IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли балон при заплатите в България?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Има, за щастие!

    Коментар


    • Държавната администрация е толкова раздута, че ако наистина се оптимизира ще смъкне заплатите на някои деловодители от 2000лв на 400 лв.

      Коментар


      • Заплатите трябва ще растът.Разходите нарастват и заплатите ще нарастват.Тази песен дето я пее Масларката , станишката и сие " много големи били заплатите" може да радва ушите на някои работодатели, ама няма да я бъде.Или високи заплати или без работници.И които схване това по бързо, той ще го бъде.

        Коментар


        • Re: ...

          Първоначално изпратено от Julius
          Първоначално изпратено от zloblivi_podhvurlqniq
          julius има форум за тийнеджъри
          май там ти е мястото
          Що?

          Само защото се изсмях на глупостите ти ли? Интересно...

          Има една приказка - като свършат аргументите - започват обидите!

          А възрастта, драги събеседнико - НЕ е аргумент!

          Хората остаряват БЕЗ да имат каквато и да било заслуга за това!

          А само щото някой е по-възрастен от някой друг, не означава че е по-умен!
          (Още повече, че не знаеш на колко съм... можеш само да предполагаш!
          Както и това дали умишлено не създавам погрешно впечатление...)

          Напротив - историята е показала, че възрастта често върви ръка за ръка с глупостта, а не с мъдростта!
          Хм... очаквах евентуално някакви злобни подмятания... ама пусто няма!

          Явно в тази тема няма да ги дочакам...

          Що така?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dnb
            Първоначално изпратено от Nikola
            Първоначално изпратено от dnb
            Първоначално изпратено от Nikola
            В България заплатите са абсолютен балон.
            Замислете се да ли е нормално фронт офис на банка да взима 1300 лева нетно?
            хм , аз друго инфо имам за банките , точно обратно .. супер мизерник са заплатите като цяло , особено за фронт офис . не говорим за мениджърските позиции
            Инфото ми е по ПИБ-Централа отделно бонуси, които достигат до 50% от годишната заплата.
            еми аз пък знам за няколко банки , където със сигурност не е така , то е много относително , всяка си има собствена политика ..
            ДСК и Про кредит търсят юристи в Бургас за суми от порядъка на 400лв

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Nikola
              Първоначално изпратено от dnb
              Първоначално изпратено от Nikola
              В България заплатите са абсолютен балон.
              Замислете се да ли е нормално фронт офис на банка да взима 1300 лева нетно?
              хм , аз друго инфо имам за банките , точно обратно .. супер мизерник са заплатите като цяло , особено за фронт офис . не говорим за мениджърските позиции
              Инфото ми е по ПИБ-Централа отделно бонуси, които достигат до 50% от годишната заплата.
              еми аз пък знам за няколко банки , където със сигурност не е така , то е много относително , всяка си има собствена политика ..

              Коментар


              • ЕК настоява да спрем ръста на заплатите

                От Европейската комисия (ЕК) са поискали в България да бъде преустановен ръстът на заплатите и пенсиите.

                Според Европейската комисия те са основните фактори за повишаването на инфлацията. Това пише в днешния си брой вестник „Класа“ като се позовава на правителствен източник. Въпросът за заплатите в България е бил коментиран вчера по време на среща в Министерството на труда и социалната политика. В разоговора са участвали представители на синдикатите и работодатели. От КТ „Подкрепа“ попитаха в такава ситуация кой ще контролира неправомерното покачване на цените

