IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся инвеститор или ментор или и двете!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Търся инвеститор, спонсор, бизнес ангел, както и да го наречете

    Колега, както и ти, и аз от дълго време търся да намеря спонсор за претворяване в така да се каже " жива вещ " моя идея. Свързах се с фирма, която осъществява посреднически контакти м/у хора като мен, които имат идеи и тези, които са в състояние да финансират тези идеи. Не се получава вече повече от две години. Опитах се да се свържа директно с хора и фирми, които биха се заинтересували от моя продукт, за съжаление, даже не отговарят, с извинение да те на..уват. Стигнах до заключението, че в България никой не се интересува от развойна дейност и иновации. Хората търсят бързата далавера- купиш, препродадеш и чао. То е по-лесно май да вземеш пари от някого чрез измама, отколкото за създаването и разработването на реален продукт. Дано този, които ти се е обадил да е нещо ново и истинско, поздрави...

    Коментар


    • И аз съм изненадан( приятно разбира се) , надявам се интереса да е обективен... Късмет!

      Коментар


      • успех и от мен
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kabakchiev Разгледай мнение
          Понеже вчера публично изразих скептицизма си относно българските бизнес ангели е редно днес да се извиня и да кажа че получих имайл чрез, който ме канят да изложа подробно проекта си в тяхната онлайн система и ми изпратиха линк към нея.
          Уникално. Може да им отбележиш червена точка. Мои проекти отлежават при тях вече 4 години, държа Баш Рекорда по посещаемост и разглеждане изобщо на някакви проекти в техния сайт и...нито един, едничък скромен зададен въпрос оттам. По единия даже направихме европроект, две години и нещо работихме, завърши успешно, а от мрежата - ни дума, ни вопъл, ни стон.
          Радвам се за теб, наистина! А виж, относно моите въпроси... Зададох само няколко, на прима виста, без да имам желанието да се включвам лично, само да акцентирам леко, какво АЗ бих очеквал в подобен случай да ме питат. Иначе, разбиранията ми са други /аз залагам на вещественото, дето може да се докосне/. Ресурсите, които акумулирам са ми нужни за него, да го произведа и доставя във всеки дом и, не на последно място, преценил съм, че сега IT продуктите са повече мода, отколкото непосредствена необходимост. Не, не във всички но, в не по-малко от 30-40% от случаите-със сигурност. Бъзикни. Виртуална реалност - ОК но, без вещите и тяхното усъвършенстване, светът е на път да скочи от една крайност в друга.
          Повтарям: Радвам се за теб и стискам палци, дано успееш.
          Last edited by Pyramid; 08.10.2015, 18:51.

          Коментар


          • Извинение за мрежата на българските бизнес ангели

            Понеже вчера публично изразих скептицизма си относно българските бизнес ангели е редно днес да се извиня и да кажа че получих имайл чрез, който ме канят да изложа подробно проекта си в тяхната онлайн система и ми изпратиха линк към нея.

            Коментар


            • Отдовор Pyramid

              Въпросите, които поставяш са доста уместни и преди три години някои от тях доста ме зтрудняваха. За шастие вече имам отговор на всичките ти въпроси а и на много други които не си се сетил да зададеш, но поради ред причини не мога да ти отговоря на тях в публичния чат защото представляват търговска тайна. Рискувам да подскажа на конкурентите си да получат евтино решение например на проблема с управлението на лицензите или нещо друго. Тези услуги не сме ги измислили ние. Ние просто сме намерили начин да ги предоставим доста по евтино на крайният клиент така че да са достъпни за по-малки фирми не само за компании за милиони долари. Ако наистина все пак те интересуват конкретните отговори свържи се с мен ще ти отговоря на всеки един въпрос. Наистина не ми се ще в публичен чат да разискваме такива подробности.

              Коментар


              • А...софтуерът и хардуерът, който предоставяте "под наем", как гарантират на клиентите мрежова сигурност? Как сте планирали да действате, ако при някой клиент нещо се обэрка, в т.ч. и с приходите? Какво става с неговата информация на вашите сървъри? Повечето потребители, вероятно, също ще имат подобни въпроси. Какво става: Значи, да речем, вие придобивате еди-какъв си софтуер, с еди-какви си лицензни условия и т.н. Да пази Господ но, нещо се обърква събота късен следобед или посреднощ в неделя, тогава? Кой и от чие име се обръща за техническа помощ от производителя? И как гарантирате на производителя авторското и сходните нему права тъй, щото и той да е заинтересован да ви окаже пълна подкрепа? И как е решено в лицензните споразумения /ако има такива/ преотстъпването на трети лица? Поддръжката на техниката, казвате. ОК. Някога, имаше много интернет клубове, сега, всеки втори има повече от един компютър, таблет и т.н. в свое разпореждане /при мен, те са над 3, примерно/. С какво ОЩЕ облекчавате грижите на крайния си клиент?
                И разни такива ми идват наум при първи прочит. Нямам капацитет да бъда "ментор", нито свободен ресурс да инвестирам във вашия бизнес но, си мисля: За да ви предпочете някой, защо да загърби всички останали възможности като лизинг, разсрочени плащания, абонаментно обслужване и др? Все нещо при вас трябва да е супер-пупер-по-по-най, нали?

