IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся инвеститор

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
    А аз ако знам няма да търся съвет .
    Силно те препоръчвам да не го правиш, дори и за приятел, само ако фирмата е на брат ти/сестра ти, бих приел че риска е приемлив.
    Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

    Коментар


    • каква лихва са навити да платят

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
        В банката искат висок доход на гарантите . Сумата е 30 000 лв.
        Как тази фирма стигна до теб - чрез познати или на случаен принцип? Ако е чрез познати, на които ти имаш доверие, бих дал и съм го правил. Ако не е това схемата - не бих. След като има референции от сериозни фирми, нека да бъдат така добри и те самите да им пуснат гратисен период за плащания или каквато е ситуацията. Не е изключено тези референции да са дадени, само за да могат самите "поръчители" да си вземат парите, в случая от теб. Другото нещо е, че ако дадена фирма работи добре, винаги се намира някой неин контрагент да прояви разбиране и да направи временен компромис, който ще му се изплати във времето.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • а на спедиторската фирма защо са и пари ?
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            На твое място, бих се въздържал. Ама ти си знаеш, де.
            А аз ако знам няма да търся съвет .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
              Някой сблъсквал ли се със следния казус . Фирма ми предлага да и дам пари на заем за шест месеца с фиксирана лихва . Фирмата е от седем месеца и банките не и дават кредит . Няма активи , но има обороти и референции от утвърдени фирми . Занимава се със спедиторска дейност . Предлагат да сключим договор за заем и двама гаранти от тях .
              На твое място, бих се въздържал. Ама ти си знаеш, де.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                Щом има двама гаранти, защо не отиде в банката
                В банката искат висок доход на гарантите . Сумата е 30 000 лв.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
                  Някой сблъсквал ли се със следния казус . Фирма ми предлага да и дам пари на заем за шест месеца с фиксирана лихва . Фирмата е от седем месеца и банките не и дават кредит . Няма активи , но има обороти и референции от утвърдени фирми . Занимава се със спедиторска дейност . Предлагат да сключим договор за заем и двама гаранти от тях .
                  Щом има двама гаранти, защо не отиде в банката

                  Коментар


                  • Някой сблъсквал ли се със следния казус . Фирма ми предлага да и дам пари на заем за шест месеца с фиксирана лихва . Фирмата е от седем месеца и банките не и дават кредит . Няма активи , но има обороти и референции от утвърдени фирми . Занимава се със спедиторска дейност . Предлагат да сключим договор за заем и двама гаранти от тях .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                      Прав си, но не си разбрал контекста, имам в предвид условията които поставя, защото са глупави. Или дава процент от бизнеса или не, няма 20% от бизнеса за 2 години. Или поне да не го формулира така, направо да каже 20% от печалбата за първите 2 години.

                      Иначе не мисля да му ставам инвеститор, човека не изглежда сериозен. Дано да е получил насока поне.
                      Чувствам друго. Сериозен е но, му липсва опит. И тук, естествено, получава мощно обяснение, как не се прави, как бил смотан и т.н. Да му пожелаем късмет и да не пречим, ако не можем да помогнем.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Като цяло, забелязвам, у нас няма инвестиционна култура и традиции. За инфото съм съгласен, необходимо е. Питай го на лични. За "без условия", вярвам, езикът /пръстите ти/ са изпреварили мисълта: Без условия НИЩО не става. По-добре, попитай при какви условия иска той, дай своите, преговаряйте и може и да се споразумеете. но, "Без условия" и кредити няма: Нито се искат, нито се дават. Грешния филм си гледал.
                        Прав си, но не си разбрал контекста, имам в предвид условията които поставя, защото са глупави. Или дава процент от бизнеса или не, няма 20% от бизнеса за 2 години. Или поне да не го формулира така, направо да каже 20% от печалбата за първите 2 години.

                        Иначе не мисля да му ставам инвеститор, човека не изглежда сериозен. Дано да е получил насока поне.
                        Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                        Коментар


                        • Не ви знам какво сте чели какви 200% какви 225 хиляди- човека казва инвестиция в размер на 30 000евро- каква част ще даде той, не казва, може би това е цялата машинка, може би това са 20% от машинката- тоест цялата струва около 150 000евро, не става ясно. Предлага 20 % от печалбата на фирмата , не на машинката, фирмата му може да има цех за закуски, или бар, или автобус, не става ясно.
                          Прекалено много неясноти за да се захваща човек с него, виж който има пари и е в Бг и може да надзирава/контролира/ паричните потоци офертата звучи примамливо, ръст 200% обещава и други такива

                          Но може и да бъде и като онзи дето пирамидата го ограмотяваше , а той му тегли сиктира- измамника, да внасям аз коли от германия, а той да ги продава, така ми беше писал на мен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                            Виж, аз те разбрах че казваш 20% от печалбата на фирмата, а не 20% от вложените пари. Но не ми отговори на въпроса.

                            Не очаквай някой на повярва на твоите предвиждания, или даваш инфо и процент от бизнеса, без условия, или търси кредит.
                            Като цяло, забелязвам, у нас няма инвестиционна култура и традиции. За инфото съм съгласен, необходимо е. Питай го на лични. За "без условия", вярвам, езикът /пръстите ти/ са изпреварили мисълта: Без условия НИЩО не става. По-добре, попитай при какви условия иска той, дай своите, преговаряйте и може и да се споразумеете. но, "Без условия" и кредити няма: Нито се искат, нито се дават. Грешния филм си гледал.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bahar Разгледай мнение
                              Уважаеми колеги от форума, явно както навсякъде се пишат неща просто в стемежа си да сте оригинални и дори не прочитате линка.
                              Говоря за 20% от годишната печалба, което за две години ще удвои като минимум инвестирания капитал.
                              Не търся балъци, просто предлагам шанс на човек, който има средства и иска да инвестира да го направи. Не всеки ден можеш да намериш оферта да инвестираш 30000 и за две години да станат 90000. За две години съм го предвидил пак по същата причина- възвърнатия капитал е повече от достатъчен.
                              Казвам че е уникално за България, което означава, че е нещо ново за тук и не се заблуждавайте, че всичко ви е ясно( дотук видях само некомпетентност и злоба)
                              И май в крайна сметка ще се окаже, че банката е единствения вариант- ще си спестя четенето на злобни подмятания по форумите. Имали пари банките! Ами ще имат, щом никаква друга алтернативна форма не може да се развие. Така ще е, защото за нас е характерно че ни е страх да не настинем и да не се минем
                              20% от печалбата предполага 20% от фирмата. 30 000 са 20% от 150 000, ако след две години фирмата струва 90 000 - както ми се струва че казваш, то 20% дял ще струва 18 000 - или реално инвеститора ще е направил загуба от 40%

                              Това не само че не е добра възможност, а е направо ужасна Дори и да си прав за всичко което казваш, единствения вариант на това нещо да му излезат сметките на инвеститора са 50% дял и нагоре. Т.е. контрол върху фирмата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                                дава 20% от 200% тоест 40% за 2 години
                                Не.

                                Не всеки ден можеш да намериш оферта да инвестираш 30000 и за две години да станат 90000. За две години съм го предвидил пак по същата причина- възвърнатия капитал е повече от достатъчен.

                                Предлага даваш 30к, получаваш 30+60к след 2 години и чао,чао.

                                20% от годишната печалба да са равни на 45к, значи 225к евро годишна печалба смята пича.
                                #dagoduhatbednite

                                Коментар

                                Working...
                                X