IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имотната амнистия ще донесе мин. 1-2 Млрд. BGN

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето,че макар и 2 години и половина след моята идея за имотна амнистия вече нещо започна да се ражда в главите на депутатите.! За съжаление почвата в главите на родните депутати не е чернозем, а напълно неплодородна и затова това което родиха да дадат амнистия до 2001 си е е едно ялово решение,което само ще довърши остатъците от закона ЗУТ и доведат до пълното му компроментиране.

    Като начало всеки който тръгне да узаконява трябва да започне от 5 000 лв. глоба, после да започне да си изкарва документи - тези същите които навремето не е успял да си изкара.

    Нова поправка нов късмет все пак

    Коментар


    • малки къщи, малки вили,остъклени балкони ??? построени до 2001г., а тези от 2002,...3,4,5,6, а остъкленията от миналата година и тази, а какво означава малки къщи,вили???

      Поредният пример,че комсомолката Павлова мисли по Тимуровски, а не прагматично,както обещаваше Плевнелиев !
      Защото ако се узаконява нещо значи то е било незаконно,което според сегашния ЗУТ е за разрушаване.Проблемите обаче стигат и до държавни и общински сгради десетки хиляди които са без документи,незаконни и са също за разрушаване! Тогава да ги узаконим! "Трябва да ги узаконим" и ....циганските гета, това е целта на Лилянината команда защото идват избори

      Проблемите не са в узаконяването, а в невъзможните свръх правила! Това е не само в сткроителните операции, а изопщо в правенето на бизнес у нас!

      Проблемът е ,че едно остъкляване в момента така както се прави се поставя в 4-та строителна категория,която се прилага и за бизнес центрове до 5000 кв.м. и това е ПАРАДОКСЪТ който трябва да се промени,защото и това което сега се остъклява тип усвояване на кухнята се прави незаконно и ще продължи да се прави незаконно,поради невъзможните и много скъпи за изпълнение изисквания!

      Когато се отваря магазинче в подблоково пространство също това магазинче се поставя в четвърта категория по отношения на документите до Удостоверението за въвеждане в експлоатация на обекта и от тук се ражда океан от корупция и страдания за малкия бизнес!Много често магазинчето фалира преди да дочака своята законност!

      Разбира се най-правилното е държавата да даде възможност за имотна амнистия,която ще е най-справедливата!
      Last edited by 1; 20.08.2012, 14:52.

      Коментар


      • Регионалният министър Лиляна Павлова: Амнистия за остъклените балкони

        Интервю на Леонора ЛЕКОВА за това кога ще се избавим от режима на водата и дупките по пътищата