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Lamer777
                  Първоначално изпратено от satata
                  Първоначално изпратено от nns
                  Специално в строителството балон може да има само в заплатите на техн. ръководители и секретарки , почти всичко друго е заплащане за свършена работа - толкова кв. или линейни м по толкова лева - на който не му харесва да не си купува - балон няма има пазар.
                  +1, това може би е най-свободния пазар, всичко е на договаряне. Тук просто няма начин да има балон.
                  пък ако си плащаха и всички осигоровки , ДОД и т.н.....
                  Те реално са на граждански договори ,каквото искат това да си внасят, това че на НОИ му се иска не е задължително да става.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satata
                    Първоначално изпратено от nns
                    Специално в строителството балон може да има само в заплатите на техн. ръководители и секретарки , почти всичко друго е заплащане за свършена работа - толкова кв. или линейни м по толкова лева - на който не му харесва да не си купува - балон няма има пазар.
                    +1, това може би е най-свободния пазар, всичко е на договаряне. Тук просто няма начин да има балон.
                    пък ако си плащаха и всички осигоровки , ДОД и т.н.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nns
                      Специално в строителството балон може да има само в заплатите на техн. ръководители и секретарки , почти всичко друго е заплащане за свършена работа - толкова кв. или линейни м по толкова лева - на който не му харесва да не си купува - балон няма има пазар.
                      +1, това може би е най-свободния пазар, всичко е на договаряне. Тук просто няма начин да има балон.

                      Коментар


                      • Специално в строителството балон може да има само в заплатите на техн. ръководители и секретарки , почти всичко друго е заплащане за свършена работа - толкова кв. или линейни м по толкова лева - на който не му харесва да не си купува - балон няма има пазар.

                        Коментар


                        • Каквото ни строителството....такава ни и борсата....

                          Коментар


                          • Re: Има ли балон при заплатите в България?

                            Първоначално изпратено от Negramoten
                            Първоначално изпратено от Human
                            Първоначално изпратено от Negramoten
                            Ако направим една аналогия с Испания, където в доста сектори заплатите се свиха с над 30%, а безработицата нарастна опасно, то дали и при нас може да се случи подобно нещо?
                            Неграмотен, ти си шампион по авторство на апокалиптични теми! Продължаваш да бълнуваш една и съща картинка - борда пада, младите емигрират, остават предимно цигани и старци, малкото останали българи стават безработни или в най-добрия случай им намаляват заплатите с 30%, банките фалират и всичко това ще доведе до заветната цел ДА ПАДНАТ ЦЕНИТЕ НА ЖИЛИЩАТА! Тогава най-накрая ще кажеш на мама и тате "Видяхте ли? Добре че навремето не купих апартамент с парите които ми дадохте. Сега пак мога да купя". Тази мечта може и да те топли, може дори да се сбъдне, но никой няма да ти върне годините пропилени в празнословене и мизерия.
                            Ти в строителния бизнес ли си, та толкова злоба изля по мой адрес. Вече и политиците от управляващото мнозинство говорят за 10-20% вероятност за рецесия. Ако не си разбрал аналогията с Испания е много точна, само че там производителността им е "малко" по-голяма от нашата.

                            Между другото защо ми е да купувам жилище като имам достатачно? Винаги съм можел да купя още поне две, но защо са ми?
                            Имаш много имоти и кинти да си купиш два апартамента, ама голямото ти постижение е че си пазарувал в магазин за социално слаби в Германия. Като имаш много имоти що не продадеш един-два да се отървеш от безпаричието? Нали и без това ще поевтиняват? Ааа... още не са на твое име, разбрах!

                            Между другото не съм в строителния бизнес, но строя. Затова знам, че дори и като общ работник да се беше хванал през тези години щеше да изкараш повече пари.

                            Коментар


                            • Не сте много прави за строителството. Това е тежка и неприятна работа, която е отбягвана от повечето хора. Затова и малкото останали са възнаградени. Както казва Доган- имат защото бачкат

                              Коментар


                              • Re: Има ли балон при заплатите в България?

                                Първоначално изпратено от Human
                                Неграмотен, ти си шампион по авторство на апокалиптични теми!
                                Сега се сетих, че тази тема е твоя: http://forum.investor.bg/viewtopic.p...desc&start=100

                                Коментар

                                Working...
                                X