IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

    Ами аз помня времето на авганистнаската вйна, когяа неминаваше комюнике от авганистан без хвалби за стингърите. Комюникетата на ББС и Дойче Веле имам предвид. А сега за стингерите сал един Златен Бръмбър бръмка.
    Ти като човек от занаята как го виждаш това генерал-майор да хързули Сушка модел 198Х?
    Да не са му дали някакъв непоряд?
    Нямам идея, всичко се случва.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение
      Яла да повториш тезата у валутната тръговия.
      Там смъртността е по-голяма и от войната и чумата Да не се мъчат да купуват рубли, като през 2013-2014 г.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        Ако Путин вземе да умре, сигурно като Сталин ще го държите жив още 3 - 4 дни, докато се сафирясате, че Фюрерът е мъртъв
        Яла да повториш тезата у валутната тръговия.

        Коментар


        • Днес са унищожени 38 танка, 24 бойни бронирани машини и 3 някакви други. Това ако е вярно и на половина, само за днес загубите на Путлер в техника и жива сила (щото тия машини са пълни с хора) са доста стряскащи. В Донбас руснаците имат 20 пъти повече техника от украинците.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Ако Путин вземе да умре, сигурно като Сталин ще го държите жив още 3 - 4 дни, докато се сафирясате, че Фюрерът е мъртъв
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

              Ами как да си мисля че знаеш какво е щурмовак след като определяш Су 25 като изтребител.
              Относно крайцера "Москва" обяснявах че уцелването му, неможе да стане само с Украинските ресурси и че вероятно има съдейстствие отвън. Към момента това е консенсусната версия.
              Прочие не претендирам да съм експерт а чисто и простоздравомислещ кибик.
              И като такъв няма как да повярвам, че една държава, която няма нито пълноцена авиация, нито ракетни войски, нито читави бронетанкови сили, ще проведе контранастъпление и ще обърне хода на бойните действия, водени на фрнт от над 1000 км с едни 100 супесрки гаубици.
              Та за такива сравнително семпли анализи няма нужда да си експерт, достатъчно е да имаш малко здрав разум и някакъв житейски опит.
              Това за изтребителя е копнато бре... прав си, че си е щурмовак. Но ако журналистите в България пишат, че Пекин е столица на Северна Корея учуден ли си? Относно Москва, вие тук въобще не вярвахте, че ударен, преди самите руснаци след няколко дни да признаят.

              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Да не се залъгваме, Стингър-ите, са много мощно и опасно оръжие, едно от много добрите западни средства за поразяване. А Су-25, колкото и да е чудесен самолет, също има предел на поносимост, както и неговите средства за защита, са краен брой и могат да свършат, в един момент. На война се гине, и от това, никой не е имунизиран.
                Ами аз помня времето на авганистнаската вйна, когяа неминаваше комюнике от авганистан без хвалби за стингърите. Комюникетата на ББС и Дойче Веле имам предвид. А сега за стингерите сал един Златен Бръмбър бръмка.
                Ти като човек от занаята как го виждаш това генерал-майор да хързули Сушка модел 198Х?
                Да не са му дали някакъв непоряд?

                Коментар



                • Ракети Brimstone бяха приложени за пръв път по време на войната в Украйна на 17 май, когато унищожиха 2 руски танка. Ракетата може да се изстрелва както от самолет, така от земята и е предназначена да порязва бронирани сили. Тя е с 2 заряда; първия унищожава реактивната броня, а с втория бронята на самия танк. От опита в няколко конфликта точността и надеждността е над 90%, а в Либия процентите стигнаха 98%. В зависимост от модела имат обхват от 20 до 60 км. далеч зад линията на фронта. Произвеждат се от MBDA UK, съвместно предприятие на Airbus, британската BAE Systems plc и италианската Leonardo SpA. Цените са в зависимост от модела: £ 105 000 или £ 175 000. Оръжието е адаптирано да се изстрелва и от малки превозни средства на украинското бойно поле. През април 2022 г. Министерството на отбраната на Обединеното Кралство достави Brimstones на украинските въоръжени сили, а до 12 май 2022 г. в Украйна се провеждаше обучение по системите за изстрелване.