        - Г -жо Павлова, вчера стана ясно, че ще бъде издадена заповед за премахване на втория етаж от къщата на аптечния бос Веселин Марешки на плажа „Кабакум". Той знае ли за вашето решение и кога незаконният строеж ще бъде съборен?
        - За мен не представлява интерес чия собственост е обектът, защото действаме принципно. При инспекцията установихме, че има нарушения, и вече сме взели всички мерки, предвидени в закона. Правилата се отнасят за всички. Изпратила съм сигнал до кмета на община Варна Кирил Йорданов да разпореди премахване на надстроената част. Поискала съм и спешна проверка от Комисията за защита на потребителите. Причината за нея е предвиденото в договора за концесия „обществено ползване", докато на сградата стои надписът „частен клуб". Очаквам резултатите от действията и на двете институции.
        - Вече десет дни обикаляте плажовете по Черноморието. Не се ли изморихте?
        - Това е все едно да ме питате защо си върша работата. Безспорно един министър трябва да прави политика, да има срещи на високо ниво, но извън това трябва да се среща с хората и местните власти, особено когато отговаря за регионалното развитие. Смятам, че трябва да познавам проблема от първо лице, лично да видя и да чуя от хората какво ги тревожи, а не да разчитам само на преразкази.
        Но моето отиване там има двойно значение. От една страна, концесионерите виждат, че
        има твърдост и воля в правителството да се спазват законите
        От друга страна, колегите разбраха, че имат подкрепата ми и че съм готова да ги защитя.
        - От какво да ги защитите?
        - Знаете ли колко често се опитват да ги заплашват и саботират. Казват им: „Ще се обадим на този или на онзи, на министъра, и ще видите вие." Затова отивам да подкрепя проверяващите ни на място. Да знаят, че каквито и нарушения да открият, те трябва да бъдат санкционирани.
        - Във вас са и ножът, и хлябът, но към кого да се обърне обикновеният човек, ако види, че няма къде да разпъне хавлията си?
        - На сайта на министерството сме дали възможност да се подават жалби и сигнали. Там е и моят имейл, има и зелен телефон. Освен това проверките
        ще продължават. Те ще са внезапни и изненадващи, за да сме сигурни, че това, което правим, е в полза на хората. Плажовете са изключителна държавна собственост. Всеки гражданин трябва да има свободен достъп до тях. Аз също се дразня от нередностите. Едно време имаше огради, бариери, билетчета на плажа, но това време отминава. Жалбите са по-малко през т.г. в сравнение с миналата, а концесионерите имат респект.
        - В сезона на отпуските всички пътуваме. И разбира се, не само по магистрали. Кога ще се ремонтира останалата пътна мрежа, защото вече почваме
        да губим търпение?
        - Това е, защото обичаме хубавото и ни се иска навсякъде да пътуваме по
        магистрали. Вие вече минахте ли по новата отсечка на „Тракия"?
        - Не, но ходих до Велинград, а двата пътя дотам са в ремонт. Единият е напълно затворен, а по другия се работи с тежка техника и е ужасно. Не можеше ли да се ремонтират един по един?
        - И двата пътя бяха в много лошо състояние и са опасни. А и в момента имаме финансиране и избрани изпълнители. Трябва
        да ремонтираме, няма как. И аз пътувах скоро натам. Тежко е, затруднява движението, но ако не го направим, ще загубим парите. Ще трябва да приемем, че известно време на всички ще е трудно. Така че магистралите са във фокуса на деня. Но през цялото време полагаме усилия и за подобряване на второкласната и третокласната пътна мрежа. Половин милиард лева се изразходват само за тази цел. Около 1000 км пътища са рехабилитирани по тези програми. Тях обаче ги виждат предимно хората в по-малките населени места. Ето, миналата седмица открихме изцяло реновирания път Сунгурларе - Мъдрино. Може би някой от Видин да не знае къде се намира Мъдрино, но за хората от региона този път е жизнено важен.
        - Някои хора обаче казват -строят пътища, за да крадат.
        - Българинът е винаги недоволен. Такива приказки ми напомнят, че една лъжа, повторена сто пъти, става истина и всички започват да вярват в нея. Преди може да е било възможно да се направи по-голяма печалба, а покрай пътя да се вземе и още нещо, но сега с контрола и с ниските цени, които искаме,
        изсмукваме и последните сили на бизнеса. А фирмите поемат обекти, само и само за да имат работа. И най-малкото несъответствие да видим, ги караме да работят наново за тяхна сметка, за да сме убедени в качеството.
        - А какво се случва във водния сектор? Докога в стотици селища ще имат режим на водата всяко лято?
        - Водната инфраструктура е вторият ми приоритет. Наистина в момента имаме 60 общини, 5 града и 120 села, които са на режим на водата. 143 хил. души живеят в населени места, които са на режим. Най-засегнати са Търговище, Пловдив, Омуртаг, Пловдив, Плевен, Враца, Благоевград, Кюстендил и Перник. В XXI век това е недопустимо, затова работим за подобряване на управлението на водния сектор. Задачата ни е да се намалят загубите на вода и да се подобри нейното качество.
        - Кога ще бъдат построени нови язовири? Без тях проблемът няма да се реши. Още повече че последните са изградени през 80-те години.
        - В момента изготвяме т. нар. мастер планове. Зад тази сложна дума стои анализ на наличната инфраструктура и потенциала за развитие на един регион. Така ще видим колко язовира трябва да бъдат изградени и къде ще бъдат. Вече е осигурено финансирането на три нови съоръжения - яз. „Пловдивци", „Нейковци" и „Луда Яна". За тях има вече избрани проектанти и се надяваме още следващата година да се изберат изпълнители и строителството да започне. С приключване на мастер плановете ще се види къде другаде ще трябва да има нови водоеми, пречиствателни станции и нова водопреносна мрежа. Но първата стъпка към всичко това е окрупняването на водните територии, което предлагаме с промените в Закона за водите. Искаме те да са 28, толкова, колкото са областите, и във всяка от тях да има по един ВиК оператор. В момента в някои области имаме по три оператора, даже по пет. Има случаи, в които
        баща, син и кучето управляват едно ВиК
        Какви инвестиции и какво качество на услугата ще предоставят?
        - Това окрупняване обаче не се харесва на кметовете. Много ВиК дружества са общински и ще загубят собствеността си. Как ще ги убедите да се откажат от тези активи?
        - Водата е въпрос на национална сигурност. Държавата трябва да е собственик на активите, защото в случай на война, криза или на нужда трябва да може тази вода да я управляваме и да я насочим към правилното място, а не някой да може да я отрови. А преди години тази собственост на едни е подарена, на други е предоставена. И сега операторите, вместо да управляват, са собственици на активи, които са на държавата. Затова не приемам критиките, че реформите са противоконституционни. Не ние защитаваме националната сигурност.
        - Готови ли сте на някакви компромиси с общините?
        - Диалогът продължава и
        очаквам да премине в дебат. Но това не е лошо, защото винаги между първо и второ четене на закона могат да се променят някои текстове. Готови сме на компромиси, но не и да отстъпим от основната линия - че трябва окрупняване на сектора и усъвършенстване на управлението.
        - Има мнение, че този закон въобще няма да мине през парламента, защото ще доведе до повишаване цената на водата, а с наближаването на изборите това не е в интерес на ГЕРБ. Вие как мислите?
        - Аз вярвам, че нашият парламент няма да си позволи един толкова важен закон да не бъде одобрен, и то по най-добрия начин - в полза на гражданите. Ако
        не правим реформа, може да не получим европейските средства за подобряване на водната инфраструктура. Европа не дава пари за нереформирани отрасли.

