IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко се печели във финансовия сектор в БГ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • SOFIX, при положение че момчето си е търсило работа в няколко банки и навсякъде са му искали стаж 3 години, то би трябвало да си направи един елементарен извод.

    И извода е следния: явно първата му работа няма да е в банка!!! Може като за начало да си потърси алтернативна работа по специалността в друга фирма и след като натрупа малко опит пак да се пробва в банка.

    Колкото до изискванията на работодателите - бъди сигурен, че не винаги се спазват на 100%. Ако за работника е трудно да си намери работа, за работодателя е два пъти по-трудно да си намери качествен служител!!!

    Освен това, ако работодателя има някакви изисквания към кандидатстващия за длъжността и няма такъв, които да отговаря на всичките му условия, той ще вземе най-добрия измежду кандидатстващите...

    Коментар


    • Смърфи това което казваш е горе долу така. Аз обаче имам един въпрос. Преди няколко дни в банката която работя дойде едно момче което е завършило преди година да търси работа. Казва че е обиколило няколко банки и навсякъде му искат минимум три години стаж. Та мисълта ми е как да почне да трупа опит като не му се дава шанс? Аз съм наясно че на банката и трябват хора с опит ама все пак хората които сега излизат от университетите все от някъде трябва да почнат.

      Коментар


      • .

        доста време работих в БТК. Е, научих много неща, но си беше загубено време. А заплатите са ми таква болна теме, че сега лъжа, че съм работил много по-малко време в БТК, отколкото е всъщност. Срам ме е, че така съм се оставил:

        - първо не можеха да ми вдигнат заплатата, защото имало по-възрастни колеги, които щели да се обидят, ако техните заплати останат същите
        - трябвало съм да увличам по-възрастните колеги и те да работят така като мен, за да може едновременно да ни се вдигне заплатата
        - стоп. ще приватизират БТК - никакви заплати не могат да се вдигнат, ама като я приватизират то 6 месеца ше я вдигнат много
        - е нали последния път вдигахме заплатата на всички. те как живеят с тази заплата. в България сме, всички са така
        - за ръководството е много по-важно нещо материално да има в производството като компютри и т.н. Не може да ти вдигнем заплатата, шефовете казват, че при тези заплати в БГ има един куп специалисти дето щели да наемат на твоето място
        - така е да, интелектуалните продукти и услугите в БГ са много ниско платени, а и никой не иска да плаща за тях. нямаме основание да искаме увеличение на заплатата ти
        - стоп. ще приватизират БТК - никакви заплати не могат да се вдигнат, ама като я приватизират то 6 месеца ше я вдигнат много
        - то и твоето увеличение на заплатата ще се кординира с профсъюзите. то ти не членуваш тама, ама все пак...
        - ще въведем нова организационна структура, за да имаме основание пред колегите и шефовете да ти вдигнем заплатата. увеличение от 20 лева
        - ами какво да правим сега. дойде Виденов на власт и на нашето подразделение, както и на повечето фирми в БГ е назначен за шеф бивш офицер от Държавна Сигурност. Той си води свои хора, отваря нови щатове и за увеличение на заплатите пари няма
        - стоп. ще приватизират БТК - никакви заплати не могат да се вдигнат, ама като я приватизират то 6 месеца ше я вдигнат много
        - ама виж аз като зам.директор каква заплата вземам . не може да е повече твпята
        - абе то в чатните фирми може да вземат повече, ама са от де до пладне. до 6 месеца ще останеш без работа


        ... и т.н и т.н

        Коментар


        • Истината е една: българина не се е научил да цени труда си. Свикнал е да получава толкова, колкото му дават. Често се случва в една фирма, с една и съща длъжност, да работят хора с различни трудови възнаграждения. Просто като са кандидатствали за работата и шефа ги е питал "какво заплащане очаквате?" те са мънкали и са казали нещо от сорта "парите нямат значение".

          Разбира се, за да имаш претенции за заплащане, трябва да имаш качества някакви и да си компетентен, а това не е нещо, което се продобива в университета или за месец - два.

          Така че, момичета и момчета, извода е следния - получавате толкова, колкото заслужавате!!!

