IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Лошото е, че комплексирания български бизнесмен не използва разполагаемия доход за естествени лични нужди съгласно християнските ценности и реинвестиране, а се занимава с инвестиране в силикон и джипове за подаръци на силиконките, както и яхти за да се перчи.
    На обратния полюс са шефовете на "ИКЕА" или "ХАЙНЕКЕН", които са били стиснати дори за собствените си нужди. Те са ми идолите!
    А ганьовеца-силикончо трябва да го обложат с минимум 50%, не ми е жал!
    "Гладна кокошка - просо сънува... "са казали хората...
    Only God Can Judge me...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Основният въпрос - що герберастите ръчкат кошера с осите, толкова ли не им се управлява, т.е. такъв батак ли завещават след себе си?
      Явно са наясно,че това е лебедовата им песен... мога само да си представя какво ще бъде след тях... ПОТОП !!!
      Only God Can Judge me...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Лошото е, че комплексирания български бизнесмен не използва разполагаемия доход за естествени лични нужди съгласно християнските ценности и реинвестиране, а се занимава с инвестиране в силикон и джипове за подаръци на силиконките, както и яхти за да се перчи.
        На обратния полюс са шефовете на "ИКЕА" или "ХАЙНЕКЕН", които са били стиснати дори за собствените си нужди. Те са ми идолите!
        А ганьовеца-силикончо трябва да го обложат с минимум 50%, не ми е жал!
        Българският бизнесмен, може би има основание да разхищава в повечко. На тебе ясно ли ти е изобщо какво удоволствие е да правиш бизнес и да печелиш въпреки всички простотии в България - е това си заслужава наградата???? И как да реинвестират бре Лорде??? Никой не знае кога Бойко или Дянковчето ще го преместят от единия крачол в другия и ще обърнат ситуацията на 180 градуса.
        Хайде сега, ти да ми кажеш, какъв точно ще ми е проблема да преместя производството в Македония или Сърбия, или Румъния????

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Лордееее, аз ако съм чорбаджия няма да се откажа от сегашния си разполагаем доход бре След 50% данък, аз пак ще си искам него. Какво трябва да направя??? Да получавам по-високи доходи. Какво трябва да направя, ако не мога да увелича печалбата??? Почвам да намалявам работници или техните заплати. Толкова ли е сложно????
          Лошото е, че комплексирания български бизнесмен не използва разполагаемия доход за естествени лични нужди съгласно християнските ценности и реинвестиране, а се занимава с инвестиране в силикон и джипове за подаръци на силиконките, както и яхти за да се перчи.
          На обратния полюс са шефовете на "ИКЕА" или "ХАЙНЕКЕН", които са били стиснати дори за собствените си нужди. Те са ми идолите!
          А ганьовеца-силикончо трябва да го обложат с минимум 50%, не ми е жал!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Именно затова са възстанали, щото е плосък! Ако бяха обложили с 50% пашите и чорбаджиите нямаше да възстават бедните дето за тях и 10% е много.
            Затова 10% плосък данък е в ущърб на бедните и капка от морето на богатите.

            П.П.И недей да обиждаш на милиционер, щото ще получиш кик зад врата.
            Чиновническото мислене е неизкоренимо при теб
            То това е мечтата на всеки чиновник, по-високи данъци за да има какво да преразпределя ......
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Именно затова са възстанали, щото е плосък! Ако бяха обложили с 50% пашите и чорбаджиите нямаше да възстават бедните дето за тях и 10% е много.
              Затова 10% плосък данък е в ущърб на бедните и капка от морето на богатите.

              П.П.И недей да обиждаш на милиционер, щото ще получиш кик зад врата.
              Лордееее, аз ако съм чорбаджия няма да се откажа от сегашния си разполагаем доход бре След 50% данък, аз пак ще си искам него. Какво трябва да направя??? Да получавам по-високи доходи. Какво трябва да направя, ако не мога да увелича печалбата??? Почвам да намалявам работници или техните заплати. Толкова ли е сложно????

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Ами аз мисля, че Франция и скандинавските страни трябва да ни бъдат за пример в данъчното законодателство, а не десятъка на Мидхат паша и Грузия!
                Sweden began slowing the expansion of the welfare state in the 1980s, or even trimming it back, and according to the OECD and McKinsey, Sweden has recently been relatively quick to adopt neo-liberal policies, such as deregulation, compared to countries such as France. The current Swedish government is continuing the trend of moderate rollbacks of previous social reforms. Growth has been higher than in many other EU-15 countries.