        - А как гледате на идеята за амнистия на незаконни строежи в периода от 1987 до 2001 г.? Предложението бе направено наскоро от шефа на парламентарната комисия по регионална политика Любен Татарски.

        - Смятам, че това е едно добро предложение. В момента т.нар. режим за търпимост важи за сградите, които са изградени до 1987 г. Това означава, че много постройки, които нямат документи, биват събаряни. В същото време 2001 е годината, в която влиза в сила сегашният Закон за устройство на територията (ЗУТ), който въвежда новите правила. Така че аз считам, че режимът на търпимост трябва да се удължи. От тази промяна ще имат полза най-вече хората с остъклени балкони, както и тези, които са опитали да направят нещо добро за себе си - малки къщи, малки вили, които отговарят на критериите за строителство, но по една или друга причина не са си дооправили документите.- Няма ли така да се узаконят строежите в чашата на язовирите?
        - Ние тях вече сме ги съборили или са в процедура за премахване. Трябва да подчертаем, че не говорим за изконно незаконни обекти, напр. в чашката на язовирите или в сервитута на пътищата. Идеята може да се реализира с
        една малка промяна в ЗУТ
        още през есента.
        - Премиерът ви даде отлична оценка и ви постави сред най-успешните си министри. Чувствате ли се достойна да останете в историята?
        - Всеки министър трябва да си
        гледа работата отговорно, а времето ще покаже.
        - Всеки знае къде е силата му. Кое е най-доброто, което сте свършили до момента?
        - За мене най-важното е да се спазват правилата. Смятам, че натрупахме опит, имаме хъс за работа и не бива да позволим някои да сложи прът в колелото.
        - Поддържате ли контакти с вашия предшественик, сега президент на България Росен Плевнелиев? Съветвате ли се за нещо с него?
        - Поддържаме добри контакти. Президентът създаде съвет по регионална политика и инфраструктура, на който аз съм член. Там се провеждат интересни дебати, обменяме опит и търсим решения.

