IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Според мен е над 90%, само дето не е в твоя полза Да знаеш, че като спечеля, половината ще искам да ги преведеш за хуманитарна цел по твой избор за Украйна (без дронове и подобни дивотии), а с другата половина ще ми пратиш едно добро уиски, което ще отворя за твое здраве
    Печелиш откъм време,при териториите си яко на минус, сигурен съм че не си очаквал,че ще получат танкове,
    аз пък очаквах,че в декември щяха да имат ATACMS

    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
      Ти не виждаш, но един бас е над 50% изпълнен, от времето кога беше направен
      Според мен е над 90%, само дето не е в твоя полза Да знаеш, че като спечеля, половината ще искам да ги преведеш за хуманитарна цел по твой избор за Украйна (без дронове и подобни дивотии), а с другата половина ще ми пратиш едно добро уиски, което ще отворя за твое здраве
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Тцъ, споровете ви водят до задънена улица, щото и двете страни сте или сини шамани, или червени кхмери (а никои и платени тролове). У едните има една коленопреклонна лИбоФ към Матушката, при другите има едни дивашка омраза към орките. А уж всички сме демократи и зачитаме чуждото мнение.

        Войната в Украйна не е черно-бяла, както аз обичам да опростявам нещата. Няма изначално добри и изначално лоши, но фактите са си факти и те са, че Путин ерго Русия е агресорът. Точно както бяхме ние през 1913 - какви морални съображения е имало преди това, е отделен въпрос, агресорът е ясен. Вече оттук нататък колелото се завърта и безгрешни няма - и едните, и другите правят военнопрестъпления, но, както казах, след като агресорът е ясен, то едните военнопрестъпления минават за героична отбрана. Вече исторически как стоят нещата, е съвсем друга тема...

        Основният въпрос е какво става оттук-нататък и най-вече - ние как да се измъкнем, ако не на печалба, то поне с минимални щети. Пределно ясно е, че в момента се разбива инфраструктурата на Украйна, като щетите вече са трилиони. И колкото повече продължава тази война, толкова повече трилиони ще са разрушенията (човешките животи дори "не ги броим", те са ясни). Затова войната трябва да спре - как - е, това е основният въпрос. някои живеят с фантазията, че Русия би могла да бъде изтласкана от окупираните земи на Украйна (щотот ези земи са украински по силата на международното право, отново подчертавам, че какви са били исторически, е отделен въпрос), други пък искат да превземат Одеса и Харков - е, така няма да стане и войната ще продължи.

        А полза от войната за България няма, напротив - всички сме наясно, че "заемите" от ЕС за Украйна никога няма да бъдат върнати, както и че точно ЕС ще плати за възстановяването на Украйна (лафчетата как орките щели да платят и да бъдат смазани както немците през 1945 са не хипофантастика, ми свръххипофантастика). И какво печелим ние? Нищо, само губим с всеки ден допълнителна война - пари, които иначе биха дошли при нас (сегашните голтаци в ЕС), ще отидат и отиват в Украйна (новите още по-големи голтаци в ЕС). Ситуацията е патова и ще остане такава, докато някой от големите не предприеме нещо. Аз лично не виждам вариант, в който Украйна не се разделя с част от територията си, за мен основен въпрос е колко голяма част, Другото е въпрос на време, а то не работи в наша полза. Нито в полза на Украйна. Не работи и в полза на Русия, но в по-малка степен, поне засега...
        С голямата част от поста ти съм съгласен.
        Искам само да обърна внимание на това вторачване в "мира" - според теб, ако Русия не бъде прибрана в доскорошните си граници и все пак успее да изкопчи тия 60-на хил. кв. км. от Украйна, колко време имаме до следващата война? Две години? 5? 10?

        Ще кажа за пореден път - Русия 2023 не е Германия 1945. Това не са разкаяни, ужасени от стореното от тях хора (самоубийствата в Германия след ВСВ са в страхотен пик именно от чувство за вина).
        Руснаците, както се вижда от интервютата, са минимум на ниво "Ами не е хубава тая работа, ама го правим за Русия". Тези хора не са в катарзис, не смятат, че са в грешка. На всичкото отгоре младите руснаци влизат в Тийм Путин и пеят военни песни в училище.
        Русия се радикализира и милитаризира. Освен това знаят, че печелят от глобалното затопляне, но и че ресурсите им имат краен срок. Техният вариант е да получат още ресурси - такива, които имат други държави. Пък номера с "имаме рускоезично малцинство, което местните нацисти избиват" може да мине навсякъде - руснаци има навсякъде, навсякъде не ги харесват, а те навсякъде врякат за автономия, права, Народни републики и "исторически поселения".

