IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли балон при заплатите в България?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • бахти и осигуровки дават хората....не е истина .......

    Коментар


    • Първоначално изпратено от be_google
      За мен един от най-ненужните разходи за подследните 15 години е този за армията!
      Спокойно можем да минем с 5000, без генерални щабове в центъра на София и хиляди декари парцели по морето - реално можеха да се насочат съкратените от армията и да увеличат щата на полицията - и там има много, много админстрация.
      За тези 15 г. армията погълна повече от 15 млрд. лева и ЗАЩО, за да отидат момчетата да мрат в Близкия изток за корпоративните цели на щатите - като тези на ПНАВ (Проект за Нов Американски Век на влиятелна група републиканци- ястреби начело с президента на "Халибъртън" ДИК ЧЕЙНИ, ДОНАЛД РЪМСФЕЛД, ПОЛ УОЛФОВИЦ,БРУС ДЖАКСЪН, ДЖЕБ БУШ??? развили по-късно идеите за превантивните войни и т.н.), както и ИНСТИТУТА БЕЙКЪР - и той с енергийна сратегия в същия дух..
      Именно с доклада на ПНАВ през 2000 г. се създава оста на злото, от 3 държави - ИРАН, ИРАК и СЕВЕРНА КОРЕЯ (единствената държава разгромила директно щатските армии)

      Малко се отклонявам, но не знам дали съм споменавал и куриозната манипулация на общественото мнение в сащ извършено чрез дъщерята на ШЕЙХ САУД АЛ САБАХ, която е платила на лобистка фирма (не си спомням коя -нещо с ХИЛ в нея и един политик шеф) та въпросната дама дава показания пред КОНГРЕСА как иракски войници са разбивали кувьози с бебета ... та случаят години след това е разобличен като номер за спечелване на обществената подкрепа за Пустинна буря, но какво ли не се прави срещу 10,8 млн. долара в щатите, еле на Балканите!
      "Ню Йорк Таймс" попада на доклада през 1992 г., а по-късно той придобива още по-агресивен вид... темата е дълга като река НИЛ

      въпроса е , че сме в ролята на прислуга на американците и ренегати спрямо интересите на ЕС и предишните ни приятели Русия!
      Тя армията е около 5000 сигурно.

      Коментар


      • Уникална обява видях - просто невороятано:

        ИЗИСКВАНИЯ НА КОМПАНИЯТА
        1.Висше икономическо образование и много добро владеене на англ. език икомпютърна грамотност
        2. Опит на посочената позиция минимум 3 год. в изготвяне на информационни справки, анализи,маркетинг бизнес-планове
        4. Изготвяне на становища по икономически въпроси.
        5. Висока ангаджираност със задачите
        6. Инициативност при изготвяне на специфичните справки

        КОМПАНИЯТА ПРЕДЛАГА
        1.Постоянен трудов договор след изпитателен срок от 3 год. и осигуровки.
        2. Работно време от 8.30 ч. до 17.00 ч. от понеделник до петък.
        3. Основно трудово възнаграждение 850 лв и бонуси обвързани с резултатите от работата.

        Всеки сам да си направи изводите.... за мизерните работодатели, мизерните им душици и измекярското поведение!

        „Креативо" ЕООД е посредническа агенция, която работи
        БЕЗПЛАТНО ЗА КАНДИДАТИТЕ!!!
        Лиценз за посредническа дейност по наемане на работа в
        Република България № 627 от 22.12.2006 г. - валиден до 22.12.2011 г.

        Коментар


        • Re: Има ли балон при заплатите в България?

          Първоначално изпратено от Negramoten
          Ако направим една аналогия с Испания, където в доста сектори заплатите се свиха с над 30%, а безработицата нарастна опасно, то дали и при нас може да се случи подобно нещо?
          Май вече се случва...