        Коментар


        • Узаконяват къщи край язовири и остъклени тераси

          Собствениците на остъклени балкони и на къщи около язовирите ще се окажат големите печеливши от промените в Закона за устройство на територията, които предлага депутатът от ГЕРБ Любен Татарски. Както писа „Преса", шефът на регионалната комисия в парламента иска всички имоти без книжа, построени между 1987 и 31 март 2001 г., които не противоречат на строителните норми, да бъдат обявени за търпими строежи. В тази група ще влязат и терасите, които са „усвоени" до март 2001 г. без съгласието на съседите. По този начин те елегантно ще бъдат узаконени, коментират експерти.
          Вчера стана ясно, че Татарски предлага още по-радикална амнистия за незаконните имоти: да се даде едногодишен срок за узаконяване на нередовни строежи, направени до края на юли 2003 г., без да противоречат на нормите. За последно такава 6-месечна амнистия имаше при правителството на Симеон Сакскобургготски, като срокът за узаконяване изтече в началото на 2004 г. При процедурата собствениците трябва да платят еднократно глоба между 1000 и 10 000 лв.
          Татарски се мотивира, че няма смисъл да бъдат събаряни строежите без книжа, които не противоречат на нормите, каквито има в цялата страна -основно във вилните (туристическите) зони около градовете, включително край София. Без документи били и цели села в Родопите.
          Едногодишната амнистия обаче би се оказала спасение и за абсолютно незаконните строежи около язовирите. Проблемът е, че те са построени на територии, за които не е имало устройствен план. Но за някои райони в последните години бяха изработени планове. Така че ако предложението на Татарски бъде прието, десетки къщи край водоемите ще бъдат узаконени. От миналата година Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) погна постройките около язовирите, но много собственици обжалват заповедите в съда и протакат събарянето.
          „Нашата идея беше да дадем втори шанс на сградите, но само в урбанизирани територии. Не сме предлагали амнистията да важи за грубите случаи на незаконно строителство около язовирите", коментира Светослав Глосов, председател на Камарата на строителите. Глосов е сред инициаторите на идеята за разширяване обхвата на търпимите строежи.

          Преса, 21.07.2012, стр.12

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 1 Разгледай мнение

            Какво да правим с малките незаконности - гаражните клетки, усвоените балкони,нааканите фасади ала саниране?
            Ще ги бутаме ли или ще ги узаконяваме?
            [/U][/B]
            Явно някой се е присетил че може да се съберат още пари от постоянно виновите собственици на имоти.
            Бутат подобрения и пристройки по балкони и тераси

            Екшън план срещу терасите самоделки готви Столична община. Инспектори започват масови проверки за незаконното строителство в София и по-точно срещу пристроените тераси и дори цели стаи към панелките.
            http://www.sobstvenik.com/?p=2467
            Подбрани статии за собственици на имоти.
            http://www.sobstvenik.com/

            Коментар


            • Основният въпрос е - законите за всички ли са или само за богаташите?Мамка им

              Какво да правим с малките незаконности - гаражните клетки, усвоените балкони,нааканите фасади ала саниране?
              Ще ги бутаме ли или ще ги узаконяваме?