        Това ми е на мен грижата и на това ти обръщам внимание да го помислиш и ти.
        Last edited by Tepix; 16.01.2023, 11:26.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          ... Аз лично не виждам вариант, в който Украйна не се разделя с част от територията си, за мен основен въпрос е колко голяма част, Другото е въпрос на време, ....
          Ти не виждаш, но един бас е над 50% изпълнен, от времето кога беше направен

          Коментар


          • Един фундаментален въпрос към пирамидалний:

            - Може ли да напишете според вас буквалното значение на думата русофоб.

            (че мисля я разбирате различно от каквото е)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение
              По мои наблюдения тия, дето най обясняват как "Хората умират така или иначе" и "Който се е родил, той ще умре", първи заливат фейса с призиви за събиране на пари за тях или за близък/роднина за операции и лечения. Тогава вече човешкия живот става безценен и си струва да се борим за него.

              Вероятно си е до човек - аз изпитвам непоносимост към страдание, мъки и болки и чак се чудя дали това не е някакъв психологически проблем - мисълта, че човек, който диша, мисли, чувства и има кръв и органи като моите може да прекара 15 години в каторга или да бъде изтезаван с месеци ме е побърквала винаги, не мога дори да си го представя, става ми лошо - буквално. Има обаче виждам хора, които не се впечатляват особено.
              И после защо споровете ни водят доникъде ...
              Тцъ, споровете ви водят до задънена улица, щото и двете страни сте или сини шамани, или червени кхмери (а никои и платени тролове). У едните има една коленопреклонна лИбоФ към Матушката, при другите има едни дивашка омраза към орките. А уж всички сме демократи и зачитаме чуждото мнение.

              Войната в Украйна не е черно-бяла, както аз обичам да опростявам нещата. Няма изначално добри и изначално лоши, но фактите са си факти и те са, че Путин ерго Русия е агресорът. Точно както бяхме ние през 1913 - какви морални съображения е имало преди това, е отделен въпрос, агресорът е ясен. Вече оттук нататък колелото се завърта и безгрешни няма - и едните, и другите правят военнопрестъпления, но, както казах, след като агресорът е ясен, то едните военнопрестъпления минават за героична отбрана. Вече исторически как стоят нещата, е съвсем друга тема...

              Основният въпрос е какво става оттук-нататък и най-вече - ние как да се измъкнем, ако не на печалба, то поне с минимални щети. Пределно ясно е, че в момента се разбива инфраструктурата на Украйна, като щетите вече са трилиони. И колкото повече продължава тази война, толкова повече трилиони ще са разрушенията (човешките животи дори "не ги броим", те са ясни). Затова войната трябва да спре - как - е, това е основният въпрос. някои живеят с фантазията, че Русия би могла да бъде изтласкана от окупираните земи на Украйна (щотот ези земи са украински по силата на международното право, отново подчертавам, че какви са били исторически, е отделен въпрос), други пък искат да превземат Одеса и Харков - е, така няма да стане и войната ще продължи.

              А полза от войната за България няма, напротив - всички сме наясно, че "заемите" от ЕС за Украйна никога няма да бъдат върнати, както и че точно ЕС ще плати за възстановяването на Украйна (лафчетата как орките щели да платят и да бъдат смазани както немците през 1945 са не хипофантастика, ми свръххипофантастика). И какво печелим ние? Нищо, само губим с всеки ден допълнителна война - пари, които иначе биха дошли при нас (сегашните голтаци в ЕС), ще отидат и отиват в Украйна (новите още по-големи голтаци в ЕС). Ситуацията е патова и ще остане такава, докато някой от големите не предприеме нещо. Аз лично не виждам вариант, в който Украйна не се разделя с част от територията си, за мен основен въпрос е колко голяма част, Другото е въпрос на време, а то не работи в наша полза. Нито в полза на Украйна. Не работи и в полза на Русия, но в по-малка степен, поне засега...
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение

                Матеев, почитания, но защо мислите, че на пияният му пука за етика морал етк, дори дали е жив... За него просто е забавление, разтуха нещо заради което има смисъл да се живее... пардон пие. Широка, необятна е психясалата достоевска руска душа несломима обръгнала на упадъчни влияния
                Виж, теб не те познавам но, не попадна ли прекалено бързо в лапите на промивачите на мозъци? Откъде реши, че там са, едва ли не само пуяни, на които, не им пука? Да си си давал сметка, че война, се води по изключително сериозни причини? И откъде само "широката психясала руска душа", да е "обръгнала на упадъчни влияния"? Ти сериозни ли мислиш, че няма нищо човешко в едните,а от другите блика, та прелива? Много неща не се връзват в такива ... "редици от мисли", това никак ли не те притеснява?

