IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо Сребърният фонд да не влага в ДЦК, а други гаранционни схеми да го правят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
    Това е резултатът от провежданата финансова политика на Дянков до сега:




    Sofix 27.07.2009 г. - 353,36
    Sofix 04.05.2011 г. - 302,69


    Спад 50,67 пункта или 16,74 %.

    Депозити на домакинствата в България в нейната банкова система:
    1)
    - в края на юли 2009г. бяха 23,274,698 хил. лв.
    2)
    - в края на март 2012г. бяха 32,799,389 хил. лв.
    Повишаването на депозитите е с над 9.5 милиарда лв. въпреки мечтите на някои да има срив на депозитите след края на юли 2009г.


    http://www.bnb.bg/BankSupervision/BS...m/BS_201203_BG

    Коментар


    • Чудя се какъв човек трябва да си да не желаеш да инвестираш държавните пари в собствената си държава и в бизнеса в тази държава? Какъв измекяр трябва да си да нямаш доверие даже и на себе си, че може да управляваш собствените си пари???

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
        Фискален резерв:
        1)
        - в края на януари 2012г. беше 4,027.8 млн лв.
        2)
        - в края на март 2012г. беше 4,530.8 млн лв.
        Тоест за 2 месеца се е повишил с над 500 милиона лв. въпреки мечтите на някои да се срине под 4 милиарда лв.


        http://www.minfin.bg/bg/statistics/4
        Това е резултатът от провежданата финансова политика на Дянков до сега:




        Sofix 27.07.2009 г. - 353,36
        Sofix 04.05.2011 г. - 302,69


        Спад 50,67 пункта или 16,74 %.

        Коментар


        • Фискален резерв:
          1)
          - в края на януари 2012г. беше 4,027.8 млн лв.
          2)
          - в края на март 2012г. беше 4,530.8 млн лв.
          Тоест за 2 месеца се е повишил с над 500 милиона лв. въпреки мечтите на някои да се срине под 4 милиарда лв.


          http://www.minfin.bg/bg/statistics/4

          Коментар


          • А защо не вземат да инвестират тоя фонд в новия реактор в Козлодуй.
            Срещу % от всеки КВ продаден от този реактор. Възвращаемостта ще е гарантирана. Енергията никога не е на загуба. Иде ерата на ел.автомобилите и т.н.
            По добре така отколкото да се натоварва бюджета или пак да търсят външен инвеститор дето ще си изнася печалбите в чужбина.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Според както ви обещах - моето мнение за Сребърният фонд:

              така дългоочакваната боза ... добра идея , доста закъсняла , но не и за парите от точно този фонд.....за фонд от свободни и най-вече частни капитали е супер идея ..... пред идеята на Дянков твоята е смъртоносна... не помниш ли как другарите тройни социалисти "инвестираха" в инфраструктура (батко-братко схемата за инвестиции) и т.н.

              относно циганите ...по този въпрос умния и образован човек трябва да е малко по смирен и да се опитва да решава проблема или най-малкото да търси решение... а не като тебе да ревеш всеки ден "Циганите на сапун"... честно като гледам учил си философия и ми е странно поведението ти ..или си бягал много от час или в главата ти нещо се е объркало ...С викове , крясъци и крайни призиви проблем не се решава , даже напротив става по тежък...

              а термина "кореняк софиянец" какво би трябвало да ни говори...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Не ги оправдавам.Това с поземления фонд е някаква смешка.И никъде не съм казвал че трябва да им се плаща.Но работа наистина няма.Проумей го.
                Работа за циганите наистина няма.
                А тази година гербаджиите са наложили такива правила на бизнеса с билки, че билкарите ще спрат да купуват. И мангалите ще останат без това препитание. Както междувременно им спряха и изкупуването на скраб. (Което в някои аспекти е правилно)
                Направо не ми се мисли какво ще стане, ако мангалите озвереят от глад.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Не ги оправдавам.Това с поземления фонд е някаква смешка.И никъде не съм казвал че трябва да им се плаща.Но работа наистина няма.Проумей го.
                  Защо да е смешка? Кое е смешка - да работят ли? Много хора също нямат работа, ама не са тръгнали да убиват и изнасилват старици. За буренясалите градинки твоето тълкувание също не прочетох. От друга страна непрестанно чуваме как хъхряците заграбват чужди имоти и се самонастаняват в тях, ама още не съм чул хъхряк да заграби изоставена чужда нива и да засее царевица - заграбване, което в известна степен бих оправдал.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Според както ви обещах - моето мнение за Сребърният фонд:


                    http://www.investor.bg/blogosfera/36...urnost,133222/



                    Пешов - не толкова мразя, колкото изпитвам гнус към тях. И никога не съм обобщавал - всички. Знам, че има изключения и аз съмият съм виждал и познавам такива. Но 90%, че и нагоре са непоправима сган.

