IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква работа е най-

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Той баща и само него чака
    д(Ж)окер - по-значителна е майката
    Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от FxProST Разгледай мнение
      И защо толкова много държиш да почнеш като РОБотник?

      Имаш образование, погрижи се да си привлекателен за богаташка щерка. Ако идеалте можеха да се продават, то всички щяха да са богати... Успех!
      Той баща и само него чака

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Legioner Разгледай мнение
        Мерси за отговорите! Темата я бях пуснал след дълъг ден и я написах на две на три, затова се извинявам за правописа. Даже и заглавието не съм го довършил...

        При това положение почвам, каквото ме вземат. Работя го поне година, през това време си правя мастъра-а

        Съгласен съм Evgo. Интервюто е много важно. Бих казал, че HR-ите са много добре подготвени и знаят така да се каже как да ти "изцедят сока" и да те видят що за стока си и дали имаш потенциал
        И защо толкова много държиш да почнеш като РОБотник?

        Имаш образование, погрижи се да си привлекателен за богаташка щерка. Ако идеалте можеха да се продават, то всички щяха да са богати... Успех!
        Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Legioner Разгледай мнение
          .....

          Съгласен съм Evgo. Интервюто е много важно. Бих казал, че HR-ите са много добре подготвени и знаят така да се каже как да ти "изцедят сока" и да те видят що за стока си и дали имаш потенциал
          хаха вероятно ще ти изцедят сока, но не е задължително да преценят що за стока си
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Мерси за отговорите! Темата я бях пуснал след дълъг ден и я написах на две на три, затова се извинявам за правописа. Даже и заглавието не съм го довършил...

            При това положение почвам, каквото ме вземат. Работя го поне година, през това време си правя мастъра-а

            Съгласен съм Evgo. Интервюто е много важно. Бих казал, че HR-ите са много добре подготвени и знаят така да се каже как да ти "изцедят сока" и да те видят що за стока си и дали имаш потенциал

            Коментар


            • дърпай един заем поне 10К и се мятай на форекс ако имаш късмет няма да ти се налага да работиш за други

              Коментар


              • Най-перспективна работа е най-платената. Всичко останало е манипулации на работодателя с цел да ти намали възнаграждението!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Legioner Разгледай мнение

                  -работа в инвестиционен посредник - не знам какво точно работят инвестиционните посредници, при положение, БФБ няма обороти и инвестициите в ЦК са табу в Бг
                  .
                  -финансов анализатор - интересно е но дали има преспектива
                  махни тия двете позиции от списъка, като безпреспективни , и започни някъде където имаш възможност по другите, старай се да научиш работата и изкарай две години! след това много добре ще знаеш къде да продължиш или да се прехвърлиш накъдето те тегли(включително и в тия двете махнатите аконещо се е променило в БГ), а вероятно ще имаш и развити някакви приятелства които ще ти помогнат за по добра ориентация - къде откъде духа вятъра...
                  "the trend is your friend until the end..."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                    Легионер,

                    и аз малко да те посъветвам.

                    Ти да си чувал за "the gulf between education and employment",

                    1) Трябва да умееш добре да се презентираш, с добро CV, добър външен вид и възпитание.
                    2) Да знаеш какво да говориш и как да се държиш.
                    3) Работодателите много често взимат човека по първо впечатление, харизма и хубост.
                    А като започнеш някъде, каквото трябва, те ще ти го покажат, ако не ги дразниш и знаеш как да попиташ. И да имаш трудова дисциплина и да не се занимаваш в работата със странични неща!

                    И не забравяй, че има Life long learning.
                    Я това Life long learning го кажи на полицаите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от KSpas
                      Що за изказване е това? Даже напротив, младите хора трябва да са по-смели, а не да им биват набивани мислите и възприятията на по-възрастното поколение. Мисля, че на всички е ясно, че трябва да работят за кариера. А съм наблюдавала да наемат току-що завършил за половината заплата на бивш служител на същата позиция. Това си е чиста експлоатация. Младите също не трябва да са длъжни никому, все пак на тях им се дава заплата за свършена работа.
                      Доста объркано изказване, нищо не разбрах. Не съм казвал младите да не са смели, но определено им препоръчвам да са реалисти за текущите си възможности и съответно за кореспондиращо на възможностите възнаграждение.

                      Ако наема току-що завърил "Счетоводство и контрол" според теб дали ще ми свърши реално някаква работа? Давам му паролките на програмките, фърлам му 8 фактурки и две платежни на мейла и му нареждам "Действай!" Би ли ми казала какво според теб ще се получи

                      Коментар


                      • re

                        Мерси Дидо!

                        Аз навремето на принципа "проба-грешка" също съм минал през това.

                        Коментар


                        • Чудесни съвети, но често много трудни за прилагане от младите българи на практика. А точка 2 често затруднява и по-опитни екземпляри

                          За мен е учудващо как толкова много завършващи млади хора имат тотално сбъркана представа за реалността. Те живеят с усещането, че всички нещо им дължат, че компаниите ще се изтрепват да ги наемат за хиляди левове и е въпрос на месеци да могат да си позволят тристаен в Лозенец и нова А4-ка. Еми не е точно така, да не кажа хич

                          Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                          Легионер,

                          и аз малко да те посъветвам.

                          Ти да си чувал за "the gulf between education and employment",

                          1) Трябва да умееш добре да се презентираш, с добро CV, добър външен вид и възпитание.
                          2) Да знаеш какво да говориш и как да се държиш.
                          3) Работодателите много често взимат човека по първо впечатление, харизма и хубост.
                          А като започнеш някъде, каквото трябва, те ще ти го покажат, ако не ги дразниш и знаеш как да попиташ. И да имаш трудова дисциплина и да не се занимаваш в работата със странични неща!

                          И не забравяй, че има Life long learning.

                          Коментар


                          • ре

                            Легионер,

                            и аз малко да те посъветвам.

                            Ти да си чувал за "the gulf between education and employment",

                            1) Трябва да умееш добре да се презентираш, с добро CV, добър външен вид и възпитание.
                            2) Да знаеш какво да говориш и как да се държиш.
                            3) Работодателите много често взимат човека по първо впечатление, харизма и хубост.
                            А като започнеш някъде, каквото трябва, те ще ти го покажат, ако не ги дразниш и знаеш как да попиташ. И да имаш трудова дисциплина и да не се занимаваш в работата със странични неща!

                            И не забравяй, че има Life long learning.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                              инвестиционен посредник го махни

                              за одитор доста хляб требе да изядеш

                              за аналитик дали имаш квалификация се съмнявам. ти си завършил счетоводство, а сериозните фирми искат CFA
                              +1
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • инвестиционен посредник го махни

                                за одитор доста хляб требе да изядеш

                                за аналитик дали имаш квалификация се съмнявам. ти си завършил счетоводство, а сериозните фирми искат CFA

                                Коментар

                                Working...
                                X