          Коментар


          • За мен един от най-ненужните разходи за подследните 15 години е този за армията!
            Спокойно можем да минем с 5000, без генерални щабове в центъра на София и хиляди декари парцели по морето - реално можеха да се насочат съкратените от армията и да увеличат щата на полицията - и там има много, много админстрация.
            За тези 15 г. армията погълна повече от 15 млрд. лева и ЗАЩО, за да отидат момчетата да мрат в Близкия изток за корпоративните цели на щатите - като тези на ПНАВ (Проект за Нов Американски Век на влиятелна група републиканци- ястреби начело с президента на "Халибъртън" ДИК ЧЕЙНИ, ДОНАЛД РЪМСФЕЛД, ПОЛ УОЛФОВИЦ,БРУС ДЖАКСЪН, ДЖЕБ БУШ??? развили по-късно идеите за превантивните войни и т.н.), както и ИНСТИТУТА БЕЙКЪР - и той с енергийна сратегия в същия дух..
            Именно с доклада на ПНАВ през 2000 г. се създава оста на злото, от 3 държави - ИРАН, ИРАК и СЕВЕРНА КОРЕЯ (единствената държава разгромила директно щатските армии)

            Малко се отклонявам, но не знам дали съм споменавал и куриозната манипулация на общественото мнение в сащ извършено чрез дъщерята на ШЕЙХ САУД АЛ САБАХ, която е платила на лобистка фирма (не си спомням коя -нещо с ХИЛ в нея и един политик шеф) та въпросната дама дава показания пред КОНГРЕСА как иракски войници са разбивали кувьози с бебета ... та случаят години след това е разобличен като номер за спечелване на обществената подкрепа за Пустинна буря, но какво ли не се прави срещу 10,8 млн. долара в щатите, еле на Балканите!
            "Ню Йорк Таймс" попада на доклада през 1992 г., а по-късно той придобива още по-агресивен вид... темата е дълга като река НИЛ

            въпроса е , че сме в ролята на прислуга на американците и ренегати спрямо интересите на ЕС и предишните ни приятели Русия!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould
              Първоначално изпратено от atb
              ... а най-добре е когато имаш връзки. пълен цървул да си пък е върха на айсберга. тъп ама с връзки и бачка нещо и той не знае какво. всияката изтарваня тя ями...
              Така си е Имам познат от детинство. Баща му още преди си бе номенклатура и сега пак си има познатите и мангизите.
              Синчето работи къде ли не .. Беше дилър към една банка Банката заради него загуби няколко стотин хиляди за има няма 2 месеца , ама го уволниха с почести и обещетение. После баща му го направи шеф в БМФ, да се прояви и там
              И все е на едни космически заплати нищо, че е тъпичък като гъз и нищо не вдява. Иначе не лошо момче.. само е глупавичък по рождение ))
              Хахахаха, за петък слетобед е смешно и то доста мани нека и флота да усетят липсата на качествени кадри до какво води Като гледам при нас всяка година атестации, незнам си още какво, пък заплатата с клизма да я вадиш. важното е да си намериш работа която да ти доставя удоволствие и няма да ти се налага да работиш

              Коментар


              • Балон има при това голям.

                Не може да работиш реално 30 минути, а да получаваш като за 8.5 часа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от atb
                  ... а най-добре е когато имаш връзки. пълен цървул да си пък е върха на айсберга. тъп ама с връзки и бачка нещо и той не знае какво. всияката изтарваня тя ями...
                  Така си е Имам познат от детинство. Баща му още преди си бе номенклатура и сега пак си има познатите и мангизите.
                  Синчето работи къде ли не .. Беше дилър към една банка Банката заради него загуби няколко стотин хиляди за има няма 2 месеца , ама го уволниха с почести и обещетение. После баща му го направи шеф в БМФ, да се прояви и там
                  И все е на едни космически заплати нищо, че е тъпичък като гъз и нищо не вдява. Иначе не лошо момче.. само е глупавичък по рождение ))
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould
                    Първоначално изпратено от Боримечката
                    а така! че ми писна от майстори-тарикати ... а напролет започвам сериозен строеж/ремонт...

