IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Tepxi, много си далеч от реалността, с охрана ли живееш. Тези неща които са ти в главата в момента въобще не са актуални, за съвсем други неща става въпрос.
    Просто чакам някой да даде реалистична алтернатива на ЕС и НАТО. Ама реалистична.

    Ей така, идва вълшебната фея и казва "Ми бате, ти решаваш какво ще става с България!".
    И да видим какви са идеите в крайна сметка, като ЕС е толкова зле или по-точно е толкова зле само за нас.

    Коментар


    • cyclop, няма да става така търговията, просто руски петрол и дизел няма да се продават на старани извън руската федерация. Няма нещо което сами не могат да си го правят за да им се налага изключително да търгуват с петрол или газ.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

        Вече много пъти го казах - срещу секта не се излиза. Нищо че Русия печели повече от всякога от продажба на ресурси, поради ПОВИШЕНИТЕ ЗАРАДИ САНКЦИИТЕ ЦЕНИ. Нищо че Европа затъва. Нищо че върху войната има нула ефект. Нищо че реалността показва ежедневно и еднозначно едно, сектата казва че е обратното. Дадай газ. Все тая е.
        Обясни ми как казаното от мен "дава газ"?

        В никакъв случай не съм във възторг от ЕС (особено по някои теми), но дори путинофилските кърлежи смучат от еврофондовете. България вдигна стандарта си с мижавия си напредък заради ЕС.

        Във всички други държави евроскептицизма е доста слаб. Само в България разбираме ЕС като някакво голямо добро нещо, което ще но направи богати веднага и сме бесни, че не ставаме.

        Сърбия се натиска за ЕС, Молдова и Украйна се натискат за ЕС. За Албания и западнобългарските да не говорим. Грузия чак иска да влиза.
        Румъния разцъфна от 2007 насам.
        За Полша, Чехия, Словения и Хърватия дума не обелвам.
        Орбан лае, но си седи и той на хубавото.
        Вероятно проблема е в ЕС.

        Коментар


        • Tepxi, много си далеч от реалността, с охрана ли живееш. Тези неща които са ти в главата в момента въобще не са актуални, за съвсем други неща става въпрос.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

            Очаквам да бъда оборен, ако не съм прав.

            Ама без приказки от 1001 нощ а-ла "Най-добре да сме неутрални", "Най-добре да сме и с ЕС, и с Русия" и прочее.

            В тази ситуация реализма е много важен.
            На теория и аз искам да ползвам благата и плюсовете на ЕС и руснаците да ми пускат евтин петрол и газ, ама то и досега не беше така, пък за в бъдеще съвсем.
            Вече много пъти го казах - срещу секта не се излиза. Нищо че Русия печели повече от всякога от продажба на ресурси, поради ПОВИШЕНИТЕ ЗАРАДИ САНКЦИИТЕ ЦЕНИ. Нищо че Европа затъва. Нищо че върху войната има нула ефект. Нищо че реалността показва ежедневно и еднозначно едно, сектата казва че е обратното. Давай газ. Все тая е.

            РЕАЛНОСТТА - ЗА СЕКТАТА -Въпреки че това не се лекува.

            "...търговията в бъдеще ще става по следния начин – руските доставки ще отиват в Близкия изток за разтоварване, след което друг кораб ще натоварва обратно дизела, произведен в региона, и ще го пренася към Европа"
            https://www.investor.bg/surovini/365...-iztok-356138/
            Last edited by cyclop; 13.07.2022, 20:02.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

              Карай, карай, ти си прав, другите са в грешка, пък ако ще и 2/3 да са, ако ще и 99% да са. Ти само давай газ и да си знаеш че си прав каквото и да става.
              Очаквам да бъда оборен, ако не съм прав.

              Ама без приказки от 1001 нощ а-ла "Най-добре да сме неутрални", "Най-добре да сме и с ЕС, и с Русия" и прочее.

              В тази ситуация реализма е много важен.
              На теория и аз искам да ползвам благата и плюсовете на ЕС и руснаците да ми пускат евтин петрол и газ, ама то и досега не беше така, пък за в бъдеще съвсем.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                Да, работливите, кадърните, състрадателните и четящите са наопаки. ​​​Къде ми е акъла?

                Мисля, че ми трябва превъзпитание и пречупване. Смятам, че шумкарите ги можете тия неща.