          Кака ви Смърфиета ви препоръчва след като напуснете университета да смените няколко алтернативни работи (поне 2-3), а не да се забиете на едно работно място до пенсия. Така ще намерите работата, която ви допада най-много и ще видите малко свят ;-) Освен това, като си търсите работа в началото на трудовия си стаж, гледайте да ви е по специалността, а не толкова заплащането. Едва след като натрупате знания и умения и представлявате интерес за работодателя може да имате претенции за заплащане. И като кандидатствате за работа в някоя фирма, добре е да сте наясно какви са заплатите там. Така няма да се окажете в смешната ситуация да сте с 2 висши и да получавате колкото чистачката. :-P :-P :-P

          Коментар


          • ni6to li4no no poslednoto ti izre4enie Valentinski ne ti podhojda na obrazovanieto nai-malkoto.no ti ne si vinoven,takiva sa horata okolo teb-tova go kazvam ne da te obidq a kato konstataziq.6te ti kaja za men 4e rabotq taka da se kaje v sferata na"neproduktivniq" trud cpored Adam Smith(ikonom velik) no vapreki tova kogato rabotq davam vsi4ko ot sebe si.badi profesionalist kvoto i da ba4ka6,kolkoto i da vzema6,kolkoto i da ba4ka6.toi moje da ne ce otpla6ta no 6te ce otpla6ta,ti tozi na4in na miclene ne icka6 predpolagam da go predade6 na dezata ci,pred koito ne6tata moje da ctoqt po drug na4in otkolkoto pred nac.ucpehi!!!

            Коментар


            • Валентински, значи макар и назначен с връзки както описваш, получаваш заплата 1000-1100 лева, а в канторите било и по-ниско срещу повече бачкане. Като имаме предвид, че далеч не всички юристи са с връзки като тебе да почнат без никакъв стаж на 24 с 1000-1100 заплата - значи юристите особено младите в БГ са доста зле??
              Лоша работа.

              Коментар


              • ЕУ

                Цвети, и какво като БГ ще влиза в Европа? Не виждам връзката. надяваш се да ти вдигнат заплатата по случей приемането ни ли? Забрави.
                То комай най-голямото ни преимущество е ,че ни плащат малко. Като знам само колегите ми колко са образовани, то и това което получаваме ни е много.

                PS: не работя в финансовият сектор
                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                Коментар


                • За заплатите

                  Темата е постната преди доста време, но ми допадна.

                  Бачкам в банка и трябва да призная, че заплатите са по-ниски, отколкото очаквах.
                  Започнах на 24 с четирицифрена заплата, но заплатата в масовия случай е средно 600 лв. месечно. Имах късмет, че ме назначи лично един от чуждестранните шефове тук, но след първите 6 месеца не ми вдигнаха заплатата с една стотинка. От тогава съм на тоя "хал", но и не мога да намеря нищо по-добро.
                  Юрист съм, но не ми се бачка в кантора. Работата е повече, а кинтите по-малко...

                  Коментар


                  • Колко се печели във финансовия сектор в БГ?

                    Mmislia, che zaplatite triabva da se peg-vat kam evroto, a ne kam $, kato se ima predvid che
                    1)$ se obeztseni okolo 20-25 % spriamo evroto i
                    2) BG shte vliza v EU otnositelno skoro, ne smiatate li??

                    Коментар


                    • Колко се печели във финансовия сектор в БГ?

                      Заплатата на управителя на БНБ е последният проблем, който трябда да обсъждаме. Тя нито е определящият фактор при битката за шефските места в БНБ, нито пък е показателна за това колко се печели във финансовия ни сектор като цяло.

                      Коментар


                      • Колко се печели във финансовия сектор в БГ?

                        divident, за съжаление контролирането на разходите за бюджетния сектор все още се смята за
                        популизъм в България.

                        Коментар


                        • Колко се печели във финансовия сектор в БГ?

                          Spored vas izobsto struva li si da se sravnjavame saz zapada ?? - nie po princip sme tolkova po-napred, tolkova po -umni i tolkova po-hitri, che si zasluzavame i po-visokite zaplati.

                          Коментар


                          • Колко се печели във финансовия сектор в БГ?

                            Moeto "interesno sravnenie", ne triabva da te obijda )) I az 4etoh za tova, no ne mi i mina prez uma da napravia tova sravnenie !!!
                            Pozdravi !!!

                            Коментар


                            • Колко се печели във финансовия сектор в БГ?

                              Според теб, FSC, заслужава ли такава висока заплата шефът на БНБ при условие, че България е
                              във валутен борд тоест Европейската Централна Банка до голяма степен е поела, макар и
                              неформално, повечето от функциите на БНБ?

                              Коментар


                              • Колко се печели във финансовия сектор в БГ?

                                Interesno sravnenie

                                Коментар

                                Working...
                                X