                    това лято като се опиташ да навиеш някой майстор да свърши нещо - от сонди од довършителни работи - се държаха все едно са хванали Господ за шлифера ...
                    Всяко чудо за 3 дни. Скоро много от тях ще питат къде серат гладните и цените за услугите им ще паднат. Аз за това и отложих големия ремонт у нас за догодина лятото.
                    еее пичове и аз съм от отбора
                    на пролет и материали и труда ще са на половин ако не и повече от сега.

                    че доста неща оталгам и аз. Ма при тия цени сърце не ми дава. Пари ще се намерят

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould
                      Първоначално изпратено от atb
                      Нека и аз да изкажа своето скромно мнение.
                      Почвам с дипломите. Незнам как е у Велика София, ама тук в в провинцийката, никой не ти ще дипломата, ако ще да е 6+. те достатъчно добре си знаят колко всичко е измишльотина. Те си знаят колко ще ти дават като пари и хич не им дреме какво си изкарал. ти като си знаеш, че няма къде другаде да ходиш щеш нещеш се съгласяваш.
                      За работниците по строежите. Е те такава благодат за инвеститорите няма просто. Ни му плащаш осигуровки ни нищо. Бай Иван от Старчипатка Ломско доволен, че днеска надника 60 лв. инвеститора и той, че скътал някой друг лев още. Ами как да не му дадеш на бай иван повечко парици, като това са все разходи, не се знае и счетоводно колко отчитат даже, а накрая може и на загуба да си
                      Работата скоро няма да се оправи. Не може ти да си учил 5 години висше и накрая да вземаш по-малко от някой дето цял ден плюе по строежа и псува. Вярно тежък физически труд не казвам да взема по-малко, но умствения къде остана? Доколкото знам в чужбина всеки си знае мястото в йерархията и си взема подобаващите пари.
                      Не съвсем. В много страни един тираджия или строител взима повече от даскал или чиновник на службица зад бюро.
                      Много е погрешно обаче да се смята че ако някой е изкълвал няколко учебника ще му сече пипето и ще си струва парите.
                      Университети като Свободния и тем подобни бълват висшисти, ама то пък който не си е платил само той не е завършил.

                      На вън принципа е съвсем друг.. Имам позната която вземе без проблем архитектура във Версай, а тук не я приеха. Да ама там първата година има яка отсявка. Оцеляват половината студенти. Втората пак , а от третата вече гледат да си ги къткат.
                      В Англия има университети където на 5 студенти към края на следването има по 1 преподавател. Въпроса е да оцелееш до това ниво. А тук?
                      По живково време поне имаше отпаднали студенти, а сега все по-малко има.
                      Имам познати преподаватели в МЕИ и Винса тук във Варна.. Положението е отчайващо, а не им дават да късат , щото видиш ли ще секнат парите.
                      В образованието тук, определено много неща куцукат, затова и много шефове на фирми като видят диплома гледат от кой университет е издадена и поставят под съмнения способностите на завършилия.
                      Порочният кръг е ясен. Пара да има другото некой друг път. те са на принципа,ч е ако иска някой да учи ще научи нещо пък от колкото се може повече хора пари да влизат и всичко е 6. знам при мен как беше. и колко по-зле става. приема се куцо и сакато, добре, че поне там където завърших бяха сложили едни секири дето отсяваха ама яко и доста народ се отказа да учи още след първите два изпита. Системата ни е повече от стара и неефективна. но когато парите шумолят, другото няма значение явно. за приемане на работа, не трябва само едно събеседване. трябват тестове и не от тия които сега са модерни психологическите, ами свързан с работата. дава се един конспект примерно преди изпита четеш и се явяваш. дават се задачи, казуси и тн. не смятам, че заради едната усмивка трябва да се взема някой, щото видиш ли добре изглежда. е далеч съм и от мнението за ламята Спаска, но да има много по-сериозни критерии за допускане до работа. преди няколко години беше модерно да кажеш, че имаш и сертификат за работа с компютър, ама дали знаеш откъде се включва... а най-добре е когато имаш връзки. пълен цървул да си пък е върха на айсберга. тъп ама с връзки и бачка нещо и той не знае какво. всичката изтървана тя ами...

                      Коментар


                      • Re: ...

