IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • явно си копирал некой енетелигент, оператор на геврек , или нещо подобно...,
    спиха на щатската борса си беше ясен, и в случая няма много общо с шапката на петр първи дет си мисли , че лилипута я носи, па те му я скроиха задокеанските тарикати
    спиха беше ясен, и той е заради лихвата, ма да видим набулинина и сие докога ще я карат с двуцифрена лихва??
    лично мисля, че повече от 8-10 месеца немогат да издържат..., ма знам ли..., ена неголяма, до средна месечна експозиция си е цял танкер петрол безплатно за малка жълта компания
    ма кво да се прай, те и петрол и народ - имат в изобилие да го хвърлят бъдева дет викаш...

    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Как работят санкциите:
    1. Netflix: -70%
    2. Paypal: -60%
    3. Facebook: -48%
    4. NVIDIA: -44%
    5. Тesla: -43%
    6. Биткоин: -38%
    7. Аmazon: -36%
    8. Apple: -25%
    9. Microsoft: -23
    10. Google: -24%

    нафта: +71%
    рубла +22%



    Очевидно е. Русия фалира!

    ... байдъвей - освен, че американските пеленачета буквално гладуват заради липсата на адаптирано мляко, сега Путин е скрил и дамските превръзки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
      И така ще е докато харвардци управляват евроджендърска Европа.
      С това и аз съм съгласен. Европейското управление е съвършено неадекватно в условията на война. Трябват политици със смелост и желязна воля, които да смажат завинаги Русия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
        Чета по-долу, някакви оси в Европа, някакви надежди.Бих казъл "надежда всяка тука оставете", но не го казвам защото е банално. Иначе си е точно така. Зелената сделка тръгна с пълна сила. Първо. Второ. Стааара Европа ще бъде ограбена от прекия си наследник - щатите. Наследството и ще бъде източено за безумно въоражаване. Германия се опитват да си направят армия с бюджет 100 милиарда и по тоя начин да се спасят, но едва ли. И така ще е докато харвардци управляват евроджендърска Европа.
        В интерес на истината ВСИЧКИ от по-младото поколение европейски лидери минават през задължителни харвардски курсове. Дьо Гол се върти като вентилатор.

        Коментар


        • Чета по-долу, някакви оси в Европа, някакви надежди.Бих казъл "надежда всяка тука оставете", но не го казвам защото е банално. Иначе си е точно така. Зелената сделка тръгна с пълна сила. Първо. Второ. Стааара Европа ще бъде ограбена от прекия си наследник - щатите. Наследството и ще бъде източено за безумно въоражаване. Германия се опитват да си направят армия с бюджет 100 милиарда и по тоя начин да се спасят, но едва ли. И така ще е докато харвардци управляват евроджендърска Европа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            https://www.cbsnews.com/news/tampon-...hain-pandemic/

            Путинска медия, знам. Ама кво да правя като ни отрязаха достъпа до обективните ресурси. Добре че ги има тука съфорумците да ми кажат, че Русия фалира и Украйна влиза в Москва. Иначе кой знае какво щях да си помисля.
            Па к'во.

            Коментар


            • Supply-chain snarls are hitting the feminine care aisle, with women venting on social media about how hard it is to find tampons in stores right now.

              On Twitter, #tamponshortage is trending, with some users calling it the latest "nightmare" for women after the Food and Drug Administration acknowledged widespread shortages of baby formula. Individuals and not-for-profit groups that collect donated feminine care products are also complaining of empty shelves where the monthly essentials are usually stocked.
              https://www.cbsnews.com/news/tampon-...hain-pandemic/

              Путинска медия, знам. Ама кво да правя като ни отрязаха достъпа до обективните ресурси. Добре че ги има тука съфорумците да ми кажат, че Русия фалира и Украйна влиза в Москва. Иначе кой знае какво щях да си помисля.

              Коментар


              • Проблема е, че май на никой в "белия" свят не му се работи реална работа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Как работят санкциите:
                  Очевидно е. Русия фалира!

                  ... байдъвей - освен, че американските пеленачета буквално гладуват заради липсата на адаптирано мляко, сега Путин е скрил и дамските превръзки.
                  Голямата далавера на Хилари и Байдъница на стари години е, че вече, едва ли им трябват.