                Since 1990, taxes as a percentage of GDP collected by Sweden has been dropping, with total tax rates for the highest income earners dropping the most.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  специално за милиционерите като теб е добре да четете история - точно в началото на миналия век, при налагането на подобен десятък, селяните в Добруджа въстават срещу правителсвтото. Резултатът - братоубийствени сблъци, падане на правителството и отмяна на данъка от следващото. И това за плосък данък - направо си представям какво щеше да се случи с налагането на пргресивен данък тогава

                  Основният въпрос - що герберастите ръчкат кошера с осите, толкова ли не им се управлява, т.е. такъв батак ли завещават след себе си?
                  Именно затова са възстанали, щото е плосък! Ако бяха обложили с 50% пашите и чорбаджиите нямаше да възстават бедните дето за тях и 10% е много.
                  Затова 10% плосък данък е в ущърб на бедните и капка от морето на богатите.

                  П.П.И недей да обиждаш на милиционер, щото ще получиш кик зад врата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    Ами аз мисля, че Франция и скандинавските страни трябва да ни бъдат за пример в данъчното законодателство, а не десятъка на Мидхат паша и Грузия!
                    специално за милиционерите като теб е добре да четете история - точно в началото на миналия век, при налагането на подобен десятък, селяните в Добруджа въстават срещу правителсвтото. Резултатът - братоубийствени сблъци, падане на правителството и отмяна на данъка от следващото. И това за плосък данък - направо си представям какво щеше да се случи с налагането на пргресивен данък тогава

                    Основният въпрос - що герберастите ръчкат кошера с осите, толкова ли не им се управлява, т.е. такъв батак ли завещават след себе си?
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Ами аз мисля, че Франция и скандинавските страни трябва да ни бъдат за пример в данъчното законодателство, а не десятъка на Мидхат паша и Грузия!
                      Няма никакво значение какво мислиш, важно е как се обосноваваш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BGN Разгледай мнение
                        Нищо не си разбрал от тази книга. Прочети я пак. Талеб не твърди, че богатите са станали такива само и единствено защото са късметлии. Просто казва, че при трупането на богатство и разрушаването му го има и елемента на късмета и поради това човек не трябва да се възгордява.

                        Негови са думите "доживях да прочета в медиите, че твърдя, че Бъфет е чист късметлия" .

                        Ако само и единствено късметът играе, то може ли просякът по Витошка да стане богат, колкото Бъфет?

                        Много е важно човек правилно да разбере авторите, които чете. Иначе се раждат идеи като премахването на плоския данък, облагане на богатите със 75%, както е във Франция и прочие.
                        Ами аз мисля, че Франция и скандинавските страни трябва да ни бъдат за пример в данъчното законодателство, а не десятъка на Мидхат паша и Грузия!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от biznesat Разгледай мнение
                          Моля виж това видео
                          http://www.dnes.bg/world/2012/10/18/...amerika.170799
                          Ще видиш хора, които работят на 2-места и не им стигат парите. Ще видиш хора имали доскоро 6 цифрена заплата, да са опряли до просешка тояга.

                          НЕ Е ВЯРНО, че КОЙТО Е ПО-УМЕН ТОЙ ИЗКАРВА ПОВЕЧЕ. Късметлиите изкарват повече. Късмета скоро може да ги напусне. Примери много.

                          Ако прочетеш Черният лебед на Талеб ще ти го обясни научно.
                          Нищо не си разбрал от тази книга. Прочети я пак. Талеб не твърди, че богатите са станали такива само и единствено защото са късметлии. Просто казва, че при трупането на богатство и разрушаването му го има и елемента на късмета и поради това човек не трябва да се възгордява.

                          Негови са думите "доживях да прочета в медиите, че твърдя, че Бъфет е чист късметлия" .

                          Ако само и единствено късметът играе, то може ли просякът по Витошка да стане богат, колкото Бъфет?

                          Много е важно човек правилно да разбере авторите, които чете. Иначе се раждат идеи като премахването на плоския данък, облагане на богатите със 75%, както е във Франция и прочие.

                          Коментар


                          • 50 % от какво? Ако говорим за печалба 50 % от 0 си е 0. Другият вариант е да назначим бабаитите като теб в НАП и на следващата ММА гала да ти организираме среща с някой олигарх.
                            Аз лично бих заложил за олигарха...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Сега се запитай какво би казал Талеб за идеята да вдигнем данъците за да финансираме олигархията...
                              Напротив, точно олигархията трябва да се обложи с 50%, монополите с 60%, без възможност да работят в БГ с регистрация извън ЕС или в офшорни зони. Просто е!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от biznesat Разгледай мнение
                                Моля виж това видео
                                http://www.dnes.bg/world/2012/10/18/...amerika.170799
                                Ще видиш хора, които работят на 2-места и не им стигат парите. Ще видиш хора имали доскоро 6 цифрена заплата, да са опряли до просешка тояга.

                                НЕ Е ВЯРНО, че КОЙТО Е ПО-УМЕН ТОЙ ИЗКАРВА ПОВЕЧЕ. Късметлиите изкарват повече. Късмета скоро може да ги напусне. Примери много.

                                Ако прочетеш Черният лебед на Талеб ще ти го обясни научно.
                                Сега се запитай какво би казал Талеб за идеята да вдигнем данъците за да финансираме олигархията...

                                Коментар

                                Working...
                                X