IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение
    .
    Успехите на рашистите в момента са локални, а не стратегически.Твърде бавно е руското настъпление...Задава се класическа патова ситуация, а малко след това и неизбежната оперативна пауза /втората такава, в рамките на настоящата война/.
    Полша няма да получи украински територии, а ще получи съюз с Украйна.
    Та, последният опит на руската армия да обкръжи в котел ЗСУ не успя...
    Ако искаш да се ориентираш по-добре в ситуацията, чети не само руските сайтове, а и други военни експерти..Аз пък, ти ако не четеш блядски сайтове няма да можеш да си изпълниш плана за спамене и да си получиш кинтажа.
    Том Купър, например. Доста е обективен и не прикрива нито недостатъците на украинските военни, нито загубите на ЗСУ..
    Заради безумствата на Путкин през март и началото на април месец, а именно да използва войната за чисто вътрешнополитически ПиАр цели, доведе до това, че в първите два месеца от войната, руската армия загуби значителни количества материална част и много личен състав от първоешелонни съединения. Това бяха войници, получили добра и много добра военна подготовка, обучени в спокойна мирновременна обстановка. В момента рашките вкарват все по-масово резервисти, преминали опреснителна подготовка в рамките на 4-7 дни и вкарвани в бой.
    Русия се задъхва, откъм 122 мм боеприпаси, например.Руските "колеги" от състава на ракетите войски и артилерията на сухопътните сили на въоръжените сили на руската педерация /Да не се бърка със Стратегическите ракетни войски/, оценяват като грешка насищането на въоръжените си ли на т.нар ЛНР и ДНР със 122мм гаубици. По-конкретно, оценяват като грешка, че са им дадени значителни количества 122мм цевна артилерия, защото това е довело да огромен преразход на 122 снаряди. Получава се интересни ситуация, сега руснаците вадят от складовете за дългосрочно съхранение 152 мм САУ 2С3 "Акация" и 152 мм буксируеми гаубици, просто защото трябва да се включат в бой незабавно, за компенсиране на 122 мм артилерийски системи, за които снарядите са изчерпани.
    Благодарение само на това, че руската федерация превъзхожда в пъти по отношение на количеството артилерийски системи и бронетанкова техника, руснаците имат някакъв бавен напредък в момента.
    Сега например вкарват на трейлери разконсервирани 152 мм САУ 2С3 "Акация" и 220мм РСЗО "Ураган". Специално 2С3 "Акация" я вкарват, не за да допълнят използваните към момента 122 мм гаубици, т.е. не като усиление на артилерийските батареи и дивизиони, а като замяна на 122 мм артилерийски системи за съответната операция, основно породи изчерпване на количествата 122 мм снаряди от мобилизационния резерв./оперативните резерви от 122мм снаряди на руснаците отдавна са изразходени/..В момента, руснаците струлат по украинските градове и по ЗСУ, използвайки масово мобилизационна материална част и боеприпаси он базите за мобилизационен резерв.
    Преди войната, УКрайна не успа да милитаризира икономиката си, въпреки, че можеше да стори това. Това е една от основните причини в момента да не им достига въоръжение от квидове и категории

    Сега е момента НАТО яко да насища ЗСУ с артилерия и боеприпаси за нея.
    Ха ха ха ха бе да не е обявен конкурс за Генерален секретар в НАТО.Готов си тамън България ще даде на алианса един блестящ ум

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

      Нищо не са си осигурили, най-много да стане като с тракторите Джон Дийър.

      Русия носи глад, мизерия, власт на неуките и наглите. Ама имала газ ... някои хора ще дадат да бъдат изнасилени с бутилка, само и само да имат точно руска газ и никоя друга.

      Нищо де, първо ще страдаме тия, които ще бягаме. После ще страдат тия, дето са останали да видят как хем сме с Русия, хем и с ЕС върви алъш-вериша. Ще има много неприятно изненадани.
      Като гледам ти вече си много неприятно изненандан.Вече почна да осъзнаваш какво те чака...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

        Като ти вземат житото, слънчогледа, царевицата и добитъка ще те питам какво ще правиш.
        Те яхти в Монте Карло и Челси не се купуват току така.

        Нищо де, ще ядеш елда - вносна. Гледай да не решат, че си от кулаците,че тогава и това няма да имаш.