                    Казваш - гладът ги карал... от глад можеш да откраднеш хляб - но от глад да изнасилиш старица или да утрепеш своето собствено малко?
                    Казваш - никой не ги вземал на работа... ами те са си го направили !!! Терминът "циганска работа" не е случаен !!! Пак казвам - знам, че има изключения, но говорим за правилото.
                    Казваш - чааветата пищели от глад... много му дреме на Хъхрю за чааветата, той гледа да се насмуче с ракия !!! А и като не може и сам себе си да храни, защо е направил 10 чаавета? Аз ли да му ги храня?
                    Препитание нямали, казваш... а как може на село баби и дядовци, дето едва кретат с по два бастуна, да засеят в своята градинка и домати и чушляци и зелета и каквото се сетиш - и кокошка да отгледат и свинкя... а Мангау, здрав и прав, все "не може", все е "беден", все реве, че е "гладен" ходи от тия грохнали хора да краде, а в "градината" около колибата му само бурени !!! Ами толкова ли е трудно поне едни тикви да отгледаш, бе изрод?

                    Така че не ги оправдавай, работа има, ама Хъхрю не ще да работи, той иска да му дават наготово или да граби !!! Казвал съм ти и какво бих сторил аз - дава се на всеки мангал и на всяко чааве по декар земя от поземленият фонд, дават се сечива, семена за посев... и след 6 месеца им се спират помощите. Който е работил и отгледал нещо - осигурява му се изкупуване на продукцията, който е бачкал здраво и е произвел над определен лимит - и допълнително финансиране да получи - по-добре да му плащаме за да произвежда, отколкото да му плащаме за да лежи... а който не е рабител - да мре от глад или да си яде чааветата. Пред очите ми да пукне от глад, не ми дреме. Сам си го е избрал.
                    Не ги оправдавам.Това с поземления фонд е някаква смешка.И никъде не съм казвал че трябва да им се плаща.Но работа наистина няма.Проумей го.

                    Коментар


                    • Според както ви обещах - моето мнение за Сребърният фонд:


                      http://www.investor.bg/blogosfera/36...urnost,133222/



                      Пешов - не толкова мразя, колкото изпитвам гнус към тях. И никога не съм обобщавал - всички. Знам, че има изключения и аз съмият съм виждал и познавам такива. Но 90%, че и нагоре са непоправима сган.

                      Казваш - гладът ги карал... от глад можеш да откраднеш хляб - но от глад да изнасилиш старица или да утрепеш своето собствено малко?
                      Казваш - никой не ги вземал на работа... ами те са си го направили !!! Терминът "циганска работа" не е случаен !!! Пак казвам - знам, че има изключения, но говорим за правилото.
                      Казваш - чааветата пищели от глад... много му дреме на Хъхрю за чааветата, той гледа да се насмуче с ракия !!! А и като не може и сам себе си да храни, защо е направил 10 чаавета? Аз ли да му ги храня?
                      Препитание нямали, казваш... а как може на село баби и дядовци, дето едва кретат с по два бастуна, да засеят в своята градинка и домати и чушляци и зелета и каквото се сетиш - и кокошка да отгледат и свинкя... а Мангау, здрав и прав, все "не може", все е "беден", все реве, че е "гладен" ходи от тия грохнали хора да краде, а в "градината" около колибата му само бурени !!! Ами толкова ли е трудно поне едни тикви да отгледаш, бе изрод?

                      Така че не ги оправдавай, работа има, ама Хъхрю не ще да работи, той иска да му дават наготово или да граби !!! Казвал съм ти и какво бих сторил аз - дава се на всеки мангал и на всяко чааве по декар земя от поземленият фонд, дават се сечива, семена за посев... и след 6 месеца им се спират помощите. Който е работил и отгледал нещо - осигурява му се изкупуване на продукцията, който е бачкал здраво и е произвел над определен лимит - и допълнително финансиране да получи - по-добре да му плащаме за да произвежда, отколкото да му плащаме за да лежи... а който не е рабител - да мре от глад или да си яде чааветата. Пред очите ми да пукне от глад, не ми дреме. Сам си го е избрал.
                      Last edited by Императорът; 19.04.2012, 19:58.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Сребърният да ми се даде на мен. Ще го разиграя на Форекс!
                        Custodite sortem vestram

