IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България в депресия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    Аз имам капацитет, а ти щом смяташ че нямаш си е твой проблем...

    Не защитавам моралният ви цар, но специално в това отношение нито той нито онези преди или сред него имаха някакъв избор за договорки... Имаше ултиматум, или си съгласен или не.

    Както виждаш, преди пазара е винаги политиката... Казват ти че твоята АЕЦ пречи на тяхната енергийна стратегия и ако искаш да си вътре трябва да я закриеш... Само абсолютни утописти и ЕС-романтици могат да си въобразяват че в ЕС водещо е пазарното начало!
    Капацитет нямат управляващите. За царя не си прав. Защо Полша успя да защити квотите си за селското стопанство. За АЕЦ съм съгласен с теб. А Русия не оказва ли натиск за Белене?
    Last edited by manastiretza; 24.02.2011, 15:57.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от manastiretza Разгледай мнение
      Че нямаме капацитет е факт. Като ни управляват милиционери и ченгета от ДС.
      А договорките за квотите и субсидиите ги направи моралният ни цар.
      Аз имам капацитет, а ти щом смяташ че нямаш си е твой проблем...

      Не защитавам моралният ви цар, но специално в това отношение нито той нито онези преди или сред него имаха някакъв избор за договорки... Имаше ултиматум, или си съгласен или не.

      Както виждаш, преди пазара е винаги политиката... Казват ти че твоята АЕЦ пречи на тяхната енергийна стратегия и ако искаш да си вътре трябва да я закриеш... Само абсолютни утописти и ЕС-романтици могат да си въобразяват че в ЕС водещо е пазарното начало!
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
        Надявам се съм ти отговорил на предния въпрос. Сега ще ти отговоря и на този...

        Защото не сме конкурентоспособни по линията цена/качество. А не сме, защото те получават огромни селскостопански субсииди, а на теб не ти дават... Казват ти че ти нямаш "административен капацитет" за да усвояваш тези субсидии... Понякога просто ти казват, че днес си без шапка и затова тази година за теб няма да има субсидии!
        Че нямаме капацитет е факт. Като ни управляват милиционери и ченгета от ДС.
        А договорките за квотите и субсидиите ги направи моралният ни цар.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от manastiretza Разгледай мнение
          Предполагам че знаеш че за нас мита в ЕС няма. Защо не пият наше?
          Надявам се съм ти отговорил на предния въпрос. Сега ще ти отговоря и на този...

          Защото не сме конкурентоспособни по линията цена/качество. А не сме, защото те получават огромни селскостопански субсииди, а на теб не ти дават... Казват ти че ти нямаш "административен капацитет" за да усвояваш тези субсидии... Понякога просто ти казват, че днес си без шапка и затова тази година за теб няма да има субсидии!
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от manastiretza Разгледай мнение
            Президента и премиера са две бузи на един и същ задник.
            +++
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Защо аз да ти го казвам като се вижда дори и от самолет!

              Примерче:
              Чрез икономическа принуда /много високи мита/ ЕС принеждава своите граждани да купуват австрийско или германско вино вместо много по-качествените чилийско или австралийско! Факт.
              Предполагам че знаеш че за нас мита в ЕС няма. Защо не пият наше?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                Еее, ти си пазарувай в очарователни ориеталски пазарчета, дет гонят мухите от месото с вършини. Ний по-простите ще си пазаруваме в хипермаркети.
                Месо почти не ям/а когато ми се прияде - купувам си от специализирани магазини/, близоста с тълпата в хипермаркета ме погнусява много повече от мухите , тези почти безобидни божи твари...
                Ако някой от вас си мисли че в белите държави има само молове и хипермаркети

                Коментар


                • Първоначално изпратено от manastiretza Разгледай мнение
                  Не ми казвай че ЕС трябва да принуди потребителите си да купуват по-некачествени стоки с предимство.
                  Защо аз да ти го казвам като се вижда дори и от самолет!

                  Примерче:
                  Чрез икономическа принуда /много високи мита/ ЕС принеждава своите граждани да купуват австрийско или германско вино вместо много по-качествените чилийско или австралийско! Факт.
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Че то винаги е било така... Дори и сега, дори и в ЕС, нещата се решават първо на политическа основа!!!

                    "Политиката е концентриран израз на икономиката"

                    Чети класиците, manastiretza!
                    Не ми казвай че ЕС трябва да принуди потребителите си да купуват по-некачествени стоки с предимство.

                    Коментар


                    • http://www.investor.bg/forum/showthr...33#post1014933

                      Коментар


                      • Държавата е като семейството-не може дълго да живее,ако създава по-малко блага,от колкото потребява.Може само временно-на кредит,но така дългосрочно нещата само се влошават.Погледнете Света:арабите произвеждат нефт,западна и северна Европа-силна индустрия,южна Европа-туризъм и селско стопанство,Китай,Индия-свтовните фабрики за Всичко,Русия-природни суровини и оръжие,САЩ произвежда световната валута-долара.Какво може да изнесем ние,за да си позволим да внасяме и потребяваме от вън?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Проблемът е, че вече си класическа колония!!! Внасяш високотехнологични стоки и изнасяш стоки с изключително ниска степен на обработка, а от там и изключително ниска степен на добавена стойност! Колония... Няма кой да допусне да ставаш нискоенергоемка и нискотрудоемка икономика, защото кредитите ти ги дават от метрополията... А на тях не им трябват конкуренти. На тях им трябват пазари!!!

                          Докато при търговията с Русия бе точно обратното. Внос предимно на суровини и енергоносители и износ на стоки с голяма степен на допълнителна обработка... Изнасяли сме дори и голямо количество компютри Правец 16.
                          ++++

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от manastiretza Разгледай мнение
                            Ние имахме производство изцяло ориентирано към СИВ. А там нещата се решаваха на политическа а не на пазарна основа.
                            Че то винаги е било така... Дори и сега, дори и в ЕС, нещата се решават първо на политическа основа!!!

                            "Политиката е концентриран израз на икономиката"

                            Чети класиците, manastiretza!
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Проблемът е, че вече си класическа колония!!! Внасяш високотехнологични стоки и изнасяш стоки с изключително ниска степен на обработка, а от там и изключително ниска степен на добавена стойност! Колония... Няма кой да допусне да ставаш нискоенергоемка и нискотрудоемка икономика, защото кредитите ти ги дават от метрополията... А на тях не им трябват конкуренти. На тях им трябват пазари!!!

                              Докато при търговията с Русия бе точно обратното. Внос предимно на суровини и енергоносители и износ на стоки с голяма степен на допълнителна обработка... Изнасяли сме дори и голямо количество компютри Правец 16.
                              Говориш за безвъзвратно отминали години. Сега Русия внася много по качествени стоки от западните страни. Едва ли биха взели компютри от нас.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
                                вече не е така . режимиът падна всичко се промени. влезте в крак с времето
                                Така е но не сме конкурентни в много области. Наблягаме само на ефтиното.

                                Коментар

                                Working...
                                X