IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ratten, с никакви руснаци няма да се бием, ние трябва да си възтановим търговията с Русия, а не да се бием с тях. С тях ще се подпише договор за мир. Зеленски не иска да подпише, не можел..с него няма да се подписва, той скоро ще е господин никой - няма мандат за нищо, там с шоу ли ще занимава, с какво ще се занимава той да си решава, пари не може да му се дават и никакви други неща.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Украйна не иска примирие, много скоро и режима в Киев ще е нелегитимен да може да сключва или получава каквото и да било. Русия иска мир..Русия ще го сключи с европейците, а Украйна ще бъде временно окупирана до провеждане на избори там. Те са несъществуваща държава след само 2 месеца, щом не могат да си проведат избори. А такива обяснения как изборите могат да са фалшиви просто не вървят, защото не могат. Ето Путин убедително печели в Русия, 70 % подкрепа не може да се фалшифицира - съвсем реални избори.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        е сега точно това искат от европейските страни братата говедари, да идем да се бием с руснаците а те да ни продават оружие и да ни дават заробващи заеми.
        Ами като не се държим адекватно, то е очевидно че ще трябва да се отиде. Разликата е че е съвсем едно Макрон да праща легионери които се крият като лалугери и съвсем друго да се сформират европейски мироопазващи сили които да влязат след като бъде сключено примирие. Не могат да ни клатят 100 години с тъпата си война.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение

          Да, но като дойдоха руснаците изпотрепаха бая българи. Също така бъхме съюзници на германците, но един войник не изпратихме на източният фронт. Като руснаците направиха преврат в БГ те изпратиха българската армия да се бие срещу германците и имаше немалко жертви. И руснаците не са цвете за мирисане
          е сега точно това искат от европейските страни братата говедари, да идем да се бием с руснаците а те да ни продават оружие и да ни дават заробващи заеми.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение

            Да, но като дойдоха руснаците изпотрепаха бая българи. Също така бъхме съюзници на германците, но един войник не изпратихме на източният фронт. Като руснаците направиха преврат в БГ те изпратиха българската армия да се бие срещу германците и имаше немалко жертви. И руснаците не са цвете за мирисане
            Те пак ще дойдат. Въпроса е колко ще са озлобени, защото в момента техните мъже умират а ние правим тънки сметки.
            Да се доставя оръжие във военен конфликт е престъпление. Трябва да се изпратят въоръжени хора - войска която да застане между воюващите страни и да не им позволява да воюват. Всичко друго е престъпление, а доставката на оръжие е най голямото възможно лошо нещо.
            Last edited by supertrader; 19.03.2024, 09:27.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Сенатор Линдзи Греъм в Киев: Украйна ще получи ракети ATACMS, за да удари Кримския мост

              Украйна ще получи необходимото оръжие от Съединените американски щати и ще може не само да задържи територия, но и да окаже бъдещ натиск върху руснаците. Това заяви сенаторът републиканец Линдзи Греъм на брифинг в Киев, предава ТАСС.

              "Това се надявам да се случи през 2024 г. Америка ще изпрати крайно необходимите оръжия на Украйна и в бъдеще вие ​​ще започнете не само да удържате територия, но ще окажете натиск върху руснаците през 2024 г., че ще получите ATACMS и ще свалите моста, който свързва Крим с Русия. Искам 2024 г. да бъде година на качествено предимство за украинската армия", заяви Греъм.

              Сенаторът също така обеща, че Украйна ще получи повече снаряди от 155 калибър преди края на тази година и изрази надежда, че самолетите F-16 ще бъдат включени във войната тази година.

              Освен това Греъм отбеляза важността на приемането на законопроекта за мобилизация.

              "Трябва да привлечем нови хора. Така че се надявам, че скоро ще има движение по законопроекта за мобилизацията, така че през есента да имате повече войски, които да хвърлите в битка“, заяви сенаторът.

              Припомняме, че днес, 18 март, стана известно, че сенаторът републиканец на Съединени американски щати (САЩ) от Южна Каролина Линдзи Греъм пристигна на посещение в Киев.

              Греъм е известен с активната си подкрепа за Украйна, многократно се е отличавал с призива си да се признае БЛАТНАТА джамахирия-руZZия за спонсор на тероризма или с предложението си към руските военни да ликвидират президента Владимир Путин.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                mitko2848, по принцип е точно така и произвежда ли се оръжие идва момента в който се използва и с него се убиват хора. В бившия соц. лагер имахме привилегията тук да няма война, тези които разпределиха към САЩ се биха помежду си и доста пари похарчиха за оръжие. Толкова че бяха изостанали спрямо нас.
                Да, но като дойдоха руснаците изпотрепаха бая българи. Също така бъхме съюзници на германците, но един войник не изпратихме на източният фронт. Като руснаците направиха преврат в БГ те изпратиха българската армия да се бие срещу германците и имаше немалко жертви. И руснаците не са цвете за мирисане