                Коментар


                • Русия като държава вече я няма,
                  в Путиния/Путлеристан слагат деца да отдават чест на.... осъден за педофилия


                  Click image for larger version

Name:	putipedofili.jpg
Views:	1
Size:	35.7 КБ
ID:	4011782

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    В нормалните държави престъпниците лежат по затворите, а психопатите и садистите - по лудниците. В момента имаме цяла една държава, пълна догоре със психопати и садисти. Тази държава трябва да бъде превърната в един голям затвор, в една голяма лудница, около която да бъдат издигнати високи огради с бодлива тел и да бъде тотално изолирана от останалия свят.

                    Вътре в тази държава трябва да има мисии на миротворци, както и на лекари-психиатри, които в следващите 100 години да спомагат тези пияни маймуночовеци постепенно да се цивилизоват, очовечават и възпитават в човешки ценности и морал.
                    Как можах да забравя, че И за психар си учил и специализирал.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Това ли е последната опорка на главорезите и садистите?
                      Че някой ги е повикал да ходят в Украйна и да избиват мирното население, жени и деца, както и да разрушават градове до основи?

                      Та те дори и психопатите, серийните изнасилвачи и убийците си измислят собствени си оправдания, от типа "ама тя ме погледна накриво". Ти до тяхното ниво ли си паднал?
                      Аз не съм, за разлика от вас тук, неколцина болни русофоби. И не е "опорка", ами факт. Мирно население не трябва да загива но, артилерията и ракетите, бият по координати на точките за изстрелване...а дори немските фашисти, не са се крили в жилищни квартали, ако не си чувал.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        За Русия ли говориш? Ако е така, съгласен съм, само където нейните сили не са мощни, а по-скоро са пародия на армия, пълна с пияни главорези и садисти, въоръжени ръждясало въоръжение от миналия век.
                        Матеев, почитания, но защо мислите, че на пияният му пука за етика морал етк, дори дали е жив... За него просто е забавление, разтуха нещо заради което има смисъл да се живее... пардон пие. Широка, необятна е психясалата достоевска руска душа несломима обръгнала на упадъчни влияния

                        Коментар


                        • В нормалните държави престъпниците лежат по затворите, а психопатите и садистите - по лудниците. В момента имаме цяла една държава, пълна догоре със психопати и садисти. Тази държава трябва да бъде превърната в един голям затвор, в една голяма лудница, около която да бъдат издигнати високи огради с бодлива тел и да бъде тотално изолирана от останалия свят.

                          Вътре в тази държава трябва да има мисии на миротворци, както и на лекари-психиатри, които в следващите 100 години да спомагат тези пияни маймуночовеци постепенно да се цивилизоват, очовечават и възпитават в човешки ценности и морал.

                          Коментар


                          • Ако могилизират 1 000 000 и ги пратят на фронта, единственият ефект ще бъде, че вместо да умира по 1 руснак на всеки 4 изстрела от артилерията, ще умира по 1 руснак на всеки артилерийски изстрел.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                              ...

                              Не мисля, че някой руснак иска войната да продължава и да се превзема Киев и Одеса -
                              ако ще трябва да се плаща висока цена за това и говорим още години на тези мъки за всички тях.
                              Нали двете цели бяха да се анексират 4те територии И да се спре Украйна да не влиза във НАТО ?
                              Е, първите са постигнати, а за втората не е нужно да мобилизира 300 000 войници.
                              Тук разплакахте наш вутинчу,родшмочето,Макса,terziev,бързоходния,повер а подозирам и пирамидата По-нежно трябва

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                То, че ти си сляп и глух, не значи, че не са го повикали. ТИ НЕ ЧУ И НЕ ВИДЯ.
                                Това ли е последната опорка на главорезите и садистите?
                                Че някой ги е повикал да ходят в Украйна и да избиват мирното население, жени и деца, както и да разрушават градове до основи?

                                Та те дори и психопатите, серийните изнасилвачи и убийците си измислят собствени си оправдания, от типа "ама тя ме погледна накриво". Ти до тяхното ниво ли си паднал?

                                Коментар

                                Working...
                                X