        Направо като дойде дядо Иван, се пиши активен интернет борец. Може да ти дадат гарсониера в Сторгозия.
        И кой ще го вземе ти ли?Благодаря за гарсониерата ама не ми трябва...Ти мисли къде ще бягаш щото ме напушва на смях

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение

          А аргати, които да ти помагат да обработваш и да поддържаш това стопанство си си осигурил, нали? Щото и механизираната техника има нужда от оператори.
          Съвсем скоро ще се бият да ми пасат овцете и да копат градината.За поддръжката на техниката си има фирми..Не е толкова трудно да стопанисваш трактор сеялки плугове и брани...Комбайн нямам наемам си.

          Коментар


          • [QUOTE=Tepxi;n3933296]

            Нищо не са си осигурили, най-много да стане като с тракторите Джон Дийър.

            Русия носи глад, мизерия, власт на неуките и наглите. Ама имала газ ... някои хора ще дадат да бъдат изнасилени с бутилка, само и само да имат точно руска газ и никоя друга.

            Нищо де, първо ще страдаме тия, които ще бягаме. После ще страдат тия, дето са останали да видят как хем сме с Русия, хем и с ЕС върви алъш-вериша. Ще има много неприятно изненадани.
            [/QUOT



            Ти след като си готов да капитулираш и да си изоставиш недвижимото имущество, вместо да се противопоставиш на разните там изрожденци и так. далее русоробска скволоч,...това си е твой идзбор и твоя работа....Но е страхливо...

            Видля ли какво стана с Хер Мустафа? Умен човек си сещаш се защо я отзовават...Защото се провали главозамайващо в България../за съжаление/. САЩ няма да го допуснат това, България да бъде директно заета от Русия. Не мисля, че и самата русия го иска..Дори напротив. За Руската федерация е далеч по-изгодно да има една страхуваща се от русия България със силно корумпиран от руснаците елит и бизнес, но член на ЕС, така щото да може тук руснаците да усвояват пари от фондовете на ЕС, чрез местни юридически лица...
            За нас, за България Русия е зло! Враг! Особено в момента е враг!.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение

              А аргати, които да ти помагат да обработваш и да поддържаш това стопанство си си осигурил, нали? Щото и механизираната техника има нужда от оператори.
              Нищо не са си осигурили, най-много да стане като с тракторите Джон Дийър.

              Русия носи глад, мизерия, власт на неуките и наглите. Ама имала газ ... някои хора ще дадат да бъдат изнасилени с бутилка, само и само да имат точно руска газ и никоя друга.

              Нищо де, първо ще страдаме тия, които ще бягаме. После ще страдат тия, дето са останали да видят как хем сме с Русия, хем и с ЕС върви алъш-вериша. Ще има много неприятно изненадани.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Виж са тебе ако те чака бедност тва си е твой проблем.Аз съм засял 70 декара жито 70 декара слънчоглед и 70 декара царевица.Имам си и голяма градинка животинки...Ако Бог даде добра реколта цените са добри ще преживея.За мен и близките ми проблем с храната на съществува....Дърва си имам ще взема още малко и ма боли фара еврогейтаците какво ще ядат...Дреме ми на швепса и за Митрофанова и за Херо...Ти мисли накъде ще хващаш гората....И гледай да не е към Европа щото там не само няма да имаш работа ами много вероятно е да не се къпеш цяла зима и да пукнеш от студ а гадните руснаци надули парното и си свиркат....Ти продължавай да ги громиш...Та последно кога Украйна побеждава????Кога Холивуд ще пусне продукция украинските наркомани на Японската граница????
                пеше, немой бре да се фалиш така.
                ще влезеш у неко списък я за ткзс, я за кооператив.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Разликата при война и операция, освен другото е и начинът на приключването.Тук и сега, ТОЙ, е въпрос на еднолично решение на Путин, без подписване на капитулация от украинска страна. А, от тези 31 млн души, 2/3, нито имат желание, нито ще воюват ефективно, дори и да им наредят и да ги хвърлят на бойното поле. По-скоро, сами ще преминат на изток. А Западът, дори и да отвори складовете, пак ще си остане в грешка.
                  Ти кога за последно си бил в УКрайна? А недей се изказва така, без да знаеш реала на място.
                  ЯСно ми е, че задачата ти е да рецитираш кремълските опорки, признавам ти, правиш го с интелигентен тона, но това не променя по никакъв начин факта, че тезата ти е такава, че обслужва държавата-агресор

