IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фалит на Украйна,след 6 месеца фалит и на България!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от zlata lamia
    Иван Искров е последния човек в тази страна,който ще признае,че борда е в опастност,и че банките имат проблеми-просто това му е работата(управител на БНБ! Сега искам да заостря вниманието Ви върху един много сериозен проблем-появата на чисто нови купюри банкноти със стойност 10,20 и 50 лева! ЧИСТО НОВИ,С РЪБОВЕ,КОИТО РЕЖАТ! Има само три варианта за това-замяна на стари банкноти с нови,големи постъпления на евро в БНБ и печатане на банкноти без покритие! Толкова много банкноти стари да се подменят точно сега не ми се вярва,евра в БНБ не постъпват,значи остава третата вероятност-ПЕЧАТАНЕ НА БАНКНОТИ БЕЗ ПОКРИТИЕ!
    Забрави още една възможност - влизаме в Еврозоната и си пускаме запасите от левчета, да ги изхабим все пак преди да ги изгорим.
    Не-заслужил инвеститор

    Коментар


    • това сега какво е.... разпространение на слухове с цел паника ли....
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от zlata lamia
        Иван Искров е последния човек в тази страна,който ще признае,че борда е в опастност,и че банките имат проблеми-просто това му е работата(управител на БНБ! Сега искам да заостря вниманието Ви върху един много сериозен проблем-появата на чисто нови купюри банкноти със стойност 10,20 и 50 лева! ЧИСТО НОВИ,С РЪБОВЕ,КОИТО РЕЖАТ! Има само три варианта за това-замяна на стари банкноти с нови,големи постъпления на евро в БНБ и печатане на банкноти без покритие! Толкова много банкноти стари да се подменят точно сега не ми се вярва,евра в БНБ не постъпват,значи остава третата вероятност-ПЕЧАТАНЕ НА БАНКНОТИ БЕЗ ПОКРИТИЕ!
        Ти вярваш ли си или само ни баламосваш?
        МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

        Коментар


        • Иван Искров е последния човек в тази страна,който ще признае,че борда е в опастност,и че банките имат проблеми-просто това му е работата(управител на БНБ! Сега искам да заостря вниманието Ви върху един много сериозен проблем-появата на чисто нови купюри банкноти със стойност 10,20 и 50 лева! ЧИСТО НОВИ,С РЪБОВЕ,КОИТО РЕЖАТ! Има само три варианта за това-замяна на стари банкноти с нови,големи постъпления на евро в БНБ и печатане на банкноти без покритие! Толкова много банкноти стари да се подменят точно сега не ми се вярва,евра в БНБ не постъпват,значи остава третата вероятност-ПЕЧАТАНЕ НА БАНКНОТИ БЕЗ ПОКРИТИЕ!

          Коментар


          • Бордът е стабилен и няма дори минимален шанс да падне, заяви управителят на БНБ Иван Искров
            В България финансова криза няма и не е имало. Кризата е изцяло икономическа. Това заяви управителят на БНБ Иван Искров по време на Българския бизнес и инвестиционен форум, който се провежда с медийното партньорство на в. Пари. Искров подкрепи думите си с факта, че досега нито една банка в страната не е имала проблеми.

