IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моментът за изхарчване на Сребърния фонд отдавна е настъпил

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
    Съни, по времето на Орешарски и най-тъпия форумец щеше да управлява дълга добре. Просто такъв беше икономическия цикъл. Все пак при този министър, който сега обяснява, как е спестил едни кирливи 1.7 млрд. всеки декември се опукваха излишъци за в пъти повече милиарди без сега един от нас да може да каже къде са отишли тези пари
    Мдам Руменчо Червенобузков, по известен като "Пикаещия във фонтаните" такива излишъци опука, че сега бюджета на Цеци е като касичка - прасенце

    Коментар


    • Ако не бяхме във валутен борд - никакъв проблем. Щяхме да си печатаме пари на воля и както ФЕД финансира щатското правителство, така и БНБ щеше да финансира бюджета с новонапечатани леФчета. Но в условията на валутен борд нещата са далеч по-различни. Пример - Аржентина. Те фалираха именно защото купуваха държаввен и общински ДЪЛГ !!!

      Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      Винаги съм бил за консервативното управление на фонда...
      Но си мисля и за по- доходното му използване....
      Активите на фонда са в левове и се пазят В БНБ при 0.1 % лихва....
      Ако активите са в български ДЦК при 4-5 % лихва , каква е разликата ? и къде е опасността ???

      Коментар


      • Съни, по времето на Орешарски и най-тъпия форумец щеше да управлява дълга добре. Просто такъв беше икономическия цикъл. Все пак при този министър, който сега обяснява, как е спестил едни кирливи 1.7 млрд. всеки декември се опукваха излишъци за в пъти повече милиарди без сега един от нас да може да каже къде са отишли тези пари

        Коментар


        • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
          100% по добре отколкото в БНБ или в ДЦК

          Напълно убеден съм. Вижте им колко работни заплати изплащат и данъци. Това са структури които оперират в изключително добре подбрани бизнес сегменти при много консервативно управление.
          Точно така е Геко, абсолютно си прав

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
            Най-добре да го дадем на консорциум от ТИМ и Бедо Доганян да го управляват, нали така Геко?
            100% по добре отколкото в БНБ или в ДЦК

            Напълно убеден съм. Вижте им колко работни заплати изплащат и данъци. Това са структури които оперират в изключително добре подбрани бизнес сегменти при много консервативно управление.
            There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
              И аз имам 3 основни въпроса
              1. Кой и как ще управлява средствата от сребърният фонд
              2. Кой ще носи съдебна отговорност при загуби във фонда
              3. Кой ще решава в кои корпоративни ценни книжа и какъв % да инвестира фонда ?
              Колкото Велчо Миленчев понесе политическа и съдебна отговорност за набутването ни с 1 МИЛИАРД, толкова и Вдянков ще понесе ... вероятно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                ТРЯБВА ЛИ НИ НОВ ВЪНШЕН ДЪЛГ? Трябва ни, но не самоцелно, а само в контекста на цялостна стратегия за управление (и в частност превъртане) на дълга. България все още е пример за добро управление на правителствения дълг. Ще припомня, че веднага сред кризата от 1996-97 година българският правителствен дълг надхвърляше 120% от БВП и бяхме между най-задлъжнелите страни в света. Само 10 години бяха достатъчни, за да свием този показател до 14% в средата на 2009 – втори най-добър параметър в ЕС. Не познавам друго такова постижение в световната финансова история.

                http://www.bgonair.bg/bg/analysis/co...lgarskiq_dylg/
                Toва все едно Гоце го е казал - една камара от думи и накрая нищо конкретно
                И после не бил от БСП нали
                Ние доматите с колците ги ядеме
                Не знаеме кой кой е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                  Това е фонд влошена демография - това не са бели пари за черни дни , та да се управляват консервативно

                  Това са пари които трябва да носят максимална дохосност и да се управляват по най-рисковия начин

                  2-3 стълбове нека да ги управляват консрвативно, както и правят сега ПФ, но СФ не може и не требва да се управлява консервативно, той трбява да е агресивен на макс
                  Най-добре да го дадем на консорциум от ТИМ и Бедо Доганян да го управляват, нали така Геко?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                    Винаги съм бил за консервативното управление на фонда...
                    Но си мисля и за по- доходното му използване....
                    Активите на фонда са в левове и се пазят В БНБ при 0.1 % лихва....
                    Ако активите са в български ДЦК при 4-5 % лихва , каква е разликата ? и къде е опасността ???
                    Това е фонд влошена демография - това не са бели пари за черни дни , та да се управляват консервативно

                    Това са пари които трябва да носят максимална дохосност и да се управляват по най-рисковия начин

                    2-3 стълбове нека да ги управляват консрвативно, както и правят сега ПФ, но СФ не може и не требва да се управлява консервативно, той трбява да е агресивен на макс
                    There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      Винаги съм бил за консервативното управление на фонда...
                      Но си мисля и за по- доходното му използване....
                      Активите на фонда са в левове и се пазят В БНБ при 0.1 % лихва....
                      Ако активите са в български ДЦК при 4-5 % лихва , каква е разликата ? и къде е опасността ???
                      Логични въпроси )
                      Прочети, все пак, мнението на Орешарски...
                      Каквото и да казват някои, никой не може да отрече Факта, че благодарение И на неговото управление на дълга, той стигна до 14% от БВП:

