IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Професионално ориентиране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Същото нещо е със самите счетоводни отчети. В момента това което правят счетоводителите е да взимат едни данни и да ги набиват в една програма и след това да разпечатват резултата. Единственото по-сложно е вкарването на самите данни. което отново не е никакъв проблем ако самоти търговци и закупчици вкарват продажбите и покупките в програма. И това е елемантро да се направи и вече се прави.

    Другата трудност е да се определи дадени данни в коя счетоводна сметка да отива. Но за това не ти трябват 10 счетоводителя, трябва ти един, и той не е нужно да работи за теб а за фирмата която ти продава услугата, като освен за теб ще работи за още стотина други фирми. Веднъж определени сметките по които да вървят регулярните парични потоци или балансови сметки и остава просто регулярните неща да се разпределят - за това не ти трябва изобщо човек. В редките случай когато възникне нещо извънредно отново счетоводителите във фирмата в облака могат да се оправят. Ако на някой му възникват много извънредни неща му трябва ЕДИН счетоводител - не повече.

    Направо не мога да повярвам че обяснявам такива елементарни неща.
    Ти абер си нямаш какво прави един главен счетоводител.Истинско забавление е за мен да виждам как невежеството ти е голяма сила.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Еми хората дето работят за гугъл, сап, оракъл или майкрософт са със сигурност по-умни не само от средностатическия счетоводител навил се да бачка за 800 лева, а най-вероятно и от 99% от главните счетоводители.

      Това че куцо и сакото е почнало да прави програми не значи че ще оцелее - по-вероятно няма да оцелее - ако не е на равнището ако не на най-добрите поне на вторите или третите след тях.
      На тебе звездите много често ти говорят и ти казват кой е по умен

      Коментар


      • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
        Пак пишеш глупости. Работил съм за една от тези трите (няма да казвам коя, че става ясно почти кой съм). Напуснах след няколко години и създадох бизнес. Счетоводителя ми ( има си счетоводна фирма човека) винаги е изкарвал повече от мен и да ти кажа, не съм видял да се плаши нито от кризата, нито от съкращения нито от нищо.
        Чисто логически това което казваш е безсмислено. Не доказва абсолютно нищо и по никакъв начин не показва че това коетао съм казал е глупост

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Еми хората дето работят за гугъл, сап, оракъл или майкрософт са със сигурност по-умни не само от средностатическия счетоводител навил се да бачка за 800 лева, а най-вероятно и от 99% от главните счетоводители.

          Това че куцо и сакото е почнало да прави програми не значи че ще оцелее - по-вероятно няма да оцелее - ако не е на равнището ако не на най-добрите поне на вторите или третите след тях.
          Пак пишеш глупости. Работил съм за една от тези трите (няма да казвам коя, че става ясно почти кой съм). Напуснах след няколко години и създадох бизнес. Счетоводителя ми ( има си счетоводна фирма човека) винаги е изкарвал повече от мен и да ти кажа, не съм видял да се плаши нито от кризата, нито от съкращения нито от нищо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
            Apple, дето всички им падат на колене колко са велики като продукти и софтуер, що ги гонят за данъчни измами в ЕС (прекарвали си париците през Ирландия, че имали ош-беш с тяхното правителство)?

            Явно счетитата и адвокатите им не са могли да използват яките им програми...

            Хора винаги си трябват, само с програми не става...

            Ако ти беше измислил преди Епъл как напълно законно - защото Епъл не са нарушили никакъв закон - да имаш фирма която е извън всички юрисдикции и не плаща данъци никъде можеше да казваш те са такива или не са. Ама като не си измислил

            Нарушението идва от Ирландия, която евентуално е нарушила европейското законодателство - като и това всъщност изобщо не е сигурно - защото по европейските закони отделните държави имат право на собствена фискална политика. Епъл не са нарушили никой закон.

            Коментар


            • Лапето иска да става фермер - зърнопроизводител. Няма да Ви казвам за колко хиляди декари се смятат нещата !!!

              Коментар


              • Ами

                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Еми хората дето работят за гугъл, сап, оракъл или майкрософт са със сигурност по-умни не само от средностатическия счетоводител навил се да бачка за 800 лева, а най-вероятно и от 99% от главните счетоводители.

                Това че куцо и сакото е почнало да прави програми не значи че ще оцелее - по-вероятно няма да оцелее - ако не е на равнището ако не на най-добрите поне на вторите или третите след тях.
                Apple, дето всички им падат на колене колко са велики като продукти и софтуер, що ги гонят за данъчни измами в ЕС (прекарвали си париците през Ирландия, че имали ош-беш с тяхното правителство)?

                Явно програмистите им не са могли да използват яките им програми...