                Нелепостите на fearlessss8 просто не ми се коментират, ТАМ е пълната ТРАГЕДИЯ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kabakchiev Разгледай мнение
                  Не съм сигурен, че това е подходящото решение, поради простата причина, че екипът ми не може да управлява процеса на продажбите. Опитах се ако трябва да съм честен да направя такъв отдел но поради простата причина че не харесвам тази работа не я разбирам и не мога да я управлявам. Дори фондовете за рисков капитал да пренебрегнат факта че нямам ресурс да усвоя техните пари по разумен начин и ми исипат една чанта пари, аз не знам как да ги похарча по най-добрия начин така че да има резултат. Всички сме гледали реклами по телевизията за половин супа две глъдки вино и пр. глупости за някакви облаци. Според мен тази реклама струва няколко нилиона и в крайна сметка надали колегите са си избили даже разходите за реклама да не говорим за другото. Пробленът не ми е толкова че нямам пари за реклама. А че и да имам незнам какво да ги правя.
                  Пуснах запитване на българската мрежа на бизнес ангелите но не ми вдъхнаха доверие. Дори не получих потвърждение по имейла за запитването.
                  Най-добрият начин да увеличиш продажбите, тък като с оглед на написаното от теб, предлаганите продукти са ориентирани към бизнес клиенти! Е да опиташ да направиш joint venture с някоя от консултанските фирми. Те имат доста контакти и ако ги заинтригуваш, и убедиш в полезността на продуктите, които предлагаш с радост ще ти ги промотират при взаимен интерес, при реални клиенти!

                  Те имат контактите, а ти продукта!

                  Коментар


                  • Благодаря за съвета

                    Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                    трябва ти venture capital инвеститор
                    Не съм сигурен, че това е подходящото решение, поради простата причина, че екипът ми не може да управлява процеса на продажбите. Опитах се ако трябва да съм честен да направя такъв отдел но поради простата причина че не харесвам тази работа не я разбирам и не мога да я управлявам. Дори фондовете за рисков капитал да пренебрегнат факта че нямам ресурс да усвоя техните пари по разумен начин и ми исипат една чанта пари, аз не знам как да ги похарча по най-добрия начин така че да има резултат. Всички сме гледали реклами по телевизията за половин супа две глъдки вино и пр. глупости за някакви облаци. Според мен тази реклама струва няколко нилиона и в крайна сметка надали колегите са си избили даже разходите за реклама да не говорим за другото. Пробленът не ми е толкова че нямам пари за реклама. А че и да имам незнам какво да ги правя.
                    Пуснах запитване на българската мрежа на бизнес ангелите но не ми вдъхнаха доверие. Дори не получих потвърждение по имейла за запитването.

                    Коментар




                    • Вижда се, че "разбираш". Май разбираш, но не от компютри, а от компоти и не от техника и продажби, а от техниката на варене на компотите на село.

                      Е може и да си виждал компютър някъде в някой офис.



                      Пак прочети какво е написал, човекът, поинтересувай се какви решения предлагат VMWare или Citrix и тогава пак пиши.

                      Първоначално изпратено от fearlessss8 Разгледай мнение
                      Аз разбирам от компютри,техника и продажби , и от написаното разбрах, че предлагате някакви програми .

                      Коментар


                      • трябва ти venture capital инвеститор
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Яко си потънал. Аз разбирам от компютри,техника и продажби , и от написаното разбрах, че предлагате някакви програми . Много е трудно ваша програма да се наложи и да има много продажби(продажни на лиценз за използването на програмата).
                          Мойто мнение е ,че няма да имате успех с програмата или там каквото предлагате!

                          Програми от сорта на estateassistant няма голям успех, има колкото да не фалира.Та и вашата програма в най-добрия случай може да достигне продажби колкото да не фалирате. Захванал си се с нещо, което няма да ти носи големи печалби всеки месец.

                          Коментар


                          • Търся инвеститор или ментор или и двете!

                            Здравейте! Имам малка компания, която се развива в сферата на ИТ. Проблемите, които се опитваме да решим чрез услугите, които предоставяме са следните:
                            Персоналните компютри и тяхната поддръжка са разход, който може да представлява значително перо от бюджета на всяка компания или малко и средно предприятие. Разходите за покупка на хардуерни или софтуерни продукти могат да достигнат понякога до размери непосилни за компанията в зависимост от дейността с която се занимва.
                            Благодарение на развитието на информационните технологии, както и на технологиите за виртуализация и клъстеризация на хардуера, днес е възможно да преотдаваме виртуални персонални компютри по интернет както и отделни програми, които са инсталирани на нашите сървъри, но се ползват от потребителните на техните персонални компютри или друг вид крайни устройства (лаптопи, таблети или смартфони).
                            Имам необходимата техника, с която да предлагам услугите, имам и екипът който е добре подготвен. Ръстът на продажбите обаче не е такъв какъвто ми се ще на мен и клиентите, които обслужваме са доста по малко от тези които бихме могли да обслужваме с наличните ни ресурси и причината за това според мен е ясна. Никой от екипа ми не разбира от маркетинг и продажби. Имам нужда от човек, който или да финансира създаването на отдел по продажби или да организира продажите с негов наличен ресурс, ако има такъв разбира се. Предлагам процент от продажбите дялово участие или както се разберем. За повече информация питайте на ЛС или на телефон 0886834106, за да не ме обвинят модераторите, че правя реклама.
                          Working...
                          X