                      ТРЯБВА ЛИ НИ НОВ ВЪНШЕН ДЪЛГ? Трябва ни, но не самоцелно, а само в контекста на цялостна стратегия за управление (и в частност превъртане) на дълга. България все още е пример за добро управление на правителствения дълг. Ще припомня, че веднага сред кризата от 1996-97 година българският правителствен дълг надхвърляше 120% от БВП и бяхме между най-задлъжнелите страни в света. Само 10 години бяха достатъчни, за да свием този показател до 14% в средата на 2009 – втори най-добър параметър в ЕС. Не познавам друго такова постижение в световната финансова история.

                      http://www.bgonair.bg/bg/analysis/co...lgarskiq_dylg/

                      Другото, което остава след СрФ са фондовете за Козлудуй, но тях Дянков не може да ги пипа, щото там ще се разправя с европата...

                      Въпросът е какво ще прави сега с парите от 70% от СрФ ?
                      Коя бюджетна дупка ще се запълва?

                      Коментар


                      • Винаги съм бил за консервативното управление на фонда...
                        Но си мисля и за по- доходното му използване....
                        Активите на фонда са в левове и се пазят В БНБ при 0.1 % лихва....
                        Ако активите са в български ДЦК при 4-5 % лихва , каква е разликата ? и къде е опасността ???

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от imperio Разгледай мнение
                          Полуадаш, тоя номер вече е опитван от персийския шах когато циганьора е дошъл от Индия в Персия. Безуспешно. Изяли са каквото зърно им е дадено, каквото са могли от сечивата са продали. Съвсем логично шаха впрегнал армията и ги натирил. Сега обаче тоя метод е неприложим. Циганьора разбира само от здрава ръка когато обществения строй е дикатура, в условия на демокрация това е бързоразрастваща се плесен от която няма спасение.
                          Ми ако искат пак да постъпят така... това си е тяхно право - нали са пълнолетни и дееспособни "хора" или поне така се водят, щом имат право да гласуват? Всеки има право да умре от глад, щом не му се работи.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • И аз имам 3 основни въпроса
                            1. Кой и как ще управлява средствата от сребърният фонд
                            2. Кой ще носи съдебна отговорност при загуби във фонда
                            3. Кой ще решава в кои корпоративни ценни книжа и какъв % да инвестира фонда ?

                            Първоначално изпратено от nabludatel63 Разгледай мнение
                            Пет въпроса за българския дълг

                            1.НУЖНА ЛИ Е ПО-ВИСОКА ДОХОДНОСТ НА СРЕБЪРНИЯ ФОНД?
                            2.ИМА ЛИ ОПАСНОСТ ФОНДЪТ ДА БЪДЕ ИЗТОЧЕН?
                            3.ТРЯБВА ЛИ НИ НОВ ВЪНШЕН ДЪЛГ?
                            4.КАКВА Е ПРАКТИКАТА В ДРУГИ СТРАНИ?
                            5.ТОПИ ЛИ СЕ ФИСКАЛНИЯТ РЕЗЕРВ, или това са циклични флуктуации?


                            ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ е доктор по икономика, преподавател по финанси в УНСС, София. Бил е заместник-министър (1997-2001) и министър на финансите (2005-2009).

                            http://www.bgonair.bg/bg/analysis/co...lgarskiq_dylg/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение


                              Орешарчо Пламеновски не беше ли случайно от тая партийка http://www.blitz.bg/news/article/132344
                              Орешарски НЕ Е от БСП, неграмотнико. По времето на Костов беше зам финансов министър. После беше кандидат за кмет на София от СДС.
                              И понеже е добър финансист, умният премиер Сергей Станишев го покани за финансов министър. И Орешарски прие, при условие да няма партиен натиск срещу него.
                              И за 4 години Орешарски УДВОИ фискалния резерв, който Дянков така "успешно" успя да опоска за две години и половина.
                              Герберастите нямате ни срам, ни съвест. Само за бонуси мислите.
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nabludatel63 Разгледай мнение
                                Пет въпроса за българския дълг

                                1.НУЖНА ЛИ Е ПО-ВИСОКА ДОХОДНОСТ НА СРЕБЪРНИЯ ФОНД?
                                2.ИМА ЛИ ОПАСНОСТ ФОНДЪТ ДА БЪДЕ ИЗТОЧЕН?
                                3.ТРЯБВА ЛИ НИ НОВ ВЪНШЕН ДЪЛГ?
                                4.КАКВА Е ПРАКТИКАТА В ДРУГИ СТРАНИ?
                                5.ТОПИ ЛИ СЕ ФИСКАЛНИЯТ РЕЗЕРВ, или това са циклични флуктуации?


                                ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ е доктор по икономика, преподавател по финанси в УНСС, София. Бил е заместник-министър (1997-2001) и министър на финансите (2005-2009).

                                http://www.bgonair.bg/bg/analysis/co...lgarskiq_dylg/


                                Орешарчо Пламеновски не беше ли случайно от тая партийка http://www.blitz.bg/news/article/132344

                                Коментар

                                Working...
                                X