IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко се печели във финансовия сектор в БГ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Kato predstavitel na naemnia trud, moga da kaja slednoto na raznite "chorbadjii" v tozi forum:

    Ne znam za kakvo plashtash 700 leva mesechno, ama si way out of the market. Dobyr financial analyst za po-malko ot BGN 1500 net posmyrtno ne mojesh da namerish. Za entry level govorim za 1000 lv. chisti, pri tova sys syvsem oficialni osigurovki. Problema e, che na toia pazar niama hora, deto da mogat da vyrjat edin svesten finansov model.

    A za banka, sled 3 godini staj spokoino mojesh da pravish 2000k chisto v risk management ili golemi korporativni klienti. Estestveno, triabva da si podhodiashto obrazovanie i ezikovi poznania.

    Taka che dragi, za tvoia business umni i motivirani hora shte namerish na naj. Multinationalite veche sa tuka i izkupuvat de shto ima kadyren chovek.

    Коментар


    • Mnogo prost kapitalizum D sega za po-slojnia - otkude moga da namerja info za max vunagrajdenia \vkl bonusi na CEO vuv fin sector v Bg, eventualno i drugi sectori. 10x

      Коментар


      • "само 1 на 1000 става" - май това беше смисъла и на Дарвиновата теория, а?

        ...или принципа на Парето...има и други класици

        май всичко в тоя живот се свежда до това, не мислиш ли?
        ----------------------------------------------------
        [url=http://designinteriorideimebeli.blogspot.

        Коментар


        • ха стигат им, на никого не му стигат парите нали знаеш..
          като те слушам съм почти убеден, че след тия 1000лв като стигнат, вече оттам да скочат на 2000 ще им коства непропорционално повече усилия отколкото до първите 1000, ефекта на маргиналната стойност

          сигурен съм, че ако има нормална и РЕАЛНА стълбица дето да тръгват от 200лв и да стигат до 5000, то тогава повече ще остават при вас. същото е и в банките - тръгваш от 350, буташ до 1000 и после за да взимаш 5000 трябва да станеш шеф на клон, но само 1 на 1000 става, демек другите няма нужда да се трепат като виждат колко усилия ще трябват.

          Коментар


          • Теоретиците на мотивационните теории отдавна са открили твоя проблем, Earthquake. Ако попрочетеш Маслоу, Херцберг и т.н. може и да откриеш решение.
            Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

            Коментар


            • Знаеш ли, какъв е генералният проблем на хората у нас - МАЛКО НИ СТИГА.

              Не подскачай, сега ще се обоснова:

              Започва при нас работа нов колега - мотивиран, изпълнен с хъс, на пръв поглед - с големи амбиции...

              ...Пропуснах да кажа, че ние сме търговци, т.е. продаваме определен продукт...

              Аз обучавам хората (харесвам правилото на Марчинко - "Не карай хората си да правят нещо, което ти самият не би направил") - а,б,ц...значи първо малко теория...после им ПОКАЗВАМ нещата на практика...после ги карам да го направят пред мен...после ги оставям да се оправят, като постоянно съм на разположение за въпроси, оплаквания и пр.

              Хората започват с минимална заплата и добър процент бонификации, което означава, че схемата е отворена. Инфраструктура има, защото има добър (продаваем) продукт, логистика и т.н.

              Проблемите започват, когато хоратя свикнат с работата, натрупат рутина, започнат да правят по 600-1000 лв. и изведнъж започва да ги примързява да се борят за повече, мамка му....парите започват да им стигат.

              Аз обаче не съм доволен от това, че 600-1000 лева им стигат и това е моментът, в който се разделяме с много от тях.

              Забавно, а?
              ----------------------------------------------------
              [url=http://designinteriorideimebeli.blogspot.

              Коментар


              • мда, да се намери добър кадър е винаги голямо предизвикателство. както в БГ, така и на запад, макар там поне средното ниво да е достатъчно добро. пък и нещата опират до това, че кадърните са прекалено кадърни, за да работят за някоко, а не сами много често

                а относно стойността - ти сигурен ли си, че си създал съответната инфраструктура, че да може да ти се върнат 6000, демек достатъчно работа, достатъчно поле за самостоятелност и тн няма какво да ти обяснявам

                Коментар


                • John29, извинявам се, пропуснах да кажа, че нямам текучество и не търся специална квалификация, нито английски. на такъв тип хора се плаща повече.

                  Хората, които се задържат повече от 3 месеца обикновено остават през годините...просто няма кой знае колко по-готини места, на които да се реализират

                  Н, давал съм и двойно, но продукта, който получавам в замяна просто не си е заслужавал парите. в крайна сметка говорим за конкурентоспособност - ако си печен и предлагаш конвертируем продукт (включително и труд) ти можеш да избереш, къде ще го реализираш - в БГ фирма или на Запад. Имам приятел, който работи за 15 000 долара/месец като системен инженер в САЩ. Компанията, която го нае се състезаваше с една белгийска и една немска за него...това е конвертитуем продукт.

                  Готов съм да плащам и по 2000 евро заплати стига човекът, който работи за мен да ми връща стойност от 6000 - прост капитализъм, нали?
                  ----------------------------------------------------
                  [url=http://designinteriorideimebeli.blogspot.