            Според него най-големите проблеми у нас са агресивността на западни медии и анализатори. Не бива да се гледат данните толкова повърхностно, а трябва да се види какво стои зад тях, коментира Искров. Той предупреди, че част от чуждите анализатори, които правят негативни анализи, продават и продукти за хеджиране. За тях колкото по-изплашен е един инвеститор, толкова повече би платил да застрахова вложението си у нас, заяви Искров.
            Валутният борд не е нещо физическо, а е конкретен набор от правила, обясни още Искров. По думите му основната цел на БНБ е поддържането на фиксирания курс на лева към еврото
            МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Гари
              Първоначално изпратено от Jay Gould
              Първоначално изпратено от livesportv
              .... Задлъжняли са престъпната полицейска мафия и комунистическата номенклатура. При жестока експлоатация на работната сила, 6% годишен прираст на брутния продукт, стабилен валутен курс и гарантирен износ в ЕС на европейски цени. Как е възможно? Експлоататорската класа е във фалит. Тя доказа ,че не може да организира производство и търговия. Единствените способности, които има е ... да граби, да краде. Организираната престъпност вече ограби банките, като спря обслужването на кредитите. Всъщност ограби нашите спестявания в тях. Сега умишлено помпа инфлацията, увеличава цените на храните и разходите за живот на обществото, обезценява дълговете си, които обществото изплаща. Нейните фалирали фирми не плащат данъци. Не внасят и лев за издържката на паразитната администрация и мафиотската държава. Огромната паразитна класа от чиновници, които „работят” само за интересите на комунистическата номенклатура се издържа от обикновените хора, от гражданите. Ненаситното чиновничество вдига данъците на гражданите всяка година. Краде и разхищава събраните пари поради липса на обществен контрол и отчетност . Половината суми от данъците биват присвоени, а другата половина похарчени непрозрачно. Как ви звучи един километър разширение на околовръстното шосе в София да струва 20 млн. лева, а строеж на километър аутобан в Германия 800 000 евро? Сметнете и разликите в цените на работната сила и на материалите. 100 млрд. вътрешни дългове на експлоататорската класа показват само едно – робовладелската икономика е в колапс, който отваря пътя за налагането на по-производителни производствени отношения.
              Подкрепям с две ръце казаното.
              С тази част от коментара съм съгласен. Но не мога да се съглася, че няма разлика между държавен и частен дълг. Проблемът с частния дълг се решава много лесно. Предприемачът Х е взел кредит от чужбина за 50 млн. евро, за да строи примерно мол. Прибира парите, изхарчва ги, но не може да довърши сградата и да продаде нещо така че обявява фалит и закрива фирмата. Нататък какво ще вземе от него банката, как ще се оправят, е проблем, който по никакъв начин с нищо не ангажира обикновения данъкоплатец. Виж ако държавата е взела този кредит - тогава отърване няма. Ще е длъжник до дупка и ще трябва да събере все някога тия пари чрез данъците. Много им се ще на някои държавата да обяви фалит, ама няма как да стане.
              Има разлика и според мен не е едно и също, но частния дълг е не по-малко опасен.
              Ще ти дам друг пример. Предприемачът Х е взел кредит от чужбина за 50 млн. евро. Трябва да ги връща. Има парите 100 мил. лева, отива в банка и казва че иска да ги обръща в Евро.
              Ако вземем суми не от порядъка на 50 милона, а на по 50 000, но пък много предприемачи и частни лица става опасно.
              Техните печалби са в Лева, а кредитите в Евро.
              Отделно много банки имат клауза в догорите си, че могат да превалутират кредита от Левове в Евро.. Когато и тези банки започнат да искат Евро, колко Евро ще извади БНБ?

              Спука ли се борда, това ще е доказателство, че някой е печатал повече левове.

              Ако борда не падне (желателно), значи няма напечатани левове без покритие и всичко ни е наред.

              Както казава оня от рекламата, с бира Хайнекен - Стоим и чакаме

              ... пък каквото стане.


              ................
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от master of the seven seas
                ... За вложителите,парите стигат,проблема са предприятията.
                Бих добавил и пенсионните фондове.

                Коментар


                • Гарантиран депозит от 100 000 лв(за по-големите,не знам до 100К се гарантират или няма гаранция). Във фонда казахте че има 1,5 млрд. Получава се че са гарантирани 15К депозита. 5-те големи,няма да се допуснат да фалират.
                  Всяка банка има 6% депозит бнб,който също е гарант. За вложителите,парите стигат,проблема са предприятията.

                  Коментар


                  • Никой не спори, че банковият сектор е в криза. Спорим за ВЪНШНИЯ ЧАСТЕН дълг. Към чужди банки, не към регистрираните в България. И за техните депозанти ли трябва да се грижим, blah blah. Айде стига малоумие. Май някои не са наясно кое е външен дълг и кое вътрешен. А и у нас държавата гарантира депозитите на хората, а не печалбите на банките.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от "blah blah
                      Ти сериозно ли? Ами депозитите? Що се отнася до чуждите банки, на теория те могат да пуснат кепенците и тогава от българската хазна ще трябва да излезнат парите на депозантите. Не казвам, че ще стане така, но на хартия точно така стоят нещата. Трябва доста да си затваряш очите, за да не разбираш, че в момента в системата има вграден огромен риск и все някой ще трябва да опере пешкира. Де юре рискът от фалит на банка се поема от правителството на държавата, в която банката е регистрирана. Ако това, което си написал беше вярно, то банковите кризи щяха да бъдат невъзможни. Уви, такива се случват периодично и ще продължават да се случват.
                      Депозитет,гарантирани от държавата,не са толкова много. Сметката/депозита на две средно големи предприятия са по-големи от половината гарантирани депозити.

