IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голямото заместване(The great replacement)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Този въпрос го задай на едни оттатък океана, Умен човек си, чел си как САЩ лекинко притискат (направо принуждават) реципиентите на плана Маршал да приемат всякакви мюслита преди 60 години. Е, след 1990 продължи с още от същото. Що не пуснаха източноевропейците ли - ми много просто, щото хем така щяха да усилят ЕС (а ЕС е икономически враг), хем на изток щяха да останат само комунетата и тогава какво правим с прокси правителствата, кланящи се на чичо Сам - с един изтрел, два заека

    Та американците са умни и си действат според своите интереси, а те още от ВСВ насам са да няма етнически чисти общества в Европа (немското е било почти 100% чисто тогава - ясно защо), щотот огава са единни и силни, ерго проблемни и неподатливи на елементарен шантаж. Подават им моркова с плана Маршал и после следва сопата с мигрантите и жу су и правителствата. И не, не трябва да се сърдим на САЩ, а на родните идиоти, които отлично виждаш и в темата за Украйна (но да не отплесвам), където ревът за жу су ииии е потресаващо неграмотен. И ти, и други умни хора, сте част от него, за съжаление, щото как беше онази мисъл за пътя към ада, дето бил осеян от добри намерения...
    САЩ са най-разделената от всички развити икономически държави в света. От една страна са републиканците ,които подкрепят същите ценности като източноевропейците-семейство,спазване на законите, работа според възможностите, по-ниски данъци. От другата страна са либерастите, които вече овладяха Демократическата партия.И те проповядват расово разнообразие (т.е напълване на САЩ с латиноси и негри),социални помощи, квоти за жени и малцинства,пропаганда на хомосексуализма, 52 пола,затоплизъм.Всякакви идиотщини,които водят единствено до крах на обществото.Зет ми е полицай в САЩ и са им забранили да спират за проверка коли с негри ,освен ако не са извършили явно престъпление.В резултат арестите са намалени тройни,защото при подобни проверки се откриват издирвани престъпници,наркотици, оръжия,крадени вещи. Със затоплизма пък искат да прекършат индустрията на САЩ.
    Така че САЩ изобщо не са единна държава.
    Колкото до войната в Украйна-докато руснаците не се откажат от имперските си амбиции, винаги ще съм им противник.Имат най-голямата територия в света и ламтят за още.Всички държави в Европа са губили територии,които са били техни,но вече не воюват да си ги върнат. Все едно да нападнем Македония. Ами като не ни щат,прав им път.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