                        Първоначално изпратено от охаа,налапай го сладурано
                        моето мнение е че има балон
                        една нормална заплата в момента би трябвало да е 150лв.

                        хахах 150 лв пич ти в кои век живееш ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от atb
                          Нека и аз да изкажа своето скромно мнение.
                          Почвам с дипломите. Незнам как е у Велика София, ама тук в в провинцийката, никой не ти ще дипломата, ако ще да е 6+. те достатъчно добре си знаят колко всичко е измишльотина. Те си знаят колко ще ти дават като пари и хич не им дреме какво си изкарал. ти като си знаеш, че няма къде другаде да ходиш щеш нещеш се съгласяваш.
                          За работниците по строежите. Е те такава благодат за инвеститорите няма просто. Ни му плащаш осигуровки ни нищо. Бай Иван от Старчипатка Ломско доволен, че днеска надника 60 лв. инвеститора и той, че скътал някой друг лев още. Ами как да не му дадеш на бай иван повечко парици, като това са все разходи, не се знае и счетоводно колко отчитат даже, а накрая може и на загуба да си
                          Работата скоро няма да се оправи. Не може ти да си учил 5 години висше и накрая да вземаш по-малко от някой дето цял ден плюе по строежа и псува. Вярно тежък физически труд не казвам да взема по-малко, но умствения къде остана? Доколкото знам в чужбина всеки си знае мястото в йерархията и си взема подобаващите пари.
                          Не съвсем. В много страни един тираджия или строител взима повече от даскал или чиновник на службица зад бюро.
                          Много е погрешно обаче да се смята че ако някой е изкълвал няколко учебника ще му сече пипето и ще си струва парите. Университети като Свободния и тем подобни бълват висшисти, ама то пък който не си е платил само той не е завършил. На вън, принципа е съвсем друг.. Имам позната която вземе без проблем архитектура във Версай, а тук не я приеха. Да, ама там първата година има яка отсявка! Оцеляват половината студенти! Втората година пак, а от третата вече гледат да си ги къткат и да не отпадат. Защото са запазили кадърните, а другите са ги изритали.
                          В Англия има университети където на 5 студенти към края на следването има по 1 преподавател. Въпроса е да оцелееш до това ниво. А тук?
                          По живково време поне имаше отпаднали студенти, а сега все по-малко има.
                          Имам познати преподаватели в МЕИ и ВИНС тук във Варна.. Положението е отчайващо, а не им дават да късат много, щото видиш ли ще секнат парите. И тъпунгерчетата си карат нагоре и накрая вземат някаква дипломка, ама тя става общо взето, за гъз папир само.
                          В образованието тук, определено много неща куцукат, затова и много шефове на фирми като видят диплома гледат от кой университет е издадена и поставят под съмнения способностите на завършилия.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Negramoten
                            Първоначално изпратено от atb
                            Нека и аз да изкажа своето скромно мнение.
                            Почвам с дипломите. Незнам как е у Велика София, ама тук в в провинцийката, никой не ти ще дипломата, ако ще да е 6+. те достатъчно добре си знаят колко всичко е измишльотина. Те си знаят колко ще ти дават като пари и хич не им дреме какво си изкарал. ти като си знаеш, че няма къде другаде да ходиш щеш нещеш се съгласяваш.
                            За работниците по строежите. Е те такава благодат за инвеститорите няма просто. Ни му плащаш осигуровки ни нищо. Бай Иван от Старчипатка Ломско доволен, че днеска надника 60 лв. инвеститора и той, че скътал някой друг лев още. Ами как да не му дадеш на бай иван повечко парици, като това са все разходи, не се знае и счетоводно колко отчитат даже, а накрая може и на загуба да си
                            Работата скоро няма да се оправи. Не може ти да си учил 5 години висше и накрая да вземаш по-малко от някой дето цял ден плюе по строежа и псува. Вярно тежък физически труд не казвам да взема по-малко, но умствения къде остана? Доколкото знам в чужбина всеки си знае мястото в йерархията и си взема подобаващите пари.
                            То балона при строителите се наду от това, че се появи огромно търсене на работна ръка, а качествената отдавна не е в България. Предприемачите се оплакват, как няма кого да наемат, а тези които идват не вършат нищо взимат един месец надици и като ги изгониш - отиват на следващия стоеж.

