IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква рента получавате от земеделските си земи?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колеги, искам да купя 50 + декара при доходност 5 % на година. Търся коректен арендатор или кооперация, това ми се струва най-рискованата част. Принципно няма значение къде ще е местонахождението. Намирам се в София, но имам наследствени ЗЗ в Русе, където ми дават рента 60 лв на декар, но ненамирам в землището на кооперацията някой да продава по-големи парцели, като не мисля, че кооперацията би ми съдействала да се свържа с продавач в нейния район, предполагам по-скоро би изкупила сама земята.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
      Артудиту.
      По принцип кооперациите плащат по-добре от частните арендатори (защото рентите се гласуват на общо събрание на акционерите), така че (мой съвет) - по-добре избери кооперацията. И наистина не е лошо да си правиш едногодишни договори, докато навлезеш в материята.. Успех!
      бихте ли описали за кой район имате впредвид.ЗАЩОТО в Каварненско е точно обратното.

      Коментар


      • Благодаря ви Zalmoxis и male4ko, информацията и съветите ви са ми полезни.

        Бях малко учуден от почти едновременния интерес към това малко парче земя, та чак и да ме намерят и заподозрях, че може да има някаква промяна в условията на аренда и основно това ми беше интересно, когато попитах.

        Благодаря още веднъж!

        Коментар


        • Артудиту.
          По принцип кооперациите плащат по-добре от частните арендатори (защото рентите се гласуват на общо събрание на акционерите), така че (мой съвет) - по-добре избери кооперацията. И наистина не е лошо да си правиш едногодишни договори, докато навлезеш в материята.. Успех!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

            Зашо да пада? Пандемията изобщо не е ударила сектора. Напротив, евтини горива, евтина работна ръка и ако господ разпореди добра реколта, то печалбата на арендаторите ще е повече спрямо предходната година.
            Секторът наистина не се влияе от пандемии, ама виж от суша се влияе. Сушата от зимата и цялата пролет почти унищожи пшеницата и ечемика в нашия край. А дъждовете юни месец ги доунищожиха., но пък се очаква добра реколта от царевица и слънчоглед. Добрият стопанин никога не залага само на един тип култури, така че някакви ренти ще има, но няма да са много щедри.
            Колкото-толкова.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Артудиту Разгледай мнение
              Здравейте всички!

              Виждам форума сериозен и реших да вляза и задам въпроса си, който е лаишки но от там почвам.

              Впроса ми е повече за запознаване с ситуацията отколкото за пари. то ест нищо сериозно и моля познавачите които са много навътре да не си губят времето за да отговарят.


              Имаме някакво парче наследствена земя, няколко наследника, 4 декара четвърта категория според регистъра в кадастъра.
              Много години никой не се е интересувал от нея. преди няколко години под натиска на възрастия ми чичо ми, отидох на място да разузная какво що.
              Стигнах до по конкретни данни там на място, но дотук оставих нещата.

              Сега изведнъж неочаквано ме потърсиха като наследник от два юридически субекта, единия професионален агент , другия някаква кооперация.
              съобщават ми, че ми се полагат някакви невзети пари и ме канят за договор, първата страна, или за участие в кооперацията втората страна.

              Агентът казва, че на година се пада около 80 лева рента, докато кооперацията говори за около 240 лева.

              интересно ми е каква е изведнъж тази конкуренция да ме търсят за нещо толкова дребно?
              Има такива агенти, набарали са ти координатите и предлагат по 10 - 20 лв. Пази се от измамници. Може да е имало договор, които е изтекъл. Ако е така, вземи си парите и питай колко дават. Но говори и с кооперацията. Договора да е за една година , с преподписване всяка следваща. 4 декара са малко и ако кооперацията предлагат 240. лв годишно, значи земята е добра категория и/или е може би в Добруджа някъде.
              ​​​​​​
              Моите 5 ст.
              Успех

              Коментар


              • Дали зададох въпроса си неясно и по лаишки?

                Имате ли отговор?

                Коментар


                • Здравейте всички!

                  Виждам форума сериозен и реших да вляза и задам въпроса си, който е лаишки но от там почвам.

                  Впроса ми е повече за запознаване с ситуацията отколкото за пари. то ест нищо сериозно и моля познавачите които са много навътре да не си губят времето за да отговарят.


                  Имаме някакво парче наследствена земя, няколко наследника, 4 декара четвърта категория според регистъра в кадастъра.
                  Много години никой не се е интересувал от нея. преди няколко години под натиска на възрастия ми чичо ми, отидох на място да разузная какво що.
                  Стигнах до по конкретни данни там на място, но дотук оставих нещата.

                  Сега изведнъж неочаквано ме потърсиха като наследник от два юридически субекта, единия професионален агент , другия някаква кооперация.
                  съобщават ми, че ми се полагат някакви невзети пари и ме канят за договор, първата страна, или за участие в кооперацията втората страна.

                  Агентът казва, че на година се пада около 80 лева рента, докато кооперацията говори за около 240 лева.

                  интересно ми е каква е изведнъж тази конкуренция да ме търсят за нещо толкова дребно?

                  Коментар


                  • 55 лв, III та категория, околията на Монтана

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kire Разгледай мнение

                      За последните 10тина години всяка година до сега се покачваше рентата с по 2-3 лв. Следващата година - предполагам, че просто няма да има увеличение, но едва ли ще паднат.
                      Къде са тези места, където всяка година рентата се е покачвала с по 2-3 лв?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от RealUser Разгледай мнение
                        Някой има ли наблюдения дали сека покрай пандемията рената е паднала?
                        Зашо да пада? Пандемията изобщо не е ударила сектора. Напротив, евтини горива, евтина работна ръка и ако господ разпореди добра реколта, то печалбата на арендаторите ще е повече спрямо предходната година.

                        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от RealUser Разгледай мнение
                          Някой има ли наблюдения дали сека покрай пандемията рената е паднала?
                          За последните 10тина години всяка година до сега се покачваше рентата с по 2-3 лв. Следващата година - предполагам, че просто няма да има увеличение, но едва ли ще паднат.

                          Коментар


                          • За местност Златия около 60 лв при цени около 1200

                            Коментар


                            • Някой има ли наблюдения дали сека покрай пандемията рената е паднала?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                                Във северозападналия район как вървят рентите.Има ли някой да дава.
                                за да получиш точни данни - пиши землище
                                нещата са различни в близки райони

                                Коментар

                                Working...
                                X