IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    briko, парите бягат в Китай при комунистите, факт.
    Кви комунисти бе братче? Бачкаторите опъват каиша за 500 доларес. Чорбаджиите се чудят на кой остров да идат с яхтатат си. Свърши комузизма, даже в Китай няма. Бачкаш до гроб.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

      Ако всичко опираше до енергия и храна. Още щяхме да си обитаваме пещерите. Но и тогава някой е трябвало да изобрети огнивото и лъкът. За да има тези екстри.
      Как да ти го кажа по-просто, че да ме разбереш... исторически досега човешкият прогрес изцяло зависи от наличната енергия и особено от концентрацията й. Като тръгнеш от медната епоха, та до индустриалната революция. От овладяването на огъня, през коксовите въглища, та чак до атома.

      За храната е още по-просто. Не обитаваме пещери единствено, защото в Месопотамия са се усетили как да имат повече и по-редовна храна.

      Та май нещо искаше да кажеш. Ще опиташ ли пак?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Газът, въглищата и нафтата са безалтернативни суровини за сега съществуващия свят. Без тях се връщаме в 17 век. Употребата им като битово гориво е сравнително малка част от общата употреба.
        Не си разчел добре опорката. Нафтата не е суровина. Било ти е написано нефт.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

          Ако всичко опираше до енергия и храна. Още щяхме да си обитаваме пещерите. Но и тогава някой е трябвало да изобрети огнивото и лъкът. За да има тези екстри.
          Тези някои, още ни има. Споко.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

            Путинова Русия е бледа сянка на СССР , дори от най - трудните му времена. Опита на цетралната власт силово да спре процесите на дългосрочен упадък Единствено Ще доведът до катализиране на на тези процеси. И никакви иделогии на Илин и Дугин няма да помогнат, по простата причина че не се подържат от масите само от малка част от управляващата върхушка.

            Въпрос на време е съпругите и майките на загиналите войничета да потърсят сметка за близките си което ще увлече по - голямо масово недоволство.
            Като се има предвид че децата на управляващата върхушка както и децата на свръх богатите тънат в лукс на запад . Докато децата на обикновеният руснак гинат за една война срещу братски народ която не разбират. Времето работи против режима при натрупване на критична маса недоволство, ще имаме нова 89 година. Интересното е дали този път отново процесите ще се спуснат от горе или ще се изпусне контрола и процесите ще са стихийни.
            Не е всичко толкова простичко, колкото го описваш. Не, чеса цъфнали и вързали. По-дълбоко са нещата. Няма сега да те навивам, имаш време спокойно да наблюдаваш и сам да се убедиш. Работата е в баланса на сили, интереси и субекти, които, да ги материализират. Русия, си завръща субектността, а виждам определени нишани, които, ме карат поне да не съм толкова скептичен като теб. Пожелавам ти крепко здраве и железни нерви. Гледай, води си записки.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

              Това да се чува. Хубаво е хората да са доста, доста по-добре. Сега обаче, наесен, като дойде студ, мизерия и нова ковид диктатура, да не вземат да мрънкат.
              Мрънкащи винаги ще има! В най-богата държава няма ли?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Майстора233, енергията ти е скъпа или евтина според дохода, ако ти е 10% от него какъв ти е проблема, но ако е 90% по добре не ползвай. Така и правят хората, сега се вдигнаха цените обаче не им ги купуват. Не вярвам да изкарват повече пари. За какво ти е примерно газ по 1700 евро за 1000 кубика, освен да го миришеш за друго става ли ? Няма да стоят немците на студено, ще сложат по една камина на дърва.
                Ако всичко опираше до енергия и храна. Още щяхме да си обитаваме пещерите. Но и тогава някой е трябвало да изобрети огнивото и лъкът. За да има тези екстри.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Майстора233, енергията ти е скъпа или евтина според дохода, ако ти е 10% от него какъв ти е проблема, но ако е 90% по добре не ползвай. Така и правят хората, сега се вдигнаха цените обаче не им ги купуват. Не вярвам да изкарват повече пари. За какво ти е примерно газ по 1700 евро за 1000 кубика, освен да го миришеш за друго става ли ? Няма да стоят немците на студено, ще сложат по една камина на дърва.
                  Газът, въглищата и нафтата са безалтернативни суровини за сега съществуващия свят. Без тях се връщаме в 17 век. Употребата им като битово гориво е сравнително малка част от общата употреба.

                  Коментар


                  • Майстора233, енергията ти е скъпа или евтина според дохода, ако ти е 10% от него какъв ти е проблема, но ако е 90% по добре не ползвай. Така и правят хората, сега се вдигнаха цените обаче не им ги купуват. Не вярвам да изкарват повече пари. За какво ти е примерно газ по 1700 евро за 1000 кубика, освен да го миришеш за друго става ли ? Няма да стоят немците на студено, ще сложат по една камина на дърва.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                      То и ти ползваш ток от руски ядрени реактори, работещи с руско гориво да драскаш глупости и небивалици по форумите. Ползваш и руски газ да не умреш от студ през зимата.
                      Аз си плащам, а не използвам!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от briko Разгледай мнение

                        Живееш в Германия и ползващ благата на изгнилия ЕС, аре насрахте се
                        То и ти ползваш ток от руски ядрени реактори, работещи с руско гориво да драскаш глупости и небивалици по форумите. Ползваш и руски газ да не умреш от студ през зимата.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар



                        • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                          Що пък в Русия ще му е бая скъпо.
                          По добре направо у Венецуела там енергията без пари , бензина стотинки.
                          ЧЕМОДАН, ВОКЗАЛь, ПХЕНЯН
                          Last edited by barbaron; 09.07.2022, 21:56.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            и АЗ съм акционер
                            Живееш в Германия и ползващ благата на изгнилия ЕС, аре насрахте се

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от briko Разгледай мнение

                              Акционерите си умират един след друг, случайно....
                              и АЗ съм акционер

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Rodnok Разгледай мнение

                                Щото и двамата са антибългари . Българофоби и слуги на либералното глобалистично русофобско задкулисие.
                                Подчинени са на най мръсните американски кръгове , наречени deep country.
                                Само 8 ми клас ли си ?
                                Разбиранията тип 6то управление са ми ясни, не можеш да ме изненадаш, израснал съм с тях)) много си зле, само македонец може да ти повярва.

                                Коментар

                                Working...
                                X