IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко са на държавната софра? - 769 100 души

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз вече се съмнявам че анкетите се манипулират от инвестора с цел да се разпалват дискусии, както и равон и радослава е изключено да са реални потребители. Мен техните мнения вече само ме развеселят, даже понякога ме карат и да се замисля до къде може да стигнем. Но за анкетите, всички пишешещи тук са сигнализирали не един път, че са манипулирани.

    Коментар


    • аз мисля че е правилно инвестора да постъпи като википедиа с конгреса и да банне всички държавни ипта стига са си нагласували анкетите и без това трябва да са на работа да управлява не да пише по форуми

      http://www.webpronews.com/topnews/20...-bans-congress
      mWPCloud.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nns
        Първоначално изпратено от fixun
        Първоначално изпратено от mnz
        Реално няма никакво значение колко са заетите в държавната ни администрация. Важното е, дали са достатъчно за да прилагат закона в управлението и конторла на народа, за да имаме добра и стабилна държава. За момента са достатъчно, но ако се съкратят с 10% каквито идеи има, може и да не стигат за управлението на народа. Лошото е че не може да се каже без да се пробва, още по-лошото е ако се съкратят 10% и се види че хората не стигат, тогава ще се чудим какво да правим.
        Цъ-цъ-цъ! Аз се чудих досега кой ме е управлявал, пък то ти си бил!
        Добре че си ти, и тия като теб, щото какво щеше да прави народа без вас...
        А и не че не се справяте добре с управлението на народа, ама нещо много протестират срещу вас напоследък, та си мисля, що пък вместо да се съкращават хора при вас, да не ви назначат нови? Така ще можете да управлявате още по-добре! И що само с 10% да ви увеличават? Що да не са 100% примерно?
        А? Какво ще кажеш?Мъка, мъкааааа!
        + 1 УПРАВЛЯВАЛИ НАРОДА!!!! олигофрения до шия , толкова са се самозабравили че даже не забелязват , колко са мразени.
        Модератора! Смени ника"MNZ" и риториката, че никой не ти се връзва вече.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fixun
          Първоначално изпратено от mnz
          Реално няма никакво значение колко са заетите в държавната ни администрация. Важното е, дали са достатъчно за да прилагат закона в управлението и конторла на народа, за да имаме добра и стабилна държава. За момента са достатъчно, но ако се съкратят с 10% каквито идеи има, може и да не стигат за управлението на народа. Лошото е че не може да се каже без да се пробва, още по-лошото е ако се съкратят 10% и се види че хората не стигат, тогава ще се чудим какво да правим.
          Цъ-цъ-цъ! Аз се чудих досега кой ме е управлявал, пък то ти си бил!
          Добре че си ти, и тия като теб, щото какво щеше да прави народа без вас...
          А и не че не се справяте добре с управлението на народа, ама нещо много протестират срещу вас напоследък, та си мисля, що пък вместо да се съкращават хора при вас, да не ви назначат нови? Така ще можете да управлявате още по-добре! И що само с 10% да ви увеличават? Що да не са 100% примерно?
          А? Какво ще кажеш?Мъка, мъкааааа!
          + 1 УПРАВЛЯВАЛИ НАРОДА!!!! олигофрения до шия , толкова са се самозабравили че даже не забелязват , колко са мразени.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ветерана
            Основната разлика между частно и държавно"
            Когато едно частно предприятие фалира, то се прекратява; когато едно държавно начинание фалира, то се разширява."