      Предполагам се досещаш, че всичко е умишлено, защото се явявахме много силна конкуренция, за разлика от тарамбуките, които ги налазват в момента. И при тогавашната разлика в стандарта, това щеше да доведе до огромно подбиване на цената на труда от наша страна. Та не винаги качествения материал подобрява икономическите показатели. На тази кълка лежи капитализма, използвайки "ниското" и "високо ниво", като отправна точка за заплащане. Разбирай, ако не е Бонго, а е Борис, Ханс няма с какво толкова да изпъкне, че да си заслужи високата заплата.
      Така е-във Великобритания гласуваха за Брекзит заради полският водопроводчик, българите и румънците. А че има всякаква паплач от бившите им колонии не ги бърка. Явно наистина се плашат от конкуренцията.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Ако Източна Европа устои на този натиск и не се напълни с африканци и азиатци очаквам с повишаване на заплащането на труда да има емиграция в обратна посока от Западна към Източна Европа. Та именно тук може да се оформи ядро за запазването на европейската цивилизация. Чехия, Словения и Естония вече минаха по заплати Гърция, Португалия, Кипър и Малта.До няколко години ще минат Италия и Испания, а след това ще гонят тези от Западна Европа. Другите и те ги следват.Но дори и без имиграция от Западна Европа е много по-добре населението да намалява, отколкото да се напълним с диваци.Както ни показва Исландия с 350 хиляди население.
        То и в момента по Кол центровете е пълно с испано и португало говорящи. Много ясно защо - 2500 лева бруто в Бг са повече от 2500 евро бруто в Иберия, хеле пък като си платиш наема и особено ако си млад и те влече ядене, пиене и шиене на сгодни женици. С кирчококорчовите умнокрасавци и предизвиканата от тях инфлация обаче, нещата се променят. И то към зле - е, вчера си букнах почивка в Тенерифе - полетът от Лондон беше 9 паунда в посока (20 лева, човече!), а хотелът на HB (закуска и вечеря) - 200 лева за апартаментче от 50 квадрата на вечер за двамата с жена ми. Като се върна, ще ти кажа и как е било като качество. изводът си е за теб
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          А дали е така?Ако утре спрат социалните помощи на негри и араби ще има масови бунтове.Защо Западна Европа се напълни с подобни хора, а не с източноевропейци? Дори българите получиха право да работят свободно във всички държави от ЕС чак през 2014г.Защо не го получиха още през 1990г?А четвърт век по-късно.Както и другите народи от Източна Европа, които отхвърлиха комунизма.Значи от една страна имаш светски настроени и образовани хора с висок интелект, със сходни ценности,които биха били съвестни работници и данъкоплатци и само след две поколения биха били не само интегрирани, но и асимилирани. А приемаш хора,които нямат желание да работят, висят на социални помощи, с чужди обичаи и ценности, които имат високи нива на престъпност и нито се асимилират,нито интегрират.
          Този въпрос го задай на едни оттатък океана, Умен човек си, чел си как САЩ лекинко притискат (направо принуждават) реципиентите на плана Маршал да приемат всякакви мюслита преди 60 години. Е, след 1990 продължи с още от същото. Що не пуснаха източноевропейците ли - ми много просто, щото хем така щяха да усилят ЕС (а ЕС е икономически враг), хем на изток щяха да останат само комунетата и тогава какво правим с прокси правителствата, кланящи се на чичо Сам - с един изтрел, два заека

          Та американците са умни и си действат според своите интереси, а те още от ВСВ насам са да няма етнически чисти общества в Европа (немското е било почти 100% чисто тогава - ясно защо), щотот огава са единни и силни, ерго проблемни и неподатливи на елементарен шантаж. Подават им моркова с плана Маршал и после следва сопата с мигрантите и жу су и правителствата. И не, не трябва да се сърдим на САЩ, а на родните идиоти, които отлично виждаш и в темата за Украйна (но да не отплесвам), където ревът за жу су ииии е потресаващо неграмотен. И ти, и други умни хора, сте част от него, за съжаление, щото как беше онази мисъл за пътя към ада, дето бил осеян от добри намерения...
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            А дали е така?Ако утре спрат социалните помощи на афроамериканци и араби ще има масови бунтове.Защо Западна Европа се напълни с подобни хора, а не с източноевропейци? Дори българите получиха право да работят свободно във всички държави от ЕС чак през 2014г.Защо не го получиха още през 1990г?А четвърт век по-късно.Както и другите народи от Източна Европа, които отхвърлиха комунизма.Значи от една страна имаш светски настроени и образовани хора с висок интелект, със сходни ценности,които биха били съвестни работници и данъкоплатци и само след две поколения биха били не само интегрирани, но и асимилирани. А приемаш хора,които нямат желание да работят, висят на социални помощи, с чужди обичаи и ценности, които имат високи нива на престъпност и нито се асимилират,нито интегрират.
            Предполагам се досещаш, че всичко е умишлено, защото се явявахме много силна конкуренция, за разлика от тарамбуките, които ги налазват в момента. И при тогавашната разлика в стандарта, това щеше да доведе до огромно подбиване на цената на труда от наша страна. Та не винаги качествения материал подобрява икономическите показатели. На тази кълка лежи капитализма, използвайки "ниското" и "високо ниво", като отправна точка за заплащане. Разбирай, ако не е Бонго, а е Борис, Ханс няма с какво толкова да изпъкне, че да си заслужи високата заплата.
            Last edited by aleks262; 06.02.2023, 14:09.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Поне си честен, което е рядко срещано в наши дни Аз имам 4 баби и дядовци на децата ми (родители на мен и жена ми) - да са ми живи и здрави дълго време, но реалността си е реалност. И сестра ми, и братът на жена ми не са в България. Сестра ми си идва и оставя в Бг поне 20 000 лева годишно в някакво потребление - удивен съм как дава по 10 бона за море у нас, като за същите пари ще иде на Малдивите, ама тя си знае. Братът на жена ми я дойде веднъж на 2 години, я не дойде. В тези хора е инвестирано през годините - здравеопазване, образование и т.н., те следва да го върнат в замяна с бачкане у нас (такава е логиката). Ама тях ги няма, но пък родителите им са тук. Ако зависеше от мен, веднага бих намалил пенсиите на родителите им с някакъв процент, дори наполовина, щото системата, както сам си подчертал, е разходопокривна, ама това си е утопия и няма как да стане.