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Виж са тебе ако те чака бедност тва си е твой проблем.Аз съм засял 70 декара жито 70 декара слънчоглед и 70 декара царевица.Имам си и голяма градинка животинки...Ако Бог даде добра реколта цените са добри ще преживея.За мен и близките ми проблем с храната на съществува....Дърва си имам ще взема още малко и ма боли фара еврогейтаците какво ще ядат...Дреме ми на швепса и за Митрофанова и за Херо...Ти мисли накъде ще хващаш гората....И гледай да не е към Европа щото там не само няма да имаш работа ами много вероятно е да не се къпеш цяла зима и да пукнеш от студ а гадните руснаци надули парното и си свиркат....Ти продължавай да ги громиш...Та последно кога Украйна побеждава????Кога Холивуд ще пусне продукция украинските наркомани на Японската граница????
                    А аргати, които да ти помагат да обработваш и да поддържаш това стопанство си си осигурил, нали? Щото и механизираната техника има нужда от оператори.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Gerasim_Burgaski, всичко трябва да се прави навреме, безпилотниците как те пазят? Почти колкото телевизора. Руснаците имат вина за Украйна и тя е че когато Украйна каза че иска в ЕС и това ще и реши проблемите..веднага газта трябваше да им я направят 430 долара както на България, на 160 съпротивата е една, на 430 мисленето им щеше да стане друго, защото ще са наясно къде отиват и нямаше да ги гонят от Крим наш - ваш.
                      - Българите не трябва да си въобразяваме, че безпилотниците пазят. Чу се вече че фирмите, които сондират за газ са пуснали мухата за огромни залежи на газ, които ще са спорни за Гърция и Турция. Трябва да се каже съвсем ясно, че тези фирми лъжат по традиция за да им плати някой много за сондажи без да се стиска. Лъжат че ще има огромни добиви, а такива със сигурност няма.
                      Е кой е твърдял че БЛА /безпилотните летателни апарати/ пазят??,
                      БЛА се използват основно за няколко цели:

                      1. Разузнаване 24/7 с постоянно осигуряване с актуални разузнавателни данни.
                      2.Коректировка на артилерийския огън, която се осъществявна много бързо.
                      3. Ударни задачи, осъществявани посредством класически дронове, от различен клас или удари задачи, осъществявани с дронове тип "баражиращ боеприпас" или по-известни сред лаиците ,като "дрон-камикадзе"
                      За тия три цели БЛА е особено ценен....
                      Като ударно средство също, защото първо не се рискува живота на изключително скъп военнослужещ, какъвто е един авиатор. Не се рискува струващ десетки и дори ститици милиони долари /ако е новопроизведен/ удорен самолет. Еин свален дрон пък доре и да е класата на MQ-9 REAPER, все се прежалва по-лесно, отколкото да загубиш изтребител или ударен самолет, ведно с пилота.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Виж са тебе ако те чака бедност тва си е твой проблем.Аз съм засял 70 декара жито 70 декара слънчоглед и 70 декара царевица.Имам си и голяма градинка животинки...Ако Бог даде добра реколта цените са добри ще преживея.За мен и близките ми проблем с храната на съществува....Дърва си имам ще взема още малко и ма боли фара еврогейтаците какво ще ядат...Дреме ми на швепса и за Митрофанова и за Херо...Ти мисли накъде ще хващаш гората....И гледай да не е към Европа щото там не само няма да имаш работа ами много вероятно е да не се къпеш цяла зима и да пукнеш от студ а гадните руснаци надули парното и си свиркат....Ти продължавай да ги громиш...Та последно кога Украйна побеждава????Кога Холивуд ще пусне продукция украинските наркомани на Японската граница????
                        Като ти вземат житото, слънчогледа, царевицата и добитъка ще те питам какво ще правиш.
                        Те яхти в Монте Карло и Челси не се купуват току така.

                        Нищо де, ще ядеш елда - вносна. Гледай да не решат, че си от кулаците,че тогава и това няма да имаш.

                        Направо като дойде дядо Иван, се пиши активен интернет борец. Може да ти дадат гарсониера в Сторгозия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                          безаналогово

                          Не, брат, не е безаналагово..Просто е твърде остаряло...Това е като го гледам 152 мм гаубица Д-20, с раздут и разкъсан/разрушен ствол....Това е гаубица на мининмум 50-55 години. ДА, правилно ме разбра ПЕТДЕСЕТ-ПЕТДЕСЕТ И ПЕТ години, дори може и да е на 60 години. ОСвен, че е морално остаряла Д-20, съм убеден, че е и физически амортизирана, преди да се раздуее и разкъса ствола /причините за това са няколко/. В момента във войната срещу Украйна и дведе страни разчитат основно на класическата артилерия. Цевна артилерия се употребява в хода на високоинтензивни военни действия, а това води до износване на материалната част, Специално на тия гаубици се износва канала на цевта /изтриват са брадите на канала на ствола/, защото с тях се стреля много..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Вземаш граната, и става маймун с граната.
                            веднъж ШИМЕЙЛ от БА
                            цял живто SHEMALE ot G.O.


