IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри компании за стаж

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mihal Разгледай мнение
    Здравейте,

    Специално се регистрирах днес, за да Ви попитам кои според Вас са най-удачните места за провеждане на стаж в сферата на инвестиционното посредничество и управлението на активи. Ако трябва да бъдем по-абстрактни, то нека сложим едно обощаващо "Финансов сектор".

    Предполагам, че след толкова години следене на развитието на този сектор в България, можете да ми помогнете със свеждането до определена бройка на компаниите, доказали се със своя професионализъм, както по време експанзионистичен икономически цикъл, така и във времена на рецесия и депресия.

    Благодаря Ви за отделеното време.

    Михал
    Не си написал за какъв период те интересува стаж
    За месец вероятността да има полза и за теб е малка, но със сигурност ще се научиш да правиш и разнасяш кафе
    Имам индиректен поглед за инвестиционния отдел на ЦКБ, мисля че отношението към стажантите е сериозно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
      може да пробваш Глобал Маркетс
      щом Карол не са ти на нивото
      беше гадно ...
      Only God Can Judge me...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mihal Разгледай мнение
        Не мисля, че се самозалъгвам по някакъв начин, когато отказвам да си губя времето, незнаейки какво правя в някоя фирма или носейки кафето на някого. Един приятел в момента е в експат, където при проявен от него интерес за направата на нормална презентация на дадена облигация му отговарят 'Не. Презентации не ни трябват', след което му дават списък с облигации. От тях трябва да избере една, като ориентир му е единствено доходността й, и хоп, имвестират клиентски пари веднага след като я е намерил. Добре, ама така ли трябва да се върши анализаторска и инвестиционна дейност? Та тея пичове на ниско ликвидния им фонд го докарват на минусова доходност..

        Значи, доколкото разбирам, ако изключим ненужното тролване, сте 'за' да кът офна претенциите си. Ок. Колкото до линка, не покривам двете сериозни изисквания за опит и образователна степен - все още карам бакалавърска програма.

        Благодаря ви.
        Приятелю,носейки кафето на шефа чуваш неща и виждаш хора,които дълго време след това няма да чуеш и видиш,а това е полезна школовка.Не си мисли,че отивайки на стаж в някое ИП/УД всеки с отоворени обятия ще те научи и "светне" за нещата от живота и това как се правят пари - това не става със стажантска програма. Тя е да влезеш в едни списъци и когато се наложи на някой да вземе човек си избира първо от тези,които са му били стажанти(изключвайки субективния фактор - връзки),понеже те вече са били в "кухнята" му и няма да ти се налага тепърва да се запознаваш с обстановка,колеги и др.
        Имай претенции,но е хубаво да не започваш веднага с тях,а полека във времето след като се доказваш всеки ден да ги изразяваш.Повярвай ми след като имаш вече опит и си се доказал макар и минимално претенциите вече почват да вървят... а с тях и всичко останало...
        Успех.
        Only God Can Judge me...

        Коментар


        • наистина е важно да попаднеш на правилното място и стажа си е работа.

          Коментар


          • Благодаря Ви за коментарите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
              може да пробваш Глобал Маркетс ....
              Таман за тях се сетих...

              Според мен , Михале , най-добрия стаж е пред някоя платформа за търговия - било акции , било валути . С реални пари . Може и малко - 500 до 1000 лв. За да разбереш как се случват нещата . Да вкараш теорията в практиката. И ако (не ти го пожелавам , но се случва ) ги затриеш , се замисли как се чувстват тези , чийто пари са затрити от пишман мениджъри , дето преди 5 - 10 - 15 г. са си търсили "добра фирма за стаж"
              Сори , ако съм малко по- рязък...!! Но тук повечето биха постъпили като Наивника 5 поста по-надолу !!

              Коментар


              • може да пробваш Глобал Маркетс
                щом Карол не са ти на нивото
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mihal Разгледай мнение
                  Не е така, всяка една банка провежда целогодишни стажантски програми. Оттам нататък идват всички инвестиционни посредници, консултантски компании и прочие. Ако съм достатъчно добър, винаги бих могъл да ги убедя в това, че предлагайки им се, без да искам възнаграждение, все ще съм им от полза. Определено не са само Карол.. и слава Богу.
                  Банките са друго нещо. На тях това им е част от набирането на персонал.