              Та идеята на разните лайНени и подобните им е добра на теория - внасяме нови бачкери да плащат пенсиите на Гошо и Иванка. Реалността обаче е друга, но колегата лост ин форекс го е описал отлично - Европа (ЕС, по-точно) от ВСВ насам е един протекторат на САЩ и нищо повече. А всичко е било толкова хубаво - да бием шибаните нацита, пък после ще се оправим. Е, оправихме се - няма вече империята Европа, има наводнена от колониите си (с претенции и жу су иии) територия във фаза на доизживяване. А алтернатива няма - ни на изток, ни на запад. Трагедията е пълна...
              Ако Източна Европа устои на този натиск и не се напълни с африканци и азиатци очаквам с повишаване на заплащането на труда да има емиграция в обратна посока от Западна към Източна Европа. Та именно тук може да се оформи ядро за запазването на европейската цивилизация. Чехия, Словения и Естония вече минаха по заплати Гърция, Португалия, Кипър и Малта.До няколко години ще минат Италия и Испания, а след това ще гонят тези от Западна Европа. Другите и те ги следват.Но дори и без имиграция от Западна Европа е много по-добре населението да намалява, отколкото да се напълним с диваци.Както ни показва Исландия с 350 хиляди население.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                Хубава темичка си пуснал.

                Принципно сте прави, но не забравяйте, че вноса на долуизброените, е с цел някой да попълни гладния пазар на нискоквалифицирана работна ръка. Зад високия стандарт винаги стои много робски/нискоквалифициран труд/. И понеже местното население вече открито отказва да работи несъответстваща за неговото Его работа, бизнеса търси алтернативи. Същото е било с афроамериканци в САЩ, нищо ново под слънцето. Белите пак са на върха на йерархията, въпреки театрото.
                А дали е така?Ако утре спрат социалните помощи на афроамериканци и араби ще има масови бунтове.Защо Западна Европа се напълни с подобни хора, а не с източноевропейци? Дори българите получиха право да работят свободно във всички държави от ЕС чак през 2014г.Защо не го получиха още през 1990г?А четвърт век по-късно.Както и другите народи от Източна Европа, които отхвърлиха комунизма.Значи от една страна имаш светски настроени и образовани хора с висок интелект, със сходни ценности,които биха били съвестни работници и данъкоплатци и само след две поколения биха били не само интегрирани, но и асимилирани. А приемаш хора,които нямат желание да работят, висят на социални помощи, с чужди обичаи и ценности, които имат високи нива на престъпност и нито се асимилират,нито интегрират.
                Last edited by aleks262; 06.02.2023, 14:09.

                Коментар


                • mvr0306, логиката е че тези държави рано или късно ще се сдобият с водородни бомби и ако имат свои хора тук, нама да ни избомбят - жив щит са, а ще се цивилизоват тук и ще работят.