            Затова се нуждаем от Планът "НУЛА" започване на всичко отначало от Велико народно събрание през Конституция /там е определена бройката от 240 дупутати и десетки други абсурди/ и до пълен преглед на всички приети закони от всички правителства,защото лобитата са си едни и същи!Повече от пет министерства също не са ни нужни,законово трябва да се направи и задължително гласуването и куп подобни неща, но все тръгващи от Конституцията!
            Бог да ни пази до тогава!
            Ехх мечти, мечти. Ако това стане действителност, България може и да се оправи.... Но криворазбраната циливилизация не е написана вчера.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Perun
              На какво основание трябва да обсъждаме такива безпредметни въпроси, като МАСОВО съкръщаване на държавната администрация?
              Ако се гледа от чисто популистка точка, ами дай да правим анархия, не ни трябва администрация и държава съответно, защото държава не може да има без администрация.
              Странното е, че точно когато сме в криза и държавата има нужда да управлява народа с здрава ръка за да я преодолеем, се чуват мнения за съкръщаване на администрацията, т.е. скъсяване на ръката на държавата. Така не става.
              Аз съм против това недоразумение. Администрацията ни трябва да е силна, за да имаме силна държава, която да ни управлява и контролира като неин народ.
              и ти си за уволнение като непригоден да служи на хората ква здрава ръка бе... може да хвеанеш да управляваш долуподписания с езиче на тия дето са повече от 183 дена навънка сети се защо смешник

              заради такива като тебе смятам да не си под новявам бг документите а като си доида лятото да видя нашите ще се отдам на минимално потрбление за да не пълня хазната щял да ме управлява някакъв тъпак

              колкото по големи упрвленски амбиции толкова по малка....

              психо тестове и съкращения на всички дето са държавна работа и са там не за да служат на хората. само така тази държава има шанс да се управи...

              пп Хрантулниците пак си нагласуваха анкетата личи си колко работят
              mWPCloud.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от man_united
                Първоначално изпратено от pernik
                Нека да сме ясни и да кажем че не искаме да имаме съкръщения в администрацията.
                След като си работил за държавата с години и си посветил живота си на нея, нужно е да има съответното признание и от държавата към теб и да не започнат съкръщения, все едно държавата не я интересува че си работил дърлги години за нея.
                Не така.
                дааа - хората дълги години са строили социализма - продължават да си го строят!
                нещо построеното никакво го няма, но какво да се прави!
                много ви благодарим за свършената работа, НО ВЕЧЕ Е ВРЕМЕ и вие като нормалните хора да се сблъскате с проблема на новата реалност - БЕЗРАБОТИЦАТА!
                съчетана с ОГРАНИЧЕНИТЕ УМЕНИЯ, които притежавате тя ще е голям проблем за ВАС, но поне държавата ви е плащала осигуровките, така че ще имате да получавате обезщетения...за разлика от множеството хора, които ви изкарват заплатите, а на тях не им плащат заплати и осигуровки с месеци - и накрая ги изхвърлят като кучета!

                Проблемът е в матриАлът електоралната биологична единица, от този матриал се раждат мнозинствата, тези мнозинства са от същия матриал. Няма как нещата да се оправят защото и Милтън Фридман да възкръсне ние сме непоправими.
                Ето ви една мисъл на Милтън с която мене ме спечели на времето.
                Основната разлика между частно и държавно"
                Когато едно частно предприятие фалира, то се прекратява; когато едно държавно начинание фалира, то се разширява."

                Милтън Фридман

                Виждате ,че всички български държавни и общински организации са фалирали отдавна и точно за това са се разраснали многократно. Виждате,че мине не мине и Комунизмът прозира във всички досегашни правителства.
                Ние сме обречени на комунизъм. Виждате,че каквото и да се предложи у нас всичко е на опък! То е същото като в един вход на стара панелка - за да се направи ремонт ви трябват 100% съгласие, а то има само 10% нормални и читави. Същото е и в държавата.
                Ето и моя принос към научната мисъл за излизане от кризата