                  Коментар


                  • Как работят санкциите:

                    1. Netflix: -70%
                    2. Paypal: -60%
                    3. Facebook: -48%
                    4. NVIDIA: -44%
                    5. Тesla: -43%
                    6. Биткоин: -38%
                    7. Аmazon: -36%
                    8. Apple: -25%
                    9. Microsoft: -23
                    10. Google: -24%

                    нафта: +71%
                    рубла +22%
                    Очевидно е. Русия фалира!

                    ... байдъвей - освен, че американските пеленачета буквално гладуват заради липсата на адаптирано мляко, сега Путин е скрил и дамските превръзки.

                    Коментар


                    • Ето още фейкове (от Ройтерс) за гаврите на светлите сили с Империята на лъжата: Greek court overturns decision on U.S. seizure of Iranian oil cargo


                      Или пък тоз фейк (от един ноторен с фейкове сайт) за ембаргото, което Русия удари на васалите на Империята на лъжата: Европейският газ поскъпва с 13% заради технически проблем в "Северен поток 1"

                      Има и един фейк за еврото, че било паднало до най-ниското си ниво спрямо рублата от над 5 години. Ама не му обръщайте внимание, фейк.

                      ===

                      Last edited by X_Y; 15.06.2022, 09:47.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Щатите пазаруват и с виетнамски вонги само когато ги печатат Задръж си опорките и фалшивите "новини", не мож впечатли никого
                        Гледам вече го има и на български, Frosty го е пуснал. Продължава ли да бъде фалшива новина? Ще се извиниш ли на форума, че си... малко по-бавен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          ШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШТ
                          ТИХО!!!!!!!!!!!!!! МоZква засекрети подробностите за бюджета на РуZия

                          https://www.dnevnik.bg/sviat/voinata...home_NaiNovoto

                          ХХАХАХАХХА ХХХАХ ХАХххах хахахХХАХхахХАСХСХ ХСАСХСХСХСХХХХХАХАХАХ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                            Аз не съм малоумен и не съм седнал да си закачам значки с украинското знаме на фланелката с лика на Байдън.

                            Отпреди 2020 ми се гадеше от голяма част от западните ценности, след началото на Ковид бях в равни части потрес и шок какво ни причиниха и то в световен мащаб, а след 24.02 вече ме обзема и чиста проба ярост.

                            Преди поне 5 години съм казал, че дългове се чистят по два начина - война и хиперинфлация, най-добре в комбо. Не смятам, че съм някакъв голям мислител - по-скоро съм прочел това някъде и ми е останало в съзнанието, без да помня първоизточника.

                            Беше ми ясно, че пост-2008 света ще трябва да изтърпи криза, и колкото повече я отлагаха, толкова по-голям проблем назряваше.
                            Част от мен тъжи за края на глобалния свят, в който стоки, услуги, ресурси и хора пътуват свободно и където си искат. Беше си хубава утопийка.
                            Друга част от мен обаче жадува за силна Европа, консервативна, борбена и силна. Нека си седят екскурзиите, нека си седят фестивалите, филмите, заведенията, цирковете и плажовете - но да са вече форма на забавление за стойностни, качествени хора, правещи нещо със живота си, а не за блогъри, инфлуенсъри и всякаква друга нищоправеща паплач, което стана основния житейски планктон последните години.

                            Съжалявам и за украинците, и за руснаците, които загубиха или ще загубят живота, крайниците или зрението си. Тежко е да гледаме хора, чиито живот се съсипва на 400 км от Добрич. Чисто човешки ме боли и вярвам, че всеки, който не е пълен психопат, може да изпита емпатия към жертвите и от двете страни.

                            Но знам със сигурност и друго - ако ще досегашната система да е пред сериозна промяна и самите американци да са яхнали много метлата по линия разходи, оръжия, социални осигуровки и здравеопазване, то отговора не е в Русия. Особено пък за България.
                            Тук руснаците носят само кражби, корупция, кофти градоустройство и посредствена естрада. И тежка енергийна зависимост на баснословни цени.

                            Не знам дали Русия е искала войната. Не вярвам, че са взели решение за нападение на 22.02, при положение, че от ноември 2021 струпваха войски за "учения". Не вярвам, че не са знаели още от 2014, че с тая вяла еврореакция за Крим няма да си поискат и повече. Манталитета на руснаците е сбъркан изначално и тяхната мания за величие през територия е без аналог в съвременната история - всички държави се стремят към благоденствие, богатство и високи доходи, само руснака се стреми към територия - пък с какви доходи и до каква възраст ще живеят хората там - все тая.