                  Коментар


                  • Хубава темичка си пуснал.

                    Принципно сте прави, но не забравяйте, че вноса на долуизброените, е с цел някой да попълни гладния пазар на нискоквалифицирана работна ръка. Зад високия стандарт винаги стои много робски/нискоквалифициран труд/. И понеже местното население вече открито отказва да работи несъответстваща за неговото Его работа, бизнеса търси алтернативи. Същото е било с афроамериканци в САЩ, нищо ново под слънцето. Белите пак са на върха на йерархията, въпреки театрото.
                    Last edited by aleks262; 06.02.2023, 14:10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      По принцип си прав.Но имам пет близки роднини пенсионери. Така че за мен е по-добре, че повишиха пенсиите.
                      Но принципно те подкрепям.Но като има колизия между общественият и личният интерес,все пак е нормално да избера второто.
                      Поне си честен, което е рядко срещано в наши дни Аз имам 4 баби и дядовци на децата ми (родители на мен и жена ми) - да са ми живи и здрави дълго време, но реалността си е реалност. И сестра ми, и братът на жена ми не са в България. Сестра ми си идва и оставя в Бг поне 20 000 лева годишно в някакво потребление - удивен съм как дава по 10 бона за море у нас, като за същите пари ще иде на Малдивите, ама тя си знае. Братът на жена ми я дойде веднъж на 2 години, я не дойде. В тези хора е инвестирано през годините - здравеопазване, образование и т.н., те следва да го върнат в замяна с бачкане у нас (такава е логиката). Ама тях ги няма, но пък родителите им са тук. Ако зависеше от мен, веднага бих намалил пенсиите на родителите им с някакъв процент, дори наполовина, щото системата, както сам си подчертал, е разходопокривна, ама това си е утопия и няма как да стане.

                      Та идеята на разните лайНени и подобните им е добра на теория - внасяме нови бачкери да плащат пенсиите на Гошо и Иванка. Реалността обаче е друга, но колегата лост ин форекс го е описал отлично - Европа (ЕС, по-точно) от ВСВ насам е един протекторат на САЩ и нищо повече. А всичко е било толкова хубаво - да бием шибаните нацита, пък после ще се оправим. Е, оправихме се - няма вече империята Европа, има наводнена от колониите си (с претенции и жу су иии) територия във фаза на доизживяване. А алтернатива няма - ни на изток, ни на запад. Трагедията е пълна...
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        +1, ама като дадохме парите за пенсии (непродуктивен разход), откъде да намерим пари за стимулиране на разждаемостта на хората с образУвание? Щото 50 лева на месец на дете, които ми подхвърлиха кирчококорчовците не стигат дори и да компенсират това, че ми отнеха повече пари с вдигането на максималния осигурителен доход, за да има пак за съшите пенсии и разни други социалки.

                        Трябва да се мисли само и единствено за бъдещето (децата), а не за миналото (пенсионерите). особено при положение че масата от тези хора от миналата са с деца в чужбина, работещи за пенсиите на Ханс, Вилма или Джон. Ама пусти популисти и хрантутници! Няма ли най-после да се появи истинска дясна партия, че аман вече от комунисти с претенции за десни!
                        По принцип си прав.Но имам пет близки роднини пенсионери. Така че за мен е по-добре, че повишиха пенсиите.
                        Но принципно те подкрепям.Но като има колизия между общественият и личният интерес,все пак е нормално да избера второто.
                        Last edited by mirodes; 06.02.2023, 11:53.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение
                          Първо, аз не искам Бонго и Монго в България. Второ, кучето скача според тоягата. Правят поразии щото им позволяват и ги галят с перце. Сигурен съм че в западните страни има все още "здрави сили". Ако ги опънат да работят и спрат социалките ще видиш как потока "бежанци" бързо ще спре. И трето, не обичам да се правят генерални изводи за хората според произхода им. Навсякъде има и добри и лоши....просто в някои нации кофти материяла е повече от други нации.
                          Ами то и аз нямам нищо против да дойдат в България украинци(а за украинките гласувам с две ръце да идват тук),молдовци и други хора от държави в Източна Европа извън ЕС.
                          Ама въпросът е,че такива като Борел точно Бонго и Ахмед искат да ни докарат.И естествено, че не всички са такива ,ама да не си заравяме главите в пясъка и да не виждаме какво се случва в Западна Европа и САЩ с подобни малцинства. В град Балтимор с население 500 хиляди души за една година е имало 1000 убийства и опити за убийства. 10 пъти повече отколкото в България, която е с население 13 пъти повече. Т.е в тоя град на човек от населението убийствата и опитите за убийства са 130 ПЪТИ ПОВЕЧЕ отколкото в България.

