Председателят Си каза че, Китай се въздържа от преки военни действия. Което НЕ значи че, това ще продължи и занапред. Просто, декларира факт към момента.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Ще има ли война Тайван (САЩ) -- Китай през 2023 година?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
И аз се притеснявам дали след разпада на педерацията Китай няма да се налапа отново с територии. Дано ООН-то да вземе мерки.
Това е което ще го замести - арабски съюз или ислямски съюз с който ние ще граничим. Не е тайна че от десетилития се дават пари от едни държави на други и той неофициално съществува. Само има нужда от военни технологии още.D.Y.F-091066
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Кисимов Разгледай мнение
За последните два века територията на Китай се е удвоила.
И аз се притеснявам дали след разпада на педерацията Китай няма да се налапа отново с територии. Дано ООН-то да вземе мерки.
- 2 Харесвания
Коментар
-
8 территорий, которые присоединил Китай за последние 30 лет:
https://dzen.ru/a/YYJtKUlrDQ1MIFe8?referrer_clid=228&
За последните два века територията на Китай се е удвоила. Понастоящем половината територия на Китай е автономна - това са петте присъединени области. Източен Туркестан е бил покровителстван от СССР но не е бил приет за съветска република и с удоволствие е бил взет от МАО като Синдзян-уйгурски район, където на всеки десетина туземци е зачислен по един китайски жандармерист, под постоянно наблюдение.
https://t.me/yurasumy/14067Last edited by Кисимов; 28.03.2024, 18:21.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Silveto Разгледай мнениеВойната не е решение и не би трябвало да бъде решение на нито един проблем. Особено пък в 21 век, когато уж сме надмогнали този начин на уреждане на сметки. Уж...D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от vassago Разгледай мнениеТази тема, подобно на аналогичната за руската агресия в Украйна, страда от еднотипен фактологически недостатък, вписващ се отлично в парадигмата на пропагандните внушения. Активният конфликт е Русия - Украйна, а хипотетичният: Китай - Тайван. Прието е в името на войната да се обозначава първо агресора, а после - жертвата.
Ти нов или стар трол си ?
- 3 Харесвания
Коментар
-
Тази тема, подобно на аналогичната за руската агресия в Украйна, страда от еднотипен фактологически недостатък, вписващ се отлично в парадигмата на пропагандните внушения. Активният конфликт е Русия - Украйна, а хипотетичният: Китай - Тайван. Прието е в името на войната да се обозначава първо агресора, а после - жертвата.
Коментар
-
Войни да искаме в 21 век. Едната вече продължава 2-ра година. Другата така силно се е разпалила, че скоро ще достигне до мащабите на големите. Честно да си кажа, надявам се скоро вече да не пишем за войни, да не четем за войни, да не усещаме страданието и болката на хората през тв екран.Повече от красива
Коментар
-
Китай разворачивает много гиперзвуковых ракет средней дальности в непосредственной близости от Тайваня. Речь идёт о ракетах DF-17 - они летят на расстояние до 1000 километров со скоростью в 5-10 раз выше скорости звука.
Именно эти ракеты Китай использовал на учениях вокруг Тайваня во время визита Нэнси Пелоси. До острова они долетят за 6-8 минут. В США уже бьют тревогу - ведь слабая ПВО Тайваня не справится с серьёзным ракетным ударом. И военные базы вкупе со складами и ангарами с истребителями могут быть уничтожены уже в первые часы конфликта.
Кроме того, Поднебесная разворачивает и ракеты большей дальности - DF-26. Они летают на расстояние до 3000 километров - и могут уже угрожать Гуаму. В Китае как раз тестируют применение гиперзвука по американским авианосцам. В 20 военных играх из 20 китайцам удалось потопить новейший авианосец Джеральд Форд - на это ушли 24 гиперзвуковые ракеты.
На фоне военной эскалации Тайвань теряет последних союзников. Вслед за Гондурасом ещё Гватемала может разорвать дипотношения с Тайбэем. В США же пытаются спешно запустить тайваньскую фабрику по производству чипов у себя в Аризоне. Но и тут незадача - сроки открытия предприятия сдвинулись вправо на 2025 год. В Америке просто не осталось нужной инженерной базы после десятилетий вывоза заводов в третьи страны.
Американское общество остаётся расколотым по поводу войны на два фронта. 38% считают, что нужно больше внимания уделять Украине - а 34% хотят переключиться на Тайвань. Приближается год выборов - когда ситуация в США обострится до предела. И Пентагон боится, что именно в этот момент, на фоне электорального хаоса в Америке, Китай и может нанести удар.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
Не знам какви са настроенията вътре в Тайван, но предполагам не искат война с Китай. Вероятно и те си имат прокитайски политици и проамерикански политици ;-)
Каквото и да става Китай не бърза с присъединяването. Има приказка, Тайван се приближава до континента с един сантиметър на година и китайците са готови да чакат докато двете територии се съберат географски. Проблема е искуствено създаваното напрежение с непрекъснатото споменаване на признаването на Тайвант като независима държава. Това е червената линя която ако се пресече ще има война. На скоро Литва откри посолство на Тайван и изчезна от картата на Китай. Словения и тя тръгна по този път. Защо го правят? Едва ли искат да си развалят отношенията с Китай. Просто големият брат ги подстрекава.
Ако знаех какво да препоръчам щях да съм по-богат
- 4 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
Qui bono от такава балтия като 90% от чиповете идват от Тайван, а голяма част от тия чипове отиват за американски компании.
Може би първо трябва да изместят mapquest driving directions производството. Не че ще е лесно...
Коментар
-
Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
Qui bono от такава балтия като 90% от чиповете идват от Тайван, а голяма част от тия чипове отиват за американски компании. mapquest driving directions
Може би първо трябва да изместят производството. Не че ще е лесно...
Коментар
Коментар