IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
    Поредното безумно твърдение.

    Борсата като се срина от Софикс 1700 до Софикс 300 да не би икономиката на България за периода на спада измерена през БВП да е намаляла с 80-70 % бе умнико
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар





    • http://www.capital.bg/politika_i_iko..._prenarejdane/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
        Поредното безумно твърдение.

        Борсата като се срина от Софикс 1700 до Софикс 300 да не би икономиката на България за периода на спада измерена през БВП да е намаляла с 80-70 % бе умнико
        +1
        има компании, които и сега подобряват резултатите си

        Коментар


        • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
          Разбира се, че трябва да се увеличи потреблението - но как да стане, когато няма какво да си купиш и нямаш парите, с които да си го купиш? Въвеждането на данък върху лихвите беше стъпка в правилната посока, защото изкуствено намали дохода от влог и принуди хората та се оглеждат за алтернативи. Това обаче рефлектира върху безпочвен ръст на БФБ, защото няма как да имаш 0.1% ръст на икономиката и двуцифрена безработица, падащи цени на имотите и 40% ръст на борсата.
          Поредното безумно твърдение.

          Борсата като се срина от Софикс 1700 до Софикс 300 да не би икономиката на България за периода на спада измерена през БВП да е намаляла с 80-70 % бе умнико
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
            Чудесни новини от Министерство на финансите:
            1)
            - приходите общо от ДДС и Акцизи от началото на 2013г. до края на май 2013г. бяха 4,508.7 милиона лв.
            2)
            - приходите от данък върху доходите на физически лица от началото на 2013г. до края на май 2013г. бяха 1,024.2 милиона лв.
            Тоест приходите общо от ДДС и Акцизи бяха за щастие над 4.4 пъти повече от приходите от данък върху доходите на физически лица.


            За сравнение през цялата 1998г.:
            1)
            - приходите общо от ДДС и Акцизи бяха 2,506.7 милиона лв.
            2)
            - приходите от данък върху доходите на физически лица бяха 1,022.9 милиона лв.
            Тоест приходите общо от ДДС и Акцизи бяха за съжаление едва 2.45 пъти повече от приходите от данък върху доходите на физически лица.


            Така, че който иска повече приходи в държавния бюджет тогава нека увеличи потреблението си!



            http://www.minfin.bg/bg/statistics

            Разбира се, че трябва да се увеличи потреблението - но как да стане, когато няма какво да си купиш и нямаш парите, с които да си го купиш? Въвеждането на данък върху лихвите беше стъпка в правилната посока, защото изкуствено намали дохода от влог и принуди хората та се оглеждат за алтернативи. Това обаче рефлектира върху безпочвен ръст на БФБ, защото няма как да имаш 0.1% ръст на икономиката и двуцифрена безработица, падащи цени на имотите и 40% ръст на борсата.

            Коментар


            • При спиране на камиона, ако в него има някоя от рисковите стоки, превозното средство ще се запечатва с надпис "Висок фискален риск", ще се слага пломба с GPS и ще се посочва дали стоката е за доставка в страната, за износ, или влиза в България. Стоката ще може да се разтовари само в присъствие на данъчен в предварително определен ден и час или да напусне страната през определен граничен пункт.

              При проверката на пътя, ако има съмнение за данъчна измама, ще може да се поиска незабавно обезпечение върху имущество (сметки и имоти) на получателя на стоката. Наред с това ще се налага запор на превозното средство заедно с цялата стока в него.

              Камионът ще бъде пуснат, след като се даде обезпечение в пари, банкова гаранция или държавни ценни книжа в размер на данъчните задължения, които ще възникнат при продажба на стоката, но не по-малко от 30% от пазарната й цена.
              Що за безумие?

              Нямам думи. Ето малко чужди думи, които съм взел назаем (докато се съвзема от шока):

              "Съвременното робство! Държавата ще рекетира под всякаква форма - официално с глоби и неофициално с подкупи изтерзания български народ. "

              "Много,,държавни служители" започнаха да ни спират къде ли не и да ни изнудват за пари !!!
              А големите олигарси,мафиози и бизнесмени НАП ги подминава,както контролите подминават циганите ! "

              "Ако прекарвам с колата 3 чувала с картофи и 2 щайки с чушки и домати от село, какво ще правим?
              Аз нито документ ще имам, нито нищо.
              Как да им докажа, че утре няма да ги продавам?
              Може ли някой да ми разясни? "

              А по въпроса за "плоския" данък (който в същност е пропорционален) - тук съм си написал мъдрите мисли и съм дал връзки към други мнения по темата.
              Last edited by vstoykov; 21.09.2013, 10:59.
              Два прости метода за легално намаляване на данъците

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                Извинявай за спонтанната реакция, но аз съм бил данъчен, кръвен брат имам данъчен, женска рода данъчни! Трябва да им дадат ШИРОКИ правомощия!!!
                Аха ,а какъв не си бил?
                Космонавт?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                  Извинявай за спонтанната реакция, но аз съм бил данъчен, кръвен брат имам данъчен, женска рода данъчни! Трябва да им дадат ШИРОКИ правомощия!!!
                  За дълбоки рушвети ли?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от van05 Разгледай мнение
                    Не се радвай .Ще има и данъчни за скрити наеми.Ще ти се запари на *ъзо.
                    Не мое само да влачиш от държавата.

