IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • През 2012г. приходите в САЩ от акцизи на алкохол и цигари бяха:
    - по-малко от 26 МИЛИАРДА долара
    Тоест средно всеки жител на САЩ на възраст над 20 години е платил по-малко от 114 долара за акцизи за цигари и алкохол през 2012г.


    През 2012г. приходите в България от акцизи на алкохол и цигари бяха:
    - 2,071 МИЛИОНА лв. или над 2 МИЛИАРДА лв.
    Тоест средно всеки жител на България на възраст над 19 години е платил над 347 лв. за акцизи за цигари и алкохол през 2012г.




    http://www.ttb.gov/statistics/
    http://www.census.gov/govs/qtax/
    http://www.minfin.bg/bg/statistics
    http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=19

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
      Абе дори да не е 10-тина, поне 2 е. Що се отнася до цедката на НАИВНИК, то всеки селски бек с "форд Таунус" плаща повече данък!
      Не богохулствай!!! Тва е дзвер!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
        Ами, ако превключа на бензин, къф им е проблема на подземните.....................?
        Газовата бутилка под налягане е проблема. Ако караш на бензин, бутилката не изчезва
        Господи прибери си вересиите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Днес ходих на МОЛ Имаше огромна табела, че не пускат таквизи в подземния паркинг
          Ами, ако превключа на бензин, къф им е проблема на подземните.....................?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение
            ГО е задължителна, Каско е силно желателна, отделно винетка която е задължителна ако искаш реално да си ползваш колата...
            От застраховките на имущество все още няма задължителни.
            Има коли и на по 35 години в движение
            Живота на панелките тепърва предстои да го видим колко е, явно според теб е към 10ина века
            Абе дори да не е 10-тина, поне 2 е. Що се отнася до цедката на НАИВНИК, то всеки селски бек с "форд Таунус" плаща повече данък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Пак не си прав. Колкото и да е дърта таратайката, след като е с АГУ е екологично чиста като гориво.
              Днес ходих на МОЛ Имаше огромна табела, че не пускат таквизи в подземния паркинг

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                ОК, ама хараптамента застрахова ли и сметна ли и неговата застраховка в данъка? Или смяташ като мен, че имота е около 300 пъти по дълготраен от ламарините.?
                ГО е задължителна, Каско е силно желателна, отделно винетка която е задължителна ако искаш реално да си ползваш колата...
                От застраховките на имущество все още няма задължителни.
                Има коли и на по 35 години в движение
                Живота на панелките тепърва предстои да го видим колко е, явно според теб е към 10ина века

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Кви 200 кубика бре? То нема такива коли))
                  Нормална колица 3200 кубика
                  Ноооо, данъкът става все по малък, защото колата остарява. Което е адски тъпо. Колкото по-стара таратайка - толкова по малък данък
                  Пак не си прав. Колкото и да е дърта таратайката, след като е с АГУ е екологично чиста като гориво.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    На мен данъка на апартамента ми е толкова, но на автомобила ми е 23 лв. Двигателят е 1,4 с катализатор на газ. Ти ако си караш над 200 кубиков, твой проблем. Половината ми колеги впрочем реват от такива данъци, щото досега не са ги плащали, ама сега системата се свърза за тяхно съжаление
                    Кви 200 кубика бре? То нема такива коли))
                    Нормална колица 3200 кубика
                    Ноооо, данъкът става все по малък, защото колата остарява. Което е адски тъпо. Колкото по-стара таратайка - толкова по малък данък

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение
                      Да повторя: данъка и застраховките на автомобила.
                      ОК, ама хараптамента застрахова ли и сметна ли и неговата застраховка в данъка? Или смяташ като мен, че имота е около 300 пъти по дълготраен от ламарините.?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Абе не си прав. Данъкът за хапартамента барабар с такса смет е 230 кинта, а за автомобила над 300. Не помня точно колко
                        На мен данъка на апартамента ми е толкова, но на автомобила ми е 23 лв. Двигателят е 1,4 с катализатор на газ. Ти ако си караш над 200 кубиков, твой проблем. Половината ми колеги впрочем реват от такива данъци, щото досега не са ги плащали, ама сега системата се свърза за тяхно съжаление

                        Коментар


                        • Да повторя: данъка и застраховките на автомобила.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Лорде, то моето не са идеи. Всичко ми е минавало през главата
                            Аз лично съм много против да рекетират по този начин фирмите! Фирмите, особено ако са свързани с производство, земеделие или туризъм, не трябва да се товарят с нищо а само поощрения да им се предлагат. Особено пък ако им товарят данъчните оценки , трябва да ги намалят двойно. Даже трябва да ги направят много по-ниски от нивата на данъци на Ф.Л. щото по този начин ще привлекат инвеститори.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                              Е, ако данъка на колата ти е в пъти този на апартамента или колата ти е с огромна кубатура /икономически неефективна/, или апартамента ти е някъде в Малко Търново, а в гаража паркираш "Ферари". На мен данъка на колата ми е около 10 пъти по-малък от данъка на апартамента в който живея При това този данък далеч не е най-големия който плащам за имот! Колата ми е толкова масова, че на всеки 10км. виждам поне 20 от същия модел.
                              Абе не си прав. Данъкът за хапартамента барабар с такса смет е 230 кинта, а за автомобила над 300. Не помня точно колко

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение
                                Въпроса не е дали ще се увеличат данъците. Въпроса е на кой със колко.
                                При вдигане на имотните данъци най-много ще "пострадат" големи реститути и бизнесмени (крадци). Обикновените българи с по една панелка няма да са особено засегнати.
                                За мен лично е малко странно данъка за колата + застраховките (задължителни + пожелателни) да ми е 3-4 пъти данъка за апартамента, ама за глупавите хора може би е нормално.
                                Но може да бъдеш спокоен, тъй като най-големите паразити са в парламента и имат достатъчно имоти, шанса да вдигнат имотните данъци е минимален.
                                Така че малките паразитчета може да са спокойни
                                Е, ако данъка на колата ти е в пъти този на апартамента или колата ти е с огромна кубатура /икономически неефективна/, или апартамента ти е някъде в Малко Търново, а в гаража паркираш "Ферари". На мен данъка на колата ми е около 10 пъти по-малък от данъка на апартамента в който живея При това този данък далеч не е най-големия който плащам за имот! Колата ми е толкова масова, че на всеки 10км. виждам поне 20 от същия модел.

                                Коментар

                                Working...
                                X