                Преди да тръгнат нещата у нас трябва да се приложи планът "НУЛА", Ние се нуждаем от преформатиране на хард диска Нуждаем се от нови правила!
                Не забравяйте ,че всички по-известни престъпници у нас са с картончета на ДС, т.е. хора на властта!
                Да продължавам ли защо точно властта си е направила такива правила с които да обслужва Наглите и Спонсорите си, както и да държи в непрекъснат СТРАХ всички! Правилата са така измислени,че да няма значение коя партия е на власт.Всичко е в полза на Октоподът!
                В последно време все повече стигам до извода,че ОКТОПОДЪТ всъщност е роден и основно вграден в ЗАКОНОДАТЕЛНАТА НИ СИСТЕМА! Всичко се прави и е направено за да обслужва интересите съвсем не на гражданите и на малките фирми. Затова се нуждаем от Планът "НУЛА" започване на всичко отначало от Велико народно събрание през Конституция /там е определена бройката от 240 дупутати и десетки други абсурди/ и до пълен преглед на всички приети закони от всички правителства,защото лобитата са си едни и същи!Повече от пет министерства също не са ни нужни,законово трябва да се направи и задължително гласуването и куп подобни неща, но все тръгващи от Конституцията!
                Бог да ни пази до тогава!
                Няма значение къде си, с кой си и с какво се занимаваш - радвай се на всеки момент, на всеки ден!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pernik
                  Нека да сме ясни и да кажем че не искаме да имаме съкръщения в администрацията.
                  След като си работил за държавата с години и си посветил живота си на нея, нужно е да има съответното признание и от държавата към теб и да не започнат съкръщения, все едно държавата не я интересува че си работил дърлги години за нея.
                  Не така.
                  дааа - хората дълги години са строили социализма - продължават да си го строят!
                  нещо построеното никакво го няма, но какво да се прави!
                  много ви благодарим за свършената работа, НО ВЕЧЕ Е ВРЕМЕ и вие като нормалните хора да се сблъскате с проблема на новата реалност - БЕЗРАБОТИЦАТА!
                  съчетана с ОГРАНИЧЕНИТЕ УМЕНИЯ, които притежавате тя ще е голям проблем за ВАС, но поне държавата ви е плащала осигуровките, така че ще имате да получавате обезщетения...за разлика от множеството хора, които ви изкарват заплатите, а на тях не им плащат заплати и осигуровки с месеци - и накрая ги изхвърлят като кучета!

                  Коментар


                  • Протокол, малко почети после коментирай...... Импа има предвид една вечно неработеща, група! Абсолютно съм съгласен с него - преди всичко хрантутниците да се хващат да работят. Ама не грешка, те стачкуват.
                    Бях на доктор с детето, нашата педиатърка в чужбина, нали е криза. Сестрата викна една заместваща, не дойде веднага наложи се втори път да я вика ОТ КАФЕТО!!!! Ама иначе като влизахме всичките се бяха събрали да пушат и да се тръшкат. Всеки се оплаква, ама само тия в частния сектор бачкат.
                    Омръзнало ми е който работи няма време да стачкува, да ходи по площадите.
                    Ама молете се да е така, че ако скочим работещите, дето Ви носим толкова години тежко Ви хрантутници. И никога не забравяйте нищо не е вечно - абсолютно нищо, един ден и хрантутниците няма да ги има по тези земи.
                    Приятна събота и неделя на всички
                    Първоначално изпратено от Protokol
                    Първоначално изпратено от Императорът
                    Хиксигреков - сто пъти по-добре е да плащаме помощи за безработица за тая паплач, отколкото да им плащаме заплати, за да вършат нищо.

                    МНЗ - ти явно си някакво чиновниче. Какво управление и контрол на народът бе, ламтурник - ти се радвай, че не аз управлявам, щото щях да те натикам в някоя мина, да ти дойде мозъкът. Ако се съкратели 10% нямало да стигат... не 10, ОСЕМДЕСЕТ ПРОЦЕНТА оттая сган трябва да бъде наритана от хранилката !!!


                    А и това не е всичко - сложете песнионерите, мръсните хъхряци - реално всеки истински работещ храни ОЩЕ ЧЕТИРИМА неработещи !!!


                    И в съседната тема, а и другаде съм казвал какво трябва да се прави - съкращаване на администрацията с 80%, на ушевата измет - с 60-70%, спиране на издръжката на здравите, прави и напълно годни да работят хъхряци - иначе държавата ЗАГИВА !!!
                    А бре нещастик кой точно наричаш хъхряци, а ? за пенсионерите ли става на въпрос? ти вероятно нямаш родители или генетично пръкнал се мутант? а като остарееш един ден ще почнеш да пееш Марсилезата :-) ако....не те отрови собствената ти отрова преди това ....
                    За уточнение - не съм пенсионер....нито на възраст нито на акъл
                    П.С. Хайърсъзов, много точно се е изказал, +1

                    Коментар


                    • Нека да сме ясни и да кажем че не искаме да имаме съкръщения в администрацията.
                      След като си работил за държавата с години и си посветил живота си на нея, нужно е да има съответното признание и от държавата към теб и да не започнат съкръщения, все едно държавата не я интересува че си работил дърлги години за нея.
                      Не така.