                Хора винаги си трябват, само с програми не става...
                Last edited by Kildirim_Bei; 04.10.2016, 21:05.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                  ... програмите са толкова умни, колкото са умни програмистите, дето ги пишат...

                  Пак опряхме до човешкия фактор
                  Еми хората дето работят за гугъл, сап, оракъл или майкрософт са със сигурност по-умни не само от средностатическия счетоводител навил се да бачка за 800 лева, а най-вероятно и от 99% от главните счетоводители.

                  Това че куцо и сакото е почнало да прави програми не значи че ще оцелее - по-вероятно няма да оцелее - ако не е на равнището ако не на най-добрите поне на вторите или третите след тях.

                  Коментар


                  • Вярно е това, ама и

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Компютъра е толкова умен колкото са му умни програмите.
                    ... програмите са толкова умни, колкото са умни програмистите, дето ги пишат...

                    Пак опряхме до човешкия фактор
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Същото нещо е със самите счетоводни отчети. В момента това което правят счетоводителите е да взимат едни данни и да ги набиват в една програма и след това да разпечатват резултата. Единственото по-сложно е вкарването на самите данни. което отново не е никакъв проблем ако самоти търговци и закупчици вкарват продажбите и покупките в програма. И това е елемантро да се направи и вече се прави.

                      Другата трудност е да се определи дадени данни в коя счетоводна сметка да отива. Но за това не ти трябват 10 счетоводителя, трябва ти един, и той не е нужно да работи за теб а за фирмата която ти продава услугата, като освен за теб ще работи за още стотина други фирми. Веднъж определени сметките по които да вървят регулярните парични потоци или балансови сметки и остава просто регулярните неща да се разпределят - за това не ти трябва изобщо човек. В редките случай когато възникне нещо извънредно отново счетоводителите във фирмата в облака могат да се оправят. Ако на някой му възникват много извънредни неща му трябва ЕДИН счетоводител - не повече.

                      Направо не мога да повярвам че обяснявам такива елементарни неща.

                      Коментар


                      • Само си виж доводите - измъкваш някакъв всъщност елементарен проблем и казваш и казваш това няма как да стане. Ами елементарон е да стане. толкова ли не можеш да схванеш че са налични всички данни за това което твърдиш че е невъзможно. Абсолютно всичко е налице някъде - често в централизирана база данни, както е трудовия стаж. Ако има някаква неточност естествено може да се променя - но това не е работа на счетоводител - това е работа на човек който вкарва данни в база данни.

                        И така имаме всички данни - имаме едни елементарни процедури - което могат да се смятат даже в ексел - не е нужна никаква сложна програма за това.

                        И имаме резултат който просто се записва в друга база данни. Отново най-често централизирана. За къв х.й са ти хора на които да плащаш заплати за това, че да смятат с калкулатор това, което компютър може да смята много по-добре. Или да търсят в база данни, данни, което също компютър прави много по-добре.

                        Ти даже не живееш в края на 20 век - живееш нейде в 70 - те години на 20 век - предполагам някъде тогава си си завършил образованието и нищо ново не ти е влязло в кр...туната.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                          Не разбирам само по рождение ли тие или се правиш на такъв....Не разбирам и защо спориш за очеизвадни неща.Не си бил счетоводител да не говорим главен.Земи си седни на задника и не коментирай неща които не са ти ясни.
                          Гугъл и уикипедия не са източник на знание...
                          Че то това не е само мое мнение, това е мнението на горе долу всички занимаващи се с тези неща. Кой да слушам - теб - дето ръсиш голословни твърдения без никаква логика и никакви доказателства или макинзи например дето искарват десетки милиарди от мениджмънт консултиране. да ме прощаваш ама твоето мнение няма абсолютно никаква тежест.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Не, а и нямам намерение да се набутвам в умираща професия
                            Типично за теб е да раздаваш акъл от последна истанция без да разбираш за какво става дума.Явно по рождение си ти е.Просто вродена войнстваща посредственост

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Всъщност и това вече е възможно - лицевото разпознаване доста напредна. Вече разпознават хора даже по вени на ръцете или по извивките на ушите.
                              Не разбирам само по рождение ли тие или се правиш на такъв....Не разбирам и защо спориш за очеизвадни неща.Не си бил счетоводител да не говорим главен.Земи си седни на задника и не коментирай неща които не са ти ясни.
                              Гугъл и уикипедия не са източник на знание...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                                Айде напиши ми програма която щом ме види казва къде и колко съм работил.И като я напишеш ми се обади
                                Всъщност и това вече е възможно - лицевото разпознаване доста напредна. Вече разпознават хора даже по вени на ръцете или по извивките на ушите.

                                Коментар

                                Working...
                                X