                          Коментар


                          • Първо, аз не искам Бонго и Монго в България. Второ, кучето скача според тоягата. Правят поразии щото им позволяват и ги галят с перце. Сигурен съм че в западните страни има все още "здрави сили". Ако ги опънат да работят и спрат социалките ще видиш как потока "бежанци" бързо ще спре. И трето, не обичам да се правят генерални изводи за хората според произхода им. Навсякъде има и добри и лоши....просто в някои нации кофти материяла е повече от други нации.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              И кой ще произвежда БВП Бонго от Конго, Ахмед от Афганистан или Мустафа от Сирия?Щото точно с такива се пълни Западна Европа. А Борел иска и Източна Европа да приеме подобни. В Швеция, която е приела подобни хора, всеки ден има бомбени атентати и масови изнасилвания,в други държави освен престъпленията се вършат и терористични актове. И мнозинството от тия хора ги хрантутят на социални помощи.
                              Много по-удачно е да има стимулиране на раждаемостта сред българите, отколкото да си напълним държавата с подобни индивиди.

                              +1, ама като дадохме парите за пенсии (непродуктивен разход), откъде да намерим пари за стимулиране на разждаемостта на хората с образУвание? Щото 50 лева на месец на дете, които ми подхвърлиха кирчококорчовците не стигат дори и да компенсират това, че ми отнеха повече пари с вдигането на максималния осигурителен доход, за да има пак за съшите пенсии и разни други социалки.

                              Трябва да се мисли само и единствено за бъдещето (децата), а не за миналото (пенсионерите). особено при положение че масата от тези хора от миналата са с деца в чужбина, работещи за пенсиите на Ханс, Вилма или Джон. Ама пусти популисти и хрантутници! Няма ли най-после да се появи истинска дясна партия, че аман вече от комунисти с претенции за десни!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

                                Примера с Исландия не е удачен т.к. там има съвсем друга причина за стандарта им. Местоположението им е много важно: имат подкрепа от една голяма и силна страна която държи да контролира Северния Атлантик по море и въздух. А демографията е важна понеже БВП се произвежда от хората, и то основно младите хора. И това че Северна България е демографска пустош означава че след 20 години тази земя с добър климат и добра почва няма да стои празна. А ще бъде заселена най-вероятно от хора от една съседна държава с много младо население търсещо експанзия. Нормален процес, който се е случвал много пъти в човешката история.
                                И кой ще произвежда БВП Бонго от Конго, Ахмед от Афганистан или Мустафа от Сирия?Щото точно с такива се пълни Западна Европа. А Борел иска и Източна Европа да приеме подобни. В Швеция, която е приела подобни хора, всеки ден има бомбени атентати и масови изнасилвания,в други държави освен престъпленията се вършат и терористични актове. И мнозинството от тия хора ги хрантутят на социални помощи.
                                Много по-удачно е да има стимулиране на раждаемостта сред българите, отколкото да си напълним държавата с подобни индивиди.


                                Коментар

                                Working...
                                X