IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква рента получавате от земеделските си земи?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някъде четох преди време за щатските аренди!!!9-15 долара на декар!!!Смятайте сега!!!

    Коментар


    • Рентата

      Аз имам 60 декара в Плевенско. Земята ни обработва арендаторка, която първите години плащаше по 5-6 лв на декар. Арендаторката имаше следната практика: На собствениците, които не живеят в селото изпраща проекто-пълномощно с което да я упълномощят от тяхно име да подпише аренден договор.Ако човек не внимава какво пише в това пълномощно после тя дава рента колкото си поиска.Аз обаче в пълномощното написах това което искам плюс 20% от субсидиите. Арендаторката рита че няма да подпише, но в края на краищата подписа защото иначе не може да обработва земята и глобата е голяма. За тази година получих по 10 лв. и очаквам 20% от субсидиите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Esperanza
        В Добруджа миналата година 30, а тази се очакват 45-50 лева за декар.
        Мен също ми е интересно как е по другите райони.


        Viper, много съм учуден, нормалните договори са за мин. 30% от продукцията, но не под някаква определена сума. 40 кг. жито какво значи? 12 лева???
        Точно това означава 40кг. получаваш ако искаш кеш ти ги плащат по минимални цени, а има някой арендатори, които изобщо не плащат, като се разбунтува населението казват догодина ще ви платим за тази а за другата ще получите по 50кг., като дойде догодина има подхърлят по петак или им напълнят по някое чувалче за кокошките и така, а ако живееш по надалеко все се оказва, че си изтървал срока зърното е свършило парите са похарчени. Прекратяваш арендния договор, а те продължават да ти обработват нивата, докато не отидеш някое лято и да си ожънеш блока, засят наготово .
        Мненията ми не са препоръка за покупка или продажба на акции!

        Коментар


        • В Бургаска област взимам по 50 кг на декар. Тази година поради по високия добив хората дадоха още по 15 кг на декар.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от никой.
            това точно в кой район на Добруджа е?
            ако е в ген Тошево кой е арендатора?
            Каварна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Esperanza
              В Добруджа миналата година 30, а тази се очакват 45-50 лева за декар.
              Мен също ми е интересно как е по другите райони.


              Viper, много съм учуден, нормалните договори са за мин. 30% от продукцията, но не под някаква определена сума. 40 кг. жито какво значи? 12 лева???
              Защо само 30% за теб.110%!!!Ама ха!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Esperanza
                В Добруджа миналата година 30, а тази се очакват 45-50 лева за декар.
                Мен също ми е интересно как е по другите райони.


                Viper, много съм учуден, нормалните договори са за мин. 30% от продукцията, но не под някаква определена сума. 40 кг. жито какво значи? 12 лева???
                30 кг. от колко? Кой ли арендатор ще каже истинските добиви? Че аз не се сещам за такъв,а определено познавам достатъчно. Все още има ренти за под 8 лв. на декар, при положение, че ще вземат около 22 лв. на декар. Но как се казваше страната на абсурдите .......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Viper
                  Много зависи, кой ти е арендатора (добре е да го познаваш), защото може изобщо да не ти плаща .
                  Още почети никой не иска да склщючва договор с фиксирана рента, всички са на килограм зърно около 40кг. и ти го плащат по минимални цени и договора е с много условностти.
                  Да не говорим за новите наредби за подпомагане, които облекчиха стопаните и отежниха собствениците и вече за да се изплащат помощи не е необходимо да се представи аренден договор!
                  Така е!

                  Коментар


                  • това точно в кой район на Добруджа е?
                    ако е в ген Тошево кой е арендатора?

                    Коментар


                    • За Добруджа 2-ра категория:
                      Миналата година - 30 лв.
                      За тази - 50 лв.

                      Коментар


                      • кои са те, за да се опитам да разваля договора си със сегашния арендатор и да се преместя

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от никой.
                          миналата година от района на Ген Тошево получих по 20 лв рента
                          тази година все още незнам, но ми се струва, че до 45-50лв няма да се стигне в този район
                          За Ген.Тошево е много малко. Някои арендатори плащаха > 30 предварително!

                          Коментар


                          • в кой район е това
                            колко струва земята в този район

                            Коментар


                            • 60 кила пшеница на декар, арендатора е турчин,
                              вече плати за тази година. Доволни сме, дано догодина
                              да е хубава реколтата.

                              Коментар


                              • миналата година от района на Ген Тошево получих по 20 лв рента
                                тази година все още незнам, но ми се струва, че до 45-50лв няма да се стигне в този район

                                от района на гр.Шумен получих миналата година по 14 лв, а тази 20лв за декар
                                цените в този район са около 400лв трета категория земя
                                но договорите са все за килограми - около 60 пшеница + 1 бутилка олио
                                така че не се знае точно какво и как ще стане догодина

                                Коментар

                                Working...
                                X