IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Симеон Дянков се превърна в звезда на политическата сцена

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не става въпрос за мен ,а за други 1милион и половина ,които си стягат куфарите.
    Начина по който мислите по- долу ми е много ясен и няма да коментирам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Telec
      Какво му харесвате на Дянков?
      Тоя е по- опасен от всички преди него- минималната заплата трябвало
      да се замрази на 240 лева , демек 190 чисти
      ,иначе всичко ще рухне ,а?
      С това мислене България ще изчезне напълно.
      Турците затова ли увеличават минималната заплата от 600 на 900 лири,
      щото са много глупави?
      Откъде толкова тъпанари се намират не знам.
      Така кажи че разчиташ на МРЗ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Telec
        Откъде толкова тъпанари се намират не знам.
        поглед в огледалото и ще разбереш откъде

        Коментар


        • Какво му харесвате на Дянков?
          Тоя е по- опасен от всички преди него- минималната заплата трябвало
          да се замрази на 240 лева , демек 190 чисти ,иначе всичко ще рухне ,а?
          С това мислене България ще изчезне напълно.
          Турците затова ли увеличават минималната заплата от 600 на 900 лири,
          щото са много глупави?
          Откъде толкова тъпанари се намират не знам.

          Коментар


          • На мен лично ми харесва ДЯнков. Добри идеи има, а точно по време на криза да се увеличават разходите е малко неразумно. Или е по-добра идея да се повишат разходите, да натрупаме огромен дефит, който да покрием със заем от МВФ и да го изплащаме дълго след това?

            Коментар


            • Re: Симеон Дянков се превърна в звезда на политическата сцен

              Хубавото е че се вдига имиджа на страната и може да влизат капитали тук, дори само чужденци или емигранти да си депозират пари в БГ и да натиснат лихвите малко надолу, така ще намалеят фалитите
              И още повече ако се привлекат чужди инвестиции

              все пак със стабилност можем да привличаме 2-3 млрд. евро чужди инвестиции на година, че и повече, а че правителството е орязало 1,15 млрд. лв. разходи е 6 пъти от сумата, която идва от чужди инвестиции поради стабилността у нас

              Стабилността намалява и лихвите на които ни финансират дълга, който е 36 млрд. евро. 1% по-малко годишно е 360 млн. евро (720 млн. лв.) по-малко напускащии страната за лихви. Той Дянков отдавна се похвали че с идването на ГЕРБ на власт лихвите за България са паднали с 1,5% (на които бихме могли да се финансираме)

              банките майки примерно биха инвестирали в България, повече отколккото в Румъния, защото ще знаят че тук рамката е стабилна и най-малкото няма да падне борда, което ще направи кредитите им несъбираеми (автоматично)

              Затова минусите от орязните разходи са нищожно малки на фона на плюсовете които ни носи стабилността

              Намалените държавни разходи всъщност са хубаво нещо, защото намаляват преразпределянето през БВП, което е много над оптималното

              Първоначално изпратено от Dreamer
              Абсолютно подкрепям казаното от теб по отношение на чуждите стоки. Но аз не съм казал че се намаляват заплати и пенсии - по-скоро политиката е директно съкращаване от където вече страда потреблението. Също огромно количество проекти в България изпълнявани от български фирми и плащащи на Българи бяха орязани. И това, ако не окаже влияние?


              Първоначално изпратено от обзървър
              Без да искам да ставам адвокат на Дянков, искам да уточня, че тезата ви е заблуждаваща

              Дянков каза, че няма да режат заплати и пенсии, защото така се свива потреблението
              Орязването на разходи за френски военни кораби (корвети), за чужди самолети и автомобили, както и за руско оборудване за АЕЦ, няма как да намали потреблението в Страната, защото е към вносни стоки

              Първоначално изпратено от Dreamer
              Въпроса е дали свиването на разходите не е погрешна политика. Така се свива и потреблението, а в резултат на това намаляват печалбите, съкращават се работни места и ... порочен кръг

              Коментар


              • Re: Симеон Дянков се превърна в звезда на политическата сцен

                Абсолютно подкрепям казаното от теб по отношение на чуждите стоки. Но аз не съм казал че се намаляват заплати и пенсии - по-скоро политиката е директно съкращаване от където вече страда потреблението. Също огромно количество проекти в България изпълнявани от български фирми и плащащи на Българи бяха орязани. И това, ако не окаже влияние?


                Първоначално изпратено от обзървър
                Без да искам да ставам адвокат на Дянков, искам да уточня, че тезата ви е заблуждаваща

                Дянков каза, че няма да режат заплати и пенсии, защото така се свива потреблението
                Орязването на разходи за френски военни кораби (корвети), за чужди самолети и автомобили, както и за руско оборудване за АЕЦ, няма как да намали потреблението в Страната, защото е към вносни стоки

                Първоначално изпратено от Dreamer
                Въпроса е дали свиването на разходите не е погрешна политика. Така се свива и потреблението, а в резултат на това намаляват печалбите, съкращават се работни места и ... порочен кръг

                Коментар


                • Re: Симеон Дянков се превърна в звезда на политическата сцен

                  Без да искам да ставам адвокат на Дянков, искам да уточня, че тезата ви е заблуждаваща

                  Дянков каза, че няма да режат заплати и пенсии, защото така се свива потреблението
                  Орязването на разходи за френски военни кораби (корвети), за чужди самолети и автомобили, както и за руско оборудване за АЕЦ, няма как да намали потреблението в Страната, защото е към вносни стоки

                  Първоначално изпратено от Dreamer
                  Въпроса е дали свиването на разходите не е погрешна политика. Така се свива и потреблението, а в резултат на това намаляват печалбите, съкращават се работни места и ... порочен кръг

                  Коментар


                  • Симеон Дянков се превърна в звезда на политическата сцена

                    Въпроса е дали свиването на разходите не е погрешна политика. Така се свива и потреблението, а в резултат на това намаляват печалбите, съкращават се работни места и ... порочен кръг


                    WSJ: България полага похвални усилия за ограничаване на разходите

                    Новото българско правителство намали разходите, рейтингът му скочи а бившият икономист от Световната банка и настоящ финансов министър Симеон Дянков се превърна в звезда на политическата сцена, пише Wall Street Journal (WSJ).

                    ... бюджетният дефицит на България се сви с 81% до 76,5 млн. долара през август в сравнение с 412 млн. през юли.

                    ... българската икономика успява да избегне двуцифреното свиване

                    Финансовият министър изтъква, че не бърза да иска спешна финансова помощ от Международния валутен фонд, както сториха няколко съседки на България.

                    Очаква се българският дефицит по текущата сметка да намалее до 15 процента от БВП в сравнение с 25 процента през миналата година, тъй като вносът намалява с по-бързи темпове от износа, отбелязва WSJ.
                    1
                    Да - Симеон Дянков действа правилно
                    64.59%
                    197
                    Не - дефицит, но и стимули за икономиката
                    35.41%
                    108
                  Working...
                  X