IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще купуваме ли газ от Газпром?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение
    Ako не си вземем полагащите ни се количества по изтичащия тази година договор, пак ще трябва да ги платим. Така хем купуваме най-скъпият газ, на пазарни цени, хем ще трябва да плащаме и за неизползван. Като сме най-бедната страна в ЕС, трябва ли да плащаме скъпо и прескъпо?! Защо не се преговаря с Румъния, която има собствени находища на природен газ?
    Румъния, освен (някакви) находища, има и някакво потребление. За да добива повече, ще и трябват доп.инвестиции, които, НИЕ ще трябва да платим и т.н. Пък и дух трябва, решимост...които, у нас, ги няма. Какви ти преговори, какви 5 лева?

    Коментар


    • Кисимов, няма май такива неща, продавали на 2500 долара за 1000 кубика газ.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение
        Като сме най-бедната страна в ЕС, трябва ли да плащаме скъпо и прескъпо?! Защо не се преговаря с Румъния, която има собствени находища на природен газ?
        Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение

        Не ми влиза в работата да смятам.
        Подвел съм се, че знаеш къде е скъпо.Прощавай.

        Коментар


        • Трагичното е че дори априлската сметка не е платена. Тазгодишната ни тарифа е в долари и автоматично я превалутират, но от догодина и нефта и металите се продават директно срещу рубли затова и европейците ще спират вноса на нефт. Понеже не искат да изнасят ценности за Русия срещу рубли. Естествено е че по-добре да вземем нещо сега, договорите трябва да се изпълняват отколкото без нищо да платим после двойно. Но може и да не ни дадат докато не си платим за предишните месеци. Азербайджан имат запаси за 22 години още, затова и договорът ни изтича тогава. Бляновете на Делян да си купувал уралски нефт са химера, понеже няма рубли и не е доброжелателен към Русия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

            Вестниците са средства за масова дезинформация, опитвай се да смяташ - например колко ще струва евентуален руски газ по съществуващия договор?
            Не ми влиза в работата да смятам. За тази цел си имаме огромно количество икономисти, които ще ни "оправят". Само за едно съм 99% сигурен - след политическата криза идва икономическа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение
              Ako не си вземем полагащите ни се количества по изтичащия тази година договор, пак ще трябва да ги платим. Така хем купуваме най-скъпият газ, на пазарни цени, хем ще трябва да плащаме и за неизползван. Като сме най-бедната страна в ЕС, трябва ли да плащаме скъпо и прескъпо?! Защо не се преговаря с Румъния, която има собствени находища на природен газ?
              Хм, тези неща в Поглед и Труд ли ги четеш?
              За цените на газа може да се информираш от борсите:
              https://www.brm.ro/en/ - румънската е на около 400 лв, защото и те внасят
              https://hudex.hu/en/ - унгарската е на ниво над 440лв.
              Вестниците са средства за масова дезинформация, опитвай се да смяташ - например колко ще струва евентуален руски газ по съществуващия договор?
              Относно цените на различните търговци - Нефтохим е основен доставчик, но има и по-евтини бензиностанции
              Конкуренцията прави цената изгодна за потребителя, не монополиста.
              Тези, които са го разбрали - като Турция, имат добри цени. Германия, която се предовери на един болен човек, има големи проблеми.

              Коментар


              • Според мен нищо случайно не се случва. Как падна правителството? Как се раздадоха мандатите?......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение
                  Ako не си вземем полагащите ни се количества по изтичащия тази година договор, пак ще трябва да ги платим. Така хем купуваме най-скъпият газ, на пазарни цени, хем ще трябва да плащаме и за неизползван. Като сме най-бедната страна в ЕС, трябва ли да плащаме скъпо и прескъпо?! Защо не се преговаря с Румъния, която има собствени находища на природен газ?
                  Колега, ще платим САМО, ако "зелените чорапи" ни "продадат/предадат", т.е. започнем преговори с Газпром - открием сметка в рубли, подпишем анекс и т.н., като по този начин ще предпоставим загуба за нас на арбитража след изтичане на договора в края на годината. /Същата схема я изиграха при доставката на реакторите за Белене - К.Първанов умишлено сключи анекс № 12, който помогна на руснаците да спечелят арбитража/. Затова до края на гоината по настоящия договор въобще не трябва да се говори с ГАЗПРОМ!
                  За съжаление "от самолет" се вижда /вкл. назначението на Деница Златева/, че Радев и сие са тръгнали точно натам - да ни ПРЕДАДАТ / ПРОДАДАТ. Подготвят условията за това, вкл. и оправданията си за пред народа.
                  В горното няма нищо общо дали харасваме или не харесваме Русия!
                  Last edited by GG-BG; 18.08.2022, 16:55.

                  Коментар


                  • Ще издържи ли борда на напъна ?
                    https://radiosputnik.ria.ru/20220817...810315549.html

                    Коментар


                    • Ako не си вземем полагащите ни се количества по изтичащия тази година договор, пак ще трябва да ги платим. Така хем купуваме най-скъпият газ, на пазарни цени, хем ще трябва да плащаме и за неизползван. Като сме най-бедната страна в ЕС, трябва ли да плащаме скъпо и прескъпо?! Защо не се преговаря с Румъния, която има собствени находища на природен газ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                        Вчера имаше по Нова телевизия , руска вечер на черешката .
                        Мисля ,че политиците подготвят населението, че руснаците не са нещо лошо и скоро ще започнат преговори за руски газ.
                        Може още тази седмица.

                        То по-добре руски газ от Газпром отколкото руски газ минал през няколко прекупвача и стигнал до България двойно по скъп.
                        Именно. Не, че нещо но, и този от прекупвачите, е кихнал първо на Газпром. Освен това, ако някой умнокрасивец, ми на обясни защо да преплащаме за едни и същи количества газ, от едни и същи източници (забележете, аз НЕ СЪМ на газ, ама много умнокрасивитетни, са) , ще опитам, без превземки, да му анализирам предложението. Десетки пъти, споменавах: Докарайте сигурно и евтино газ, ОТ КЪДЕТО И ДА Е, и няма лошо. Ама хем малко, хем десет пъти по-скъпо, хем несигурно, ми идва в повече.

                        Коментар


                        • Соъществуват различни източници за получаване на стопански средства(средсва на обственика, кредити от банки и др.) . Източниците за придобиване са различно, но общото между тях е това, че всяко стопанско средство, всеки актив има конкретен източник наречен пасив. Съвкупността от стопанските средства на предприятието (активите) и техните източници (пасивите) образува имуществото ан предприятието.
                          http://ktkbg.blogspot.com/2012/02/blog-post_2587.html

                          Коментар


                          • Ще купуваме ли газ от Газпром?

                            Вчера имаше по Нова телевизия , руска вечер на черешката .
                            Мисля ,че политиците подготвят населението, че руснаците не са нещо лошо и скоро ще започнат преговори за руски газ.
                            Може още тази седмица.

                            То по-добре руски газ от Газпром отколкото руски газ минал през няколко прекупвача и стигнал до България двойно по скъп.
                            advokatfilipova.eu
                          Working...
                          X