              Гаражите са поставени без правно основание върху общински терен и някои съществуват от десетилетия. В София /около 10000 незаконни гаражни клетки/ важат правилата за застрояване по ЗУТ или по наредбата към чл. 56 ЗУТ. Върху общински терен могат да се поставят/ изграждат, ако са предвидени по ПУП или има издадена виза за проектиране от Главния архитект, одбрени проекти и Разрешение за строеж или поставяне. Ползват се след спечелен търг или конкурс. Съществуващите гаражи са незаконни. Никой кмет на община или район не е създал организация за премахването им, което е престъпно нехайство спрямо другите граждани, които не са имали наглостта да се самовастаняват върху чужд терен. Отговорност носят и фирмите-производители, които най-нахално сами си изработват схеми за разполагането на гаражите и продават "петната" заедно с гаражните клетки. Идват избори, общинските власти не искат скандали, но съществуват и другите избиратели, които са ощетени от беззаконието.

              Сега още малко за подобрения по панелите спални и т.н. усвоени балкони, освен , че са незаконно строителство!Всяко пипане по фасада става след изкарване на Разрешение за строеж тук става въпрос и за данъчни нарушения,защото:

              - подобрението не е обявено в ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.14 ПО ЗМДТ ЗА ОБЛАГАНЕ С ДАНЪК ВЪРХУ НЕДВИЖМИТЕ ИМОТИ.
              -трябва да имат Разрешително за строеж.
              -след завършването /усвояването/ им трябва да се изкара Удостоверение за въвеждане в експлоатация или от ДНСК или от общинската архитектурна служба.
              -абсолютно е забранено да се превръщат в кухни и да се изкарва парното на балкона без електро проект и без ОВ проект и разрешение от Топлофикация и етажнато собственост!.
              -старите балкони около 5 кв.м. не фигурират в нот.актове, сега се увеличават жил.кв.м за едни и остава старото положение за другите , а и едните и другите плащат еднакви данъци и такса смет.Не е честно нали!
              - усвояването на балкони е незаконно по действащия ЗУТ,без да се съгласуват съответните проекти.
              -отново тарикатите го правят, а коректните не, т.к. не могат да си изкарат строителни документи за извършване на строежа.Да това е строеж по действащото законодателство.Тарикат ли да си или не, още един постоянен въпрос в нашата държава?

              А дали е малка загубата сами решете 1 млн. незаконно усвоени балкони по 100 лв. минимална такса прави 100 млн.лв., а ако трябва да се узаконяват срещу такса например от 300 лв.,колко прави това?

              Когато говорим за спазване на законите не може да има малка и голяма беззаконност!