                  Ще си им от полза, за попълване на бази данни, стоене с часове до ксерокса и подреждане на папки. Аз поне за това си представям че се използват стажантите, робите на 21 век

                  Коментар


                  • Не е така, всяка една банка провежда целогодишни стажантски програми. Оттам нататък идват всички инвестиционни посредници, консултантски компании и прочие. Ако съм достатъчно добър, винаги бих могъл да ги убедя в това, че предлагайки им се, без да искам възнаграждение, все ще съм им от полза. Определено не са само Карол.. и слава Богу.

                    Коментар


                    • Съгласен съм, едва ли ще е най-веселото прекарване на летните месеци, но пък отнякъде трябва да се започне.

                      Цялата идея на поста ми бе да разбера кои компании са се доказали със своя професионализъм, пък било то и личности, около които да се стремя да гравитрам.

                      На мен тези хора ми дават изключителна мотивация. А мотивацията и желанието ми да работя в тази сфера са неща, които ми е трудно да запазя, предвид статутквото в България и изключителната арогантност, която се проявява към младежта от страна на работодателите.
                      Едва ли ще имаш голям избор. Ако успееш да стигнеш до какъвто и да било стаж в тази сфера ще трудно. аз поне единствените програми за които съм чувал са на карол, но там май вече са си ги избрали, поне като им гледам сайта.
                      Last edited by Андрей Любенов; 17.08.2012, 18:39.

                      Коментар


                      • Съгласен съм, едва ли ще е най-веселото прекарване на летните месеци, но пък отнякъде трябва да се започне.

                        Цялата идея на поста ми бе да разбера кои компании са се доказали със своя професионализъм, пък било то и личности, около които да се стремя да гравитрам.

                        На мен тези хора ми дават изключителна мотивация. А мотивацията и желанието ми да работя в тази сфера са неща, които ми е трудно да запазя, предвид статутквото в България и изключителната арогантност, която се проявява към младежта от страна на работодателите.

                        Коментар


                        • Нямам идея какво точно се прави на стажове, но не можеш да очакваш че някой ще е особено заинтересуван от анализ на стажант. Единствената причина за това би била ако има сериозно желание да го обучава, и съответно да му показва грешките. Защото анализа му определено ще е бъкан с проблеми. А тъй като едва ли основната причина за една фирма да взима стажанти е за да ги обучава, то най-вероятно е те да правят това за което във фирмата в момента има повече работа, а липсват хора. Което ще си е нещо скучно, монотоно и най-вероятно неприятно.

                          Коментар


                          • Не мисля, че се самозалъгвам по някакъв начин, когато отказвам да си губя времето, незнаейки какво правя в някоя фирма или носейки кафето на някого. Един приятел в момента е в експат, където при проявен от него интерес за направата на нормална презентация на дадена облигация му отговарят 'Не. Презентации не ни трябват', след което му дават списък с облигации. От тях трябва да избере една, като ориентир му е единствено доходността й, и хоп, имвестират клиентски пари веднага след като я е намерил. Добре, ама така ли трябва да се върши анализаторска и инвестиционна дейност? Та тея пичове на ниско ликвидния им фонд го докарват на минусова доходност..

                            Значи, доколкото разбирам, ако изключим ненужното тролване, сте 'за' да кът офна претенциите си. Ок. Колкото до линка, не покривам двете сериозни изисквания за опит и образователна степен - все още карам бакалавърска програма.

                            Благодаря ви.
                            Last edited by EagleEye; 04.07.2012, 21:12.

                            Коментар


                            • Карол със сигурност провеждат стажантска програма. Но доколко ги бива?

                              Не казвам, че няма какво да науча там, но някакси ми се иска да не минавам през пишман финанситчета/анализаторчета, докато попадна на правилното място.

                              Карол притежават около 3,5% от пазара на КИС, като за 2011г. имат незавидна доходност на фондовете си...та съм малко скептичен относно тях ;/
                              младежо, явно искаш да ходиш на стаж при Бърни Мадоффф
                              защо не започнеш първо в градския транспорт, но не съм сигурен дали ще те вземат
                              Last edited by Андрей Любенов; 17.08.2012, 18:39.

                              Коментар


                              • Малииий, младежо ако ми дойдеш такъв на стаж, пък да не говорим на работа, шутът ще го отнесеш на 15-тата минута. Отърси се от идеята си за свръхценност и пробвай пак

                                Що не пробваш това:
                                http://jobs.bnymellon.com/job/Wrocla...s.html#tracked

                                Коментар

                                Working...
                                X