IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ух колко хубаво синдикалистите и леваците вият на умряло. Всеки един умрял от глад от тях, е глътка въздух за страната ни.
    Custodite sortem vestram

    Коментар


    • Двойно сме обедняли заради плоския данък!


      http://www.dnes.bg/politika/2013/05/...-dvoino.187046
      Мамицата им поганска на тези дето го въведоха и го държат!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        невероятна глупост си написал с нещо, което принципно е вярно. И щеше да си напълно прав, ако не пропускахме един много, ама много дребничък факт - какво се получава срещу това осигуряване на 2200 кинта. Ами нищо по-различно от това, което ще получи този, който се осигурява на 340. Е, защо тогава да искам да ми увеличат данъците, би ли могъл да ми кажеш? какво повече ще получа срещу тях? Защото нали знаеш какво е държавата - една съвкупност от права и задължения,а елементарните физични, математически, а и чисто човешки закони гласят, че колкото повече даваш, толкова повече следва и д а получиш. Ако ми кажеш какво повече ще получа, аз ще съм първият, който ще подкрепи увеличаване на данъците на "богаташите", вземащи "космическите" 1000 евро заплата
        Посочи ми една държава в света в която хората да искат по големи данъци.
        Посочи ми една държава в която човек с 1000лв дава 23% данъци+осигуровки, а с 100 000лв 10%
        И аз не ги искам но за да има "справедливост" и изобщо държава трябва да има данъци.
        За това че в БГ нищо не получаваш насреща кой е виновен?
        Аз знам какъв е резултата - БЪЛГАРИЯ ИЗЧЕЗВА.
        Причината е една единствена - получават всички други но не и БЪЛГАРИТЕ, особено работещите - то не са цигани (помощи да пият и да се ебат), крадци, престъпници (кривосъдие, за да могат да си продължават да крадат). Еми нормално е всеки да не иска да е българин - за кво да си такъв - доят те като крава, бият те като куче, крадат те всеки ден.
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Според предизборната "програма" на БСП:
          - За близо 1,900,000 българи с доходи между 310 и 4,500 лв. запазваме 10%-тна данъчна ставка.
          - За близо 45,000 българи, с доходи над 4,500 лв. се въвежда 20% данъчна ставка за сумата над 4,500 лв.
          http://www.bsp.bg/bg/article/3914


          През 2012г. консолидираният държавен бюджет похарчи общо за:
          - пенсии, заплати и осигуровки на бюджетниците - 12,422.7 милиона лв.
          http://www.minfin.bg/bg/statistics


          За да беше постигнато през 2012г. дори и 20% ЕДНОКРАТНО увеличение на пенсиите, заплатите и осигуровките на бюджетниците означаваше, че населението с доход над 4,500 лв. на месец е имало (в мокрите сънища на противниците на плоския данък) доход от общо над 12.4 МИЛИАРДА лв.


          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
            Какъв е бизнеса в България - протектициониран от политиквениците ..
            И печалбите си ги заделят хората даден им да управляват даден бизнес.
            Те не инвестират а само цоцат и харчат кинтите за всичко друго но не и за развиване на бизнеса, той си им е гарантиран от политиквениците.
            Останалите всячески ги тормози чиновника и вече 100к фалираха, на опашката са още толкова.
            Така че - трябва да се раздават данъци
            И мен ще ме засегне но 100-200лв повече ще ги прежаля.
            И в момента колкото повече вземаш толкова по малко ти е данъчното облагане, щото над 2200 месечно не ти вземат за здраве и за пенсия.
            невероятна глупост си написал с нещо, което принципно е вярно. И щеше да си напълно прав, ако не пропускахме един много, ама много дребничък факт - какво се получава срещу това осигуряване на 2200 кинта. Ами нищо по-различно от това, което ще получи този, който се осигурява на 340. Е, защо тогава да искам да ми увеличат данъците, би ли могъл да ми кажеш? какво повече ще получа срещу тях? Защото нали знаеш какво е държавата - една съвкупност от права и задължения,а елементарните физични, математически, а и чисто човешки закони гласят, че колкото повече даваш, толкова повече следва и д а получиш. Ако ми кажеш какво повече ще получа, аз ще съм първият, който ще подкрепи увеличаване на данъците на "богаташите", вземащи "космическите" 1000 евро заплата
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Какъв е бизнеса в България - протектициониран от политиквениците ..
              И печалбите си ги заделят хората даден им да управляват даден бизнес.
              Те не инвестират а само цоцат и харчат кинтите за всичко друго но не и за развиване на бизнеса, той си им е гарантиран от политиквениците.
              Останалите всячески ги тормози чиновника и вече 100к фалираха, на опашката са още толкова.
              Така че - трябва да се раздават данъци
              И мен ще ме засегне но 100-200лв повече ще ги прежаля.
              И в момента колкото повече вземаш толкова по малко ти е данъчното облагане, щото над 2200 месечно не ти вземат за здраве и за пенсия.
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • През 2011г. приходите от данъка върху доходите на физическите лица:
                1)
                - в Дания бяха 24.3% от БВП
                2)
                - в България бяха 2.9% от БВП