              Така,че да чакаме хеликоптерите да кацнат по миризливите балкони!После вариантите са два: или се разрушават като незаконно строителство или се плаща глоба например 300 лв. и се узаконяват!!!!
              За всички невинни малки незаконности - поравно вина носят и гражданите и Държавата/Общината и сега трябва солидарно да си опростят греховете.Не мислите ли? Отново въпросът за какво ни е администрацията като тя не работи - нито създава нормални закони нито контролира процесите,нито дава решения на създадените и с нейно безучастие казуси от живота? Другото важно нещо е задължителна ревизия на ЗУТ и създаване на нормативи за малките строителни дейности тип панелка!
              Last edited by 1; 23.10.2010, 16:05.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 1 Разгледай мнение
                Амнистия само за имоти и пари които не са от Престъпна дейност!
                Вие как сте с малките незаконности?
                Разбира се може и да няма амнистия каквато са направили в целия БЯЛ свят ( в най-цивилизованите страни и в Европа и в Америка е правена подобна амнистия!) ...Моралният договор Държавата отдавна не го спазва!
                Аз лично съм добре с малките незаконности. Но специално за този тип амнистия аз съм против защото:
                1. Навлиза се в порочен кръг в държава в която населението и без това масово няма респект от закона
                2. Безобразията в строителството хич не са "малки незаконности", а са станали бит, начин на мислене и най-вече по мащаби са огромни суми, отклонили се в сив сектор, т.е. стимулирали нещо друго, но не и легитимна работа, плащане на данъци етс. По нашенски: безобразията са прекалено големи за да бъдат забравени.
                3. И сега мнозина няма да могат да се легитимират, (баба в центъра не винаги има пари) ще се опетлаят в дела и пак озаконеното ще е "минавка", защото другото пак (!) ще си остане и ще стимулира това поведение.
                Кога ще има отправна точка за някакъв ред? Ами когато се покаже безкомпромисност, ако и да има много пострадали.
                Мое лично мнение, че злоупотребата от рода на: "еди къде си е еди как си" в България процъфтява. Всъщност ние можем за всичко да си намерим оправдание, търсейки из множество по-богати държави от нас различни неща. Но всичко взето заедно ли трябва да се среща у нас? Не всичко правено в Америка, Европа е било удачно за народа им, а камо ли при нашите условия, където липсата на здрава ръка е дефицит? Трябва ли да оправдаем мафията, защото в Италия я има, от Швеция да вземем високите данъци, от Германия скоростта по пътищата и да е пълна лудница, както и е..?
                Държавата е натворила бъркотии, но какво са виновни институциите, че масово нотариуси, адвокати, АНИ, строители, купувачи и продавачи (нека обобщим: народът "невинен", но пък тарикат) лъжат за обема на сделката и сумите и спестяват пари, което пък заради ниска събираемост кара държавата да увеличава данъци и да слага пазачи на пазачите етс? Въобще ако човек слуша отстрани ще остане с впечатление: че в институциите са само мошенници, а извън тях само невинни агнета.
                Дали ако се декларираха реалните суми, нямаше да има предотвратяване на балона, повече средства в общини и държава за единица застроена площ, повече място по улиците, защото не всичко построено са е "студиа" етс.етс.
                И най-накрая: ако държавата може да протака дела както едрите престъпници, съм убеден че една веднага съборена, незаконно построена сграда, ще накара много сериозно да се замислят, които са решили да тръгнат по този път. Да ги мятат по яз. Искър например масово, пък нека да съдят държавата 20 год за запетаята в закона, след като те умишлено са я заобиколили за да строят. Как може да се строи ресторант в резерват , в Натура 2000 етс на брега на Дуранкулашко езеро например? Или да се продава в същата зона къщата на остров на ТИМ? А сега да да се забрани за всички останали, т.е. да не им се пречи?
                Last edited by Kosto; 22.10.2010, 13:56.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kosto Разгледай мнение
                  Aмнистия за всичко и за всички! Както тук: http://varna.dir.bg/2010/10/22/news7308482.html

                  Защо е нужно въобще някой да се съобразява с нещо, като все някога ще го амнистират?
                  Амнистия само за имоти и пари които не са от Престъпна дейност!
                  Вие как сте с малките незаконности?
                  Разбира се може и да няма амнистия каквато са направили в целия БЯЛ свят ( в най-цивилизованите страни и в Европа и в Америка е правена подобна амнистия!) и така държавата за загуби няколко милиарда лева от такава амнистия, ,както и да се случат идващите митинги и стачки за ПАРИ, нека и национализират пенсионните фондове,нека здравната реформа не се случи поради липса на пари и т.н.
                  Моралният договор Държавата отдавна не го спазва!

                  Коментар


                  • Aмнистия за всичко и за всички! Както тук: http://varna.dir.bg/2010/10/22/news7308482.html

                    Защо е нужно въобще някой да се съобразява с нещо, като все някога ще го амнистират?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ironhorse Разгледай мнение
                      Първо имотна амнистия не бива и няма да има !
                      Второ: ЗАконът е бил погазван на три пъти от частните фондове защото не са изпълнили законови изисквания и предишните парламенти са ги облагодетелствали НЕЗАКОННО.

