If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Интересни резултати излизат в провинцията- 10%няма да гласуват и точно толкова дават вота си на Беронов....това да не е в Кърджалийско, че Първанов има този резултат
Мисля,че данните на колегата са стари - в момента на Сидеров и Първанов ролите са разменени - Сидеров е с над 50%...
От днес са както съм написал.
И няма такава тенденция за Сидеров поне в този район
Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит
Интересни резултати излизат в провинцията- 10%няма да гласуват и точно толкова дават вота си на Беронов....това да не е в Кърджалийско, че Първанов има този резултат
Проучването е в Габровска област.
Естествено , резултата може да не се повтори реално при гласуването, много от хората могат да си променят решението или да не утидат до урните...
Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит
Интересно Тия повтарят дори думите от тезите ми от преди няколко дни
Така си е, има само един достоен кандидат - Неделчо Беронов!!! Той и по морал и по интелект е на светлинни години пред останалите. Чухте ли файла с интервюто му в сайта на последния брой на "Капитал"?
..........
Иван Костов: Лошите политици са на власт, защото добрите хора не отиват да гласуват
17 октомври 2006 | 21:12 | Агенция "Фокус"
Варна. Лошите политици са на власт, защото добрите хора не отиват да гласуват. Това заяви председателят на ДСБ Иван Костов в речта си на кандидатпрезидентския концерт от кампанията на Неделчо Беронов и Юлиана Николова във Варна, предаде репортер на радио “Фокус” - Варна. По отношение на партия “Атака” десният лидер коментира, че те са аналогия на управлението на БКП през 80-те години и на Жан Виденов през 1996 г.
На концерта присъства и председателят на Демократическата партия Александър Праматарски, който потвърди ясната и категоричната си подкрепа за кандидатпрезидентската двойка Неделчо Беронов - Юлиана Николова. “Ние го подкрепяме, защото през целия си живот е живял праведно. Не е бил служител на Държавна сигурност. Той е истински десен кандидат с десни убеждения”, отбеляза Праматарски. Той допълни, че не иска България след приемането в ЕС да се представлява от агента Гоце, от човека, който си е пишел писма със Слободан Милошевич и който е търгувал Саддам Хюсеин.
Интересни резултати излизат в провинцията- 10%няма да гласуват и точно толкова дават вота си на Беронов....това да не е в Кърджалийско, че Първанов има този резултат
Мисля,че данните на колегата са стари - в момента на Сидеров и Първанов ролите са разменени - Сидеров е с над 50%...
Интересни резултати излизат в провинцията- 10%няма да гласуват и точно толкова дават вота си на Беронов....това да не е в Кърджалийско, че Първанов има този резултат
Положението е следното:
Ако общия брои гласували / в това число влизат и пуснатите невалидни бюлетини / е над 50% от хората по избирателни списъци и един от кандидатите е събрал повече от 50% от реалните гласове е избран на първи тур.
Според проучване в провинцията в което съм участвал резултатите са към днешна дата са следните:
Неделчо Беронов 10.26%
Любен Петров 1.28%
Георги Първанов 51.28%
Проф. др. Григор Велев 0.00%
Петър Берон 1.28%
Волен Сидеров 17.95%
Георги Марков 7.69%
Няма да гласувам 10.26%
Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит
Така е. Не искам никого да призовавам да гласува или не. Просто направих коментар на ситуацията от гледна точка на избирателния закон. Ако гласуваш с невалидна бюлетина само вдигаш избирателната активност, без да влияеш реално върху гласовете за един или друг кандидат.
За тези, които нямат АПИС - могат да четат нормативната база в Lex.bg.
Да се съветват хората да не гласуват не е никак хубаво!По принцип трябва всеки да има своята гражданска позиция - без значение каква е тя и да я изрази на изборите,посредством вота си.
Позволете да Ви поправя колега Цезар!
Съгласно чл. 93, ал. 3 от Конституцията на РБ: "(3) Избран е кандидатът, получил повече от половината действителни гласове, ако в гласуването са участвали повече от половината избиратели."
Както виждате, за да е редовен вотът, трябва да са гласували повече от 50% от хората с право на глас !!!
A, Борса ме е изпреварил с цитирането на норматовните текстове, там е истината
В добавка бих направил следния коментар:
Призивът да се пускат бюлетини, в които всички кандидати са задраскани е хитър трик на Първановия щаб, с който се цели да се впрегне протестният вот директно в полза на Първанов. Ето защо:
1. Човек, който прави протестен вот най-вероятно не би гласувал за Първанов - алтернативите са или да не гласува изобщо или да гласува за някой от неговите опоненти. С други думи част от недействителните бюлетини със задраскани кандидати са отнети действителни гласове от опонентите на Първанов, с което той увеличава шансовете си да достигне 50% от подадените действителни гласове (намалява му се знаменателя - общия брой действителни гласове, без да се влияе числителя - броя действителни гласове за него).
2. Като се подават недействителни бюлетини се увеличава броят на подадените гласове а от там се увеличава шансът да има гласували над 50% от общия брой избиратели. Това е второто необходимо условие, за да има избор на първи тур, а както знаем проучванията за сега показват, че избирателната активност може да е под 50%.
Не бива обаче човек да се въздържа от гласуване, само да намали избирателната активност. Не е все едно кой ще е кандидатът за втория тур. Когато се дава действителен глас за кандидат различен от Първанов се увеличава активността наистина, но се влошава и съотношението му на гласове за него.
Коментар