IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква рента получавате от земеделските си земи?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • не съм го видял засега
    но ако искаш да направиш добра инвестиция може да се почака и да се види дали ще стигне до там
    а за субсидиите - политиката е не да се увеличават, а да се намаляват и то доста

    Коментар


    • 500 лв за нива в Каварна - къде го видя това ?
      Българинът мрази всяка далавера ,в която не участва лично.

      Коментар


      • в каварна 50 лв на декар тази година
        Българинът мрази всяка далавера ,в която не участва лично.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Каммен
          Първоначално изпратено от divak
          ами по същата логика - погледни 10 години напред ? тогава какво ?
          бъдещето се предсказва като се изучи миналото ....или имаш друга теория, само up up up
          Камене,не забравяй,че субсидиите ще се вдигат поетапно и това е калкулирано в цената на земята,мисля....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от divak
            ами по същата логика - погледни 10 години напред ? тогава какво ?
            бъдещето се предсказва като се изучи миналото ....или имаш друга теория, само up up up

            Коментар


            • ами по същата логика - погледни 10 години напред ? тогава какво ?

              Коментар


              • проявявам и аз интерес към зем. земя, но за мен критерий не е само последната рента. Тази година реколтата бешу добра - но за да бъде инвестицията наистина добра/smart money/ трябва да се върнем 10 год назад и да притеглим рентата с 10 год давност, защото както има добри години, тъй има и лоши/а в цитираните договори какво пишеше?/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от малката сестра
                  според мен тези цени са доста по-ниски от нормалните при развитие на икономиката със средно темпо
                  ако рентите са 40лв, е нормално цената на земята да е 400лв и нагоре
                  и си сложи още 50лв надолу, че да има и печалба
                  защото нали инвестираме само в нещо добро и евтино
                  скъпи неща има много
                  така определих цената, малко на око и с чувство
                  А ако отчетеш и риска, че активите ти са в някаква си земя, а не в пари, на сигурно, доходоносно и защитено място, т.е. бг банка, колко трябва да извадим още. Ами тез субсидии дето щели да растът до 2016 когато щели да са колкото тез на западноевропееца и с този разклатен ЕС - този риск слагаш ли го в сметката? с много чувство. Цената колко е - Адванса слушай ! не е препоръка разбира се.
                  и тоз коментар е без препоръка

                  Коментар


                  • според мен тези цени са доста по-ниски от нормалните при развитие на икономиката със средно темпо
                    ако рентите са 40лв, е нормално цената на земята да е 400лв и нагоре
                    и си сложи още 50лв надолу, че да има и печалба
                    защото нали инвестираме само в нещо добро и евтино
                    скъпи неща има много
                    така определих цената, малко на око и с чувство

                    Коментар


                    • За тая година Добрич-Тошево 35лв, Балчик и Каварна най добрите земи 50-55. Има и междинни 40-45.
                      Тая година добива беше много добър. И аз това ме интересуваше дали в договорите рентите се водят като различен процент от добива на различните места?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от малката сестра
                        ако земята в района на ген тошево падне под 400лв е добре да се купи
                        за шабла и каварна под 500
                        бих препоръчал да се инвестира на тези цени в района от добреч-тошево към морето
                        по много причини
                        как определи цените?
                        посочи ми поне една причина освен рентата, между другото колко е рентата на посочените места?

                        Коментар


                        • ако земята в района на ген тошево падне под 400лв е добре да се купи
                          за шабла и каварна под 500
                          бих препоръчал да се инвестира на тези цени в района от добреч-тошево към морето
                          по много причини

                          Коментар


                          • vsko, за да бъде покупката на зем. земя инвестиция - рентата трябва да представлява мин 10% от пазарната и цена /отнася се за НИ 100 - 120 месечни наема да покриват стойността на имота/ и при достигане на тези цени ще се появят тъй чаканите инвеститори

                            Коментар


                            • При нулева инфлация и 5% лихва на депозити в следващите 5 години може и да си прав

                              Както и д е, намерих един примерен договор за Ген. Тошево:
                              http://dobrudjaexport.com/bg/instructions.htm

                              Чл.2. (1) Договорът се сключва за срок от 5 (пет) стопански години
                              Чл.3. (1) Арендното възнаграждение е в размер на 35.% (тридесет и пет процента) от паричната стойност на продукцията
                              Чл.5. При липса на добив в резултат на тежка суша рента не се дължи

                              Тая година добива е бил към 500кг=100лв и рентата 35лв-всичко точно.
                              За другите райони на добруджа има ли разлика в процента арендно възнаграждение вписан в договора ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от garner
                                аз купих на 400 лева/дек. получавам по 15 лева рента от дек.което прави 3,75% годишна възвращаемост ,необходими са ми 27 години да ми се изплати вложението.това е при положение че задържа земята до тогава.
                                за да ти се изплати някога вложението, трябва рентата да ти е min 40лв /сложи 5% лихва на тия 400лв за 27 години и виж каква сума се получава/,
                                на 15лв рента съответства цена на земя max 150лв - оттук нагоре е балон цената

                                Коментар

                                Working...
                                X