 1.1%.




                        http://www.noi.bg/aboutbg/st
                        http://www.minfin.bg/bg/statistics

                        Коментар


                        • Разходи на консолидирания държавен бюджет на България от началото на 2013г. до края на април 2013г.:
                          1)
                          - за пенсии сумата е над 2,431.5 милиона лв.
                          2)
                          - за заплати и осигуровки на бюджетниците сумата е 1,867.7 милиона лв.
                          Тоест общо за пенсии, заплати и осигуровки на бюджетниците сумата е над 4,299.2 милиона лв.

                          За сравнение приходите през първите 4 месеца на 2013г. от данъка върху доходите от лихви по депозитни сметки на физически лица бяха за щастие по-малко от 23 милиона лв.


                          Честито!



                          http://www.minfin.bg/bg/statistics

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                            Да, разбрах те, ЛИЗАЛ съм на Бойко задника. Не е лизане, щото Бойко е твърде стиснат, той нищо не дава дори да му лижеш задника! Той е голямо келеме за разлика от чичо му. Ако имаше избори да изберем чичо Венци, аз бих гласувал за него по-скоро.
                            Ако ти си достоен пич, а аз подозирам, че си такъв, ще излезеш пред широката публика на ИНВЕСТОРА и ще споделиш, че Лолда никога не те е лъгал!
                            Нали знаеш че на юнашко доверие няма как да стане.Възможно е и да не си лъгал.Радвам се че най после разбра че тая работа с лизане няма да стане.Явно си достоен човек щом имаш силите да си го признаеш.Ще се радвам обаче ако не злорадстваш над чуждото нещастие.Никога не се радвай на данъци които са за другите щото могат да ги сложат на теб.А тиквата наистина още не е разбрал че е мъртъв.Не попадне ли във властта започва люспенето.На следващите избори ще има 50 депутата и така ще изчезне.Не може да си арогантен и нагъл да се изпокараш със всички.Не може да командориш хората както в МВР или мутренска фирма.Щото после всички са срещу теб.Тиквата не мое да схване че дори и нови избори да има пак всички ще са срещу него.Не се кефя на предсмъртната му агония съжалявам го.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Koй ти е казал че съм инвеститор???!!!Нямам самочувствието на такъв.Преди години направих една глупост и благодарение на един човек в този форум спечелих доста добра сума пари просто човека информира че Васко черепа си е продал акциите от едно място.Е аз не успях веднага да го направя направих го след месец и половина но се оказа че съм продал на максималната възможна цена.Буквално от другия ден започна срива.И те така разбрах че комар не бива да играя.Моето беше изключителна глупост съчетана с огромен късмет.А за изборите как да ти вярвам като толкова години...............на Бойко задника.
                              Да, разбрах те, ЛИЗАЛ съм на Бойко задника. Не е лизане, щото Бойко е твърде стиснат, той нищо не дава дори да му лижеш задника! Той е голямо келеме за разлика от чичо му. Ако имаше избори да изберем чичо Венци, аз бих гласувал за него по-скоро.
                              Ако ти си достоен пич, а аз подозирам, че си такъв, ще излезеш пред широката публика на ИНВЕСТОРА и ще споделиш, че Лолда никога не те е лъгал!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Добре, съгласих се с теб,но точно щото всеки човек си обича детето , се заклех в неговото бъдъще, че съм гласувал за АТАКА, щото ти всяка моя дума поставяш под съмнение. Демек казвам ти бате Пешо , писаното от мен е вярно., хайде оспори го де!
                                Досега нищо което съм написал, не си оспорил НА НИТО ЕДНА ТЕМА. ТОЛКОВА СЛАБ ИНВЕСТОР СИ БАТЕ ПЕШО??
                                Koй ти е казал че съм инвеститор???!!!Нямам самочувствието на такъв.Преди години направих една глупост и благодарение на един човек в този форум спечелих доста добра сума пари просто човека информира че Васко черепа си е продал акциите от едно място.Е аз не успях веднага да го направя направих го след месец и половина но се оказа че съм продал на максималната възможна цена.Буквално от другия ден започна срива.И те така разбрах че комар не бива да играя.Моето беше изключителна глупост съчетана с огромен късмет.А за изборите как да ти вярвам като толкова години...............на Бойко задника.

                                Коментар

                                Working...
                                X