                            Така че моята истина е да сме далеч от Русия.

                            С интерес следя Триморието като проект.
                            Открай време смятам, че Германия и Австрия са овладени от руски капитали и са с продажни политици и уви, подозренията ми се оказват верни.
                            За сметка на това Полша изглежда е отговора на нашите въпроси - силна, демографски лъв, консервативна, русофобска, проевропейска, с много амбициозно и умно население.
                            Само мога да си представя какво ще стане с добавка на не по-малко борбените чехи, малките прибалтийски оси и населението на Западна Украйна, живеещо в бивша Австро-Унгария, чиито баби са говорили на немски вкъщи.
                            Така като гледам, румънците са поискали още военни на своя територия, така че те са следващите в проекта за нова Европа.

                            Кажи, ако нещо което написах, ти се струва тъпо.
                            Доста добър анализ! Поздравления за което!
                            Обективен и стойностен анализ като цяло, макар и малко да надценяваш Полша. Полша е със силно развита икономика, пълноценно интегрирана икономически в ЕС, но чак "демографски лъв" не бих ги нарекъл..
                            Много точна оценка имаш за русия...За на Българите, няма нищо в днешна русия...Мястотот ни не е с тая изостанала сатрапия, която само заграбва територия и смуче финанси...Примерът с пълната зависимост на България от руските енергоносители е напълно верен.
                            Руската военна агресия против Украйна разкри много истини...Истини не само за жалкото ни българско общество но и за ЕС и за НАТО...Германия, Франция, Италия и Унгария напрактика следват проруска политика в момента и целенасочено подкопават Украйна..А с това, Германия и Франция подкопават и ЕС.
                            Съгласен съм напълно, че корупционните пари, които носи Кремъл и подопечният му "Газпром" са корумпирали де що има политически естаблишмънт в Германия, Австрия и дори и Франция...

                            В чисто истирически план, на база налази ан а външната политика на Вторият райх, сетне след Първата световна война на Ваймарска Германия, след това Третият Райх и сега на демократична Федерална република Германия ,може да се каже, че Германия за пореден път предава партньорска държава/визирам Украйна/ и Германия за пореден път предава съюзнически държави /както е правила по време на Първата световна война, по време на Втората световна вмойна/ и сега днес, когато с позицията си Берлин напрактика подрива НАТО и ЕС...Германия е по-голям троянски кон на руснаците, дори в сравнение с нас, с България. Пене България е държава с малък потенциал и нищо не зависи от нея, докато Германия има лостове за въздействие, в рамките на ЕС...
                            За ЕС и въобще за Европа Германо-френската ос е пагубна. Доминирана от Германия Европа /дори и само в икономически аспект/ също е пагубно...

                            А "Нова Европа", новият център, "ОС" ако искаш го наречи ще бъде: Полша-Украйна-Румъния-Словакия-Литва-Латвия и Естония, под патронажа на САЩ....В момента това са и държавите, които имат нвай-ясна, добре аргументирана и най-смислена позиция и политика спрямо русия...
                            От тази мисъл за "Нова Европа", катализатор на чието формиране, по -скоро преформатиране се явява войната среще Украйна днес, от тая само мисъл разлигавените капризни шовинистични франсета и себичните, егоцентрични и безкрайно комплексирани и фрустрирани немци
                            /има си обективна причина за това немците да се чувстват като исторически неудачници, защото загубиха двете световни войни и дори и до днес са победена, окупирана държава/, просто настръхват, защото това преформатиране е неизбежно... Ясно вече се доказа, че нито сътрудническатаа си с агресорът Р руска федерация Германия, нито Франция, нито оста между двете стари империи в минало свършено време, са реалните лидери на ЕС. Те Нямат дори и моралното право да претендират за лидерство...

                            Коментар


                            • https://www.clubz.bg/128890-mask_pre...tsi_na_ukrayna
                              Мъск предоставя нова серия спътници на Украйна
                              Според нейното министерство на отбраната те помагат на разузнаването

                              раZZпада на "нигер със сняг" ИДВА петоколонници
                              ИДВАААААААААААААААААААААААА
                              АМИН.

                              Коментар

                              Working...
                              X