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          А ти какво предлагаш? Да докараме цялата държава до фалит, щото не смеем да орежем щата на чиновниците и помощите на циганорите? Това означава ли, че държавата на практика е техен заложник, а с държавата и всички ние? Да вървят и да работят - и аз съм ти го казвал много пъти. Данъкоплатците не са длъжни да хранят когото и да било, щото го било мързяло. Гражданска война... ако тръгнат да рипат - отива жандармерията, отива армията и ги прегазват, без тях още по-добре.
                          Аз лично не мога да разбера твоята патологична омраза към циганите.Не съм им фен но има граница която не бива да се прекрачва.Не си мисли че всички цигани получават помощи или са крадливи.Замисли се ако ти си без работа и никъде не те искат какво ще правиш като огладнееш.Гладът е голяма сила не го подценявай.Като ти писнат децата искам да ям какво ще правиш?Не може само с тояга разбери го.Комунистите ги млатеха ама бяха осигурили работа.Едно е да не искаш да работиш друго е да няма какво да работиш.Миналата седмица едно циганче си купи къща близо до нас и докара мангали да я ремонтират.Шпакловката на тавана беше като стъкло.Това дете гледа 3 крави и 5 овце за себе си.И работи при един колега пасе 30 крави.Женен е и има две деца.Жена му бачка при една баба комшийка чисти копае пазарува каквото има.Така че не всички са мизерници.Този Коки и жена му са регистрирани като земеделски производители.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Императора ти яко си заблуден казвал съм ти го много пъти.Ти какво си мислиш че ще направиш като орежеш парите.Да не би да си представяш че хората ще седнат ще се прегърнат и ще умрат щото не е хубаво да се краде.Нали ще настане гражданска война?
                            А ти какво предлагаш? Да докараме цялата държава до фалит, щото не смеем да орежем щата на чиновниците и помощите на циганорите? Това означава ли, че държавата на практика е техен заложник, а с държавата и всички ние? Да вървят и да работят - и аз съм ти го казвал много пъти. Данъкоплатците не са длъжни да хранят когото и да било, щото го било мързяло. Гражданска война... ако тръгнат да рипат - отива жандармерията, отива армията и ги прегазват, без тях още по-добре.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              С една дума Дянков иска да ОТКРАДНЕ тези пари, по заповед на борисов, разбира се !!! Неликвидни били тия книжа, че защо им трябва да са ликвидни, като те нямат намерение да връщат сухото, а скоропостижно да го профукат?

                              Сещам се какво говорех преди три години преди изборите, ама нямаше кой да ме чуе, нямаше-е-е-е... Как може от криминален престъпник, от мутра да стане държавник, бе хора-а-а-а-а...


                              Пешов, не ми трябаш за премиер, само ще ми връзваш ръцете. А мене фронт ми требе, фронт !!!
                              Императора ти яко си заблуден казвал съм ти го много пъти.Ти какво си мислиш че ще направиш като орежеш парите.Да не би да си представяш че хората ще седнат ще се прегърнат и ще умрат щото не е хубаво да се краде.Нали ще настане гражданска война?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                                Сребърният фонд - ново 20 и нов проблем

                                Министерството на финансите не се съобрази с критиките на КФН, становището на БНБ и всички останали критични бележки относно промените в закона Сребърния фонд. След позицията на Европейската централна банка, обаче, МФ изведнъж измисли промени в проектозакона (след като той вече е приет от правителството и внесен в парламента).

                                Според промените, Сребърният фонд ще инвестира само и единствено в специални емисии ценни книжа, които ще бъдат нетъргуеми. Това означава, че ако Сребърният фонд купи 10-годишни нетъргуеми ценни книжа, той няма да може да ги продаде 10 години, дори и да има нужда от пари по-рано. Фондът става тотално неликвиден (което противоречи на закона, между другото).

                                С това се отговаря на една от критиките към промените в закона, обаче, се задълбочава много повече друга от критиките. Инвестирането на фонда в неликвидни вътрешни активи означава, че Сребърният фонд вече по никакъв начин – дори формално – не може да бъде част от фискалния резерв. С други думи, фискалният резерв драстично ще спадне и ще достигне опасно ниски стойности, най-ниски в Европа като дял от БВП.

                                Има ли МФ каквато и да е представа как ще попълни фискалния резерв след като изкара Сребърния фонд от него? Няма – защото досега твърдеше, че инвестициите в местни активи са ликвидни и могат да служат за фискален резерв. Очевидно, след като новата идея е да се инвестира в неликвидни книжа, цялата тази теза отпада. От което следва, че цялата промяна на закона за Сребърния фонд трябва да бъде изоставена.
                                Георги Ангелов

                                http://ikonomika.org/?p=6435
                                За мен, не следва да бъде изоставена! Нашите финансови възможности не ни позволяват да изкривим много пазара! Но, ако на някой много му се иска да имахме дълг, и на база този дълг и нашето лековерие да изкриви яко пазара, и пак да ни оберат, е друга работа!

                                ПС в момента текат (никога не преставалите) световни войни и въпросът е да се гмуркаме преди вълната, докато утихне прибоя

                                Коментар

                                Working...
                                X