                    Извинявай за спонтанната реакция, но аз съм бил данъчен, кръвен брат имам данъчен, женска рода данъчни! Трябва да им дадат ШИРОКИ правомощия!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                      ЯКОООООООООООО!!!

                      НАЙ-ПОСЛЕ ЩЕ ИМА СЕЧЧЧЧЧ
                      ........

                      http://paper.standartnews.com/bg/art...article=465833
                      Не се радвай .Ще има и данъчни за скрити наеми.Ще ти се запари на *ъзо.
                      Не мое само да влачиш от държавата.

                      Коментар


                      • ЯКОООООООООООО!!!

                        НАЙ-ПОСЛЕ ЩЕ ИМА СЕЧЧЧЧЧ
                        ........

                        http://paper.standartnews.com/bg/art...article=465833

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                          Чудесни новини от Министерство на финансите:
                          1)
                          - приходите общо от ДДС и Акцизи от началото на 2013г. до края на юли 2013г. бяха 6,406.8 милиона лв.
                          2)
                          - приходите от данък върху доходите на физически лица от началото на 2013г. до края на юли 2013г. бяха 1,354.4 милиона лв.
                          Тоест приходите общо от ДДС и Акцизи бяха за щастие над 4.73 пъти повече от приходите от данък върху доходите на физически лица.


                          За сравнение през цялата 1998г.:
                          1)
                          - приходите общо от ДДС и Акцизи бяха 2,506.7 милиона лв.
                          2)
                          - приходите от данък върху доходите на физически лица бяха 1,022.9 милиона лв.
                          Тоест приходите общо от ДДС и Акцизи бяха за съжаление едва 2.45 пъти повече от приходите от данък върху доходите на физически лица.


                          Честито!





                          http://www.minfin.bg/bg/statistics
                          Предлагам да се премахне ДДФЛ, така освободните средства ще бъдат похарчени и обложени при два пъти по-висок данък, а административните разходи ще намалеят и за НАП и за всички работодатели.
                          "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                          Коментар


                          • Чудесни новини от Министерство на финансите:
                            1)
                            - приходите общо от ДДС и Акцизи от началото на 2013г. до края на юли 2013г. бяха 6,406.8 милиона лв.
                            2)
                            - приходите от данък върху доходите на физически лица от началото на 2013г. до края на юли 2013г. бяха 1,354.4 милиона лв.
                            Тоест приходите общо от ДДС и Акцизи бяха за щастие над 4.73 пъти повече от приходите от данък върху доходите на физически лица.


                            За сравнение през цялата 1998г.:
                            1)
                            - приходите общо от ДДС и Акцизи бяха 2,506.7 милиона лв.
                            2)
                            - приходите от данък върху доходите на физически лица бяха 1,022.9 милиона лв.
                            Тоест приходите общо от ДДС и Акцизи бяха за съжаление едва 2.45 пъти повече от приходите от данък върху доходите на физически лица.


                            Честито!





                            http://www.minfin.bg/bg/statistics

                            Коментар


                            • Разходите на консолидирания държавен бюджет на България от началото на 2013г. до края на юли 2013г.:
                              - общо за заплати, осигуровки и пенсии бяха над 7,661.7 МИЛИОНА лв.


                              За сравнение от началото на 2013г. до края на юли 2013г. приходите от данъка върху доходите от лихви по депозитни сметки на физически лица бяха за щастие едва 47.3 милиона лв.


                              Честито!





                              http://www.noi.bg/aboutbg/st
                              http://www.minfin.bg/bg/statistics

                              Коментар


                              • Приходи от годишен данък върху недвижими имоти в София през 2012г.:
                                - 83,296,369 лв.

                                В края на 2012г. жилищата в София бяха:
                                - 608,992

                                Тоест средно годишният данък върху недвижим имот на жилище в София през 2012г. беше:
                                - по-малко от мизерните 137 лв.





                                http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=20
                                http://www.sofia.bg/tu1.asp?intlink=46

                                Коментар

                                Working...
                                X