                  Коментар


                  • Имате ли информация за заплатите в консултантски компании като KPMG или Price Waterhouse Coopers, които имат български представителства? Нещо за заплатите в SG Експресбанк - Варна?Благодаря

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Earthquake
                      При среден приход 700 лв. (заплата + бонуси) при мен, си мисля, че нивата не са много по-зле от банковата система. Говоря за фирма, която няма служител, който да е работил повече от 3 години.

                      Никой не му се работи като на мен - ако трябва по 18 часа, независимо от заплащането, това е моето мнение.
                      Earthquake, може би ти си мислиш че плащаш хубави заплати. Има ли текучество във фирмата значи фирметната политика към подчинените не ти е приоритет. Вдигаш заплати и мотивираш и изискваш ще видиш и на среща добър отговор от служителите. Но докато не са ти приоритет човешкия капитал, ами инвестицията в дръг вид капитал(плащаш заплата колкото за един компутер, както и повечето във финансовата свера.).
                      Искаш качествена работа, квалификация, английски, ами те повечето студенти ходили в САЩ и Англия си изкарват годишната бг заплата с месец- месец и половина нискоквалифициран труд по бригадите. Как точно ги мотивираш?(Изивинявай че питам теб конкректно, но въпроса за заплащането и изискванията важи и за другите работодатели във финанс. свера.)
                      От страницата на комисията виж счетоводните отчети и и вж как ръководството от до 5 човека получава 2/3 от разходите за персонал(при положение че има 40 човека персонал)...
                      Разгледайте в чуждите търсачки за работа колко са готови да плащат фирмите в Кадада и Сащ за хора със CFA или кандидати за CFA (стартово +бонуси, за хора без стаж).

                      Коментар


                      • е чакай бе човек, естествено, че никой няма да работи колкото теб, все пак ти си си чорбаджията и си гледаш бизнеса.

                        може би не успяваш да мотивираш хората достатъчно. Тук не отричам, че няма много кадърни и мотивирани кадри в БГ. Но като се замислиш, даваш нелоши пари (без да знам какво изискваш за тях), но може би не даваш добри шансове за изкачване (предполагам фирмата не е много голяма, за да има такива шансове). Така че това би отблъснало доста хора. Може би затова не се задържат много при теб. Според мен без да даваш шанс за изкачване, ако е някой кадърен и искаш да е мотивиран и да бачка яко, ако не му даваш поне двойно на това, което предлагаш не виждам как ще стане.

                        интересно какво мислиш от тая гледна точка. Поздрави

                        Коментар


                        • Извинявайте за тона колеги, но според мен банкер в България винаги ми е звучало доста задръстено - закостенели и смотани шефове, нископлатени и немотивирани служители. параграф 22 ли, що ли?

                          Това го казвам като човек, който е ИЗВЪН системата, но имам много преки наблюдения, включително и приятели, които работят в нея.

                          как тогава да очаквам като ползвател на същата тази система модерно обслужване и иновативни банкови продукти?

                          Моето мнение като човек от другата страна на бариерата, т.е. като работодател - просто липсват кадърни хора. Когато назначавам служители 70% от тях започват с огромните си претенции. От назначените много отпадат, защото видите ли, работното време било до 18:00 и това, че фирмата била under pressure по някакъв проект не ги вълнувало много.

                          При среден приход 700 лв. (заплата + бонуси) при мен, си мисля, че нивата не са много по-зле от банковата система. Говоря за фирма, която няма служител, който да е работил повече от 3 години.

                          Никой не му се работи като на мен - ако трябва по 18 часа, независимо от заплащането, това е моето мнение.
                          ----------------------------------------------------
                          [url=http://designinteriorideimebeli.blogspot.

                          Коментар


                          • Вие ме убихте със заплати.

                            В студетските ми години мечтата ми беше да работя във финансова институция, и независимо от отличната ми диплома по финанси така и никъде не ме взеха. Все не бях правилния човек , може би преди 7-8 години времето беше такова.
                            Развих се като инвеститор и консултант и отдавна не съм изкарвал по-малко от шест-седем пъти от цитираните тук заплати.

                            Абе хора как ще им работите за 300-400-500 лева
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • В написаното от мен сравнявах основно различията във възнагражденията и ролята на кредитните отдели от една страна и дилинга и брокерско-посредническите звена на различните банки, а не дилинг и бек офис, които в повечето банки вървят заедно и често са в една зала. Ставаше въпрос че в някои банки инвестиционното посредничество и дилърите нямат съществена роля в банката, а оттам и възнагражденията им са зле, докато служителите в отдели кредит и риск са в пъти по-добре от дилърите, на други места е точно обратното, а на трети има баланс. Всичко това идва и зависи от специализацията на банките и таргет клиентите й, затова често е нужно всеки кандидат за работа да има оценка дали позицията, а която кандидатства в дадена банка е с приоритет и перспектива, а оттам се цени и заплаща.

                              Коментар


                              • Bango,

                                естествено възнагражденията в инвестиционното посредничество и дилинга да са съвсем други от бек офис функциите. Първите реално правят пари за банката, а другите са просто необходима съпорт фунция (клиъринг и т.н.)
                                __________________________________________________ __
                                Куроператор - специален представител на Син С

                                Коментар

                                Working...
                                X