                      Коментар


                      • пропускате резервите на банките
                        Не е съвет за покупко-продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Гари
                          Първоначално изпратено от blah blah
                          Първоначално изпратено от Гари
                          ...Прибира парите, изхарчва ги, но не може да довърши сградата и да продаде нещо така че обявява фалит и закрива фирмата. Нататък какво ще вземе от него банката, как ще се оправят, е проблем, който по никакъв начин с нищо не ангажира обикновения данъкоплатец...
                          Това просто не е вярно. Ако при сриващите се цени на активите, банките не могат да си вземат задълженията в риск е и обикновения данъкоплатец. При банкова криза го духа данъкоплатеца, а ако кризата е по - сериозна, евентуално и цялата държава. Държавата е свързана с банковия сектор по много начини и стои зад нея с гаранции.
                          Какви са тия гаранции, които държавмата дава на банковия сектор. Я дай нещо черно на бяло записано да видим. И нали все пак говорим за външен дълг, т.е. към чужди банки. И за тях ли трябва да стои българската държава?
                          Ти сериозно ли? Ами депозитите? Що се отнася до чуждите банки, на теория те могат да пуснат кепенците и тогава от българската хазна ще трябва да излезнат парите на депозантите. Не казвам, че ще стане така, но на хартия точно така стоят нещата. Трябва доста да си затваряш очите, за да не разбираш, че в момента в системата има вграден огромен риск и все някой ще трябва да опере пешкира. Де юре рискът от фалит на банка се поема от правителството на държавата, в която банката е регистрирана. Ако това, което си написал беше вярно, то банковите кризи щяха да бъдат невъзможни. Уви, такива се случват периодично и ще продължават да се случват.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SPEKO
                            ГАРИ,

                            Често си ми правил добро впечатление, но тук бъркаш! Нещата са значително по-сложни от това което мислиш.Трябва да погледнеш по задълбочено структурата на външния дълг на бг.
                            Много зависи от вида на частния външен дълг.

                            Напротив, нашия вид частен дълг е много по-опасен от държавния!
                            Да ти призная, не знам къде да я погледна тази структура на външния дълг. Ти явно имаш информация, айде сподели. Това, което е ясно е, че 10 млрд. евро са дълг на българските поделения към банките майки от Европа. Освен поделения на чужди банки у нас има и доста дъщерни фирми на чужди компании. Интересно техният дълг към чужбина какъв е. И накрая - каква част от външния дълг е на БГ фирми към чужди банки. За такова инфо ще съм много благодарен.

                            Коментар


                            • Eй,я по-спокойно,много сте разпалили страстите! Мрежовикът(въпреки,че изповядваме различни възгледи) е прав- застани с пари зад прогнозата си и ще звучиш доста по-убедително! Но е много съмнително дали ще си ги получиш- от сума ти спечелени басове във форума съм получил само морална награда(фактът,че съм прав),загубилия просто си сменя ника и все едно не е загубил(и от бате Пешо Караиванов имам да ям печено прасенце- ама нейсе)!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от blah blah
                                Първоначално изпратено от Гари
                                ...Прибира парите, изхарчва ги, но не може да довърши сградата и да продаде нещо така че обявява фалит и закрива фирмата. Нататък какво ще вземе от него банката, как ще се оправят, е проблем, който по никакъв начин с нищо не ангажира обикновения данъкоплатец...
                                Това просто не е вярно. Ако при сриващите се цени на активите, банките не могат да си вземат задълженията в риск е и обикновения данъкоплатец. При банкова криза го духа данъкоплатеца, а ако кризата е по - сериозна, евентуално и цялата държава. Държавата е свързана с банковия сектор по много начини и стои зад нея с гаранции.
                                Какви са тия гаранции, които държавата дава на банковия сектор. Я дай нещо черно на бяло записано да видим. И нали все пак говорим за външен дълг, т.е. към чужди банки. И зад тях ли трябва да стои българската държава? Абе бля бля, колкото да си чешем езика, нали?

                                Коментар

                                Working...
                                X