                            https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0...B2-385777.html САЩ заменя руZкия уран със свой собствен

                            раZпада /по вероятно първо ИКОНОМИЧЕСКИЯ/ на *северната православна джамахирия* ИДЕ
                            амин

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение

                              Късотрупия Зеленски няма да има наследник . Украйна ще е поделена между Русия Полша Унгария Румъния и Беларус . Безпилотни някакви незнам какво ти пазят .
                              А войната я печели Русия . Винаги .
                              .
                              Успехите на рашистите в момента са локални, а не стратегически.Твърде бавно е руското настъпление...Задава се класическа патова ситуация, а малко след това и неизбежната оперативна пауза /втората такава, в рамките на настоящата война/.
                              Полша няма да получи украински територии, а ще получи съюз с Украйна.
                              Та, последният опит на руската армия да обкръжи в котел ЗСУ не успя...
                              Ако искаш да се ориентираш по-добре в ситуацията, чети не само руските сайтове, а и други военни експерти..Аз пък, ти ако не четеш блядски сайтове няма да можеш да си изпълниш плана за спамене и да си получиш кинтажа.
                              Том Купър, например. Доста е обективен и не прикрива нито недостатъците на украинските военни, нито загубите на ЗСУ..
                              Заради безумствата на Путкин през март и началото на април месец, а именно да използва войната за чисто вътрешнополитически ПиАр цели, доведе до това, че в първите два месеца от войната, руската армия загуби значителни количества материална част и много личен състав от първоешелонни съединения. Това бяха войници, получили добра и много добра военна подготовка, обучени в спокойна мирновременна обстановка. В момента рашките вкарват все по-масово резервисти, преминали опреснителна подготовка в рамките на 4-7 дни и вкарвани в бой.
                              Русия се задъхва, откъм 122 мм боеприпаси, например.Руските "колеги" от състава на ракетите войски и артилерията на сухопътните сили на въоръжените сили на руската педерация /Да не се бърка със Стратегическите ракетни войски/, оценяват като грешка насищането на въоръжените си ли на т.нар ЛНР и ДНР със 122мм гаубици. По-конкретно, оценяват като грешка, че са им дадени значителни количества 122мм цевна артилерия, защото това е довело да огромен преразход на 122 снаряди. Получава се интересни ситуация, сега руснаците вадят от складовете за дългосрочно съхранение 152 мм САУ 2С3 "Акация" и 152 мм буксируеми гаубици, просто защото трябва да се включат в бой незабавно, за компенсиране на 122 мм артилерийски системи, за които снарядите са изчерпани.
                              Благодарение само на това, че руската федерация превъзхожда в пъти по отношение на количеството артилерийски системи и бронетанкова техника, руснаците имат някакъв бавен напредък в момента.
                              Сега например вкарват на трейлери разконсервирани 152 мм САУ 2С3 "Акация" и 220мм РСЗО "Ураган". Специално 2С3 "Акация" я вкарват, не за да допълнят използваните към момента 122 мм гаубици, т.е. не като усиление на артилерийските батареи и дивизиони, а като замяна на 122 мм артилерийски системи за съответната операция, основно породи изчерпване на количествата 122 мм снаряди от мобилизационния резерв./оперативните резерви от 122мм снаряди на руснаците отдавна са изразходени/..В момента, руснаците струлат по украинските градове и по ЗСУ, използвайки масово мобилизационна материална част и боеприпаси он базите за мобилизационен резерв.
                              Преди войната, УКрайна не успа да милитаризира икономиката си, въпреки, че можеше да стори това. Това е една от основните причини в момента да не им достига въоръжение от квидове и категории

                              Сега е момента НАТО яко да насища ЗСУ с артилерия и боеприпаси за нея.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

                                ахаххахахх
                                АХАХХАХАХХАХАХХА
                                хахаххахаххах аххХАХХ

                                *НИГЕР със сняг*-СССР при Горбачов се разпадна защото ЗАГУБИ войната в Афганистан
                                ЗА това че не си научил това ДВОЙКА ЗА СРОКА

                                до няколко седмици/месеца ПАК ще се раZпадне-този път раZия
                                пътлер губи в Украйна

                                раZпада на ра$$ийката НАЙ ГОЛЯМОТО ДОБРО за ЦИВИЛИЗАЦИЯТА
                                АМИН

                                ХХ ХХ ХХ ХХ 1440 шимейл на година в ЕС-27

                                markov колкото и акунта да си създадеш ЛИЧИШ от километри
                                Вземаш граната, и става маймун с граната.

                                Коментар

                                Working...
                                X