                      Сега пак питам кой е за съд ?!
                      Първо - никога не казвай никога!Мъдрост!
                      После - кой е за съд ли? Държавата е за съд,че подлуди няколко поколения вече с хаотичните и многосмислени закони.У нас няма закон,който да не се е променял десетки пъти в рамките на 2-3 години. каквито са ни законите такива са ни и пенсионните фондове и такава ни е "законността".
                      Друже, споделете не сте ли си усвоили балкона де, а вашите съседи? От къде предлагате да започнем новия живот отново - национализация ,виновен до доказване на противното от къде, другарю

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 1 Разгледай мнение
                        . А моралните въпроси които трябва да си отговорим относно - спазването на законът за задължителното допълнително пенсионно осигуряване?, какво ще излезе,че сме били балъци,че сме спазвали законите ли? Ми отговорете тогава простичко - какъв е смисълът от спазването на каквито и да е закони тогава,след като самите закони могат да се обърнат на 180 градуса!Само имотната амнистия може да влее свежи пари 2-3 млрд.лв. в затъващата ни икономика.Просто.Прозрачно и Прагматично!
                        Първо имотна амнистия не бива и няма да има !
                        Второ: ЗАконът е бил погазван на три пъти от частните фондове защото не са изпълнили законови изисквания и предишните парламенти са ги облагодетелствали НЕЗАКОННО.

                        Сега пак питам кой е за съд ?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                          Наливане в каца без дъно? Не благодаря.
                          По-добре хората да си получат парите от фондовете още тази година, и без това са на индивидуални партиди. Това е справедливото.
                          Очевидно тоя тип на пенсионна реформа в България вреди.
                          Тогава да вливаме и да вЕрваме на НОИ-то! Веднъж вече изиграха нашите родители,защо да не ни изиграят и втори път! Спрях да вярвам на държавата,обичам само родината си и ми е тъжно,че все сме в схеми за облагодетелстване на определени хора и групировки!
                          Аз Обещавам светло бъдеше на ВСИЧКИ в България само след някакви си 100 години. Всички ще бъдете милионери тогава

                          Коментар


                          • Наливане в каца без дъно? Не благодаря.
                            По-добре хората да си получат парите от фондовете още тази година, и без това са на индивидуални партиди. Това е справедливото.
                            Очевидно тоя тип на пенсионна реформа в България вреди.

                            Коментар


                            • Виждате какво става днес на борсата и ...помислете разумно какво може да направи държавата,което да бъде в пъти по-морално от това да се говори за национализация/кражба на частните пенсионни фондове. А моралните въпроси които трябва да си отговорим относно - спазването на законът за задължителното допълнително пенсионно осигуряване?, какво ще излезе,че сме били балъци,че сме спазвали законите ли? Ми отговорете тогава простичко - какъв е смисълът от спазването на каквито и да е закони тогава,след като самите закони могат да се обърнат на 180 градуса!Само имотната амнистия може да влее свежи пари 2-3 млрд.лв. в затъващата ни икономика.Просто.Прозрачно и Прагматично!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 1 Разгледай мнение
                                Да дигна отново темата При толкова незаконно строителство у нас си мисля,че темата става отново актуална. Какво ще се прави с толкова теракубици бетон които трябва да бъдат разрушавани, а какво ще правим ако хеликоптерите кацнат и на милионите незаконно усвоени балкони в цялата страна!? И тях ли ще разрушава кметицата и главния архитект?
                                А бюджетът може много лесно да се върже с една имотна амнистия и така ще се появят свежи 3-4 млрд.лв. поне Така ще има пари и за лекари и за учители и за детски градини и за почистване на снега през зимата, но се изискват топки за да се признае,че в БГ просто няма семейство, което да няма незаконно строителство или с някакви сиви доходи, и благодарение на политиката на държавата и объркващите закони досега!
                                Не бъркай амнистия с легализиране на митничарско село, ако обичаш.

                                Коментар

                                Working...
                                X