                            В момента най-съвестните работници са тези пред пенсия, а като се пенсионират става страшно...
                            Абсолютно съм съгласен с теб. Не стига, че пестят от качествени материали, ами пестят или по-точно не намират качествени строители. Ефекта е ясен. Купуваш, после почва къде мазилка да пада, къде тръба се спукала Както казва дядо ми "С трици маймуни не се ловят". Не може да искаме качествено образование и просперитет, ако учителите взета мизерни пари и на всичкото отгоре някакъв си пъпчив келеш дето се мисли за велик да му казва ": Ти знайш ли тати кой е". такъв се изключва и до там. работата не отива на добре. до няколко години такъв глад за кадри ще стане, че не само японци ще търсим ами и Господ да слезе няма да ни оправи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от atb
                              Нека и аз да изкажа своето скромно мнение.
                              Почвам с дипломите. Незнам как е у Велика София, ама тук в в провинцийката, никой не ти ще дипломата, ако ще да е 6+. те достатъчно добре си знаят колко всичко е измишльотина. Те си знаят колко ще ти дават като пари и хич не им дреме какво си изкарал. ти като си знаеш, че няма къде другаде да ходиш щеш нещеш се съгласяваш.
                              За работниците по строежите. Е те такава благодат за инвеститорите няма просто. Ни му плащаш осигуровки ни нищо. Бай Иван от Старчипатка Ломско доволен, че днеска надника 60 лв. инвеститора и той, че скътал някой друг лев още. Ами как да не му дадеш на бай иван повечко парици, като това са все разходи, не се знае и счетоводно колко отчитат даже, а накрая може и на загуба да си
                              Работата скоро няма да се оправи. Не може ти да си учил 5 години висше и накрая да вземаш по-малко от някой дето цял ден плюе по строежа и псува. Вярно тежък физически труд не казвам да взема по-малко, но умствения къде остана? Доколкото знам в чужбина всеки си знае мястото в йерархията и си взема подобаващите пари.
                              То балона при строителите се наду от това, че се появи огромно търсене на работна ръка, а качествената отдавна не е в България. Предприемачите се оплакват, как няма кого да наемат, а тези които идват не вършат нищо взимат един месец надици и като ги изгониш - отиват на следващия стоеж.

                              В момента най-съвестните работници са тези пред пенсия, а като се пенсионират става страшно...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould
                                Първоначално изпратено от Negramoten
                                Първоначално изпратено от Jay Gould
                                Първоначално изпратено от Боримечката
                                а така! че ми писна от майстори-тарикати ... а напролет започвам сериозен строеж/ремонт...

                                това лято като се опиташ да навиеш някой майстор да свърши нещо - от сонди од довършителни работи - се държаха все едно са хванали Господ за шлифера ...
                                Всяко чудо за 3 дни. Скоро много от тях ще питат къде серат гладните и цените за услугите им ще паднат. Аз за това и отложих големия ремонт у нас за догодина лятото.
                                Да, не е редно един общак с начално образование да взима 4 учителски заплати...
                                Предлагането е според търсенето, а ако смяташ пък, че да си общак е лесна работа, иди бутай колички на някой стореж, цял ден и виж.
                                Образованието, само в някой сектори завишава заплата. Проблема обаче не е, че бачкера взимал много а че на даскалицата държавата плаща обидно малко!
                                Съгласен съм, че на учителите се плаща обидно малко. Но за жалост нещата вече са, така че общака бачка за 50% по-ниска заплата, а на даскала заплатата продължава да е обидно ниска...
                                Ако сметнеш надниците, то преди за месец е взимал 1300 лв, а сега взима 700...
                                което ясно показва, че балона при заплатите на общаците се е спукал, от там отиваме на балона при бакшишите в чалга-кръчмите, и така лека полека достигаме до всички сектори...

                                Коментар

                                Working...
                                X