                Коментар


                • mitko2848, по принцип е точно така и произвежда ли се оръжие идва момента в който се използва и с него се убиват хора. В бившия соц. лагер имахме привилегията тук да няма война, тези които разпределиха към САЩ се биха помежду си и доста пари похарчиха за оръжие. Толкова че бяха изостанали спрямо нас.
                  Last edited by supertrader; 19.03.2024, 07:58.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                    Чакай сега, нали износът на оръжие по времето на НРБ( макар и за бедни африкански и арабски страни, които не го плащаха ) ви беше една от оновните гордости пък сега " умирали хора" тогава не умираха хора, но щом почна оръжието да се ползва срещу руснаците( и вече не е безплатно а печелят българските фирми) почнаха да " умират хора".
                    Съгласен съм с теб написал съм: "Не мисля че е добра идея да сме на плюс от убиването на хората независимо какви са те."
                    Когато бяхме под руско робство давахме оръжия на братята социалисти, сега като сме под амерриканско робство даваме оръжия на братята демократи. И за това никой не ни пита дали искаме или не искаме. Просто някакви като Урсулата в момента ни нарежда да го направим, както преди Сталин ни е нареждал. Сталин нещо да сме го избирали на демокрратични избори? А Урсулата да сме я избирали на демократични избори?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение

                      Не мисля че е добра идея да сме на плюс от убиването на хората независимо какви са те. Ако вървим по твоята логика колкото повече убити толкова повече сме на плюс. Ми хайде да избием всички хора в света тогава ще сме най-на плюс.
                      Имаше едни германци дето бяха много на плюс като правеха сапун от хората. А германците нещо ги рекламират за много напреднали и голямата работа. Виж българите са смотани, а германците са номер едно. И какво им е номер едно? Да правят фабрика за сапун от хора. Германците са напълно деградирали и по-пропаднали в света не виждам.
                      Чакай сега, нали износът на оръжие по времето на НРБ( макар и за бедни африкански и арабски страни, които не го плащаха ) ви беше една от оновните гордости пък сега " умирали хора" тогава не умираха хора, но щом почна оръжието да се ползва срещу руснаците( и вече не е безплатно а печелят българските фирми) почнаха да " умират хора".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                        Не че не съм съгласен с част от останалото, но как точно се напъваш в Украйна? За какво точно да те питат?

                        Аз не се напъвам никак, а ангажиментът ми за момента е че отдавам един имот на украинка и съзнавам че без тая война наемът щеше да е по-нисък. А май в България върви и не лош алъш вериш с муниции и дронове. Като че ли нетно сме на плюс от войната.


                        Не мисля че е добра идея да сме на плюс от убиването на хората независимо какви са те. Ако вървим по твоята логика колкото повече убити толкова повече сме на плюс. Ми хайде да избием всички хора в света тогава ще сме най-на плюс.
                        Имаше едни германци дето бяха много на плюс като правеха сапун от хората. А германците нещо ги рекламират за много напреднали и голямата работа. Виж българите са смотани, а германците са номер едно. И какво им е номер едно? Да правят фабрика за сапун от хора. Германците са напълно деградирали и по-пропаднали в света не виждам.
                        Last edited by baba_meca; 19.03.2024, 07:08.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                          Не че не съм съгласен с част от останалото, но как точно се напъваш в Украйна? За какво точно да те питат?

                          Аз не се напъвам никак, а ангажиментът ми за момента е че отдавам един имот на украинка и съзнавам че без тая война наемът щеше да е по-нисък. А май в България върви и не лош алъш вериш с муниции и дронове. Като че ли нетно сме на плюс от войната.


                          Със сигурност сме нетно на плюс в момента, а това че спират орките си е направо гигантски плюс. Не знам как имаш очи да взимаш наем от украинката, аз не взимам, дори и сметките им плащам.

                          Коментар


                          • analog, една държава най много може да спечели от отбрана. Как ? - Като плаща малко за нея или въобще не плаща нищо. В момента и Европа и САЩ падат икономически, в парично изражение не е важно защото рано или късно Зимбабвийския сценарий ще ги удари, а там парите ги теглеха на кантар.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение
                              Ако бяхме в истинска демокрация Урсулата, БГ управниците... щяха да ни питат нас, дали да се напъваме в Украйна, а не те да ни казват(налагат и спускат отгоре линията на европейските КПСС и БКП), че трябвало да се ангажираме в Украйна..

                              Не че не съм съгласен с част от останалото, но как точно се напъваш в Украйна? За какво точно да те питат?

                              Аз не се напъвам никак, а ангажиментът ми за момента е че отдавам един имот на украинка и съзнавам че без тая война наемът щеше да е по-нисък. А май в България върви и не лош алъш вериш с муниции и дронове. Като че ли нетно сме на плюс от войната.



                              Коментар


                              • Gerasim_Burgaski, Русия може да капитулира защото ако развиват военни работи те се плащат с данъци и другите които работят ще трябва да плащат големи дънъци. Като капитулират всеки там ще иска да инвестира където данъците ще са ниски.На тях повече оръжия от тези които сега правят не им трябват. Украинците като са по умни нека да не фалират и капитулират, ще продължават да хранят тези търбуси крадливи в Киев и никой няма да инвестира там.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X