IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забелязвате ли новите балони

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Поредният балонЪ ще е земеделската земя.До като има субсидии за земеделието ще има изкривяване на пазара.

    Коментар


    • Новия балон е политическия!

      Коментар


      • Никой не може и да предположи какъв е фундамента на активите при такива намеси.
        На практика ФЕД напомпва цените от десетилетия.
        Затова един огромен балон може да се приеме за норма , а по-нататъшното му надуване като нов балон.
        Няма реална представа , може да се окаже че активите не струват и 10% от това което са.

        Въпросът е кога ФЕД ще направи обратен завой .

        Коментар


        • А бе за забелязване забелязвам ги. Ама все следварително.
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Облигациите на "сигурните държави" са балон още от 2010. Вече просто наближава момента на спукването му.

            Коментар


            • Забелязвате ли новите балони

              Централните банки надуват пазарен балон
              News.dir.bg - 11 октомври 2012, 15:31
              Федералният резерв е най-добрият приятел на много инвеститори. Той е сред няколко големи западни централни банки, които подкрепят цените на активите не като самоцел, а като средство за насърчаване на растежа и създаването на работни места.
              Това пише Мохамед Ел-Ериан - главен изпълнителен директор в инвестиционния фонд Pimco във в.Financial Times, цитиран от Дарик.

              В разгара на световната финансова криза, Федералният резерв инжектира агресивно ликвидност и се намеси, за да успокои разстроените пазари. Така Фед спаси много инвеститори от крах. По няколко други повода, централната банка на САЩ, действия за противодействие на опашката на кризата – разрушителните остатъчни ефекти, които водят до дефлация и рецесия. И пазарите бяха отново облагодетелствани от институцията, която успешно компенсира както вътрешните, така и външните рискове.

              Сега Фед се опитва да осъществи по-амбициозна цел: да постигне по-добри икономически резултати, определени като по-силен растеж, по-ниска безработица и стабилност на потребителските цени. Централната банка на САЩ иска да бъде политически ускорител на икономическото възстановяване. По същество обаче Федералният резерв създава значителна разлика между пазарната стойност на активите и оценката, базирана на фундаменталните фактори. И инвеститори в почти всеки пазарен сегмент - в това число облигации, стоки, акции, валута и нестабилността са облагодетелствани от това. В този процес, много цени на активите се движат по начин, който в общи линии може да се определи като пазарен балон.

              Вече не фундаментите, а действията на централните банки и дори слуховете за тях, управляват решенията на инвеститорите. Такъв е случаят и в Европа. Съдейки по съобщенията на ЕЦБ от миналата седмица, регулаторът на паричната политика на еврозоната е готов да предприеме неограничено изкупуване на държавни ценни книжа, при условие, че дадена държава кандидатства за помощ и приеме ограничения във фискалната си политика. Европейската централна банка няма да се поколебае да противодейства на валутните рискове и финансовата фрагментация на пазара. Въпреки че все още предстои да бъдат приведени в действие, тези мерки на ЕЦБ вече доведоха до силна реакция на финансовите пазари и до поскъпване на повечето европейски активи.

              Но е добре инвеститорите да си припомнят, че активите, които изглеждат най-атрактивни, са всъщност тези, които са най-силно и най-дълготрайно засегнати от непосредственото влияние на централната банка – става въпрос за облигациите. И колкото повече се увеличават експозициите в тези активи, толкова по-голяма става увереността в това, че банковите политики успяват да осъществят заложените цели. Но погледнато в исторически план, централните банки често провежда откровено екстремни политики и то без да имат подкрепа от фискалната позиции на правителствата. Колкото по-дълго продължава една такава намеса на пазара, толкова по-голям става рискът, ползите да бъдат надхвърлени от щетите и непредвидените последствия. Ако в крайна сметка очакванията не се материализират, реакцията на пазарите ще бъде силно негативна.
            Working...
            X