                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

                    Ами как да си мисля че знаеш какво е щурмовак след като определяш Су 25 като изтребител.
                    Относно крайцера "Москва" обяснявах че уцелването му, неможе да стане само с Украинските ресурси и че вероятно има съдейстствие отвън. Към момента това е консенсусната версия.
                    Прочие не претендирам да съм експерт а чисто и простоздравомислещ кибик.
                    И като такъв няма как да повярвам, че една държава, която няма нито пълноцена авиация, нито ракетни войски, нито читави бронетанкови сили, ще проведе контранастъпление и ще обърне хода на бойните действия, водени на фрнт от над 1000 км с едни 100 супесрки гаубици.
                    Та за такива сравнително семпли анализи няма нужда да си експерт, достатъчно е да имаш малко здрав разум и някакъв житейски опит.
                    Не се препирайте. Няма смисъл.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      1 сигурно зная какво е щурмовак повече от теб. Даже съм сигурен
                      2 ти не обясняваше ли, когато бях качил, че са уцелили крайцера Москва и че пускам фейк и че съм прост и Москва не може да я уцелят?
                      Експертее

                      Ами как да си мисля че знаеш какво е щурмовак след като определяш Су 25 като изтребител.
                      Относно крайцера "Москва" обяснявах че уцелването му, неможе да стане само с Украинските ресурси и че вероятно има съдейстствие отвън. Към момента това е консенсусната версия.
                      Прочие не претендирам да съм експерт а чисто и простоздравомислещ кибик.
                      И като такъв няма как да повярвам, че една държава, която няма нито пълноцена авиация, нито ракетни войски, нито читави бронетанкови сили, ще проведе контранастъпление и ще обърне хода на бойните действия, водени на фрнт от над 1000 км с едни 100 супесрки гаубици.
                      Та за такива сравнително семпли анализи няма нужда да си експерт, достатъчно е да имаш малко здрав разум и някакъв житейски опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

                        Джей, упоменатия самолет СУ 25 е щурмови самолет а не изтребител. Подозирам, че за теб няма разлика между двете неща, но все пак има и хора дето вдяват за какво иде реч. Инфото ти май е от същото качество, като онези сводки за корабите "Всеволод Бодров" и "Адмирал Макаров", които си се прибраха живи и здрави в Севастопол.
                        Свалянето на самолет с ракета Стингър е доста рядко събитие. Тези ракети бяха ефективни преди 40 години в Авганистан и то най-вече срещу хеликоптери. В наш дни срещу тях има доста ефективно противодействие и поради тази причина лисват съобщения за успешното им приложение. Другото съмнително в инфото ти е генерал да лети на щурмовик. Щурмовиците са черноработници и понеже летят ниско е и доста рисковано. Така че вероятно са ти пробутали поредния фейк.
                        Въобще доста съмнителна слава започваш да придобиваш.
                        Да не се залъгваме, Стингър-ите, са много мощно и опасно оръжие, едно от много добрите западни средства за поразяване. А Су-25, колкото и да е чудесен самолет, също има предел на поносимост, както и неговите средства за защита, са краен брой и могат да свършат, в един момент. На война се гине, и от това, никой не е имунизиран.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Както вече казах - в момента в който рублата шибне 3 хилки за 1$ - почвам да влизам!
                          Но дотогава има още мегдан...

                          p.s.
                          Както казах и сутринта - усещам вече нарастваща изнервеност сред русофилската агитка.
                          И най-вероятно е именно заради срива на рублата -> понеже заработката им е в копейки.
                          Съмнявам се да ги кефи да плащат с 50% повече за всичко произведено извън Русия.
                          (а то хич не е малко)
                          Днес нов връх на рублата.

                          Коментар


                          • https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83-25 , не е изтребител
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Бежанците, избягали от войната в #Украйна, могат да обменят гривна за евро в #Германия от 24 май 2022 г. Федералното министерство на финансите, Германската централна банка и германската банкова индустрия се договориха за това с Централната #банка на Украйна. Източник: #DeutscheBank https://www.bundesbank.de/de/aufgabe...-werden-890988
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение
                                ...
                                1 сигурно зная какво е щурмовак повече от теб. Даже съм сигурен
                                2 ти не обясняваше ли, когато бях качил, че са уцелили крайцера Москва и че пускам фейк и че съм прост и Москва не може да я уцелят?
                                Експертее


                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X