                      Коментар


                      • Спокойно , не се чудете!
                        Положението е поело изключително ясната посока - осиране...
                        Това неминуемо води до съкращения, частният сектор вече си неправи своите, вече няма от къде да реже...
                        Не можеш да имаш пет пръста за рязане, да си отрязал три и да планираш да отрежеш още четири... така че Се досещам кои са наред... само че там
                        хората не са научени да правят жертви, там се вземат жертви..
                        Ще бъде интересно при всички положения...
                        И АКО НЯКОЙ ОСРАН ЧИНОВНИК МЕ АПОСТРОФИРА ЗА НЕЩО - ДА ГО КАЖЕ НА СЪКРАТЕНИТЕ МИ КОЛЕГИ!

                        Коментар


                        • На какво основание трябва да обсъждаме такива безпредметни въпроси, като МАСОВО съкръщаване на държавната администрация?
                          Ако се гледа от чисто популистка точка, ами дай да правим анархия, не ни трябва администрация и държава съответно, защото държава не може да има без администрация.
                          Странното е, че точно когато сме в криза и държавата има нужда да управлява народа с здрава ръка за да я преодолеем, се чуват мнения за съкръщаване на администрацията, т.е. скъсяване на ръката на държавата. Така не става.
                          Аз съм против това недоразумение. Администрацията ни трябва да е силна, за да имаме силна държава, която да ни управлява и контролира като неин народ.

                          Коментар


                          • Така той нарича една друга група социално слаби, доста голяма и компактна.
                            Да видим дали ще се сетиш...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът
                              Хиксигреков - сто пъти по-добре е да плащаме помощи за безработица за тая паплач, отколкото да им плащаме заплати, за да вършат нищо.

                              МНЗ - ти явно си някакво чиновниче. Какво управление и контрол на народът бе, ламтурник - ти се радвай, че не аз управлявам, щото щях да те натикам в някоя мина, да ти дойде мозъкът. Ако се съкратели 10% нямало да стигат... не 10, ОСЕМДЕСЕТ ПРОЦЕНТА оттая сган трябва да бъде наритана от хранилката !!!


                              А и това не е всичко - сложете песнионерите, мръсните хъхряци - реално всеки истински работещ храни ОЩЕ ЧЕТИРИМА неработещи !!!


                              И в съседната тема, а и другаде съм казвал какво трябва да се прави - съкращаване на администрацията с 80%, на ушевата измет - с 60-70%, спиране на издръжката на здравите, прави и напълно годни да работят хъхряци - иначе държавата ЗАГИВА !!!
                              А бре нещастик кой точно наричаш хъхряци, а ? за пенсионерите ли става на въпрос? ти вероятно нямаш родители или генетично пръкнал се мутант? а като остарееш един ден ще почнеш да пееш Марсилезата :-) ако....не те отрови собствената ти отрова преди това ....
                              За уточнение - не съм пенсионер....нито на възраст нито на акъл
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Хиксигреков - сто пъти по-добре е да плащаме помощи за безработица за тая паплач, отколкото да им плащаме заплати, за да вършат нищо.

                                МНЗ - ти явно си някакво чиновниче. Какво управление и контрол на народът бе, ламтурник - ти се радвай, че не аз управлявам, щото щях да те натикам в някоя мина, да ти дойде мозъкът. Ако се съкратели 10% нямало да стигат... не 10, ОСЕМДЕСЕТ ПРОЦЕНТА оттая сган трябва да бъде наритана от хранилката !!!


                                А и това не е всичко - сложете песнионерите, мръсните хъхряци - реално всеки истински работещ храни ОЩЕ ЧЕТИРИМА неработещи !!!


                                И в съседната тема, а и другаде съм казвал какво трябва да се прави - съкращаване на администрацията с 80%, на ушевата измет - с 60-70%, спиране на издръжката на здравите, прави и напълно годни да работят хъхряци - иначе държавата ЗАГИВА !!!
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X