                Ще заобичам после и далавери, и мързел, и кражбици, и Путин, и каквото кажете.
                Само ме отървете от идеята, че чуждото НЕ Е мое.
                Карай, карай, ти си прав, другите са в грешка, пък ако ще и 2/3 да са, ако ще и 99% да са. Ти само давай газ и да си знаеш че си прав каквото и да става.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Rodnok Разгледай мнение

                  Не си познал Тъпхич. Може - едните , които са 5 вагона хора си отивате при уж богатите страни на Запад , да се кланяте и подгъзвате демократично , другите , нормалните , оставяме в евроазийския съюз ,начело с Русия , против англосаксонските държави.
                  А за гражданска не и помисляйте , че ще косите Белене с джобни ножчета .
                  Трудно ще ходим някъде. За разлика от вас, тука тия "5 вагона хора" имат имоти, ниви, земи, вили, семейства, бизнеси, работници, роднини, приятели, колеги. Всеки си е жертвал младостта да ги има или да го съхрани. Създал е нещо с труд, любов и постоянство.

                  Дайте ни малко парче земя, пък за вас ще остане повечето - пустеещите земи и неизмазаните къщи изискват повече пространство да се заобикалят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                    Нещо като този, който карал в насрещното по магистралата. Дава газ и вика, много измет бе, всички карат наопаки. И ми пречат.
                    Да, работливите, кадърните, състрадателните и четящите са наопаки. ​​​Къде ми е акъла?

                    Мисля, че ми трябва превъзпитание и пречупване. Смятам, че шумкарите ги можете тия неща.

                    Ще заобичам после и далавери, и мързел, и кражбици, и Путин, и каквото кажете.
                    ​​​​​​​Само ме отървете от идеята, че чуждото НЕ Е мое.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                      Отворен съм за предложения.
                      Не сме далече от ЮАР, ама въобще - кадърните, можещите и работещите живеят в пет софийски квартала, оградени със стена и охрана.
                      Извън тях - "Айде вече Русия да ни окупира", "Татко каза, че съм роден да въртя синджира" и "Нема да им работя за 2000 лв".

                      Впрочем можем и без гражданска война - просто страната директно се цепи на две части - едната си отива при Русия и Беларус, другата остава при богатите държави и това е.
                      Не си познал Тъпхич. Може - едните , които са 5 вагона хора си отивате при уж богатите страни на Запад , да се кланяте и подгъзвате демократично , другите , нормалните , оставяме в евроазийския съюз ,начело с Русия , против англосаксонските държави.
                      А за гражданска не и помисляйте , че ще косите Белене с джобни ножчета .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                        Пак казвам, тука без гражданска война няма да минем. Аз и хората като мен пречат на изметта, а изметта пречи на нас. И няма шанс за помирение.
                        Нещо като този, който карал в насрещното по магистралата. Дава газ и вика, много измет бе, всички карат наопаки. И ми пречат.

                        Коментар


                        • Варианта е да няма топла вода другия месец и партиите да са в парламента та да се сберат и двете агитки да пробват вратницата на парламента

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение

                            Много драматизираш .Гражданска война няма да има .
                            Дано, дано не съм прав.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                              Кой здрав български ген? Избития през 1944?

                              ​​​​​Няма да се прояви вече никога. За сметка на това свинарите и шумкарите се възпроизвеждат и обучават всяко следващо поколение на роболепие, мързел, далавери, точене на средства, предателство, кражби, мрънкане и любов към Съветския съюз.

                              Пак казвам, тука без гражданска война няма да минем. Аз и хората като мен пречат на изметта, а изметта пречи на нас. И няма шанс за помирение.
                              Много драматизираш .Гражданска война няма да има .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение

                                Гена е закодиран в кръвта ни. Няма да успеят да го заличат, колкото и да опитват. А гражданската война е мечта точно на тях.
                                Само виж реакцията на постовете ти...
                                Отворен съм за предложения.
                                Не сме далече от ЮАР, ама въобще - кадърните, можещите и работещите живеят в пет софийски квартала, оградени със стена и охрана.
                                Извън тях - "Айде вече Русия да ни окупира", "Татко каза, че съм роден да въртя синджира" и "Нема да им работя за 2000 лв".

                                Впрочем можем и без гражданска война - просто страната директно се цепи на две части - едната си отива при Русия и Беларус, другата остава при богатите държави и това е.

                                Коментар

                                Working...
                                X