                Тоест за да достигнеха през 2011г. в България, приходите от данък върху доходите на физическите лица, ниво от 24.3% от БВП, трябваше да се увеличат:
                - от по-малко от 2.2 МИЛИАРДА лв. до над 18.2 МИЛИАРДА лв. (мечтата на всеки демагог)




                http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/...TableLayout.do
                http://www.minfin.bg/bg/statistics
                Last edited by Inform; 08.04.2013, 18:49.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                  В момента фирмени печалби се декларират като доходи на физически лица.
                  Към 100-на над 1млн декларират.
                  Ще видиш колко ще са като стане 25% примерно ставката.
                  Поне 10 пъти по малко ще са.
                  Въпреки това и аз съм за прогресивно облагане.
                  И премахване прага на осигуряване - и здравно и пенсионно.
                  Даже съм за фиксирано такова към държавата и останалото по осмотрение на работника и работодателя. Ако не иска 25% данък иначе 30% за допълнително здравно и пенсионно.
                  Ти да не си някой пенсионер на 45г бивш полицай или военен.Щото с голяма охота туряш данъци.Навява ме мисъл че са за другите а не за теб.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    Само изключително психясал и тотолно изтрещял информатор, може да изложи теза без да я подкрепи с никакво твърдение.
                    Хайде питам всички които се наемат да дадат качествен анализ , къде ще изтекат по-високите ставки за горницата над 4000лв. примерно??! И лоша ли е мярка необлагаем минимум от 500лв. за всеки?!
                    В момента фирмени печалби се декларират като доходи на физически лица.
                    Към 100-на над 1млн декларират.
                    Ще видиш колко ще са като стане 25% примерно ставката.
                    Поне 10 пъти по малко ще са.
                    Въпреки това и аз съм за прогресивно облагане.
                    И премахване прага на осигуряване - и здравно и пенсионно.
                    Даже съм за фиксирано такова към държавата и останалото по осмотрение на работника и работодателя. Ако не иска 25% данък иначе 30% за допълнително здравно и пенсионно.
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Дуранкев: Плоският данък е уникално явление

                      Дуранкев: Плоският данък е уникално явление

                      Общите данъци в България са над 27% от годишните ни доходи, в ЕС са около 38%. Това каза за Радио „Фокус” икономистът проф. Боян Дуранкев и уточни, че що се отнася до плоския данък от 10% у нас, той е уникално явление.
                      Въпреки това сме свидетели на печалния факт, че не от Великобритания идват в България, а обратно където максималната ставка е 50%, каза икономистът.
                      "Оказва се, че данъците в България са най-ниски в ЕС, но има най-малко две изключения. България има нетрадиционно данъчно облагане за ЕС, където по-богатите плащат по-високи данъци, а по-бедните даже не плащат и има семейно подоходно облагане, докато в България има твърдо данъчно облагане – 10%. То влияе крайно отрицателно върху социалната структура на населението и създава едно непоносимо социално неравенство, което за съжаление беше задълбочено през последните години от управляващата в момента партия”, каза проф. Дуранкев.



                      Дори да очакваме 2.3% ръст на БВП, в крайна сметка доходите отиват само в една определена част от населението, допълни проф. Боян Дуранкев.



                      По думите му тази неевропейска тенденция в данъчното облагане на България със сигурност ще бъде променена, ако не с вътрешен натиск, то с натиск от ЕС по линия на така нареченото хармонизиране на данъчното облагане.



                      При 10% данъчното облагане не се наблюдава нито осветляване докрай на икономиката, нито пък приток на чуждестранни инвеститори, аргументира се професор Дуранкев.

                      Тагове: данъци, инвестиции, ЕС
                      Last edited by Лорда; 07.04.2013, 20:27.

                      Коментар


                      • Само изключително психясал и тотолно изтрещял информатор, може да изложи теза без да я подкрепи с никакво твърдение.
                        Хайде питам всички които се наемат да дадат качествен анализ , къде ще изтекат по-високите ставки за горницата над 4000лв. примерно??! И лоша ли е мярка необлагаем минимум от 500лв. за всеки?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          За по малко става въпрос, в крайна сметка високите данъци водят до по малко постъпления в бюджета. Е неудобно е да се каже, че става въпрос за по малко пари в хазната..
                          Това обаче психично болен пенсиониран мильо не може за съжаление да разбере и затова продължава с алкохолните си брътвежи срещу плоския данък.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            За по малко става въпрос, в крайна сметка високите данъци водят до по малко постъпления в бюджета. Е неудобно е да се каже, че става въпрос за по малко пари в хазната..
                            И как реши, че ще са по-малко? Недей да влизаш в малоумната реторика на информатора, който е застинал в сивата икономика на 90-те. Нещо добро което е направил ГЕРБ, че върза касовите апарати. Методи за ефективен контрол вече има бол.

                            Коментар


                            • Inform

                              За по малко става въпрос, в крайна сметка високите данъци водят до по малко постъпления в бюджета. Е неудобно е да се каже, че става въпрос за по малко пари в хазната..
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • БСП предизборно: Запазване на 10% данък за доходи до 3100 лв.
                                http://www.dnevnik.bg/izbori2013/201..._za_dohodi_do/


                                След прекалена употреба на хероин от ръководството на БСП то решило да иска от началото на 2014г:
                                - да се запази 10-процентната ставка за доходи до 3,100 лв.
                                - за тези между 3,100 и 5 000. лв. да се облагат с 15%
                                - 20% данък за взимащите над 5,000 лева месечно


                                През 2012г. консолидираният държавен бюджет похарчи общо за:
                                - пенсии, заплати и осигуровки на бюджетниците - 12,422.7 милиона лв.
                                http://www.minfin.bg/bg/statistics


                                Разбира се дрогираното ръководство на БСП (типично като пенсиониран мильо) не съобщава колко "милиарда лв." допълнително ще получи консолидирания държавен бюджет в случай, че се приложи подобна промяна на данъка върху дохода на физическите лица...


                                Коментар

                                Working...
                                X